Witaj w Novigradzie!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Novigrad, drugi dodatek do GWINTA: Wiedźmińskiej Gry Karcianej, jest już dostępny na PC, PS4 i Xbox One! Ta aktualizacja wprowadza do gry szóstą frakcję, Syndykat, wraz z 5 dowódcami oraz ponad 90 nowymi kartami, a także usprawnienia interfejsu oraz poprawki błędów.

Pełna lista zmian dostępna jest tutaj.
 
Wyrażnie widać, że liczby wskazują, że Novigrad miał być na samej górze, a jest na dole tabelki i stąd takie dziwaczne wyniki :) Mam nadzieję, że szybko to poprawią.
 
Last edited:
Wyrażnie widać, że liczby wskazują, że Novigrad miał być na samej gurze, a jest na dole tabelki i stąd takie dziwaczne wyniki :) Mam nadzieję, że szybko to poprawią.

Proszę Cię, też to popraw bo aż boli...

Na dzień dobry już strzelili byka...Tamara STRENGER...Ja rozumiem, że twórcy fascynują się Stranger Things, ale kurna...
 
Proszę Cię, też to popraw bo aż boli...

Najlepsze, że nie podkreśliło mi to jako błędu i aż sprawdziłem co to jest gurze (swoją drogą nie wiem jak mogłem taki babol strzelić).

Gur - kolorowa (najczęściej czerwona) bawełna używana na Podlasiu do przetykania białego lnianego płótna.

Człowiek uczy się całe życie :D
Post automatically merged:

Zauważyliście, że w drzewku dodatku jest jeszcze 6 ukryty dowódca? Czy CDPR coś gdzieś wspominał o nim? Może to jakiś dowódca pod Łowców Czarownic i mechanikę Nagrody. Sigi to raczej nie jest bo ma włosy :D Ciekawe czy odblokowany będzie dopiero z kolejnym dodatkiem czy wcześniej planowany jest jakiś event z tym związany.
 
Last edited:
Zauważyliście, że w drzewku dodatku jest jeszcze 6 ukryty dowódca? Czy CDPR coś gdzieś wspominał o nim? Może to jakiś dowódca pod Łowców Czarownic i mechanikę Nagrody. Sigi to raczej nie jest bo ma włosy :D Ciekawe czy odblokowany będzie dopiero z kolejnym dodatkiem czy wcześniej planowany jest jakiś event z tym związany.
Tak też zwróciło to moją uwagę. 1 raz taki "placeholder", ciekawe czemu.

Co do wrażeń z samego dodatku - niestety muzyka mi się nie podoba, jest monotonna. Ekran tworzenia talii też na minus. Jeśli chodzi o gameplay to narazie się wstrzymam z oceną ale wydaję mi się że koniec końców Syndykat będzie miał pozytywny wpływ na metę pomijając fakt czy jest na teraz dobrze zbalansowany czy nie.
Post automatically merged:

Edit: Odwołuję to co pisałem akapit wyżej, meta jeszcze bardziej nastawiona removal niż była. Pograłem sobie dla testu Demawendem i nie idzie nic ugrać nawet na potyczce jeśli się trafi na w miarę ogarniętego gracza Syndykatu. Jest gorzej niż było w tym względzie.
 
Last edited:
Hej,

Dawno nie udzielałem się na forum...niemniej z okazji nowego dodatku kilka uwag ogólnych / rzeczy wyjątkowo rzucających mi się w oczy:

Na plus:
  1. Super, że mamy nowy content w grze:
    • nowa frakcja,
    • nowe mechaniki,
    • nowe karty ze wspaniałymi art'ami,
    • nowa, super klimatyczna muzyka,
    • trochę nowych bibelotów.
  2. Chwilowe odbetonowanie mety (bardzo chwilowe)
  3. Dwie opcje pre-orderów (ale plus za samo "wynalezienie" możliwości 2 opcji)
Na minus:
  1. Idea nowej frakcji: Syndykat
    • nie wiem ile frakcji docelowo CDPR chcę wtłoczyć do Gwinta, niemniej Syndykat jako frakcja jest dla mnie mega naciągane & głupio blokuje wolny slot. Gdyby to była jedynie pula nowych kart, z wyjątkową synergią względem siebie, wydana jako dodatek / rozszerzenie - wówczas super. Ale jako osobna frakcja? Naiwne pod kątem uniwersum / lore. Niespójne pod kątem zapowiedzi Redów, że Gwint to bitwa dwóch armii. Ograniczone / bardzo trudne pod kątem dalszego, ciekawego & zbalansowanego rozwijania samej frakcji.
    • Już samo wcześniejsze info od Dżejsona Slamy, że w sumie to pracowali nad Redanią jako nową frakcją, ale ją w ostatniej chwili wycofali - no cóż, już wówczas zapaliła mi się lampka, że znowu będzie w pośpiechu, że znowu niedopracowane / nieprzemyślane. A tak swoją drogą: serio? Redania jako osobna frakcja? A co w takim razie z Temerią? W ogóle może dobrze by rozwiązać KP i w dalszej kolejność dodać jeszcze Kaedwen? Piszę o tym, bo smutnym jest dla mnie olewanie pewnej przyjętej konwencji w imię najłatwiejszych (pozornie) wyborów.
  2. Nowe mechaniki są niekontrowalne
    • Podczas gdy pozostałe frakcje operują w obrębie ogólnodostępnych umiejętności, które podlegają kontrowaniu przez narzędzia, do których wszyscy mają dostęp, to brak jest odpowiedzi na możliwość gromadzenia monet & ich późniejszego wydawania poprzez karty z umiejętnością rozmieszczenia.
    • Karty wydające monety na zasadzie odnawialnego klikania nie podlegają blokowaniu (no chyba, że to jakiś bug jest).
    • jedyną kontrą jest hard remove'al - sami się wpychamy w metę pt. jeszcze wincyj "zadaj x obrażeń"
    • rework Kulawego Gerwina aby tylko umożliwić grę / istnienie Camelfartowi - na kilometr śmierdzi lenistwem / pójściem na skróty w projektowaniu nowego lidera.
  3. Brak wszystkich kart premium
    • .... że znowu w pośpiechu, że znowu niedopracowane...
  4. Wykonanie pre-orderów
    • nie podoba mi się, że droższy pakiet nie zawierał tego co tańczy + coś extra - rozumiem, gra ma zarabiać na fanatykach / kolekcjonerach, niemniej wszystko można zrobić ze smakiem.
    • nowy skin w pre-orderze KK jednak wyznaczył pewien poziom, który nie został utrzymany. Tym razem CDPR poszedł w stronę zarobku "low effort", o czym świadczy chociażby taki sam model rewersu, z jedynie inną kolorystyką + kilka innych beczek.
    • pojawienie się zawartości z pre-orderu Krwawej Klątwy w sklepie w tak krótkim czasie po KK. I żeby sprawa była jasna, wiem i akceptuję, że Redzi uprzedzali o możliwości pojawienia się tego contentu (w lekko zmienionej formie) w przyszłości w sklepie. Chodzi mi jedynie o czas w jakim się to stało. Znowu wrócę do pewnego braku wyczucia & smaku. Przecież taki scenariusz w dużym stopniu eliminuje pewną ekskluzywność pre-orderów KK. Mogli chociaż poczekać do końca roku i np. na Święta wydać to jako "okazję / promocję".
Podsumowując:
Nie podoba mi się, że dodatek swą zawartością & wykonaniem nie rzucił mnie na kolana, że znowu się muszę sam do niego przekonywać. Nie podoba mi się (no jakoś organicznie brzydzę się partactwem & cwaniactwem) wydanie niedokończonego produktu, z kiepsko przemyślanym pre-orderami.

Niemniej jest to coś nowego, mamy wreszcie nowy content w grze. I na to jednak czekałem. Szkoda tylko, że zostaję z poczuciem "no cóż, na bezrybiu rak i ryba.".

Jak dla mnie, dodatek 4/10.
 
Karty wydające monety na zasadzie odnawialnego klikania nie podlegają blokowaniu (no chyba, że to jakiś bug jest)
Gdyby to nie był bug to ikonka opłaty by nie znikała po zablokowaniu.
 
Top Bottom