Mordheim - City of the Damned

+
Mordheim - City of the Damned

Zapewne część z Was kojarzy Mordheim, czyli bitewniaka w skali mikro w świecie Warhammera.
Osobiscie jestem wielkim fanem młotka, więc informację o powstającej komputerowej adapatacji tej gry przyjąłem ze sporym entuzjazmem:

http://www.mordheim-cityofthedamned.com/

Dla mniej zorientowanych w temacie, jest to taktyczna gra turowa w realiach dark fantasy. Na początek zpaowiadane są 4 frakcje, dwie pierwsze już dostępne we wczesnym dostępie: Najemnicy z Imperium, Skaveni z Klanu Eshin, Siostry Sigmara oraz Kult Opętanych.

Może ktoś z forum ma juz wczesny dostęp i chciałby się podzielić wrażeniami? Z tego co widać na screenach, gra zapowiada się bardzo klimatcznie, mam nadzieję, że mechanika i balans dorównają temu poziomowi.

@Vojtas @HuntMocy - może was zainteresować. :)
 
Last edited:
Takoż jestem miłośnikiem uniwersum, ale gustuje (czy też raczej gustowałem, bo to minione czasy) w wersji fabularnej. Chociaż znajomy starał się mnie przekonać do przesuwania figurek, również w wersji Mordheimowej, to jednak nie zapałałem miłością do tego typu rozrywki. Trochę się zajmowałem samym malowaniem.
Samą grę już dość dawno widziałem, pierwsze zapowiedzi pojawiły się chyba kilka miesięcy temu. Od wszelkich early dostępów trzymam się z daleka. I obawiam się, że będzie to produkt oparty o płatne dlc.
 
Osobiście również miałem zdecydowanie większą styczność z fabularnym Warhammerem, ale lubię taktyczne turówki. :) Co do modelu opartego o płatne DLC to nie jestem przeciwny samemu modelowi, jeśli jest zaimplementowany rozsądnie. Jeśli jako DLC będą dodawane nowe frakcje, które będą odpowiednio zbalansowane, a zakup DLC będzie konieczny tylko wtedy, gdy sami chcemy daną frakcją grać (czyli nie mając danej frakcji wciąż możemy przeciw niej walczyć w multi) - nie miałbym zastrzeżeń. Cztery frakcje na początek to nie aż taki mały wybór.
 
Last edited:
Top Bottom