Pojedynki Frakcji: Nieoczekiwani Sojusznicy

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Pojawienie się szóstej frakcji wprowadziło zamieszanie na polu bitwy GWINTA — zawiązały się nieoczekiwane sojusze... ale który z nich okaże się najsilniejszy?

W tym Pojedynku zamiast jednej frakcji, wybieracie dwie: Skellige i Potwory, Scoia’tael i Nilfgaard lub Królestwa Północy i Syndykat. Zwyciężą frakcje, dla których wykonacie najwięcej zadań podczas Pojedynku, co zapewni korzyści wszystkim graczom:
  • Beczki zwycięskich frakcji dostępne w kramie Sklepa
  • +50% punktów doświadczenia za każdą grę rozegraną zwycięskimi frakcjami w dowolnym trybie (+40% dla frakcji, które zajmą 2. miejsce oraz +30% za 3. miejsce).

Pojedynek zakończy się w południe, w środę, 24 lipca.
––––––––––––

Jak wziąć udział?
  1. Zaloguj się do gry.
  2. W okienku Pojedynku Frakcji lub w zakładce z zadaniami wybierz, które frakcje chcesz wspierać:
    • Skellige i Potwory
    • Scoia’tael i Nilfgaard
    • Królestwa Północy i Syndykat
  3. Rozgrywaj gry* i wykonuj zadania aby zdobyć nagrody: Beczki Frakcyjne i Punkty Nagród.
* Gry rozegrane przed wyborem frakcji nie liczą się do Twojego postępu w Pojedynku.
* Tylko gry rozegrane w trybach klasycznym i sezonowym liczą się do postępu w Pojedynku – wykonanie zadań nie jest możliwe w grze z przyjacielem i na Arenie.
 
Jak naliczane są punkty do kontraktu wyzwań frakcji? Za każde zadanie po 1 punkcie dla każdej frakcji, 1 punkt raz dla jednej frakcji raz dla drugiej, czy jeszcze inaczej?
 
Offtop: ten obrazek tylko pokazuje, jak podobna jest kolorystyka Potworów i Syndykatu - czy tutaj, czy na znacznikach frakcyjnych kart rzuconych na planszę. O ile CD Projekt nie trzyma pomarańczowego na zapas dla Zerrikanii/Ofiru, nie rozumiem dlaczego nie uczynić kolorów SY bardziej pomarańczowymi, jak na jej domyślnym cardbacku.
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
Jak naliczane są punkty do kontraktu wyzwań frakcji? Za każde zadanie po 1 punkcie dla każdej frakcji, 1 punkt raz dla jednej frakcji raz dla drugiej, czy jeszcze inaczej?

Pierwsze dwa są dla jednej konkretnej frakcji, natomiast kolejne liczą się do obu.
 
Plus za to, że praktycznie każdy uczestniczący wygrywa.
Może nie minus jednak szkoda, że zadania nie wymagają praktycznie żadnego wysiłku czy pomyślunku - zrobisz je po prostu grając tym czym na co dzień. Nawet "wygraj każdym z dowódców" zmusza do pokombinowania i nieco większej różnorodności.
 

Lexor

Forum veteran
Szkoda, że skrócone opisy zadań (te które można przeczytać podczas decyzji wyboru strony pojedynku) nie zostały lepiej napisane.

Ze skróconych opisów jak dla mnie wynikało, że np. trzeba zagrać w sumie 60 kart frakcyjnych należących do obojętnie jakiej frakcji z danej pary. Dopiero jak się już daną parę frakcji wybierze to widać, że trzeba zagrać obiema frakcjami po 60 kart.

Początkowo miałem wybrać SY+KP, ale na moje szczęście wybrałem coś innego, bo nie wyobrażam sobie obecnie "przymusowego" grania KP bez denerwowania się.
 
Wszystkie zadania do ostatniego (zagraj 75 kart) spoko, to zadanie wymagające położenia 60 kart no OK jak się po prostu tymi taliami gra to się nabije, ale dlaczego ostatnie polega na tym samym co trzecie? Zagraj xxx kart, po pierwsze jest to po prostu nudne, można było dać masę innych różnorodnych możliwości, zadań, jak nie ma pomysłu to sam chętnie podrzucę swoje, wystarczyłoby dać: wygraj po jednej grze każdym dowódcą z danej frakcji albo wygraj 2 rundy każdym dowódcą z danej frakcji, po drugie to ostatnie zadanie było o tyle bez sensu (i danie go jako ostatniego), że wczoraj wieczorem większość ludzi rzucało karty na oślep byleby zdąrzyć to zaliczyć. Nieważne bliski, daleki rząd, jaka karta, naklepać 75 i iść spać, a tak można było wykorzystać potencjał i zachęcić do urozmaicenia swoich talii, bo pomysłów z pewnością jest od groma.

Na duży plus natomiast zwiększenie nagród do 3 i 5 pkt bo kusi na pewno do grania do końca. Sam jedną nockę zarwałem żeby ugrać te 5 pkt ;)
 
Jedmar0702 zawsze były zadania za 1, 3 i 5 punktów zwycięstwa plus zadania za 1 i 2 beczki frakcyjne. Pod tym względem niewiele się zmieniło (zamiast 3 beczek z tej samej frakcji po 1 z dwóch różnych).
 
Top Bottom