Dodatek Kupcy Ofiru jest już dostępny!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Przed Tobą cudy Ofiru! Nowy dodatek jest już dostępny na PC i iOS!



Poznaj przybyłych z dalekiego Ofiru kupców i naciesz oczy ich egzotycznymi towarami! Mają do zaoferowania ponad 70 nowych kart, pozwolą Ci wypróbować nowe kombinacje, a ich wsparcie wzmocni talie wszystkich frakcji!



PRZEDSTAWIAMY MANEWRY BOJOWE

Manewry Bojowe to nowy typ kart, które dodadzą głębi budowaniu talii. Wybierz odpowiedni manewr dla swojej armii i zapewnij sobie unikalny bonus, jeśli rozpoczynasz mecz. Niech wygra najlepszy strateg!



NOWA MECHANIKA: SCENARIUSZE


ODBIERZ SWOJĄ DARMOWĄ BECZKĘ KUPCÓW OFIRU!

Jeśli zalogujesz się do gry przed 11:59, 16 grudnia, otrzymasz darmową beczkę Kupców Ofiru, w której znajdziesz 5 kart z dodatku, w tym co najmniej jedną rzadką lub lepszą!

PAKA OFIRSKIEJ OKAZJI I PAKA NAPADU NA KARAWANĘ

Aby uczcić premierę Kupców Ofiru, Sklep przygotował specjalne paki, które będą dostępne przez określony czas — znajdziecie je w jego kramie, w grze!



Pełna lista zmian aktualizacji 5.0, wprowadzającej dodatek Kupcy Ofiru, znajduje się poniżej:

Zmiany
  • Tymczasowo zmieniono muzykę w głównym menu z okazji premiery dodatku Kupcy Ofiru.
  • Liczne poprawki masteringu nagrań głosowych, w tym wyrównanie poziomu głośności i ulepszenie brzmienia głosów na ekranie prezentacji przeciwników.
  • Elementy aktywne reagują przy naciśnięciu przycisku myszy, nie przy puszczeniu go.
  • Dowódcy nie schodzą już przypadkiem z planszy z okrętem podczas animacji na koniec gry.
  • Tylko pułapki z Rozkazem można teraz odwrócić ręcznie.
  • Przez 3 dni następujące karty będzie można zniszczyć za pełną wartość:
  • Szepczące Wzgórze
  • Łupieżca Drummond
  • Wilczy Dół
  • Wężowa Pułapka
  • Saperzy Vrihedd.

Nowe elementy gry
  • Wprowadzamy uprzestrzennienie dźwięków rozgrywki. Efekty dźwiękowe kart, głosy i dźwięki umiejętności będą teraz rozmieszczone w przestrzeni w sposób umożliwiający graczom śledzenie ich pozycji.
  • Nowe dźwięki dla miłośników personalizacji. Wyborowi rewersu, dowódcy lub planszy będą towarzyszyć efekty dźwiękowe.
  • Wyborowi talii do gry będzie towarzyszyć efekt dźwiękowy umiejętności tej talii.
  • Dodano przycisk umożliwiający natychmiastowe otwarcie właśnie kupionej lub otrzymanej beczki.
  • Przyczyna śmierci ma teraz różne efekty graficzne na kartach (zwiększyła się różnorodność wizualna śmierci).
  • Poprawiono efekty dźwiękowe interfejsu sklepu (otwieranie beczek) przy odkrywaniu 3 kart do wyboru.
  • Manewry Bojowe to sposób na zwiększenie możliwości modyfikowania talii. Domyślnym Manewrem Bojowym jest Przewaga Taktyczna i tak pozostanie, jeśli jednak gracze chcą posunąć się w modyfikacjach odrobinę dalej, teraz mają do wyboru 12 nowych Manewrów Bojowych. Dodają one kolejną warstwę głębi do tworzenia talii i sprawiają, że partie stają się bardziej niepowtarzalne.
  • Drugą dużą nowością w tej aktualizacji są Scenariusze – przypisane do frakcji artefakty, które wzmocnią te aspekty frakcji, którym w naszym odczuciu czegoś brakowało. Są ryzykowne, ale mogą dodać taliom graczy dużo wartości.

Neutralne
  • Aguara: siłę zmieniono z 5 na 7.
  • Maćko z Lisich Dołów: koszt werbunku zmieniono z 11 na 10.
  • Towarzysze Iris: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
  • Lambert: Fechmistrz: koszt werbunku zmieniono z 9 na 10.
  • Operator: koszt werbunku zmieniono z 10 na 8.
  • Przygody Sklepa nie mają już Fatum.

Potwory
  • Dominacja: opis zmieniono na „Aktywuj tę umiejętność, jeśli kontrolujesz jednostkę z największą siłą na polu walki”.
  • Cień Kostuchy: umiejętność zmieniono na „Rozkaz: Zniszcz sojuszniczą jednostkę-Potwora, następnie stwórz i zagraj jej egzemplarz bazowy”.
  • Cień Kostuchy: premię do werbunku zmieniono z 15 na 16.
  • Królowa Endriag: pancerz zmieniono z 1 na 2.
  • Garkain: siłę zmieniono z 4 na 3.
  • Kejran: siłę zmieniono z 5 na 6.
  • Vran Wojownik: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Szepczące Wzgórze: umiejętność zmieniono na „Zagraj jednostkę z zemstą ze swojej talii”.

Skellige
  • Łowca Brokvar: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.
  • Łupieżca Drummond: umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Zadaj maks. 3 sąsiadującym wrogom 1 pkt obrażeń. Żądza krwi 5: Zamiast tego zadaj wszystkim wrogom w rzędzie 1 pkt obrażeń”.
  • Łupieżca Drummond: siłę zmieniono z 5 na 3.
  • Wściekły Niedźwiedź: umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Zadaj sojuszniczej jednostce 2 pkt obrażeń.”.
  • Kultysta Svalbloda: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Kapłan Svalbloda: koszt werbunku zmieniono z 5 na 6.
  • Treser Tuirseach: umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Daj sojuszniczej Bestii witalność na 3 tury. Więź: Zamiast tego wzmocnij sojuszniczą Bestię o 3”.
  • Harcownicy Tuirseach: siłę zmieniono z 2 na 3.

Królestwa Północy
  • Lyrijski Kusznik: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.
  • Lyrijski Kawalerzysta: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.
  • Redański Łucznik: siłę zmieniono z 3 na 2.
  • Redański Rycerz: pancerz zmieniono z 1 na 2.
  • Redański Rycerz: siłę zmieniono z 2 na 1.
  • Shani: usunięto pancerz.
  • Windhalm z Attre: siłę zmieniono z 2 na 3.

Scoia'tael
  • Precyzyjne Uderzenie: umiejętność zmieniono na „Rozkaz: Zadaj jednostce 1 pkt obrażeń. Ładunki: 3. Kiedy wszystkie ładunki zostaną zużyte, stwórz i zagraj Obrończynię Brokilonu”.
  • Precyzyjne Uderzenie: premię do werbunku zmieniono z 18 na 16.
  • Obrończyni Brokilonu: umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Zadaj wrogiej jednostce 2 pkt obrażeń. Śmiertelny cios: Wezwij do tego rzędu wszystkie egzemplarze tej jednostki ze swojej talii”.
  • Straceniec: pancerz zmieniono z 5 na 4.
  • Krasnolud Najemnik: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.
  • Mistrzyni Miecza: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.
  • Wilczy Dół: umiejętność zmieniono na „Zasadzka: Po zagraniu przez przeciwnika karty rozdziel między wszystkie wrogie jednostki obrażenia równe kosztowi werbunku zagranej karty”.
  • Wilczy Dół: koszt werbunku zmieniono z 8 na 7.
  • Wiedzący: koszt werbunku zmieniono z 5 na 6.
  • Wężowa Pułapka: umiejętność zmieniono na „Zasadzka: Po zagraniu przez przeciwnika karty specjalnej zniszcz wrogą jednostkę o najwyższej sile”.
  • Wężowa Pułapka: koszt werbunku zmieniono z 6 na 7.
  • Saperzy Vrihedd: umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Oczyść sojuszniczą jednostkę. Jeśli kontrolujesz Elfa, zamiast tego oczyść dowolną jednostkę”.

Nilfgaard
  • Następującym kartom dodano kategorię „Arystokrata”:
  • Vattier de Rideaux
  • Joachim de Wett
  • Vivienne de Tabris
  • Cahir Mawr Dyffryn
  • Shilard Fitz-Oesterlen
  • Ceallach Dyffryn
  • Roderik z Dun Tynne.
[*]Ognisty Skorpion: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.[*]Mistrz Kamuflażu: siłę zmieniono z 4 na 3.[*]Sierżant Nauzikai: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.[*]Łowcy Niewolników dodano kategorię „Żołnierz”.

Syndykat
  • Azar Javed: siłę zmieniono z 3 na 5.
  • Pachołek Porąbańców: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.
  • Wielki Inkwizytor Helveed: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Hvitr i Aelydia: umiejętność zmieniono na „Rozkaz (bliskie starcie): Zadaj jednostce 1 pkt obrażeń. Kapitał 5: Zamiast tego zadaj wrogiej jednostce 2 pkt obrażeń. Odnowienie: 1”.
  • Hvitr i Aelydia: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
  • Skarabeusz: pancerz zmieniono z 2 na 1.
  • Skarabeusz nie ma już zemsty.
  • Niedyskretna Kokota: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.
  • Oprawca Czarownic: koszt werbunku zmieniono z 5 na 6.
Poprawki
  • Przy transformacji odtwarzają się teraz prawidłowo efekty dźwiękowe wszystkich kart.
  • Szybkie kliknięcie planszy nie powoduje już ucięcia dźwięku w połowie.
  • Poprawka Detlaffa: Wampira Wyższego, który czasem nie był widoczny na planszy po tym, jak został pochłonięty.
  • Poprawka wyniku rundy, który czasami się nie aktualizował.
  • Poprawka niektórych kart, które stawały się niewidzialne po zabiciu.
  • Poprawka zacinania się samouczka, jeśli gracz rozegrał bitwę offline.
  • Usunięto błąd, na skutek którego aktywowała się umiejętność Filippy: Ślepej Furii, mimo że na planszy nie było odpowiednich celów.
  • Poprawiono niewłaściwą interakcję pomiędzy umiejętnością Trollololo i statusem „tarcza”.
  • Efekty specjalne umiejętności dowódcy nie aktywują się już przed zakończeniem efektów specjalnych zagranych wcześniej kart.
  • Mocarz Svalbloda prawidłowo liczy teraz swoją żądzę krwi.
  • Poprawki i ulepszenia opisów kart.
  • Rozmaite poprawki zablokowania monety.
 

gojlad

Forum veteran
Oczywiście taktyczny nilfgaard nie dostał żadnego nerfa, a Azar Javed jest teraz najgorszym obrońcą w grze... Martwi również zmiana Cienia Kostuchy, która była oryginalną umiejętnością.
 
Dopóki nie przeniosę konta z PS4 nie kupuję nic ;) Wiadomo już coś więcej na ten temat, kiedy będzie można przenieść konta ? Pozdrawiam!
 

ghs

Forum veteran
te manewry bojowe to bdb pomysł. 5 punktowy buff z przewagi taktycznej przestał być sensowny (i wystarczający) od dodatku z syndykatem
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
@barneypszczyna

Ruszyła strona umożliwiająca skopiowanie konta gracza z wersji PS4/Xbox One do wersji GOG.com. Znajdziecie ją tutaj.

UWAGA! W tej chwili wymogiem jest brak jakichkolwiek postępów w GWINCIE na koncie GOG.com, ale sprawdzamy możliwość nadpisania istniejącego konta, posiadającego postępy w GWINCIE.
 

Lexor

Forum veteran
@Alicja. W polskiej wersji jest błąd tłumaczenia: Radeyah tworzy Fortel a powinna Manewr Bojowy (albo kategoria Manewr Bojowy powinna nazywać się Fortel).
 
"van" w nazwiskach jest zazwyczaj (a w przypadku Wiedźminlandu -- zawsze) pisane z małej litery. Zamiast "Van Moorlehemowie" powinni być "van Moorlehemowie".
 
No i jeszcze co wymyślicie?!? Najpierw było że nie można tego zrobić - dlatego dużo graczy musiało zrobić nowe "czyste" konta na GOG. Teraz myślicie nad tym żeby to było możliwe? Dzisiaj ruszyła strona umożliwiająca transfer - ja już wysłałem zgłoszenie (tak jak na pewno dużo innych graczy)
Chciałem na moim koncie GOG mój główny email, chciałem też mój nick. Teraz już sam nie wiem co o tym wszystkim sądzić :( Cyrk po prostu.
I jeszcze to - transfer może trwać 14 dni. Super, dzisiaj nowy dodatek i gracze konsolowi mogą nawet przez następne 2 tygodnie nie pograć. Co więcej - mniej czasu na mecze rankingowe, mniej czasu na drzewka nagród itd. itp. ...
 

Lexor

Forum veteran
@Alicja. Dlaczego w edytorze talii usunięto skrót klawiszowy "Backspace"? Tego klawisza można było użyć do zniszczenia karty podczas jej podglądu. Klawisz "Enter" (służący do utworzenia karty w tym samym widoku) w dalszym ciągu działa.

Kolejny błąd, który zauważyłem (nie wiem czy dopiero teraz wprowadzony): przy duplikacji talii skopiowana talia otrzymuje na końcu dopisane słowo "Kopiuj" - nie dość że przyczepiane jest ono bez spacji to trochę też nie ma sensu. Dla przykładu skopiowana talia o nazwie "Pułapki" będzie się nazywała "PułapkiKopiuj" - nie powinno być tu czegoś w rodzaju np. "Pułapki - kopia"? BTW: Czy można by było wprowadzić dodatkowe znaki możliwe do użycia podczas nazywania talii? Brakuje mi tu np. zwykłych i kwadratowych nawiasów oraz ukośnika: "(", ")", "[", "]", "/".
 
Jeśli chodzi o dodatek, to nie ukrywam, że zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony! A pomysł z różnymi przewagami taktycznymi wydaje się być świetnym rozwiązaniem :) No to teraz przede mną zabawa z beczkami i zbieraniem kart z dodatku ;)

P.S. Jeszcze raz daje duży plus za ten dodatek :) tak trzymać!
 
Oczywiście taktyczny nilfgaard nie dostał żadnego nerfa, a Azar Javed jest teraz najgorszym obrońcą w grze... Martwi również zmiana Cienia Kostuchy, która była oryginalną umiejętnością.
Bo Redzi ogólnie nie wiadomo po co , ale lubią zmieniać karty które charakteryzują się czymś oryginalnym. W tym patchu dowalili się do Szepczącego Wzgórza, Wilczego Dołu i właśnie Kostuchy. Ode mnie duży minus dla nich za takie zmiany.
 
Bo Redzi ogólnie nie wiadomo po co , ale lubią zmieniać karty które charakteryzują się czymś oryginalnym. W tym patchu dowalili się do Szepczącego Wzgórza, Wilczego Dołu i właśnie Kostuchy. Ode mnie duży minus dla nich za takie zmiany.
Kostucha to teraz właśnie Szepczące wzgórze. Wilczy dół i drugą pułapkę zmienili, bo ta pierwsza mogła się nie uruchomić, gdy przeciwnik jako ostatnie karty zagrywał specjale, teraz nie ma to znaczenia, a zmiana drugiej pułapki wzięła się stąd, że było mniej roboty niż wtedy, gdy musieliby ją łatać od początku, bo np. nie działała przeciwko kartom zbrodni Syndykatu.
W sumie nie wszystko też jest opisane, bo zauważyłem, że obrońca sqoatail też dostał nerfa.
 

Lexor

Forum veteran
Wilczy dół i drugą pułapkę zmienili, bo ta pierwsza mogła się nie uruchomić, gdy przeciwnik jako ostatnie karty zagrywał specjale, teraz nie ma to znaczenia, a zmiana drugiej pułapki wzięła się stąd, że było mniej roboty niż wtedy, gdy musieliby ją łatać od początku, bo np. nie działała przeciwko kartom zbrodni Syndykatu.
Odnoszę wrażenie, że obie pułapki zostały zmienione głównie właśnie dlatego, żeby ludzie się już więcej nie burzyli, gdy syndykatowe karty z Zyskiem (zarówno jednostki jak i specjalne) dawały go mimo odpalenia w/w pułapek. Widocznie nikt z CDPR nie mógł dojść do tego gdzie tkwił błąd?

Swoja drogą - na WIlczym Dole napisane jest "rozdziel obrażenia" i zostanawiałem się jak to ma działać "w rundzie przeciwnika" - okazało się, że gra rozdziela owe obrażenia losowo. :]
 
U mnie znacznie poprawiła się szybkość działania gry w menu. Przechodzenie pomiędzy sklepem, księgą nagród, profilem itd. Do tego przycisk, który od razu przenosi po zakupie do otwierania beczek. Nie zliczę ile razy wyszedłem ze sklepu zamiast kliknąć tę ikonę u góry. Proste uporządkowanie beczek i (mam nadzieję, że nie chwilowo) możliwość zakupu wszystkich beczek frakcyjnych.

Zmiana Cienia Kostuchy boli, bo nie odświeża się już z początkiem nowej rundy. Zmiany pułapek nie wiem, dalej jak przeciwnik nie ma w dłoni karty, którą kontrujesz, to tracisz.
 
Żeby nie było przekleństw używam żeby coś zaznaczyć, podkreślić, a nie dla zwykłego chamstwa. Te również będę cenzurował. (Jakby coś przekleństwa były i były wykropkowane ale moderacja postanowiła je usunąć - szkoda gadać).

Ale przechodząc do rzeczy. Dziś CDPR wbił mi nóż w plecy podwójnie (potrójnie?). Na dzień dzisiejszy konsola to jedyny sprzęt na którym mogę uruchomić GWINTa, iOSa nie mam, a komputery które posiadam to 5 letni XP oraz 7 letnia Vista bez szans na odpalenie karcianki (i z tego co mi wiadomo nie jestem osamotniony). Androida oczywiście posiadam ale tu Redzi postanowili połechtać rynek azjatycki gdzie iOS ma przewagę nad Androidem i w wersję na ten system pogramy sobie: wersja op-heh-tymistyczna za trzy miesiące, wersja pesymistyczna za cztery. I właśnie po wydaniu tej wersji konsolowy GWINT powinien zostać zamrożony, żeby te 99% procent graczy mogły wskoczyć na dostępną dla nich alternatywę a nie garować na półprodukcie kilka miesięcy. Moim zdaniem CDPR tak szybko wyrzucił konsole głównie po to żeby nie wrzucać na nie nowego dodatku. 4 grudnia zaczęła się Seria Żałosnych Zdarzeń kiedy to ogłoszono że za pięć dni konsole no more, samego dziewiątego wychodzi nowy dodatek który konsolowcy co najwyżej mogą sobie pooglądać na necie, dalej nawet nie wspomniano że przenosiny konta mogą trwać 14 dni (więc nawet jak ktoś ma możliwość przenosin konta ale będzie miał pecha darmowego kega nie dostanie) oraz że testują możliwość nadpisanie konta na istniejącym gogu. O świątecznym evencie nie będę nawet wspominał. Cała sytuacja boli mnie podwójnie bo CDPRed zawsze dawał nam pełnowartościowy produkt na światowym poziomie, a ja sam ich wspierałem kupując na premierę wszystkie podstawowe, rozszerzone wersje (+dodatki) gier ze świata Wiedźmina. Podsumowując wszystko dwoma słowami - gargantuiczne rozczarowanie.

Na tym skończę swoją nieco chaotyczną wypowiedz, którą musiałem z siebie wyrzucić.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
Na tym skończę swoją nieco chaotyczną wypowiedz, którą musiałem z siebie wyrzucić.

Choć mnie omija Twój ból (nie mam / nie gram na konsoli), ale go w pełni rozumiem. Również podzielam zdanie, że obecny CDPR bardzo zaniża swoje loty w stosunku do tego co reprezentował kiedyś. Mam skromną nadzieję, że zauważy to odbicie w dół na swoich finansach, bo teraz wątpię czy coś innego jest obecnie skłonne CDPR przekonać, że robi "coś nie tak".
 
Top Bottom