Rozpoczął się Sezon Czerwcowy!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Właśnie rozpoczął się Sezon Czerwcowy! Potrwa do 5 lipca, do godz. 10:00. Jeśli jesteście ciekawi jakie zmiany pojawiły się w grze wraz z aktualizacją 10.6, pełną listę znajdziecie tutaj.


Tryby sezonowe w tym miesiącu:​

  • 7 czerwca-14 czerwca: Nieodparty urok
Za każdym razem, gdy zagrywasz jednostkę niebędącą szpiegiem przenieś losową jednostkę wroga z tą samą siłą na przeciwną stronę pola bitwy.
  • 14 czerwca-21 czerwca: Bliźniacze zaklęcie
Raz na turę, gdy zagrywasz kartę specjalną, bezpośrednio po tym stwórz i zagraj jej drugi egzemplarz.
  • 21 czerwca-28 czerwca: Cierpliwość jest cnotą!
Na początku swojej tury przemień wszystkie karty w swojej ręce w losowe karty, których koszt werbunku jest wyższy o 1.
  • 28 czerwca-5 lipca: Szał Bojowy
Każdy z graczy ma tylko 8 sekund na ukończenie swojej tury i 15 sekund na ukończenie fazy wymiany.
 

Ely74

Forum regular
Ktoś może grać w nowym sezonie? Bo wczoraj po aktualizacji miałem info ,że gra w trakcie sezonu jest niemożliwa i tylko próbowałem sobie ustawić talię na mróż pod lojalność. A teraz w ogóle nie da sie wejść w grę bo cały czas próbuje wejść na serwery
 
Nie wiem, czy jeszcze dla kogoś kwintesencją Gwinta są tryby sezonowe, a nie rozgrywki rankingowe, ale bardzo mi się ten miesiąc podoba i szykuje się długie granie. Gdyby jeszcze tak zastąpić Szał Bojowy Podwójną Stawką (albo czymkolwiek! innym) to byłoby idealnie. Jednak mam pytanie, czy istnieje możliwość jednej zmiany w mechanice Cierpliwość jest Cnotą? Mianowicie, zamiast "Na początku swojej tury..." lepiej by było "Po zakończeniu swojej tury...". Oboje gracze strasznie dużo czasu tracą na tym, by zapoznać się z nowymi kartami na ręce, a niczego by to nie zmieniło w kwestii planowania kolejnych posunięć (a raczej braku planowania).
 

Lexor

Forum veteran
O nie, nie zgadzam się na wymianę Szału Bojowego, jest świetny, to szybkie daily. Szczególnie pod koniec sezonu, kiedy zwykle mam już wbity rank 0 i nie chce mi się dalej grać gier rankingowych.
 
Wiem, że ten tryb ma wielu fanów i fanek ;) Usunięcie go to takie moje niespełnialne, gwintowe marzenie.
 

Ely74

Forum regular
Bardzo fajne wydarzenie specjalne jest w tym miesiącu. Ładne rewersy . Graficznie bajka. Przesilenie letnie zwłaszcza dla początkujących może dać dużo radości ale i weteranów bo nie jest trudne a tak ładnych rewersów to już dawno nie było
 
W obecnym sezonie grałem tyle co nic i mam rozegranych 9 gier rankingowych (451 mmr, na początku każdy dostaje praktycznie tyle samo) i plasuję się - na dwa dni przed jego końcem - na 77728 pozycji. Przez miesiąc nie znalazło się 100 000 graczy, którzy zagraliby 10 rankedów. Kiedyś mając tygodniową przerwę od grania spadało się na 100 001 pozycję (czyli de facto niżej, tylko gra nie ciągnie dalej wyświetlania wyników).
Może wszyscy siedzą na drafcie, a może baza graczy jest tak mizerna.. Miło gdyby REDzi przedstawili dane jak % aktywność graczy dzieli się na poszczególne tryby (rankedy, zwykłe potyczki, tryby sezonowe, draft).
 

luk757

Forum veteran
Przez miesiąc nie znalazło się 100 000 graczy, którzy zagraliby 10 rankedów. Kiedyś mając tygodniową przerwę od grania spadało się na 100 001 pozycję (czyli de facto niżej, tylko gra nie ciągnie dalej.
Yyy co? Od kiedy pamietam wystarczyło zagrać koło 10 gier w sezonie żeby wejść do pierwszej "setki".
 
Last edited:
Bywało pod tym kątem i lepiej i gorzej - był okres, kiedy kilka gier wystarczało na ~48 000 miejsce, zdarzało się też, że 20 gier nie wystarczało na top 100 000.
 
Bywało pod tym kątem i lepiej i gorzej - był okres, kiedy kilka gier wystarczało na ~48 000 miejsce,
To chyba sprzed czasów wprowadzenia mobilek, wtedy średnio klasyfikowanych wszystkich graczy było około 60tys co sezon.
zdarzało się też, że 20 gier nie wystarczało na top 100 000.
Musiałbym zobaczyć taki przykład, żeby uwierzyć :) Chyba tylko w miesiącu premiery na Andka coś takiego było możliwe. No i tutaj też ranga ma znaczenie bo jak zaczynasz z 30 to dostajesz mniej mmr.
 
Last edited:
W odmętach tego forum jest wątek dotyczący ilości graczy w Gwincie w oparciu o miejsce w rankingu, może tam byłoby więcej danych na ten temat.
 
Top Bottom