interfejs

+
Jeśli jesteśmy w temacie menu do tworzenia talii i kart, to przydałaby się opcja kopiowania talii. Ułatwiłoby to pracę z poprawianiem, ulepszaniem decków.
 
Last edited:
Moim zdaniem powinna być opcja pomniejszenia kart w czasie losowania. Osobiście mieszam się często gdyż karty są za duże w ogarnięciu całości wybranej talii.
 
Na ekranie listy rankingowej jednym przyciskiem można przewinąć listę na samą górę. Przydałby się analogiczny przycisk który przewijałby listę do aktualnej pozycji gracza tak żeby można było zobaczyć kto ma podobny ranking.
 
Ja gram na PS4, dziś pierwszy raz - wcześniej mnie ta beta zawsze omijała... ale już po pierwszych 10 minutach nasuwa się przynajmniej kilka uwag, które znacząco wpływają na przyjemność z gry..

1. Rozmiar interfejsu, tekstu (czy to opisy kart, czy powiadomienia, ogólnie wszystkie teksty).
Na 40" TV z odległości 2 m są praktycznie nieczytelne, gra na konsoli PS4 boryka się dokładnie z tym samym problemem co Dziki Gon na początku - brak regulacji rozmiaru interfejsu, tekstów w opcjach...

2. Liczę, że w pewnym momencie pojawi się możliwość tworzenia listy znajomych graczy, dodawania po nazwie usera, czy cokolwiek... i możliwość grania ze znajomymi, których wybieramy sami, a nie ze gra nam losuje przeciwnika... bo w taki sposób to nigdy nie uda mi się zmierzyć z żadnym kolegą, biorąc pod uwagę ilu jest graczy... brak takiej możliwości aż boli..

Tak poza tym, na razie brak innych problemów, uwag..
 
1. Niepotrzebnie mamy zaciemniony cały ekrany kiedy przeciwnik wybiera karty do odrzucenia itp. Wkurza to niemiłosiernie, bo nie mogę przeglądać w spokoju swojej talii. Zwłaszcza, że często nie widzę jaką kartę dobrałem po odrzuceniu.
2. Przydałby się gdzieś w rogu ekranu zegar systemowy. Czasem potrafię się nad tą grą stanowczo zbyt długo zasiedzieć :p
3. Fajnie by było sprawdzić poziom przeciwnika podczas rozgrywki i może kilka jego ostatnich walk (ilość wygranych/przegranych rund itp.)
 
Kirkor88;n8693680 said:
3. Fajnie by było sprawdzić poziom przeciwnika podczas rozgrywki i może kilka jego ostatnich walk (ilość wygranych/przegranych rund itp.)
Poziom i miejsce w rankingu jest już wyświetlane. Nie powinno być natomiast żadnych innych informacji o przeciwniku. Historia wygranych/przegranych rund może sugerować np. jakim deckiem gra przeciwnik (są decki, które są bardzo mocne na 2:0, ale mają problem z wygrywaniem 2:1).
 
Może zagadnienie było już poruszane, ale przy okazji dodania zakładki "nagrody" na miejscu wydaje się poszerzenie dostępnych tam informacji o obecny poziomu doświadczenia. Nie chodzi mi o sam lvl, a ilość punktów doświadczenia - świadomość ile brakuje do do awansu czasami gubi się po dniach nieaktywności.

Sprawa druga zaczęła mi dokuczać dopiero po przejściu do OB. Mianowicie przyciemnienie ekranu niezwłocznie po wymianie kart (na czas kiedy przeciwnik jeszcze podejmuje decyzje) wydaje się niepotrzebne. Nie widać przez to jaka karta została dobrana jako ostatnia, toteż logiczniejsze wydaje się czekanie po prostu do końca czasu - zyskujemy czas na zapoznanie z kartami, przemyślenie strategii, a przecież nie chodzi w tym o to, aby sztucznie przedłużać rozgrywkę?
Dodatkowo tryb ten jest podatny na problemy techniczne, zdarzyło mi się mieć przyciemniony ekran przez całą rundę - po remisie i wymianie kart nie doczekałem się jego zaniku - mogłem grać, wszystko inne działało jak należy, po prostu nie widziałem jakie karty mogę zagrywać. Spasowanie rozwiązało problem na następną rundę.
Może więc jeśli nie zmiana timingów przesłony, to przynajmniej delikatne rozjaśnienie jej, aby karty były chociaż rozpoznawalne?

 
Sixter;n8769950 said:
Może zagadnienie było już poruszane, ale przy okazji dodania zakładki "nagrody" na miejscu wydaje się poszerzenie dostępnych tam informacji o obecny poziomu doświadczenia. Nie chodzi mi o sam lvl, a ilość punktów doświadczenia - świadomość ile brakuje do do awansu czasami gubi się po dniach nieaktywności.

GwentTracker pokazuje w menu głównym ilość expa potrzebną do następnego poziomu.
 
Dzięki za informację - nie wiedziałem, mimo wszystko wolałbym żeby pojawiło się to jako opcja wbudowana, a nie zewnętrzny program.
 
Co do interfejsu mam 3 sugestie:
1. Wprowadzenie licznika kart w momencie wybierania 5 karty z beczki było super. Potem chyba dopiero pojawiły się karty Premium. To w takim razie czemu nie ma licznika dla kart premium? Ja jako niedzielny gracz, nie mam ciśnienia żeby zebrać wszystkie kopie danej karty w wersji zwykłej i premium. Wystarczy mi że np. dla danej brązowej karty będę miał 2 kopie zwykłe i jedną premium. Dla złotych i srebrnych to już w ogóle była by kluczowa sprawa. Bo już miałem taką sytuację, że wylosowałem złotą kartę premium z jednej beczki a potem, za czas jakiś, pojawiła mi się ona jako jedna z trzech do wyboru, ale już w wersji normalnej i oczywiście wyświetlało się, że nie mam tej karty, kiedy tak naprawdę ją miałem ale w wersji premium. Stąd było by fajnie i chyba widziałem gdzieś na forum w języku angielskim, że postulowane było dodane takiego dodatkowego licznika.
2. Ekran wymiany kart można usprawnić tak aby np. wszystkie karty z ręki były widoczne na raz bez konieczności przewijania.
3. Przydałaby się opcja craftowania kart w czasie tworzenia talii.
 
Wygląda na to, że archetyp mulliganu będzie zyskiwał na popularności, więc może pora zająć się słoniem w pokoju i usunąć czarny ekran podczas mulliganu przeciwnika? Bo teraz to nawet nie wiadomo co się dzieje na polu bitwy. Nie mówiąc już o tym, że przy mulliganie przed grą nie można zobaczyć trzeciej wymienionej karty.

Ponadto, te wszystkie "przeciwnik wybiera kartę" i scroll pędzący w lewo i w prawo i wywołujący epilepsję.
 
1. Irytujące, fajnie jak by usprawnili ten aspekt, ale większość graczy pamięta jakie ma złote karty, i nie dubluje sobie wyboru.
2. Proszę cie, to już jest pierdoła, rolką się nie chce śmigać :D
3. 100% racja, przydało by się.
 
Czy tylko mnie irytują ramki na awatarach? Najgorsze w nich jest to, że raz wybranej nie ma jak usunąć :(
 
genniuss;n8923490 said:
1. Irytujące, fajnie jak by usprawnili ten aspekt, ale większość graczy pamięta jakie ma złote karty, i nie dubluje sobie wyboru.
2. Proszę cie, to już jest pierdoła, rolką się nie chce śmigać :D

Tutaj bardziej chodzi o to żeby przez przypadek nie zdublowały się karty których nie chcesz mieć na ręcę, albo chciałbyś mieć ich tylko jedną sztukę.
Jestem za tym, by wszystkie karty mieściły się na ekranie np. w dwóch rzędach.
 
Dorzucam się do prośby o usunięcie czarnego ekranu podczas mulliganu, jest to jedna z najbardziej frustrujących rzeczy w grze. Zaraz za tym lawina ekranów wczytywania podczas poruszania się między tworzeniem kart, taliami etc.
Pasek z kartami kiedy przeciwnik podejmuje decyzje zasłania stół co również jest irytujące.
Niby pierdoły ale gra ma być przyjemna a nie irytująca.
 
genniuss;n8923490 said:
2. Proszę cie, to już jest pierdoła, rolką się nie chce śmigać :D

No może trochę się czepiam :) Znaczy z jednej strony jest to fajne i rozumiem zamysł, dzięki temu jest trochę taki feeling jakbyś trzymał dobrane karty w ręce i je przeglądał, ale z drugiej mi osobiście bardziej pasowałoby widzieć wszystko na raz. Wiem, że jest to subiektywna opinia.
Dołączam się też do skasowania czarnego ekranu podczas muliganu.

 
Top Bottom