cdp.pl polskim dystrybutorem tytułu Wiedźmin Gra Przygodowa

+
Będziemy rozsyłać kody do bety najprawdopodobniej za ok tydzień - co do daty premiery to wiele zależy do tego jak pójdzie beta wersji PC bo gra digital i fizyczna jest ze sobą nierozerwalnie związana. Do digitala łatwo wypuścić patacha do gry fizycznej jest to trudniejsze :)
Wiadomo już dokładnie kiedy będą rozsyłane kody do bety?
 
pierwsze zostaly juz rozeslane ale dzis wyjdzie spora partia - pamietajcie pls ze bedziemy wysylac klucze stopniowo aby sprawdzac jak infrastruktura daje sobie rade wiec ci ktorzy zapisali sie pozniej lub zlozyli pre-order pozniej dostane klucz jako nastepni w kolejce
 
pierwsze zostaly juz rozeslane ale dzis wyjdzie spora partia - pamietajcie pls ze bedziemy wysylac klucze stopniowo aby sprawdzac jak infrastruktura daje sobie rade wiec ci ktorzy zapisali sie pozniej lub zlozyli pre-order pozniej dostane klucz jako nastepni w kolejce

Oczywiście mówisz o pre orderze na GOGu, jak rozumiem. Te osoby które zdecydowały się wydać trochę więcej kasy na kolekcjonerkę, już takowego zaproszenie nie dostają, czyż nie? Powiem szczerze, że niezbyt fajnie
 
Oczywiście mówisz o pre orderze na GOGu, jak rozumiem. Te osoby które zdecydowały się wydać trochę więcej kasy na kolekcjonerkę, już takowego zaproszenie nie dostają, czyż nie? Powiem szczerze, że niezbyt fajnie

Nie mamy jak wyśledzić kto zakupił EK - sprzedaż prowadzą detalisci w wielu krajach. Do tego każdy moze zapisać sie na beta testy - http://www.gog.com/galaxy
 
Pytanie do Rafała i innych głównodowodzących ;)
Czy nadal planujecie wydanie fizycznej planszówki w III kwartale tego roku?
 
3 kwartał wydaje się mało realny - raczej 4 kwartał.

A już się szykowałem, że zagram we wrześniu :( ale cóż, lepiej poczekać trochę i mieć bardziej dopracowaną grę i wystarczającą ilość żetonów złota ;)
Mam nadzieję, że w fizycznej wersji zrobicie zasobnik na karty, żetony i figurki jak np. zrobili to w Small World lub coś w tym stylu, żeby elementy nie walały się po pudełku.

EDIT: A tak w ogóle, to polecam Small World na przyjemną rozgrzewkę przed Wiedźminem ;)
 

Attachments

  • small world.jpg
    small world.jpg
    20.6 KB · Views: 45
Last edited:
A już się szykowałem, że zagram we wrześniu :(
Oby zdążyli na targi w Essen, które odbywają się w połowie października. Potem mamy jeszcze dwie naprawdę duże imprezy w Polsce: Hall of Games we Wrocławiu oraz Festiwal Gramy w Gdyni - obie w połowie listopada. W ramach HoG odbędzie się Gratislavia (wrocławski festiwal planszówkowy) i mam nadzieję, że tam CDPR się bankowo pojawi z Wiedźminem. ^_^

Mam nadzieję, że w fizycznej wersji zrobicie zasobnik na karty, żetony i figurki jak np. zrobili to w Small World lub coś w tym stylu, żeby elementy nie walały się po pudełku.
Byłoby fajnie, ale plastikowa wypraska to są niemałe koszty. Poza tym jak przyjdzie dodatek, to gdzie to wszystko upchniesz? ;)
 
Oby zdążyli na targi w Essen, które odbywają się w połowie października. Potem mamy jeszcze dwie naprawdę duże imprezy w Polsce: Hall of Games we Wrocławiu oraz Festiwal Gramy w Gdyni - obie w połowie listopada.

Myślę, że jak planowali wydanie gry w III kwartale to na targi w Essen na pewno zdążą, jeśli nie z finalną wersją to bardzo dopracowaną. Zresztą mówili, że mają nowy poprawiony prototyp i jak już nie będzie zmian to będzie on finalny. Dlatego uważam, że na HoGu planszówka się pojawi razem z Trzewiczkiem i to już całkowicie dopracowana ^^ szczególnie, że jak już wspomniałeś w ramach HoG odbędzie się Gratislavia, na której rok temu rozmawiał o Wiedźminie w wywiadzie który wrzuciłeś na YT ;) a i dzisiaj przecież w Gliwicach też się zjawi z Wiedźminem ^_^

Byłoby fajnie, ale plastikowa wypraska to są niemałe koszty. Poza tym jak przyjdzie dodatek, to gdzie to wszystko upchniesz? ;)

Wiem, że koszty, ale takie wypraski, zasobniki czy jak by to nazwać, są bardzo przydatne :) A co do dodatku, który jest duża możliwość, że wyjdzie, lecz pewno za rok dwa, czyli przez te 2 lata wszystko będziemy mieć ładnie poukładane w owych wypraskach ;) i druga sprawa, co w dodatku się pojawi, pewno jakieś 2 nowe postacie, nowe przygody, większa ilość żetonów, może scenariusze jak w Robinsonie (nie wiem co jeszcze, nie znam się na planszówkach ;)) więc to powinno się zmieścić w zasobniku z podstawki chyba, że w dodatku też będzie ;)
 
co w dodatku się pojawi, pewno jakieś 2 nowe postacie, nowe przygody, większa ilość żetonów, może scenariusze jak w Robinsonie (nie wiem co jeszcze, nie znam się na planszówkach ;)) więc to powinno się zmieścić w zasobniku z podstawki chyba, że w dodatku też będzie ;)
Dla wielu wydawców problemem jest myślenie perspektywiczne, ciężko im nawet zaprojektować wypraski, w których mieszczą się karty w koszulkach. Bo przecież tak niewielu graczy ich używa. W Smal World któryś dodatek zawierał nowe pudełko na żetony, bo stare się nie mieściło. SM to generalnie bardzo dobry przykład projektowania komponentów, niemniej nie sądzę, by w wypadku Wiedźmina pojawiła się taka wypraska. Może pesymista przeze mnie przemawia, a może po prostu widziałem za dużo zwykłej tektury w pudełkach. :p
 
niemniej nie sądzę, by w wypadku Wiedźmina pojawiła się taka wypraska. Może pesymista przeze mnie przemawia, a może po prostu widziałem za dużo zwykłej tektury w pudełkach. :p

Ja tam o planszówkach mało wiem i mało widziałem, więc pewno będzie jak mówisz ;) ale wiem jedno na pewno, że Trzewiczek i Redzi nie wydadzą byle czego :)
 
Co do Jaskra ze sztyletem, to on chyba i tak nie za bardzo walczy :p
Odnosnie wypraski - niestety, wydawnictwo FFG przyzwyczailo nas juz do slabego poziomu opakowan.
W srodku bedzie lamana w 2 miejscach tektura. I juz :p
Co do dodatkow, to podczas prelekcji Ignacy Trzewiczek zapowiedzial juz dwa, oba zwiazane z powiekszeniem mapy gry.
Z tego co slyszalem, to bedzie to m.in wyspa druidów.
Fotorelacje z prezentacji protytypu mozna zobaczyc i przeczytac tutaj:
http://gra.wstepna.pl/wiedzmin-gra-przygodowa/
 
Last edited:
Co do dodatkow, to podczas prelekcji Ignacy Trzewiczek zapowiedzial juz dwa, oba zwiazane z powiekszeniem mapy gry.
Z tego co slyszalem, to bedzie to m.in wyspa druidów.
Znaczy przewidywana jest spora sprzedaż. :) i dobrze. Oby tylko z ceną nie przeholowano. Przełom roku będzie srogi dla portfela. :/
 
Top Bottom