Wiedźmin 3: świat

+
Śnieg na Skellige ma być fabularnie wyjaśniony, tak twierdzili developerzy w jednym z wywiadów, chyba polskim nawet. Pewnie nie nastąpi to naturalnie, a Dziki Gon coś namiesza.
 
Śnieg na Skellige ma być fabularnie wyjaśniony, tak twierdzili developerzy w jednym z wywiadów, chyba polskim nawet. Pewnie nie nastąpi to naturalnie, a Dziki Gon coś namiesza.
http://www.cdaction.pl/artykul-3117...zmina-3-bo-bylem-w-studiu-cd-projekt-red.html
śnieg ma być uzasadniony fabularnie, choć po usłyszeniu pytania o Przepowiednię Itliny panowie z CDPR chyba udali, że mnie nie słyszą
Znalazłem :). Mam nadzieję, że o to Ci chodziło.
 
Dlaczego trzeba uzasadniać śnieg na Skellige? Przecież to archipelag stylizowany na naszą Skandynawię, nic więc dziwnego, że przez większą część roku można spotkać tam śnieg.
 
Ano, na Skellige mamy surowszy klimat niż w części kontynentalnej, co tu uzasadniać?

A w CD Action twierdzili też, że w finalnej wersji W2 Geralt nie będzie miał kucyka.
Ponoć CDP RED się zarzekało, także tego.
 
No jeśli tak, to cacy.
Co prawda link podany przez @Kuboniusz jest dość starej daty, ale nie widzę powodu, dla którego w rysie fabuły miałyby nastąpić jakieś istotne zmiany.
 
Tylko jak to uzasadnią? Gon to po prostu elfy, nawet jeśli mają maga, to nie sprowadzą wiecznej zimy na obszar jednego kraju. A przepowiednia Ithlinny dopiero za dwa tysiące lat zacznie się sprawdzać.
 
Tylko jak to uzasadnią? Gon to po prostu elfy, nawet jeśli mają maga, to nie sprowadzą wiecznej zimy na obszar jednego kraju. A przepowiednia Ithlinny dopiero za dwa tysiące lat zacznie się sprawdzać.

Może Cirilla nabroi?
 
Tylko jak to uzasadnią? Gon to po prostu elfy, nawet jeśli mają maga, to nie sprowadzą wiecznej zimy na obszar jednego kraju. A przepowiednia Ithlinny dopiero za dwa tysiące lat zacznie się sprawdzać.

Słuszna uwaga, gdyby Gon potrafił dysponował taką mocą, to na co im Ciri?
A do przepowiedni przecież szmat czasu.

Mieszkańcy Skellige są jacy są, twardzi i nie do zdarcia, bo przyszło im żyć w tej mocno nieprzyjaznej krainie.
Nie widzę powodu dla którego w pewnych częściach wysp śnieg nie miałby utrzymywać się cały rok.
Lepsze to niż grubymi nićmi szyte uzasadnienie.
 
Mi tam się wydaje, że przepowiednia Itliny ważna była w "jedynce", była jej głównym motywem. A to dlatego, że na końcu Wielki Mistrz Zakonu snuł przed nami wizję końca świata. W drugiej części jak i trzeciej priorytetowe będą raczej wątki osobiste Geralta oraz polityczne.
 

Guest 3669645

Guest
Nie muszą. Jestem przekonany, że podziału na letnią i zimową wersję wysp nie ma
Pobliże Kaer Trolde w wersji letniej (albo jesiennej):
To samo miejsce w wersji zimowej, całkowicie pokrytej śniegiem:
Może być to dowód na to, że warunki na Skellige na przestrzeni tych miesięcy będą się zwyczajnie zmieniać wraz z porami roku. Oczywiście, jest opcja, że zmieniono koncept i całe Skellige zawsze będzie takie samo -Ale wątpię. Skoro fabuła ma trwać tyle miesięcy, na pewno pory roku też się będą zmieniać. Powyżej już mamy dwie różne wersje tego samego rejonu.

Więcej screenów:
Skellige (najpewniej Ard Skellig) całkowicie pochłonięte śniegiem i mrozem:
http://www.bandainamcogames.com.au/...7f613865906702c79a454782463c7c6b8d2dfeddc525f
http://www.bandainamcogames.com.au/...ca81386590567baa5ef9c7a8fb2b437bb495b7d49caea
http://stickskills.com/wp-content/uploads/2013/03/1362149325-2.jpg
Oraz Skellige w całkiem innej wersji. Wątpię, by jedna część wysp była całkiem zasypana śniegiem, a tuż obok znajdowały takie widoczki:
http://www.gry-online.pl/galeria/html/wiadomosci/bigphotos/446822837.jpg
http://cdn2.gamefront.com/wp-conten...her_3_wild_hunt_geralt_fighting_the_fiend.jpg

Jedynie wysokie góry gdzieś tam w oddali są ośnieżone. Myślę, że to będą jedyne miejsca, które się zmieniać nie będą pod tym względem.
 
Last edited by a moderator:
Stawiam że różnice wynikają z faktu, iż pochodzą z różnych buildów.

Jak w starszych trafiały się miejsca z zielenią i śniegiem jednocześnie


Tak są i w nowszych.


Podobnie jak tereny bez grama śniegu, również obecne od początku.


No i na gameplayu, którego nie było też nie widzieliśmy białego puchu.
Tereny zielone prawdopodobnie przeplatać się będą z zaśnieżonymi.
W odrębne warianty wiosna/zima jakoś bardzo wątpię.
 

Guest 3669645

Guest
Czy ja wiem. Wydaje mi się że ten screen z zeszłorocznego GC (letnie Kaer Trolde) jest z równie starego buildu co screen z zimowym Kaer Trolde. A przynajmniej z podobnego okresu.

Tak są i w nowszych.
Ten screen również pochodzi ze starożytnego buildu.

Taki "zablokowany" miejscowy śnieg to trochę słabo by było. Nie chce mi się w to wierzyć. REDzi to nie amatorzy, na pewno zrobią myk, że śnieg będzie stopniowo pokrywał wyspy (jak na twoich screenach, przychodzi powoli zima, jeszcze nie wszędzie jest biało) aż okryje cały region. W Mafii 2 dało się zrobić różne wersje miasta, tutaj też się da zrobić podobnie.

No bo co by to było... kilka kilometrów kwadratowych śniegu i mrozu, a 5 minut galopem dalej ciepło i zielono? W trailerze SoD też mamy kilka fragmentów ze Skellige, jeden pokazuje letni klimat (scena z niedźwiadkiem, scena na koniu i zielona dolina oświetlona różowym słońcem) inny pokryty śniegiem bardzo duży rejon (chociaż tu nie mam pewności czy to Skellige, może to być jakaś wizja z przepowiedni Itliny).

Tak czy owak -Śnieg będzie na Skellige na pewno, bo przecież REDzi o nim mówili. To co nam pokazali na najnowszym trailerze nie wygląda na krainę która w tym samym czasie mogłaby gdzieś tam za rogiem kryć lodowe pustkowia. A jak wiemy, Skellige duże nie będzie.
 
Last edited by a moderator:
Czy ja wiem. Wydaje mi się że ten screen z zeszłorocznego GC (letnie Kaer Trolde) jest z równie starego buildu co screen z zimowym Kaer Trolde.

No stary, ale świeższy niż te ujęcia na DX9. Nowszych ujęć ze Skellige chyba nie mamy. Za wyjątkiem migawek z SoD.

Taki "zablokowany" miejscowy śnieg to trochę słabo by było. Nie chce mi się w to wierzyć. REDzi to nie amatorzy, na pewno zrobią myk, że śnieg będzie stopniowo pokrywał wyspy...

No, ale to nie przejaw amatorszczyzny, czy coś co wypada krytykować. Porównanie do Mafii też nie do końca na miejscu. Nie dość, że gra powstawała parę lat za długo (być może właśnie po części z powodu tego miasta w dwóch wariantach), to jeszcze jest to zupełnie inny rodzaj gry, w dodatku do bólu, do przesady wręcz liniowej, gdzie taki myk wprowadzić łatwiej niż w produkcji, która stawia na nieliniowość.
Zatem rzeczy nieporównywalne.
Oczywiście zobaczymy jak to będzie, ale lepiej się nie nastawiać na jakąś rewolucję w tym aspekcie, po to żeby się nie rozczarować, a ewentualnie mile zaskoczyć.

Tak czy owak -Śnieg będzie na Skellige na pewno, bo przecież REDzi o nim mówili.

To na pewno i raczej będzie go sporo, co najwyżej wyspy nie będą nim pokryte równomiernie, a tereny zaśnieżone stopniowo będą przechodzić w zielone.
Redzi przy okazji któregoś z wywiadów mówili, że chcą, coby przejścia między poszczególnymi strefami wyglądały naturalnie.
To samo z pogodą, która ma się zmieniać stopniowo, w jak najbardziej wiarygodny sposób i wedle słów Jose być możliwie różnorodna, co oznacza, że nawet na takim Skellige raz trafi się śnieżyca, a innym razem piękne słońce. Wiec kto wie, może i z tym śniegiem będzie jakiś dodatkowy myk, ale skoro dotąd się tym nie pochwalili, to jak mówiłem, lepiej się nie nastawiać na zbyt wiele.

Tak czy inaczej jestem ciekaw tej pogody i powiązanego z nią cyklu dobowego, oczywiście.
Ciekawe kiedy zobaczymy jakąś próbkę owych cudowności.
 
@adventus - obie możliwości są możliwe (jakby to nie zabrzmiało ;)) Ubierałem dość ciepłą kurtkę na Kasprowy, choć po Zakopanem chodziłem w T-shirt'cie. Z kolei czasami kładziemy się spać jesienią (wszędzie pełno liści w czerwonożółtych barwach), a budzimy się zimą (nocą spadło całkiem sporo białego puchu). Czasami również zdarza się, że pierwszy śnieg tak od razu nie topnieje. Może więc się zdarzyć, że po odpoczynku (wymuszonym fabułą lub nie) obudzimy się w zimowej scenerii. Ja tam mehać nie zamiaruję. Tak, czy inaczej, podoba mi się.
 
A to przypadkiem nie miało być tak że jak sobie ten śnieg zacznie padać, to osadzi się w danym miejscu i potem będzie stopniowo topniał? W każdym razie wydaje mi się że któryś z REDów o tym mówił, lub czytałem o tym w jakimś wywiadzie.
 

Guest 3669645

Guest
Hm. O topnieniu to ja nie słyszałem, ale chyba gdzieś była mowa o padającym śniegu. Znaczy, skoro będzie padał, to i będzie się osadzał. Albo będzie padał tylko tam, gdzie śnieg już jest i zawsze był. Mam nadzieję, że jednak ta pierwsza opcja jest prawdziwa i powierzchnia terenu będzie się stale zmieniać pod wpływem opadów deszczu i śniegu.

@Marcin Momot Może zaspokoisz naszą ciekawość jak to będzie z tymi opadami i występowaniem / topnieniem śniegu? :)
 
Hm. O topnieniu to ja nie słyszałem, ale chyba gdzieś była mowa o padającym śniegu. Znaczy, skoro będzie padał, to i będzie się osadzał. Albo będzie padał tylko tam, gdzie śnieg już jest i zawsze był. Mam nadzieję, że jednak ta pierwsza opcja jest prawdziwa i powierzchnia terenu będzie się stale zmieniać pod wpływem opadów deszczu i śniegu.
Jose Teixeira mówił o topniejącym śniegu.Myślę, że można mu wierzyć, przecież to właśnie on zajmuje się warunkami pogodowymi itp.
 
Top Bottom