Wiedźmin 3: świat

+
Cholibka, dopiero teraz to zobaczyłem... Chyba najpiękniejszy artwork do W3 jaki widziałem :D Cudo! Pomijając już cudowne oświetlenie, kompozycję i dbałość o detale, to obrazek przywołuje w pamięci wspomnienia z jedynki. Gdy tylko go ujrzałem, od razu stanęły mi przed oczami sceny z prologu. Rewelacja. Ten art nahajpował mnie i ucieszył bardziej niż 35 minutowy gejmplej ;)
Ciekawe tylko, czy KM zwiedzimy w prologu, czy epilogu gry. Są 2 najbardziej prawdopodobne możliwości:
- Prolog - Forma retrospekcji. Wcielamy się w małą Ciri szkoloną przez wiedźminów w Warowni. Smakujemy podstaw walki, poznajemy wiedźminów i Triss, uczymy się rzucać znak Aard (jeśli czytaliście książki to wiecie z jakim skutkiem ;) )
- Epilog - Historia kończy się tam, gdzie się zaczęła. Ostateczne starcie z Dzikim Gonem, wszyscy wiedźmini przeciwko Eredinowi i jego kompanom. Coś w tym stylu sugeruje scena z trailera SoD, gdzie Geralt walczy z jeźdźcami Gonu w lokacji łudząco podobnej do Warowni Starego Morza.
+ opcja trzecia - obie wersje są prawdziwe. Zarówno początek jak i koniec gry odbywać się będzie w Kaer Morhen. Właśnie na taki zabieg mam nadzieję :)
 

Attachments

  • Kaer Morhen.jpg
    Kaer Morhen.jpg
    100.2 KB · Views: 48
Wybaczcie post pod postem, ale właśnie znalazłem dowód na to, że SoD-owa walka z Dzikim Gonem ma miejsce w Kaer Morhen.
1. Zatrzymajcie trailer w momencie, gdy Caranthir odpycha Geralta za pomocą magii. Tuż za wiedźminem widzimy studnię z wystającą głową potwora. Teraz porównajcie to z tym:
2. https://www.youtube.com/watch?v=b7AGZ8Poy3A
Zatrzymajcie w 01:30 :D
Nie sądzę by to był przypadek, pomimo faktu, że design studni nieco się zmienił.
 
Ale nie było jednoznacznego dowodu. Tak samo dobrze mogłyby to być jakieś ruiny na Skellige. A teraz wiemy nawet na którym dziedzińcu odbędzie się w.w. pojedynek.
Chyba że ktoś wcześniej zauważył studnię. Jeśli tak, to zwracam honor :p
 

Guest 3669645

Guest
To oznacza tylko jedno -Geralt i Ciri razem wrócą do Kaer Morhen :p Skoro Gon jej tam szuka, musi tam być.

Czyli tak... To potwierdza, ze do KM będziemy mogli się udać w czasie normalnej gry, poza prologiem (epilog to to też raczej nie jest).

Najprawdopodobniej od razu po odnalezieniu Jaskółki Geralt, chcąc ją chronić i ukryć przed Gonem, uda się z nią do Wiedźmińskiego Siedliszcza. Joł.

EDIT: Przedostatnia scena z trailera (ta nocą, w której Geralt idąc wyciąga miecz) też prawdopodobnie rozgrywa się w Kaer Morhen. Wygląda to niemal jak początek ostatecznego starcia w grze... Epilog też w KM? :p Tak sobie głośno myślę.
 
Last edited by a moderator:
EDIT: Przedostatnia scena z trailera (ta nocą, w której Geralt idąc wyciąga miecz) też prawdopodobnie rozgrywa się w Kaer Morhen. Wygląda to niemal jak początek ostatecznego starcia w grze... Epilog też w KM? :p Tak sobie głośno myślę.

Pomny doświadczeń z W2, gdzie przed premierą ujawniono większość lokacji, mam, być może głupią, nadzieję, że miejsca rozgrywania epilogu jeszcze nie pokazano. :)
 
Klamra to dość często wykorzystywany zabieg w literaturze czy filmie. Gdzie się wszystko rozpoczęło, tam się i kończy. Historia zatacza koło, wąż się gryzie w pośladki. A redzi lubią się bawić takimi schematami.
 
Finałowa walka z Dzikim Gonem w Kaer Morhen, do tego z pomocą wiedźminów (o których lojalność musimy starać się w trakcie gry), brzmi nieźle.
 

Guest 3669645

Guest
Ano. Każdy lubi. Taka odwieczna tradycja filmowych / książkowych / growych finałów. Scenarzyści / twórcy zdają sobie sprawę, że fani ten ostatni raz chcą trafić do tego miejsca, które polubili, spotkać te wszystkie postacie, z którymi się zżyli. Takim innym dobrym przykładem jest np. Harry Potter i ostateczna bitwa właśnie w Hogwarcie -Oraz wepchnięcie w "Insygnia Śmierci" tyle znanych postaci, ile się tylko dało. Nawet tych martwych :p I dobrze, taka już podstawa solidnego, niezapomnianego zakończenia. Żeby nie było niedosytu i żeby pozamykać wszystkie wątki -No i po prostu "bo nie będzie więcej okazji, więc nawpychamy tyle atrakcji, ile się da"
 
Klamra to dość często wykorzystywany zabieg w literaturze czy filmie. Gdzie się wszystko rozpoczęło, tam się i kończy. Historia zatacza koło, wąż się gryzie w pośladki. A redzi lubią się bawić takimi schematami.

Wąż Uroboros...

Taki pomysł miałby swój urok :)
 
Co do Kaer Morhen to pewne jest, że się pojawi, ale czy finałowe starcie rozgrywać się będzie w murach twierdzy? Jakoś wątpię.
Wiadomo, że miejsce to ma być dość ważne i w trakcie gry odwiedzimy je wielokrotnie, ale...
Akcja W3 ma miejsce wiosną, wiedźmini najpewniej spędzali zimę w twierdzy, a SoD sugeruje jakąś zadymę własnie w dolinie otaczającej siedliszcze.
Obstawiam samouczek w KM, potem coś się podzieje w i Gerwanciątko ruszy w świat z Vesemirem u boku (albo i sam).
Krótko mówiąc stawiam na prolog w dolinie Kaer Morhen.
 
Top Bottom