Bugi

+
Wersja polska nie jest jeszcze w pełni gotowa, nie wszystko jest przetłumaczone, ale wychwyciłem taki błąd:

Zdjołeś 2(czaszki) zamiast Zdjąłeś 2(czaszki)
 
parę błędów które ostatnio zauważyłem:
1. Podczas ponownego rzucania kością (umiejętność geralta) karta potwora lub zdarzenia znika
2. Podczas grania z 2 przeciwnikami (komputerem) chciałem wyjść z gry kliknąłem podczas tury komputera wyjdź i nie wyszedłem... zniknął pasek na górze ekranu i grałem dalej jedyne co mogłem zrobić to alt+f4 (tylko raz mi takie coś się zdarzyło)
3. Po za tym jest sporo błędów językowych na niektórych kartach występują podwójne napisy np "Recive: Otrzymujesz:" albo zamiast niebieski pisze blue itp ale nie pamiętam dokładnie na których. Aha i jeszcze na pasku na górze pisało Dandelion zamiast Jaskier ale to już chyba poprawione bo nie widziałem po raz kolejny tego bug'a

edyta:
pytanie: nie mogę poruszać się po mapie(podróż) gdy mam serce(ranę) na "szybkiej podróży" - czy to jest bug czy tak powinno być? nie znalazłem odpowiedzi w zasadach gry...
 
Last edited:
Aha i jeszcze na pasku na górze pisało Dandelion zamiast Jaskier ale to już chyba poprawione bo nie widziałem po raz kolejny tego bug'a
U mnie ten błąd jest cały czas. "Oglądasz kartę Dandelion". Potwierdzam też że na niektórych kartach występują "patelnie" blue, zamiast niebieskie.
 
Ja natomiast mam takiego buga, gram sobie sam vs kompuer (poznaję dopiero grę) i wszystko szło fajnie, grałem z 40 minut i nagle kiedy chcę wykonać jakieś posunięcie, czy to miksturę użyć, czy odpocząć itd.
Nic się nie dzieje, ikonka wybranej akcji zamienia się na czerwoną z białym krzyżykiem i napisem "Anuluj".
No kurde, da się to jakoś odbugować?
 
Podzielę się swoimi uwagami do digital edition w polskiej wersji językowej:
- w nazwie Zjawy jest jej ang. nazwa oraz jako nagroda za zwycięstwo jest 1VP
- SI komputera jest na bardzo niskim poziomie - przykład dziś osiągnąłem ponad 150 pkt w partii, a w tym czasie Triss wykonała jedną misję główną i zbierała cały czas niebieskie tropy
- bug polegający na nagłym wylosowaniu kolejnej karty misji i w trakcie mojej tury dwie lokacje były podświetlone jako zadanie główne - trwało to przez całą rozgrywkę
- w porównaniu do edycji pudełkowej, gdzie dopiero po zużyciu całej puli kart złego losu są ponownie tasowane i używane, w wersji komputerowej kilka tych samych kart złego losu powtarza się w irytujący sposób, podobnie jest z potworami - ten sam potwór pojawia się po raz kolejny zanim pojawią się wszystkie z puli. przykład: w jednej rozgrywce echinops był z 5-6 razy
- ten sam opis dwóch kart eliksiru u Geralta, chyba o ile pamiętam: jad zeugla i borsuk. Chodzi o zużycie znacznika w zamian za ponowny rzut kośćmi walki.

Najbardziej irytujące są powtarzające się karty złego losu i słaba SI komputera.
 
@canexplode @Rafal Jaki
Udokumentowałem to o czym ostatnio pisałem. Blue patelnie i Dandelion w polskiej wersji językowej.

wersja gry 1.0.4

---------- Zaktualizowano 21:59 ----------

I jeszcze gramatyka, o której wspominał @HuntMocy a dokładniej odmiana (nazw własnych) miejscowości. Jeśli są jakieś problemy z tym, żeby w grze było poprawnie napisane "idź do Oxenfurtu, Brokilonu, etc, to moim zdaniem lepiej wyglądałoby gdyby po "idź do" występował dwukropek.
"Idź do: Oxenfurt" > "Idź do Oxenfurt"
 
Last edited:
Potwierdzam błąd który miał GosuPl, kliknięcie w jakąkolwiek akcję powoduje tylko pojawienie się czerwonego krzyżyka (anuluj) i nie dzieje się nic po za tym, czyli np akcja "podróż" - nie podświetlają się miasta gdzie mogę się przemieścić albo "śledztwo" - nie pojawiają się karty do losowania i podobnie przy reszcie akcji.

PONAWIAM PYTANIE DO REDów: Rana(lub ciężka rana) na szybkiej podróży blokuje akcję normalnej podróży(i na odwrót)? czy to bug, czy tak powinno być?

P.S: fajnie gdyby można było ustawić dowolną ilość zadań do wykonania a nie tylko 1, 3 lub 10... 3 zadania potrafią trwać ok 2 godzin grając we dwóch (nie mówiąc o graniu w 4) a jedno zadanie to z kolei za mało... 2 zadania byłyby w sam raz ;)
 
Last edited:
@GosuPl, @mrshakal - czy możecie załączyć screena z takiej sytuacji oraz przesłać na adres adventure_game@cdprojektred.com loga z gry , w której wystąpiła taka sytuacja? Żeby zgrać poprawnego loga - jeżeli taka sytuacja się wydarzy, zakończcie i wyjdźcie z gry, a plik z logiem znajdziecie w:
- Windows: "TheWitcherAdventureGame_Data" - plik "output_log.txt"
- Mac: / Users / twoja_nazwa_użytkownika / Library / Logs / Unity - plik "Player.log"
Pomogą nam w zdiagnozowaniu problemu, dzięki!
 
Co do blokowania podróży w grze wszystko jest w porządku. Po prostu w wersji papierowej nie masz dwóch opcji tak jak w wersji mobilnej tylko jedną którą zasłaniasz (wybierasz czy ruszasz się o 2 czy o jedno pole).
 
Parę wrażeń i komentarzy do wersji na androida. Wciąga z syndromem jeszcze krótkiej misji albo rozwiązania śledztwa jednego czy drugiego przed zakończeniem misji głównej. Geralt z zestawem znaków, nawet bez eliksirow, wymiata z całego zestawu bohaterów z racji predyspozycji do siłowego pokonywania przeciwności losu ;) Za to wykręcanie punktacji innymi postaciami przemykając się chyłkiem albo kombinując daje spora doze satysfakcji - gratulacje wiec duże dla twórcy i współtwórców. SI niestety w tym kombinowaniu kuleje czego po kilku początkowych grach nie da się nie zauważyć. Zdecydowane pole do przyszłych poprawek
Po update do wersji 1.04 w ogóle udało się odpalić w końcu, ale za to jaka optymalizacja - z 600MB do niecałych 100MB ;)
Teraz pora na błędy i pola do usprawnień
1. Na androidzie nie działa klawisz wyjścia (wstecz) ani nie ma opcji wyjścia z gry w menu - można tylko "skilowac" aplikacje z listy
2. Co też właśnie w związku z tym, jak przypuszczam, prowadzi do tego, że nie działa system osiągnieć - tak jakby nie zapisywał danych z poszczególnych sesji i przy kolejnym odpaleniu gry są stany zerowe - idea osiągnieć wiec umiera na razie śmiercią naturalną niedziałania. A jest to tyle dziwne, że są dedykowane osiągniecia dla rozgrywek offline.
2. Zdecydowanie brakuje zapisu stanu aktualnej rozgrywki w trybie offline, bo przy przejściu do innej aplikacji i powrocie do gry po jakimś czasie skutkowało wczytaniem aplikacji od początku i ... rozpoczynaniem rozgrywki od stanu zerowego plus efekt z punktu wyżej - taki lekki "ghul" frustracji czasem może zaskoczyć z nienacka;) Jakikolwiek autosave na początku tury albo po turze, czy tez normalny save baaardzo by się przydał i opcja w menu wczytaj ostania rozgrywkę. W końcu komputer, a jeszcze bardziej tablet odbiega charakterem rozgrywki (szczególnie właśnie w opcji offline takiej z doskoku) od tradycyjnego zebrania się przy papierowej planszy, gdzie założenie to zwykle spędzeniu minimum paru godzin na wspólnej zabawie ...
3. Pozostałości po tłumaczeni z/na angielskiego - ale tutaj raczej nie ma co wymyślać poza przejrzeniem tekstowej strony gry i wywaleniem angielskich pozostałości dopracowaniem ewentualnych odmian dla purystów - ciągle jeszcze "pacanie po tablecie" kolejnych działań jest zdecydowanym priorytetem dla mnie niż notowanie gdzie co i jak - ale może z czasem... (acha mam jedno: "Oglądasz kartę: Dandelion" przy podglądzie profilu Jaskra) (o i mam drugie tez po zwracaniu uwagi nieco bardziej na słowo pisane - karta śledztwa Krasnolud pijak czy jakoś tako jest ...otrzymujesz Reward: Nagroda:..."), Karta śledztwa Aen Seidhe Elfickie runiy wg opisu powinna dać niebieska "patelkę" przy rzucie z sukcesem - dostałem tylko jedną mimo posiadania innej karty śledztwa Aen Seidhe czyli tak jakbym nie posiadał żadnej)
4. Też miałem, podobnie jak gosuPL i mrshakal, w czasie jednej z rozgrywek "zonka" z brakiem możliwości wykonania akcji, ale rozwiązaniem (przypadkowo zresztą trafionym przez randomowe tupanie palcami po tablecie) okazało się przejście do podglądu kart innych postaci z rozgrywki (klikamy na ich portret ) i wróceniu do własnego bohatera - tak jakby gra wczytała karty i możliwe do wykonania ruchy ponownie i tym razem poprawnie
5. Tak estetycznie może można by było podmienić ikony rozwoju dla poszczególnych bohaterów (tylko i aż 4). Niby Geralt bohaterem znanym jest, ale zaraz też dlaczego wszyscy "wyglądać mają z profila" jak on? Nie wiem dlaczego, ale najbardziej jakoś mi do nie pasowało do ... Triss, a nie takiego narzucającego się na myśl Yarpena.

Podsumowując jeszcze raz podziękowania dla twórców i wytrwałości w doprowadzaniu do perfekcji gry, bo jakby nie było wydawanie kolejnych updatów na kompie/tablecie wydaje się być łatwiejsze niż wersji papierowej ;)
 
Last edited:
Nie wiem czy ktoś już wspominał o tym (sporo już tego, przepraszam, że nie chce mi się czytać całego wątku) ale zdarzyło mi się, że gdy gracz komputerowy, który rozgrywał swoją turę przede mną i zakończył on zadanie to gra zaliczała to zadanie mi. Punktów za zadanie nie dostawał nikt lecz licznik wykonanych zadań rósł mi a konsekwencje zadania otrzymywałem ja.
Podobnie zdarzyło mi się z pokonaniem potwora. Komputer w turze przede mną go pokonuje a nagrodę za to otrzymuję ja.
Również wszystkie te zdarzenia zapisane w logu były pod moją postacią. Niestety nie mam screenów.
 
Cześć,

narazie grałem tylko offline na Androidzie. Znalazłem kilka błędów lub nieścisłości w porównaniu do wersji fizycznej.

Jaskier karta rozwoju "Przyjaciel: Codringher" i inne efekty pozwalające na odrzucenie kart śledztwa
Jest: odrzucona karta śledztwa wraca na wierzch talii
Powinno być: odrzucona karta śledztwa idzie na stos kart odrzuconych

Wszystkie postaci: Podróż i Szybka podróż
Jest: akcje posiadają osobne sloty, na które można kłaść rany i żetony złego losu
Powinno być: jeden wspólny slot na żetony ran i złego losu

Wszystkie postaci: Awansowanie postaci
Jest: odrzucone karty lądują na wierzchu talii
Powinno być: odrzucone karty lądują na spodzie talii

Wszystkie postaci: Odrzucanie tropów w wyniku zdarzeń złego losu
Jest: odrzucane tropy wybiera system
Powinno być: odrzucane tropy wybiera gracz

Wszystkie postaci: Gracz ma odrzucić żeton/y tropów, ale ich nie posiada. Ma natomiast żetony dowodów.
Jest: żetony dowodów są rozmieniane na żetony tropów po czym tropy odrzucane
Powinno być: żetony dowodów są nierozmienialne wstecz. Jeśli gracz nie ma tropu danego koloru to nie może go stracić.

Geralt: Karty "Eliksir z Zaugla" oraz "Borsuk" mają ten sam tekst. W wersji fizycznej jest podobnie, więc pytanie czy to jest jakiś ogólny błąd czy tak miało być.

Brązowy potwór Phantom - nie przetłumaczona nazwa oraz VP zamiast PZ

Zakończenie gry: Gdy jakiś gracz zakończy ostatnią misję
Jest: gra się kończy
Powinno być: pozostali mogą jeszcze zrobić po 1 turze.

 
A ja tu rozwinę wątek błedu w wersji na PC. Zdarzyło mi się kilka krotnie, że gdy grałem z AI, gra się blokowała i nie mogłem wykonać akcji. Klikanie ikonki akcji pozwalało jedynie na ich anulowanie i nic więcej. Zdarza się to w momencie gdy AI kończy jakąś misję. Powodem jest to że nie losuje kolejnej nowej misji, a kończy swoją turę. Pomijam fakt błędów językowych, bo tych jest od groma i szkoda o tym pisać. W załączeniu screen z gry. Gram Graltem, jest moja tura, a w zakładce Jaskra nie ma nowego zadania i nie da sie nic zrobić.View attachment 8495
 

Attachments

  • bugi.jpg
    bugi.jpg
    269.7 KB · Views: 64
Ktoś wcześniej chyba napisał, że wystarczy kliknąć na kartę postaci, zamknąć ją i jest w porządku. Chyba, że mi się przekręciło i było to odnośnie innego błędu.
 
Problemy z grą online na tablecie.

Witam jestem rizone,
mam takowy problem - nie mogę się połączyć przez neta z innym użytkownikiem w grze Wiedźmin gra przygodowa na tableta. Próbowałem znaleźć graczy w pobliżu, okazało się to bezskuteczne. Próbowałem połączyć się z innym użytkownikiem przez funkcje "dodaj wybieranie" nadal nic. Bez końca szukało przeciwnika. Nie mogę po prostu korzystać z frajdy jaką jest gra przez sieć, bo nie wiem jak to zrobić. Napisałem do supportu jednak mi nie raczyli odpowiedzieć, mam nadzieję, że tutaj mi pomożecie. Proszę o rozwiązanie mego problemu.
Pozdrawiam
 
@rizone1
Nie wiem za bardzo co to jest wyszukiwanie graczy w pobliżu, czy "dodaj wybieranie" - w wersji PC nie ma czegoś takiego - ale jeśli dobrze rozumiem, to gra i się nie rozłącza w czasie szukania graczy, tylko nie może nikogo znaleźć. A to sugerowałoby, że problem nie jest techniczny.

Graczy jest mało, a w dodatku mecze trwają długo więc rotacji grających praktycznie nie ma (kto chciałby grać dwa razy z rzędu parte na 3PZ?) i to jest problem gry online.

Jeśli coś źle zrozumiałem i chciałeś się dołączyć np do znajomego, to wybacz, gram jedynie na PC i mogę się mylić ;).
 
wersja gog.com - resetują się osiągnięcia. np. wczoraj zdobyłem "dopiero się rozkręcamy" (50PZ w ciągu jednej partii) - dzisiaj już go nie mam.
To samo tyczy się osiągnięć z cyklu "wygraj X partii przez sieć" - dzisiaj wszystkie są wyzerowane :(
 
Top Bottom