Kochane LEGO przyślijcie rodzice

+
Wyobraziłem sobie wypadek z udziałem takiego pojazdu. Dostać klockami Lego rozpędzonymi do 150 km/h... Auć.
 
Cisza w temacie, a Lego nadal produkuje klocki ;-)

Święta, święta coraz bliżej, jakieś plany związane z klocuchami?

W załączniku zestaw z popularnej i lubianej serii Castle, który jest u mnie przeszło 30 lat - przedstawia wyłapywanie leśnych skrzatów w celu zasilenia szeregów wysoko wykwalifikowanych pracowników wytwórni Świętego Mikołaja (tak mi się przynajmniej wydaje, bo pudełka już nie mam ;-))
 

Attachments

  • IMG_20231217_162742544~2.jpg
    IMG_20231217_162742544~2.jpg
    2.2 MB · Views: 27
Last edited:
Ej, a kojarzy ktoś coś takiego jak LEGO Ideas? Dla niewtajemniczonych, to taka stronka gdzie fani LEGO zgłaszają swoje projekty i jak dany pomysł uzbiera 10 tys głosów w zadanym czasie, trafia do puli, z której raz na pół roku firma wybiera od jednego do trzech projektów, które rok-dwa później trafią na półki jako oficjalny zestaw.

Dlaczego tak o tym tu wspominam? Skoro to forum poświęcone w lwiej części grom CDProjektu, zgodzimy się, że fajnie byłoby mieć jakiś zestaw o tematyce Wiedźmina, nie? :)
Problem jest taki, że LEGO ma tą całą swoją politykę antywojenną i nie przepuściłoby raczej serii z Wieśka będącego tytułem 18+. No ale projekt wieśkopodobny to już co innego, prawda? No dobra, do rzeczy.
Raczej nie będzie błędnym jak powiem, że leszy to jedna z ikon trzeciego wieśka i chyba najpopularniejszy z potworów. Jak znalazł na legową statuę stojącą na naszych półkach. A nie tak dawno bo jakoś tydzień temu, na stronie LEGO Ideas zagościł projekt z potworem, który jak w mordę strzelił przypomina leszego. Co prawda, to tylko goły szkielet, ale w skład projektu wchodzą też kojarzące się z Warhammerem dioramy z figurkami orków, gdzie znajdziemy masę brązowych i zielonych klocków, którymi na upartego szkielet można obudować. Potem jeszcze wyciąć jakieś łachy z brązowej tkaniny i wyjdzie wiedźmiński leszy jak malowany :)
Dlatego, mam taką sugestię- komu tam chce się poświęcić marne 5 minut na założenie konta, zagłosujcie i puśćcie w świat wieść o tym projekcie i spróbujmy wypromować go do tych 10k głosów. Czasu jest ponad rok, więc spiny nie ma, a jak się uda, może LEGO wyprodukuje wspomniany zestaw, a my będziemy mogli troszkę go zmodyfikować i narobić sobie własnych leszych :D
Zdaję sobie sprawę, że nawet jak projekt zrobi to 10 tys, nie mamy gwarancji, że LEGO wybierze ten konkretny zestaw, ale jak tak patrzę na to co przeważnie jest przez firmę odrzucane, raczej nie powinni mieć przeciwwskazań by puścić ten projekt.
Jeżeli postanowicie się zaangażować, taka prośba- machnijcie jakiś komentarz. Byle jaki, nawet uśmiechnięta buźka się zda. Chodzi o to, że algorytm LEGO Ideas umieszcza wyżej na stronie projekty najpopularniejsze, gdzie miarą popularności nie są głosy a właśnie komentarze. Jeżeli projekt wskoczy wysoko, będzie mniej roboty z jego promowaniem.
Może pomysł nieco naiwny, ale myślę, że warto spróbować. Prawdopodobnie nic bliższego Wiedźminowi nie ugramy, więc czemu nie chwytać się tego, co mamy? :)
Ja chętnie zobaczyłbym takiego "leszego zrób to sam", a wy? ;)


Macie tu link do projektu jak was zaciekawiłem:

PS.
Jak szczęście dopisze i projekt przejdzie, pamiętajcie za tych parę lat by podzielić się swoimi pomysłami na przerobienie zestawu. Sam w mockowaniu za dobry nie jestem więc docenię jakieś breakdown fotki ;)
 
Top Bottom