Marvel Cinematic Universe

+

Marvel Cinematic Universe

  • Team Captain America

    Votes: 17 32.7%
  • Team Iron Man

    Votes: 31 59.6%
  • Team Darryl

    Votes: 4 7.7%

  • Total voters
    52

W końcu pokazano pierwszy zwiastun kontynuacji animacji X-Men, czyli X-Men 97. Jakiś tydzień przed trailerem pojawiły się - tragiczne moim zdaniem - zdjęcia z produkcji, podkreślające okropne 3D, które nijak się ma do oryginalnego stylu animacji. Teraz jednak, po tym jak obejrzałem zajawkę, muszę odszczekać, bo w ruchu wygląda to o niebo lepiej i widać, że ludziom stojącym za kontynuacją mocno zależało na jak najlepszym oddaniu ducha oryginału. Na pewno obejrzę, tym bardziej, że dużo wskazuje na to, że to nagłe zmartwychwstanie serialu i camea mutantów w ostatnich produkcjach MCU, w strojach i o wyglądzie rodem z tej kreskówki, sugerują że właśnie ta wersja (choć grana przez aktorów z wersji Foxa) może zostać "scalona" z filmowym uniwersum Marvela.

Poza tym ogłoszono oficjalnie obsadę Fantastycznej Czwórki:


Zrzut ekranu 2024-02-15 164212.png


Co ciekawe ten obrazek jest dużo ważniejszy niż by się mogło zdawać. Robot w rogu ma zdecydowanie oldschoolowy design, podobnie jak skafander kosmiczny noszony przez Bena na zdjęciu na scianie, a Thing czyta gazetę, którą internet zidentyfikował jako wydanie z '63. Więc wszystkie wskazówki na niebie i ziemi wskazują, że pierwsza rodzina Marvela wyruszyła na kosmiczną misję, która dała im moce, właśnie w latach sześćdziesiątych. Opcje są dwie, albo film dzieje się w latach sześćdziesiątych albo, co jest dużo bardziej prawdopodobne, wylecieli w latach sześćdziesiątych, ale na skutek jakiś czasowo-grawitacyjnych dylatacji, wrócą do współczesnego świata. Nie ukrywam, że to ostatnie podejście bardzo zgrabnie naprawia (patrzę na was Eternals) ewentualne dziury fabularne, wyjaśniając czemu czwóreczka była bierna w trakcie dotychczasowych kryzysów w MCU.
 
Last edited:
Nie ukrywam, że to ostatnie podejście bardzo zgrabnie naprawia (patrzę na was Eternals) ewentualne dziury fabularne, wyjaśniając czemu czwóreczka była bierna w trakcie dotychczasowych kryzysów w MCU.
To załatwia jeszcze jedną kwestię czyli wiek bohaterów. Gdyby działali sobie od lat '60 to w obecnych czasach mieliby po 80-90 lat. Trochę dużo jak na herosów :p Jeśli natomiast w latach '60 polecą w kosmos gdzie nabędą super moce, a potem w wyniku dylatacji czasu powrócą na Ziemię w czasach obecnych to dalej będą młodzi.

A co do Deadpoola to zwiastun nie rzucił mnie na kolana. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem dobrej myśli co do tej produkcji i mam nadzieję że się nie zawiodę ;)

X-Men '97 natomiast zapowiada się fajnie, duże pokłady nostalgii, bo kreskówka z lat '90 była moją ulubioną produkcją Marvela obok Spider-Mana. Wielka szkoda, że na Disney+ zarówno mutanci jak i Pajączek mają tylko po jednym sezonie, bo chętnie bym odświeżył. Ciekaw jestem z czego to wynika :sneaky:
 
Top Bottom