Przedstawiamy dzielnicę Watson

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Witaj w Watson!

Kiedyś było tu wszystko: nocne kluby, wieżowce, biura korporacji, supernowoczesne centrum medyczne — a nawet największy czarny rynek w Night City. Konkurujące z Arasaką japońskie korporacje zainwestowały w tę dzielnicę miliardy eurodolarów w nadziei że stanie się zamożna i samowystarczalna.

Jednak wszystko zmieniło się gdy Arasaka powróciła do miasta po Wojnie Unifikacyjnej. Wykrwawiła pozostałe korporacje i na zawsze odmieniła Watson. Bez stabilnego sektora finansowego, dni świetności Watson odeszły w niepamięć: Northside Industrial District, niegdyś wiodący na rynku park technologiczny, przestał zapewniać prace, a ludzie skończyli na bruku. Stworzona w ten sposób luka ekonomiczna pozwoliła Arasace przejąć kontrolę nad dzielnicą. Ostatecznie Arasaka dostała to, czego chciała — dostęp do portu w Waterfront.

Dzisiaj, Watson jest przygnębiającym miejscem. To jedna z najbiedniejszych dzielnic Night City, a dodatkowo stała się polem walki między Maelstromem a Tyger Claws.

Maelstrom zabunkrował się w Northside Industrial District (znanym też jako NID). Jest to miejsce pełne fabryk (z których większość jest opuszczona) i bloków mieszkalnych klasy pracującej. To właśnie tutaj znajduje się dobrze znany bar Totentanz.

Na swoją bazę, Tyger Claws wybrali Little China i Kabuki. Little China było kiedyś przedłużeniem Śródmieścia; jest to gęsto zabudowany rejon z wieżowcami, od późnych lat 40 XXI wieku przeludniony imigrantami z Azji. Tutaj też znajduje się dawne Centrum Medyczne — niegdyś najlepsze w Night City miejsce aby legalnie przepuścić fortunę na ulepszenia do swojego ciała, obecnie zajęte przez Kabuki Market.

Kabuki to gąszcz wąskich alejek tuż obok Little China. W nocy zamieniają się w bazar z implantami, organami, sterydami i wieloma innymi towarami. Mówi się że na Kabuki Market można znaleźć wszystko, czego dusza zapragnie. To sprawia, że Watson stał się łakomym kąskiem dla bezlitosnych Kosiarzy, którzy wycinają ludzkie organy i wszczepy, aby sprzedać je później na czarnym rynku.

Pozostała część Watson to Nabrzeże Arasaki. Obszar, na który wstęp mają tylko pracownicy.


NORTHSIDE INDUSTRIAL DISTRICT


LITTLE CHINA


KABUKI


NABRZEŻE ARASAKI
 
Last edited:
Piękne arty i bardzo fajnie rozpisany lore. Na razie świat wygląda zajebiście i jest bardziej interesujący niż w wieśku imo.
 
No to jeszcze tu napisze, żeby oddać sprawiedliwość klimatowi tej dzielnicy, a dokładniej - azjatyckich części.
Cu-do!
Ten gwar, ta muzyka (moje ulubione wstawki to grające automaty z melodyjkami i japońskimi - albo chińskimi - okrzykami kawaii panienek) - wręcz czuję zapach sajgonek :D
Bardzo też cenię hologramy z sakurą.
W ogóle uważam, że te fragmenty miasta są najbardziej zbliżone klimatem do "Blade Runnera", który był dla mnie jakimś wyznacznikiem genre.

Czytałam na forum, że pogoda jest zbyt jednostajna i nigdy nie pada - no więc nie, u mnie pada co jakiś czas i nie ma nic bardziej urzekającego od nocnej auty jazdem w deszczu z widokiem na neony Kabuki (zwłaszcza od chwili, kiedy opanowałam sterowanie :D) - jeśli to nie jest kwintesencja zarąbistego klimatu, to nie wiem, co nim jest.

Aaaaaa Tyger Clawsi zostawiają najlepsze ciuchy! Kocham te żarówiaste dresy!
 
Top Bottom