[PS4] Gra w wersji 1.23 - błędy, propozycje zmian, sugestie

+
Status
Not open for further replies.
[PS4] Gra w wersji 1.23 - błędy, propozycje zmian, sugestie

W tym temacie proszę o zgłaszanie wszelkich błędów i problemów zauważonych w grze. Mile widziane są również stricte techniczne uwagi i sugestie.

DOTYCZY TYLKO I WYŁĄCZNIE GRY W WERSJI 1.23 NA PLATFORMIE PS4

Proszę nie zgłaszać niepotwierdzonych błędów - pytania / prośby o pomoc itd. należy zadawać w osobnych wątkach.
 
Jak na razie mam 2 sugestie techniczne, które byłyby bardzo mile widziane w Wiedźminie 3 na PS4. Chodzi mi tutaj o kilkusekundowe przycinki przy wchodzeniu do jakiegokolwiek menu (alchemia, mapa, ekwipunek, handel/sprzedaż). oraz ładowanie dialogów (np . podczas rozmowy z Hatorim w Novigradzie). Obecnie przeszedłem W3 już po raz drugi i widzę, że w obecnych patchach wraz z większą ilością przedmiotów w ekwipunku gra zalicza kilkusekundowe przycinki na załadowanie lub zrobienie przedmiotu. Naprawdę nie ma żadnej opcji, żeby to poprawić, bo we wcześniejszych patchach wydaje mi się że ten problem aż w takim stopniu nie występował ? Nie wiem jak innym użytkownikom PS4 ale jak dla mnie strasznie psuje to immersję i radochę z zabawy. Ofc wiem, że zbalansowanie tak wielkiego świata w wersji na konsole jest rzeczą trudną do osiągnięcia, ale myślę , że warto byłoby coś w tej materii popróbować zmienić chociaż. ;)
 
Last edited:
Płotka niestety nadal nie ma ogona (Velen oraz Skellige). Po teleportowaniu się do Białego Sadu ogon wraca, po powrocie do wspomnianych miejsc - natychmiast znika. Mam nadzieję, że da się coś z tym zrobić, bo odbiera to jednak trochę radochy z gry...chyba, że jedynym wyjściem jest rozpoczęcie gry od początku...
 
Nadal są problemy z muzyką. Często nie ma muzyki lub cały czas jest ten sam utwór pomimo zmiany lokacji. (KiW).

Nadal nie zostało naprawione zadanie; "Nie tylko dla orłów".
 
Po ukończeniu dodatku gdy odwiedzam Dwór w Wyzimie automatycznie włącza mi się "przeciążenie" ekwipunku , po wyjściu już jest wszystko w porządku. Po odwiedzeniu Białego Sadu znika srebrny miecz z pleców ( walczy się "powietrzem" ). Po rozpoczęciu nowej gry już z dwoma dodatkami naraz w grze w gwinta z Talarem efekt Trzaskającego mrozu nie znikał po użyciu karty Czyste niebo.
 
Niestety pierwsze zadanie z serii Rynsztunku Szkoły Wilka wciąż nie pozwala na otworzenie skrzyni w Wieży Sygnałów przez co nie można zdobyć przedmiotów potrzebnych do otworzenia teleportu.
 
Zadanie Bez Śladu z dodatku Serca z Kamienia, we wsi Erde kiedy wybieramy opcję zabicia wieśniaków jest to niemożliwe gdyż nie mają pasków życia, można walczyć bez końca. Dodatkowo w tym samym momencie kamera ześwirowała i miałem widok z wnętrza Geralta z poziomu pasa.
 
Last edited:
Zadanie Bez Śladu z dodatku Serca z Kamienia, we wsi Erde kiedy wybieramy opcję zabicia wieśniaków jest to niemożliwe gdyż nie mają pasków życia, można walczyć bez końca

Potwierdzam u mnie jest ten sam błąd , wieśniacy są nieśmiertelni , bez paska życia, nie działa na nich miecz stalowy, srebrny, znaki, petardy itd. Właśnie zalogowałem się na forum by dodać ten błąd, ale uprzedziłeś mnie ;)
 
Uwaga, wypowiedź zawiera spoilery
Podczas gry natrafiłem na kilka kolejnych błędów. Po kupieniu obrazu Emhyra w Beauclair pojawia się opcja "przeczytaj" (R3) , niestety pokazuje się ona także przy każdej innej aktywności typu uaktualnienie zadania, odkrycie nowych znaczników na mapie itd, błąd występuje nawet gdy portretu nie ma już w ekwipunku. Kolejny błąd dotyczy pierwszej dłuższej rozmowy z Regisem na cmentarzu gdy Regis posłał kruki na odszukanie wichta (rozmowa przy nalewce z mandragory). Otóż gdy Regis pyta Geralta o co u niego słychać , Geralt odpowiada mu że znalazł Ciri i pokonali razem Dziki Gon, istnieje opcja wyjazdu do Toussaint jeszcze przed walką z Dzikim Gonem, więc Geralt może opowiedzieć o czymś co jeszcze się nie wydarzyło ;) (niby szukanie na siłę ale błąd zawsze jest) . Kolejny nieścisłość to obecność Temerskich partyzantów-łuczników na dachach na moście prowadzącym do wyspy świątynnej na długo po wykonaniu misji "Racja Stanu" ( misja zabicia Radowida), może to być zamierzone działanie ponieważ w moich decyzjach Vernon, Ves i Talar przeżyli.Kolejny błąd dotyczy kart do gwinta. "Cudowny przwodnik po gwincie" pokazywał że brakuje mi tylko dwóch kart na Skellige, obszedłem wszystkich rzemieślników, kupców, karczmarzy itd, uwolniłem ludzi z opresji a kart nie znalazłem ... bo przewodnik wprowadził mnie w błąd, karty były nie na Skellige, a u karczmarzy w Beaclair. Już na sam koniec możliwa obecność literówki: na cmentarzu pod Beaclair można przeczytać kilka ciekawych nagrobków . Stojąc na przeciwko nagrobka "Wieśmin" po lewej stronie znajduje się inny nagrobek z informacją, że właściciel zmarł w "wizieniu" , może być to zwykła literówka bądź zamierzone działanie.

Na koniec sugestia. W Corvo Bianco aż się prosi, żeby zrobić galerię trofeów podobną do tej którą można zobaczyć w misji" Jak kot z wilkiem" gdy schodzimy do kryjówki wiedźmina ze szkoły kota. Po każdym zleceniu dostajemy trofea które które sporo ważą a bonusy powtarzają się , owszem można je wsadzić do skrzyni lub sprzedać ale po co, skoro można wyeksponować zbroje i miecze to czemu nie nasze wyczyny ze zleceń ? Dzięki za świetną grę, w pełni doceniam trud włożony w pracę nad grą ;)
 
Last edited:
nie mogę ukończyć zadania "z dalekiego Ofiru" schemat który powinien być w kryjówce bandytów pod ziemia po prostu się nie pojawia :(
Natomiast w ekwipunku mam dwa razy ten sam schemat na spodnie jeden na rękawice i jeden na buty
 
nie mogę ukończyć zadania "z dalekiego Ofiru" schemat który powinien być w kryjówce bandytów pod ziemia po prostu się nie pojawia :(
Natomiast w ekwipunku mam dwa razy ten sam schemat na spodnie jeden na rękawice i jeden na buty

U mnie błąd nie wystąpił, próbowałeś zrobić ponownie quest ? jeden schemat ma rycerz płonącej róży, przeszukujesz wszystkich poległych ?
 
Przeszukałem wszystkie ciała wszystkie skrzynie i nigdzie nic nie znalazłem. Wydaje mi się iż problem jest w tym że mam dwa te same schematy na spodnie (czy to jest możliwe?) dlatego gra myśli ze mam cztery Ofirskie schematy a tak naprawdę to mam tylko trzy i nie mogę zaliczyć zadania :(
 
Grając w Wiedźmin 3 napotkałem pewien problem, otóż to ukończywszy wątki fabularne w podstawce wraz z dwoma dodatkami chciałem kontynuować zabawę w "Nowa Gra Plus" niestety ukazuje się komunikat "Gra nie została ukończona" Dodam że właśnie przechodziłem grę po raz drugi korzystając już z wyżej wymienionego trybu rozpoczęcia rozgrywki na nowo. Moja wersja gry to: PS 4 path 1.23. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?
 
Grając w Wiedźmin 3 napotkałem pewien problem, otóż to ukończywszy wątki fabularne w podstawce wraz z dwoma dodatkami chciałem kontynuować zabawę w "Nowa Gra Plus" niestety ukazuje się komunikat "Gra nie została ukończona" Dodam że właśnie przechodziłem grę po raz drugi korzystając już z wyżej wymienionego trybu rozpoczęcia rozgrywki na nowo. Moja wersja gry to: PS 4 path 1.23. Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Niestety tylko raz można skorzystać z "Nowa Gra Plus".
 
Problem z Arcymistrzowskim Rynsztunkiem Szkoły Gryfa, do zrobienia miecza stalowego zostaje zużyty miecz srebrny, zrobienie srebrnego jest niemożliwe.
 
Nowa Gra Plus
Poszukiwania: schematy ulepszeń rynsztunku szkoły gryfa III
W okolicy drogowskazu "Stopy Giganta" jest brak możliwości zbadania symbolu gryfa, gdyż go tam nie ma.
View attachment 62281
 

Attachments

  • Wyspy Skellige.jpg
    Wyspy Skellige.jpg
    316.1 KB · Views: 116
Po ukończeniu dodatku Krew i Wino kiedy odwiedza nas Ciri jest ona potem w Corvo Bianco gdzie jest dosłownie wtopiona w łóżko.
 
Zadania "honor złodzieja" nie da się skończyć drzwi do króla żebraków są zamknięte a mini mapa wyraźnie pokazuje , że tam trzeba iść ...
 
Czy wiadomo może kiedy zostanie naprawiony błąd z poszukiwaniem podstawowego rynsztunku szkoły wilka? Niestety, ale nie można w dalszym ciągu otworzyć skrzyni w wieży, ponadto po zainstalowaniu patcha + DLC nie ma schematów także w innych lokalizacjach.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom