PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Unity w ustawieniach medium na GTX 660 działa w ponad 25 klatkach, do 28 maksymalnie, w Full HD. Na konsolach w 900p zdarzają się gorsze spadki.

http://pclab.pl/art59163-5.html

Ale co to ma być za porównanie, te testy kart były wykonywana w zestawieniu z Core i7-4770K @ 4,5 GHz który jest o wiele bardziej wydajny od CPU jaki jest w konsolach, pokazywanie wyniku samej karty w oparciu o sprzęt o wiele potężniejszy nie mówiąc już o ile droższy jakim jest wpierana jest czystą demagogią, podaj mi przykład tej karty w oparciu o podzespoły odpowiadające tym z konsol i wtedy coś porównuj a nie tak...

---------- Zaktualizowano 16:03 ----------

@Karesh,Też przychylam się do opinii, że kolejnej generacji nie będzie, że wszyscy postawią na stream. Mamy telewizor, kupujemy pada i gramy. Tak by było najlepiej, może skończyłyby się głupie wojny platform i ekskluzywność gier.

O tyle o ile brzmi to ciekawie to na tą chwilę raczej mało prawdopodobnie z racji dwóch elementów (chociaż pewnie jest dużo więcej) po pierwsze zapewnienie ciągłości połączenia na taką skalę jest iście nie możliwe 24/7 ile to było awarii w ostatnim czasie gdzie usługi zwyczajnie padały i nie było do nich dostępu- z miejsca zabiło by to sprzedaż na takie urządzenia bo w dzisiejszych czasach ludzie chcą mieć na już na teraz a nie zaraz, no i druga według mnie poważniejsza wada to przechowywanie danych graczy, ilość savów i innych dupereli jakie musiały by być zapisywane w chmurze pomnożona przez ilość użytkowników oraz gier jakie by dany produkt podtrzymywał powodowała by iście horrendalne zapotrzebowanie na bazy danych przy których google mogło by wypaść marnie-no może przesadzam ale i tak koszt obsługi serwerowni trzymających wszystkie dane zapisywane przez graczy był by ogromny i raczej nie opłacalny w porównaniu do obecnych rozwiązań jakimi są stacjonarne konsole.
 
Last edited:
Ale co to ma być za porównanie, te testy kart były wykonywana w zestawieniu z Core i7-4770K @ 4,5 GHz który jest o wiele bardziej wydajny od CPU jaki jest w konsolach, pokazywanie wyniku samej karty w oparciu o sprzęt o wiele potężniejszy nie mówiąc już o ile droższy jakim jest wpierana jest czystą demagogią, podaj mi przykład tej karty w oparciu o podzespoły odpowiadające tym z konsol i wtedy coś porównuj a nie tak...

Napisałeś mi, bym znalazł grę, która działa podobnie na konsolach i na kompie z 2 Tf, znalazłem kartę z 1.8 Tf na której Unity chodzi lepiej i w wyższej rozdzielczości. Procek nie ma ogromnego znaczenia, może podbić coś o kilka FPS, święto jeżeli kilkanaście. Z własnego doświadczenia wiem, że zmiana procka z Phenoma II 840, który był czterordzeniowy, ale był gratem, na i7 4790K nie dała mi absolutnie żadnych wymiernych korzyści we wzroście klatek, dopiero zmiana grafiki z GTX 570 na 980. Procek w konsolach jest zapewne taki, by nie ograniczać grafiki.
 
Napisałeś mi, bym znalazł grę, która działa podobnie na konsolach i na kompie z 2 Tf, znalazłem kartę z 1.8 Tf na której Unity chodzi lepiej i w wyższej rozdzielczości. Procek nie ma ogromnego znaczenia, może podbić coś o kilka FPS, święto jeżeli kilkanaście. Z własnego doświadczenia wiem, że zmiana procka z Phenoma II 840, który był czterordzeniowy, ale był gratem, na i7 4790K nie dała mi absolutnie żadnych wymiernych korzyści we wzroście klatek, dopiero zmiana grafiki z GTX 570 na 980. Procek w konsolach jest zapewne taki, by nie ograniczać grafiki.

Jak już to kartę o mocy 1,9-2,0 TFLOPS dodaj do tego 0,18 TFLOPS-a Core i7-4770K @ 4,5 GHz i już nie bardzo pasuje (chociaż fakt to już czepianie się z mojej strony, no ale skoro Ty i tak na wstępie dajesz mocniejszą kartę niż sama konsola no to cóż...) i jasne zgodzę się że CPU ma bezpośrednio mały wpływ na wydajność gier w porównaniu do karty graficznej no ale jednak znacząco wpływa na wydajność samej już karty i całej reszty układów w pudle a to raczej ma przełożenie na ogólną jakość.
 
1884 GFLOPS dokładnie. Ale ok, weźmy 750Ti, posiadającą 1728 GFLOPS, na niej Unity, według tego samego testu, działa w 23-24FPS. Na konsolach jest to 20-30FPS, lecz w 900p. Według mnie wynik podobny.
 
@P ATROL

Są przypadki w których procesor ma przełożenie na szybkość działania GPU.
Bo co w przypadku gdy karta może wykonywać więcej operacji, ale czeka na wstrzymujący ją procesor?

Wiem to z własnego doświadczenia gdy grałem w Watch Dogs. Na Core 2 Duo 3 GHz i Radeon HD 7790 OC (1GB VRAM) - gra co chwila dostawała krótkiego "zawału", mimo, że pomiędzy tymi stanami chodziła w mniej więcej w granicach stałych 20 klatek. Po wymianie procesora na i7 mogłem nie tylko grać płynnie, ale jeszcze robić to w wyższej niż poprzednio rozdzielczości (i na wyższych ustawieniach gry).
 
@P ATROL

Są przypadki w których procesor ma przełożenie na szybkość działania GPU.
Bo co w przypadku gdy karta może wykonywać więcej operacji, ale czeka na wstrzymujący ją procesor?

Wiem to z własnego doświadczenia gdy grałem w Watch Dogs. Na Core 2 Duo 3 GHz i Radeon HD 7790 OC (1GB VRAM) - gra co chwila dostawała krótkiego "zawału", mimo, że pomiędzy tymi stanami chodziła w mniej więcej w granicach stałych 20 klatek. Po wymianie procesora na i7 mogłem nie tylko grać płynnie, ale jeszcze robić to w wyższej niż poprzednio rozdzielczości (i na wyższych ustawieniach gry).

Dlatego napisałem, że konsole posiadają niewstrzymujące je CPU.
 
Mam pytanko do posiadaczy konsol Sony, w szczególności Playstation 4. Jest jakaś rzetelna, polska strona poświęcona grom od tego wydawcy z informacjami o dostępnych u nas wersjach językowych? Tak żeby móc sobie sprawdzić czy np. gra posiada polski dubbing albo czy (w przypadku gier nie anglojęzycznych) ma oryginalne języki do wyboru (np. japoński czy rosyjski). Niby na Gry Online takie informacje się pojawiają, ale nie zawsze mają pokrycie z rzeczywistością + na ogół jest to informacja czy gra jest po angielsku czy po polsku, ale już np. się nie dowiem czy mogę wybrać też wersję japońską. Na oficjalnej stronie Sony Polska w ogóle nie znalazłem takiej informacji, ale może po prostu nie wiem gdzie szukać. Często nawet na pudełkach brakuje takiej informacji.

PS. Nie, nie kupuję PS4, po prostu jestem ciekaw ;)
PPS. Ale tak, gdybym się zdecydował kiedyś na konsolę to byłoby to PS4 :p
 
Ten trend jest obecny od dawna na platformie następnej generacji: komputerze osobistym :whistle:

PS. Rozumiem, że nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?
 
Ja ostatnio to się trochę zdziwiłem czytając artykuł, który prorokował o ileśtam dziesiąt procent lepszą sprzedaż PS4 od XBO do 2019r.
Naszła mnie taka refleksja: To oni mają zamiar to sprzedawać do 2019r?! Przecież zastój w jakości będzie mocno odczuwalny.
 
A poprzednia generacja trwała ile? Siedem? Osiem lat? To właśnie u schyłku generacji powstawały najładniejsze i najciekawsze gry mimo iż sprzęt był już bardzo leciwy. Od premiery obecnej generacji do 2019 roku minie jakieś sześć lat, nie widzę w tym nic dziwnego. Zresztą są to tylko jakieś tam prognozy, które wcale nie muszą pokrywać się z rzeczywistością ;)
 
Zatem jak duże zyski mają producenci, że z tego rezygnują?

Najwidoczniej z wyliczeń wyszło im że więcej zarobią na sprzedaży gry gdy ta opcja będzie darmowa, bo zwyczajnie znajdzie więcej odbiorców a co za tym idzie MS i PS więcej dostaną partycypując w zyskach.
 
Najwidoczniej z wyliczeń wyszło im że więcej zarobią na sprzedaży gry gdy ta opcja będzie darmowa, bo zwyczajnie znajdzie więcej odbiorców a co za tym idzie MS i PS więcej dostaną partycypując w zyskach.
Nie o takie zyski mi chodziło. Sony i Microsoft na pewno płacą producentom za płatny multiplayer, nie mogli się nagle obudzić i wyliczyć, że teraz im się uda sprzedać więcej odbiorców.
 
Nie o takie zyski mi chodziło. Sony i Microsoft na pewno płacą producentom za płatny multiplayer, nie mogli się nagle obudzić i wyliczyć, że teraz im się uda sprzedać więcej odbiorców.

Śmiem bardzo wątpić, aby im płacili za multiplayer, w końcu to producenci gier odstępują część zysków na rzecz MS i Sony, więc jak już to możemy tutaj mówić o jakiejś zniżce w procencie jaki dostają od każdej sprzedanej kopii gry.
 
A poprzednia generacja trwała ile? Siedem? Osiem lat?

No tak, tylko że poprzednia generacja w momencie premiery nie była 100 lat za komputerami :p. Ja rozumiem jak najdłuższą chęć zarobków, ale mimo wszystko konsole już teraz mają pewne problemy z brakami mocy, stąd też moje zdziwienie.
 
Ja ostatnio to się trochę zdziwiłem czytając artykuł, który prorokował o ileśtam dziesiąt procent lepszą sprzedaż PS4 od XBO do 2019r.
Naszła mnie taka refleksja: To oni mają zamiar to sprzedawać do 2019r?! Przecież zastój w jakości będzie mocno odczuwalny.
Tyle że to właśnie jakość przyczynia się do zastoju.

Stworzenie gry z 3d na wysokim jest dziś horrendalnie kosztowne, a do tego czasochłonne - i dopóki nie powstaną narzędzia, które pozwolą zautomatyzować ten proces, to niewiele się w tej materii zmieni. The Order 1886 jest najlepszym przykładem tego, do czego prowadzi parcie na grafikę; z budżetem gry jest jak z każdym innym budżetem - żeby gdzieś dołożyć, trzeba skądś zabrać.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom