Wiedźmin 2 Sny Umarłych [Zapowiedź]

+
@Kalen123, jak idą prace? Już bliżej, czy jednak dalej do premiery? :)

Dzięki za pamięć :)

Kończę prace nad miastem. Przez ostatnie trzy tygodnie dodałem do miasta 200 NPC. Za dnia w całym mieście będzie można spotkać ok. 350 NPC.

Bez obaw. NPC, są dodane w taki sposób, że maksymalnie w obszarze renderowania nie będzie ich więcej niż 30, więc spadek wydajności będzie niezauważalny :)

Jeśli chodzi o datę premiery, to ciężko określić precyzyjną datę.

W najbliższym czasie będę pracował nad zadaniami i dialogami w akcie 1.
 
Last edited:
Coś pięknego. Wystarczą mi Twój oraz Benzenzimmerna mody i będę bardzo ukontentowany, to jakbyśmy dostali dwie nowe gry. Dziękują za Twoją pracę, @Kalen123.
 
Kilka nowych screen'ów:

Pierwsze trzy screen'y przedstawiają obozowisko elfów ukryte w starym, gęstym lesie.
1)
View attachment 3078
Lepsza jakość: http://www78.zippyshare.com/v/2872762/file.html

2)
View attachment 3079
Lepsza jakość: http://www78.zippyshare.com/v/1583493/file.html

3)
View attachment 3080
Lepsza jakość: http://www78.zippyshare.com/v/23540145/file.html




Grzechem byłoby zrobić miasto bez kanałów. Oto i one.

4)
View attachment 3081
Lepsza jakość: http://www78.zippyshare.com/v/74726265/file.html

5)
View attachment 3082
Lepsza jakość: http://www78.zippyshare.com/v/87674870/file.html

Pozdrawiam
Kalen
 

Attachments

  • el_01.jpg
    el_01.jpg
    91.2 KB · Views: 83
  • el_02.jpg
    el_02.jpg
    79.5 KB · Views: 81
  • el_03.jpg
    el_03.jpg
    82.5 KB · Views: 72
  • el_04.jpg
    el_04.jpg
    34.6 KB · Views: 74
  • el_05.jpg
    el_05.jpg
    56.7 KB · Views: 73
Na pierwszy rzut oka drzewa wyglądają prześlicznie i las sprawia wrażenie naprawdę gęstego. Brawo!
 
Last edited:
Witam :)

Około 40 dni temu pisałem, że moja lokacja jest ukończona w 95%. Dziś pragnę oznajmić, że zakończyłem w całości pracę nad obszarem w mojej przygodzie.
Przez te czterdzieści dni zrobiłem:

- Lekkie poprawienie wydajności.
- Dopracowanie map 2D (gracz po naciśnięciu klawisza 'm' zawsze będzie wiedział gdzie dokładnie jest).
- Dopracowanie szczegółowości miasta.
- Zaludnienie całego obszaru. Ten podpunkt zajął mi najwięcej czasu. Chciałem, żeby moja lokacja była pełna życia. Aby to osiągnąć, wstawiłem ok. 700 NPC (są to postacie niefabularne). Fabularnych NPC będę wstawiał już w czasie tworzenia zadań w REDkit'e (tych postaci będzie ok. 80).

Dalsze prace poświęcę już w całości na tworzenie zadań w REDkit'e.


Na koniec mały bonus.

Obóz Scoia'tael:


Pozdrawiam.
Kalen
 
Siema. Podoba mi się to co robisz i myślę, że z przyjemnością zagram w twojego moda.

Mam też jedno pytanie - ile zajęło Ci stworzenie całej lokacji i czy korzystałeś z tych opcji, co za ciebie losowo zalesiają (Nie wiem jak to się dokładnie nazywa), czy sam wszystko ręcznie robiłeś?
 
Mam też jedno pytanie - ile zajęło Ci stworzenie całej lokacji ...
Stworzenie całej lokacji, nowych budynków w 3D i odpowiednie wykreowanie świata zajęło mi 16 miesięcy. Obecnie już zakończyłem prace nad moim obszarem. Teraz muszę dodać tylko zadania (ewentualnie nanieść jakieś kosmetyczne zmiany w lokacji)

... i czy korzystałeś z tych opcji, co za ciebie losowo zalesiają (Nie wiem jak to się dokładnie nazywa), czy sam wszystko ręcznie robiłeś?

Do wysiewania roślinności używałem funkcji "Paint vegetation".
 
Witam wszystkich. Oto kolejny już filmik, który ukazuje wieś "Zabłocie". Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu :)

Niestety, ale video musiało zostać skonwertowane do gorszej jakości, ponieważ na początku zajmowało ok. 16GB (obecnie ok. 1GB )

Tu jest screen z gry na który można zobaczyć grafikę w całej swojej "okazałości" :)


Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.
Kalen
 

Attachments

  • g1_01.jpg
    g1_01.jpg
    20.4 KB · Views: 68
Wszystko wygląda świetnie, ale o tym chyba nie trzeba wspominać. Szczególnie gęsta roślinność. Modele budynków również, zwłaszcza stodoła xD. Bardziej zastanawia mnie jak z optymalizacją. Szczegółów jest dosyć dużo. Zastanawia mnie jaką masz maszynę i ile FPS w tworzonym przez ciebie świecie. Mając 4 gb RAM, quad od intela i geforce 9800GT uciągnąłem Wiedźmina 2 na wysokich bez SSAO i ubersamplingu. W niektórych miejscach lasu w akcie 2, FPS spadało do 18. Tych miejsc było może z 5. Przeważnie klatki utrzymywały się na poziomie 21-25, natomiast w Vergen 25-33. Zmierzam do tego czy będę mógł zagrać w twojego spin-offa (lubię to określenie) Wiedźmina 2, bo Lykaon ciężko mi chodził na niskich.

PS. Liczyłem, że pójdziesz zatłuc jakieś południce :D
 
Wszystko wygląda świetnie, ale o tym chyba nie trzeba wspominać. Szczególnie gęsta roślinność. Modele budynków również, zwłaszcza stodoła xD. Bardziej zastanawia mnie jak z optymalizacją. Szczegółów jest dosyć dużo. Zastanawia mnie jaką masz maszynę i ile FPS w tworzonym przez ciebie świecie. Mając 4 gb RAM, quad od intela i geforce 9800GT uciągnąłem Wiedźmina 2 na wysokich bez SSAO i ubersamplingu. W niektórych miejscach lasu w akcie 2, FPS spadało do 18. Tych miejsc było może z 5. Przeważnie klatki utrzymywały się na poziomie 21-25, natomiast w Vergen 25-33.


Dosyć ciężko jest określić przy jakim sprzęcie będzie można zagrać na maksymalnych detalach. Robię wszystko, aby moja przygoda działała płynie również na waszych komputerach (stosuję "magiczne sztuczki" aby poprawić wydajność).

Pamiętaj, że to co pokazuje filmik, nagrywane w edytorze + przy działaniu fraps'a ustawionego na FULL HD, dlatego ilość klatek na sekundę drastycznie spada.

Na moim sprzęcie:
Haswell i5-4670k (gra używa ok 50 - 70 %)
Radeon HD7870
16GB ram (ja pokazuje manager zadań window, gra używa tylko 4GB )

w edytorze wyciągam od 35 - 60 klatek na sekundę (ustawiania ultra). W grze po powinno być ok 5 -10 klatek więcej (szybszy dostęp do plików, ponieważ są one spakowane).

Prawdopodobnie moja przygoda ukaże się w dwóch wersjach:
- Dla bardzo wydajnych komputerów.
- Dla słabszym maszyn, ale to nie będzie oznaczało strat na jakości grafiki :)
Już tłumaczę:
--> Przede wszystkim ograniczę ilość npc, które nie mają nic wspólnego z fabułą.
--> Odpowiednie LOD'y dla obiektów będą się szybciej pojawiać.
--> poszperam w ustawieniach jakości renderowanych cieni.
--> pousuwam kilka mało istotnych szczegółów.
itd.
Stworzenie wersji dla słabszych komputerów wcale nie będzie ciężki zadaniem, ponieważ zadbałem o to już w momencie projektowania mojego świata (odseparowałem odpowiednie pliki i definicje). Powinno mi to zająć ok. 2 - 3 dni.

Lykaon ciężko mi chodził na niskich.
W Lykaon nie grałem, ale z tego co widziałem na filmikach, Benzenzimmern jest bardzo dobrym level-designer'em, ale niestety swoją przygodę tworzy trochę w niewydajny sposób. :(

PS. Liczyłem, że pójdziesz zatłuc jakieś południce :D
Może za tydzień coś takiego pokażę :)
 
Last edited:
Obejrzałem sobie filmik i muszę stwierdzić, że ta wieś to bardzo sympatyczne, w sumie, miejsce. :)

Może za tydzień coś takiego pokażę
W takim razie czekam na pokaz polowania na południce. :)
 
Gratuluję wykonanej już pracy, obóz i wioska wyglądają znakomicie. :) Oczywiście dołączam się do prośby o polowanie na południce. :] I jeszcze pytanie na koniec - czy w przygodzie będzie autozapis?
 
@Kalen123
Podziwiam dbałość o szczegóły i z każdym dniem dziwię się coraz bardziej, że twój nick nie jest jeszcze czerwony.

Co do samej przygody, to patrząc na Twoje przywiązanie do detali zastanawiam się czy planujesz nagrywanie dialogów, czy może przygoda będzie niema?
 
czy planujesz nagrywanie dialogów, czy może przygoda będzie niema?

Stworzenie dubbingu jest bardzo ciężkie, ponieważ trzeba odpowiednio dobrać ludzi do aktorów, pod których będą podkładać głos. W czasie pisania dialogów zastanawiałem się kto z moich znajomych mógłby podłożyć głos pod daną osobę. Na chwilę obecną nie wiem, czy to wypali, ponieważ nie pytałem ich o zdanie :) ale raczej powinni się zgodzić.
No i trzeba pamiętać, że istnieje bardzo cienka granica pomiędzy zrobieniem dobrego dubbingu, a kiczem, który może zniechęcić do grania w moją przygodę.
Na chwilę obecną staram się skupić na jak najlepszym stworzeniem zadań w REDkit'e. Jak skończę, to zobaczymy :)
 
Top Bottom