Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jakos to do mnie nie dotarlo, zastanawiam sie, gdzie to bylo publikowane, no ale nevermind...po prostu wydaje mi sie, ze przy poprzednich grach bylo to znacznie wczesniej...mam nadzieje, ze i7 + nVidia 970GTX M wystarcza. I kurna, czemu mi "odp z cytatem" nie dziala?

Uwielbiam ludzi, którzy się wypytują o wymagania tylko po to, żeby napisać jaki to ma się drogi komputer... beka
 
Mam nadzieję, że dzięki "optymalizacji" nvidii i ich całego gameworks wyniki testów kart graficznych od amd nie będą wyglądać tak jak w tej grze.

Wprawdzie uważam, że coś w tym, jakoby gameworks generował problemy na kartach AMD jest i obawy podzielam, to jednak nie traktowałbym PCLaba jako wiarygodnego źródła informacji. Tam zawsze zielone jest górą, niezależnie od tytułu, a czerwone słabsze niż faktycznie.
W testach wydajności nie używają zresztą popularnych programów stosowanych przez inne serwisy, a czegoś, co opracował i dostarczył im sponsor portalu.
Firma Nvidia.

Oczywiście na kartach AMD Unity działa wyraźnie gorzej, ale PCLab każdorazowo ma wyniki inne niż reszta świata. krótko mówiąc jest to serwis wybitnie niewiarygodny.
 
Star Citizen pokazuje jak wielkim absurdem są wymagania Unity.

O! Jak na tak zaawansowany technicznie tytuł wymagania są zaskakująco niskie.
Oby z Wieśkiem było podobnie.
Znaczy, za wyjątkiem ramu, bo tu twórcy przegięli.
 
Last edited:
Z tym Ram-em z deka przesadzili. Ale co jak co, rewolucja to nie jest, i gra wygląda dobrze. Tak samo my - osoby które grały w Wieśka nie czekamy na fajerwerki z nieba a na dobrą grę, która będzie odpowiednio zoptymalizowana. Tak samo inni gracze którzy jeszcze nie grali w Wiedźmina nie maja co szukać fajerwerków bo oferował im je AC Unity i wyszło jak wyszło. Mam nadzieje że nie wyjdzie tak z W3 :)


Dodam że W3 Dziki Gon jest jedyną grą w moim życiu która zakupiłem w preorderze. I zapewne nie będę w tym osamotniony.

Edit: Chciałbym dodać że jeśli chodzi o Unity to Fajerwerki były na filmach z gry nagrane przez developerów. Zrobiło się wow, lecz jak dla mnie ta gra gdyby wyglądała tak jak na trailerach to i tak nie zrozumiem tych wymagań a tym bardziej to że gra chodzi gorzej niż ktokolwiek myślał. To miała być pierwsza AC zakupiona prze ze mnie od czasu AC2 ale wyszło jak wyszło.
 
Last edited:
Ooo to tak jak ja :) Również zamówiłem mój pierwszy preorder. Jęśli zamawiać prerdery to tylko od zaufanej firmy. A Redzi mnie jeszcze nigdy nie zawiedli. Co innego ubi i ea, ale jak się uważa na ich produkty to się wie co należy unikać. Jeśli o mnie chodzi to jak wychodzi jakaś nowa gra to najpierw sprawdzam materiały dotyczące tej gry. Jeśli mnie zainteresuje to czekam na premierę (chyba, że mnie znudzą ilością prezentowanych materiałów) , potem sprawdzam wymagania, pierwsze oceny, recenzje. Jeśli nie jestem pewny zakupu to czekam aż ktoś z kumpli będzie miał. Wtedy sprawdzam jak chodzi i czy fajne. Jeśli tak to przy najbliższej okazji kupuje. Dość dobra metoda aby później nie było płaczu. Ale w tym wypadku W3 jest wyjątkiem.
:hai:

A co do tematu to dobry i5 oraz karta 600-700 zł i powinno wszystko ładnie śmigać. Eh już nie mogę się doczekać....
 
Wątpię aby karta za 600-700zł pociągła Wieśka na wysokich. Taki GTX 660 będzie pewnie się sprawował w ustawieniach medium.
 

Guest 2686910

Guest
Co innego mówił Jose.
Dla mnie to high (zakładając, że jest równe konsolowym ustawieniom) wydaje się w sumie prawdopodobne... w 30 fpsach. Ale ludziom z takim sprzętem chyba to nie przeszkadza, a jeśli tak, to raczej są przyzwyczajeni do obniżania detali czy rozdziałki w nowych grach.
 
Last edited by a moderator:
Wątpię aby karta za 600-700zł pociągła Wieśka na wysokich. Taki GTX 660 będzie pewnie się sprawował w ustawieniach medium.
Ja mam podkręconego GTX'a 560 i W2 chodził bez problemu na Ultra z wyłączonym uberpróbkowaniem w stabilnych 30 fps'ach więc W3 powinno też przynjamniej na średnich pociągnąć bez superbajerów
 
Wątpię aby karta za 600-700zł pociągła Wieśka na wysokich. Taki GTX 660 będzie pewnie się sprawował w ustawieniach medium.

FXAA zamiast TXAA i SSAO zamiast HBAO, postprocessing off, tekstury ustawić na wysokie i jazda. Jak nie spartolą optymalizacji to problemów większych nie widzę, mi AC: Unity tak śmiga płynnie pomimo, że mam 660, a w minimalnych jest niby 680. No i przede wszystkim w W3 nie będzie tłumu 100 NPC-tów wydzierających się pod bramą jakiegoś pałacu, więc to też plus do wydajności.
 
Nic nie wiadomo o TXAA w W3, więc chyba nie będzie. Stawiałbym raczej na ubersampling.
Ubersampling potwierdził Jose Teixeira. Mówiąc o ficzerach wymagających naprawdę mocarnych kart graficznych (lub o ficzerach niedostępnych na konsolach, nie pamiętam) przytoczył właśnie ubersampling.
 
Jednak FUR można osiągnąć w otwartym świecie i wcale nie trzeba dwóch Titanów :)
View attachment 7600
 

Attachments

  • FarCry4 2014-11-18 18-14-27-02.jpg
    FarCry4 2014-11-18 18-14-27-02.jpg
    343.3 KB · Views: 25
Oj nie gadaj, czasem im się udaje zoptymalizować - patrz Far Cry 3 oraz Far Cry 4 (?) czy Splinter Cell: Blacklist.
No właśnie, czasem.
Bardzo często jest wręcz przeciwnie - patrz wszystkie Asasyny od "trójki" w górę, Splinter Cell Conviction, Watch_Dogs...
FC3 i SC:B nie odbierają im tytułu Mistrzów Optymalizacyji.
 
Rzeczywiście Far Cry 4 wygląda na zoptymalizowanego, tak samo jak poprzednik. AC Unity boję się instalować, bo nawet na moim GTX 970, który spełnia wymagania zalecane pewnie będzie ostro ciął. Taka tam "optymalizacja". Teraz tylko jestem ciekawy, jak z tym nowym komputerem (Dla niewtajemniczonych Intel Core i7 4790 3,60 GHz, 8GB RAM, GTX 970 DDR5 4GB OC Gaming G1) odpalę Wiedźmina 3, w sensie, na jakich ustawieniach. To jest ciekawe. Mówiąc szczerze chciałbym wstrzelić się w maksymalne, ale na cuda nie liczę.
 
Ubersampling potwierdził Jose Teixeira. Mówiąc o ficzerach wymagających naprawdę mocarnych kart graficznych (lub o ficzerach niedostępnych na konsolach, nie pamiętam) przytoczył właśnie ubersampling.
Mam tylko nadzieję, że nie ograniczą się do rozdzielczości 4K i tak jak np. w Shadow of Mordor będzie można wybrać kilka z wyższych niż natywna rozdzielczości.
 
Rzeczywiście Far Cry 4 wygląda na zoptymalizowanego, tak samo jak poprzednik. AC Unity boję się instalować, bo nawet na moim GTX 970, który spełnia wymagania zalecane pewnie będzie ostro ciął. Taka tam "optymalizacja". Teraz tylko jestem ciekawy, jak z tym nowym komputerem (Dla niewtajemniczonych Intel Core i7 4790 3,60 GHz, 8GB RAM, GTX 970 DDR5 4GB OC Gaming G1) odpalę Wiedźmina 3, w sensie, na jakich ustawieniach. To jest ciekawe. Mówiąc szczerze chciałbym wstrzelić się w maksymalne, ale na cuda nie liczę.

Co do AC4, również go mam i na moim sprzęcie nie chodzi źle w granicy 35 klatek mam ze wszystkim na full, jednak zdarzają się spore dropy..
Większe problemy stwarzają problemy z animacjami i np.wyrzucaniem gry do Windowsa. Biegniesz przez pół mapy do celu, dobiegasz i nagle bum Windows ;) Poczekaj na nowe patche ;)


@IwaN : Tak FC4 :) Grafika jest piękna i o dziwo dobrze zoptymalizowana.. :)
 
Top Bottom