Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Co do wymagań. Posiadacze mid-end sprzętu nie powinni się nawet martwić o wymagania. Należy pamiętać, że developerzy tworzą grę w tym momencie, więc muszą wykorzystywać te podzespoły jakie są w sprzedaży na dzień dzisiejszy.

Zdarzały się gry które wymagały komputerów z przyszłości i w dniu premiery były niemal niegrywalne :p Taki Watch_Dogs ma wymagania z innej planety i nawet mocnym komputerom potrafi pokazać środkowy palec mimo że nie wygląda aż tak dobrze jak na pierwszej prezentacji. Wiedźmin 2 miał na początku problemy z optymalizacją, a kolejne patche jednym naprawiały grę, a innym psuły. Tym razem może będzie lepiej, ale nie jest to pewne na 100%, bo ta gra naprawdę będzie wyglądać rewelacyjnie. Dlatego obawy o wymagania są moim zdaniem słuszne. Można oczywiście założyć że jak komuś na wysokich detalach działają Battlefieldy i Crysisy to Wiedźmin 3 też będzie działał płynnie, ale czy pokaże wszystkie graficzne bajery? Tego nie byłbym taki pewny.
 
Proszę Cię zatem, nie wprowadzaj ludzi w błąd bo ktoś kupi HD 7850 i będzie się wkurzał :)

Nikogo nie wprowadzam w błąd. Jeśli gra chodzi mi płynnie to mam gdzieś ile to jest klatek na sekundę. Musiałbym na głowę upaść, żeby grać i patrzeć się w kąt ekranu czy czasem na ułamek sekundy fpsy mi nie spadły poniżej 30.
 
Różnica miedzy 30 a 60 jest tak duża że jak ktoś nie łapie to albo ma wadę wzroku, albo udaje że tego nie widzi, lepiej juz by było jakby powiedział że 30 fps jest akceptowalne ale musi być stałe 30 bez spadków. Ze swojego doświadczenia wiem że można i wyłapać różnicę między 50fps a 60fps ale to już jest trudniejsze i w niektórych gatunkach łatwiejsze do wyłapania (bijatyki, oldschoolowe shootery) w takim Wiedźminie 3 niema przymusowego parcia na 60 nie wymaga obligatoryjnie jak BF3/4 w multi. No i pisząc o wymaganiach trzeba pamiętać że minimalne nie będą przesadzone bo wtedy gra nie zarobi nie sprzeda się w wielomilionowym nakładzie, bo ile % użytkowników ma karty pokroju 770 GTX / 280X i lepsza - gra nie zwróciła by się i była by klapa jak pierwszy Crysis.

Będzie jak z Crysis 3 że odpali gre wiele ludzi na minimalnych, na średnich lub średnio-wysokich detalach również nie trzeba będzie mieć budy za 4k i więcej, ale max detale to już będzie coś tylko dla nielicznych, przynajmniej na premierze.
 
Last edited:
Nikogo nie wprowadzam w błąd. Jeśli gra chodzi mi płynnie to mam gdzieś ile to jest klatek na sekundę. Musiałbym na głowę upaść, żeby grać i patrzeć się w kąt ekranu czy czasem na ułamek sekundy fpsy mi nie spadły poniżej 30.

Owszem wprowadzasz, bo NIE MA ŻADNYCH SZANS żebyś na HD 7850 czy nawet HD 7870 grał PŁYNNIE we wszystkie nowe tytułu na maksa.
Po prostu nie masz pojęcia jak widać o czym piszesz i tyle w temacie.
No ale żeby offtopu nie robić, nie ma co już pisać o tym fpsach. Fakt jest taki że jak ktoś ma pojęcie to wie czym jest 30 vs 60 i tyle.
Gdzie Ty upierasz się że masz płynność na karcie która ma spadki do +/- 17 fps ...
 
Co do "graficznych bajerów" się zgodzę. Ale W3 na pewno nie będzie i nie jest graficzną rewolucją. Bardzo dużo zasobów na starcie weźmie Nivdia GameWorks, ale jeśli będzie dało się to wyłączyć nie widzę przeszkód żeby to odpalić nawet na kartach pokroju GTX 650.

Watch_Dogs to inna historia. Grę tworzył Ubisoft, który twierdzi, że:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/ubisoft-optymalizacja-gier-na-pc-wypowiedz.html

Także, nie ma co porównywać. CDP RED to jednak rynek PC i oni nie postępują w taki sposób.
 
Owszem wprowadzasz, bo NIE MA ŻADNYCH SZANS żebyś na HD 7850 czy nawet HD 7870 grał PŁYNNIE we wszystkie nowe tytułu na maksa.
.
Fakt @GosuPl masz 100% racje, mam 7850 i wiem, nie ciągnie wszystkiego na maxie czasem trzeba zrezygnować z AA czasem z czegoś więcej ( a czasem zrezygnować z V.High na rzecz High patrz Crysis 3 a jak ktoś chce stałe 60fps to wtedy medium )
Na dzień dzisiejszy jeszcze dzielnie daje radę, ale jak wyjdą 20nm to wtedy zmienię na coś mocniejszego.
Ja tam jestem optymistą że Wiedźmin 3 będzie dobrze zrobiony i będzie solidny kawałek kodu, ciekawe czy zrobi użytek z HT i więcej niż 8GB ram systemowego.
 
Fakt @GosuPl masz 100% racje, mam 7850 i wiem, nie ciągnie wszystkiego na maxie czasem trzeba zrezygnować z AA czasem z czegoś więcej ( a czasem zrezygnować z V.High na rzecz High patrz Crysis 3 a jak ktoś chce stałe 60fps to wtedy medium )
Na dzień dzisiejszy jeszcze dzielnie daje radę, ale jak wyjdą 20nm to wtedy zmienię na coś mocniejszego.
Ja tam jestem optymistą że Wiedźmin 3 będzie dobrze zrobiony i będzie solidny kawałek kodu, ciekawe czy zrobi użytek z HT i więcej niż 8GB ram systemowego.

No i Ty piszesz jak jest a nie jakieś bajki które kiedy ktoś się nie zna, może łyknąć, kupić kartę i odczuwać frustrację.
Przecież nawet 780 Ti potrzebuje cięcia AA często żeby pograć w najbardziej wymagające tytuły w 60 klatkach, bo mnie 40/45 nie wystarcza , zbyt męczące dla oka.
Zanim wyjdą 20nm to jeszcze poczekasz ;-)
 
Owszem wprowadzasz, bo NIE MA ŻADNYCH SZANS żebyś na HD 7850 czy nawet HD 7870 grał PŁYNNIE we wszystkie nowe tytułu na maksa.
Po prostu nie masz pojęcia jak widać o czym piszesz i tyle w temacie.
No ale żeby offtopu nie robić, nie ma co już pisać o tym fpsach. Fakt jest taki że jak ktoś ma pojęcie to wie czym jest 30 vs 60 i tyle.
Gdzie Ty upierasz się że masz płynność na karcie która ma spadki do +/- 17 fps ...

Wciśnięcie Caps Locka nie wzmacnia siły argumentu. Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem. Przyda Ci się taka lekcja do testu gimnazjalnego. Nigdzie nie napisałem, że nie widzę różnicy między 30 a 60fps, bo nigdy tych idiotycznych klatek na sekundę nie mierzyłem. W żadnej grze. Mam też PS3 i z tego co pamiętam, dużo tytułów ma tam 30fps i nikt nie smuci, że nie jest płynnie. Nie wiem jak możesz pisać, że nie mam pojęcia o czym piszę. Sugerujesz, że nie widzę czy gra mi się dobrze czy nie? Wymyśliłeś sobie coś, że nie widzę różnicy w klatkach na sekundę, a nigdzie tego nie pisałem. Po prostu nie należę do klatkowych onanistów, którzy więcej patrzą w róg ekranu czy nie spada fps poniżej 30. Ja po prostu gram. Równie dobrze gra mi sie w Wiedźmina 1, w którym mam pewnie pierdylion klatek, no i tak samo dobrze w W2. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Pewnie jakbym włączył licznik klatek to może jakoś podświadomie zacząłbym zwracać na to uwagę. Póki gra mi się nie tnie to ja mam to w dupie. Koniec tematu, znawco.
 
Tylko że przy 17 klatkach gra się tnie jak najbardziej. Dla mnie 30fps również wystarcza, ale nie wierzę, że dla kogoś 17 jest płynne. To jak zacinający się film, które i tak są w 24fpsach.
 
Tylko że przy 17 klatkach gra się tnie jak najbardziej. Dla mnie 30fps również wystarcza, ale nie wierzę, że dla kogoś 17 jest płynne. To jak zacinający się film, które i tak są w 24fpsach.

To ja widocznie mam więcej niż 17klatek. Uwierz mi, wiem jak działa tnąca się gra. W BF4 odczuwałem duże spadki.
 
Wciśnięcie Caps Locka nie wzmacnia siły argumentu. Przeczytaj moje posty ze zrozumieniem. Przyda Ci się taka lekcja do testu gimnazjalnego. Nigdzie nie napisałem, że nie widzę różnicy między 30 a 60fps, bo nigdy tych idiotycznych klatek na sekundę nie mierzyłem. W żadnej grze. Mam też PS3 i z tego co pamiętam, dużo tytułów ma tam 30fps i nikt nie smuci, że nie jest płynnie. Nie wiem jak możesz pisać, że nie mam pojęcia o czym piszę. Sugerujesz, że nie widzę czy gra mi się dobrze czy nie? Wymyśliłeś sobie coś, że nie widzę różnicy w klatkach na sekundę, a nigdzie tego nie pisałem. Po prostu nie należę do klatkowych onanistów, którzy więcej patrzą w róg ekranu czy nie spada fps poniżej 30. Ja po prostu gram. Równie dobrze gra mi sie w Wiedźmina 1, w którym mam pewnie pierdylion klatek, no i tak samo dobrze w W2. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Pewnie jakbym włączył licznik klatek to może jakoś podświadomie zacząłbym zwracać na to uwagę. Póki gra mi się nie tnie to ja mam to w dupie. Koniec tematu, znawco.

Widząc po poziomie jadu, frustracji i agresji to Tobie chyba testy gimnazjalne jakoś słabo poszły ;-) Ja mam 29 lat także Twój jakże modny argument wsadź między bajki o płynności w której "grasz" :) Pozdrawiam "znawcę" :)
 
Na pc to 30 klatek grajac na myszce i klawiaturze to jest co innego niż na konsoli z padem w 30 klatkach .
Przy szybkim poruszniu myszką widać różnice na padzie to inna bejka ,gdyż nie jest tak czuły.
Konsolowym graczom 30 klatek wystarczy i to jeśli chodzi o taką gre jak wiedzmin w fps'ach i bijatykach to najbardziej widać różnice między 30 ,a 60 .
Wcześniej ktoś pisał ,żę widzi różnice między 50 ,a 60 to kłamie chyba ,ze jest Supermenem ludzkie oko tego nie wyłapie ,więc nie piszcie głupot.
 
Na pc to 30 klatek grajac na myszce i klawiaturze to jest co innego niż na konsoli z padem w 30 klatkach .
Przy szybkim poruszniu myszką widać różnice na padzie to inna bejka ,gdyż nie jest tak czuły.
Konsolowym graczom 30 klatek wystarczy i to jeśli chodzi o taką gre jak wiedzmin w fps'ach i bijatykach to najbardziej widać różnice między 30 ,a 60 .
Wcześniej ktoś pisał ,żę widzi różnice między 50 ,a 60 to kłamie chyba ,ze jest Supermenem ludzkie oko tego nie wyłapie ,więc nie piszcie głupot.

Wszystko spoko tylko serio da się zobaczyć różnicę między 60 a 50 klatkami.Kwestia przyzwyczajenia, nawyku i tyle.
 
.
Wcześniej ktoś pisał ,żę widzi różnice między 50 ,a 60 to kłamie chyba ,ze jest Supermenem ludzkie oko tego nie wyłapie ,więc nie piszcie głupot.
Uwierz mi w bijatykach widać różnice miedzy 50 a 60 od razu to czujesz, że coś jest inaczej, i nie tylko ja to wyłapuje.
Dobra koniec tego offa
Ciekawe jaka będzie różnica w wymaganiach między DA:I a W3 co będzie mieć większe minimalne.
 
Widząc po poziomie jadu, frustracji i agresji to Tobie chyba testy gimnazjalne jakoś słabo poszły ;-) Ja mam 29 lat także Twój jakże modny argument wsadź między bajki o płynności w której "grasz" :) Pozdrawiam "znawcę" :)

Widocznie wiek nie świadczy o tym, że człowiek potrafi czytać ze zrozumieniem. To była frustracja, owszem, ale na to, że nie potrafisz pojąć o co mi chodzi. Po prostu nie mogłem uwierzyć, że dorosły człowiek może mieć z tym podstawowe problemy. No, ale nie do wszystkiego można dołożyć RAM, żeby lepiej działało i takie są efekty. Co do moich "testów gimnazjalnych" to też słaby argument. Jestem niewiele młodszy od Ciebie. Koniec tematu. Dalsza dyskusja nie ma sensu.
 
Widocznie wiek nie świadczy o tym, że człowiek potrafi czytać ze zrozumieniem. To była frustracja, owszem, ale na to, że nie potrafisz pojąć o co mi chodzi. Po prostu nie mogłem uwierzyć, że dorosły człowiek może mieć z tym podstawowe problemy. No, ale nie do wszystkiego można dołożyć RAM, żeby lepiej działało i takie są efekty. Co do moich "testów gimnazjalnych" to też słaby argument. Jestem niewiele młodszy od Ciebie. Koniec tematu. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

No ja z Tobą nie dyskutuję bo raz że nie widzę sensu, dwa nie chce mi się :)
 
Prosiłam o zakończenie dyskusji na temat fps - od rozważań sprzętowych jest dedykowany temat, tu rozmawiamy o hipotetycznych wymaganiach W3.
Uprzedzam również, że wszelkie posty z osobistymi wycieczkami będą usuwane a ich autorzy odpowiednio nagradzani.
 
Uwierz mi w bijatykach widać różnice miedzy 50 a 60 od razu to czujesz, że coś jest inaczej, i nie tylko ja to wyłapuje.
Dobra koniec tego offa
Ciekawe jaka będzie różnica w wymaganiach między DA:I a W3 co będzie mieć większe minimalne.

Dragon Age będzie na Frostbite 3, więc niczego nowego nie ma co się spodziewać. Pewnie wymagania takie jak BF4 +/-.
 
Top Bottom