Wiedźmin 3 - grafika

+
Ciekawi mnie na ile trudną sprawą jest stworzenie porządnego modelu tych kępek trawy i "podmienienie" z tymi z gry.
Myślę, że te z dwójki będzie można przerzucić bardzo łatwo.
A czy sądzisz, że istnieje fizyczna możliwość, żeby ustawienia ultra ( o ile komukolwiek uda się je uruchomić ) były w stanie zmienić ustawienia oświetlenia na tyle, żeby trawa wyglądała mniej więcej jak na tym screenie ?
Być może. Powyższy screen to bankowo downsampling z 4K plus zmiany w kontraście oraz głębi ostrości.
 
Myślę, że te z dwójki będzie można przerzucić bardzo łatwo.

Być może. Powyższy screen to bankowo downsampling z 4K plus zmiany w kontraście oraz głębi ostrości.

Trawa w W2 w niektórych miejscach też wygląda wujowo.
Może o to chodzi? Właśnie o lokację?

 
Jeżeli będzie możliwość polepszenia grafiki, szczególnie trawy, na ustawieniach ultra, to będę mega szczęśliwy. Nawet jeżeli nie będę w stanie odpalić tych ustawień, przynajmniej będę miał świadomość, że jak po kilku latach wrócę do gry z nową kartą graficzną, będzie wyglądała tak bajecznie jak na tych wszystkich screenach.
Jeżeli jakość roślinności, to tak naprawdę kwestia oświetlenia, to wolę powyłączać wszystkie bajery od Nvidii kosztem lepszej grafiki trawy. Naprawdę straszliwie razi mnie to w oczy...nie wiem dlaczego.
 
przynajmniej będę miał świadomość, że jak po kilku latach wrócę do gry z nową kartą graficzną, będzie wyglądała tak bajecznie jak na tych wszystkich screenach.
I tak będzie lepiej, wyjdą setki modów, a downsampling z 4K uczyni grę bajeczną.
 
@jonasz123
W każdej grze trawa jest wykonana w ten sam sposób (skrzyżowane płaszczyzny). Nie jest to zależne od oświetlenia. Im większa gęstość, tym lepsze sprawia wrażenie.
Dodatkowo wysoka trawa przy zachowaniu tej samej gęstości także wygląda lepiej od przyziemnej roślinności. Na wyższą złożoność modelu trawy nie liczyłbym. Zbyt duży koszt wydajności.
 
Faktycznie znacznie lepiej wyglądają duże skupiska trawy.
Tak naprawdę wygląda to tylko źle w dwóch momentach :
Kiedy są to pojedyncze kępki- czyli tak jak piszesz- duże skupiska wyglądają o niebo lepiej.
i kiedy te kępki się gibią na wietrze. Wtedy wygląda to po prostu śmiesznie.
 
Macie rację. Jednak mimo to, na gameplay`ach widać to jakoś bardziej dobitnie. Moim zdaniem trawa wyglądała/sprawiała wrażenie lepszej w styczniu niż wczoraj.
Wiemy też, że wczoraj było odpalone futro od nvidii, którego na pewno jest mega zasobożerne, więc może obniżyli nieco jakość tekstur na rzecz wydajności ?
Dodatkowo, jeśli w sumie się dłużej zastanowić, to tak jak pisałem wcześniej- trawa nie wygląda źle w dużych skupiskach. Po prostu denerwujące są te pojedyncze, wysokie kępki, gibiące się na wietrze.

---------- Zaktualizowano 13:28 ----------

@szincza, na screenach które wrzuciłaś to wygląda mega. Jednak to dalej potwierdza to, że efekt jest fajny tylko kiedy jest gęsto od trawy.
 
Próby traw...oby zakończyła się sukcesem bo inaczej wiedźminński zgon

Mając na uwadze powszechne niezadowolenie z jakości traw i innych roślinności niskich w Wiedźminie 3 uprzejmie proszę zespół developerski CDPR o popracowanie nad tym aspektem gry.

Rozumiem że filozofia visual parity blokuje was by dać PC-owcom osobne tekstury a użycie lepszych tekstur trawy jest zasobożerne i konsole tego nie udźwigną, ale ta brzydka trwa psuję całość. Reszta aspektów gry stoi na wysokim poziomie ( no dobrze płaskość ziemi, skał, wydm tez odstaje ale to już można przeboleć) wszystko robi ładny efekt ale całośc psuję ta trawa. Jest brzydka , płaska, niewyraźna i odstaję od powierzchni z której rośnie.

Mam szczerą nadzięje że popracujecie nad tym aspektem tak wyczekiwanej przez nas gry.



ps:

temat nie ma na celu wywołania burzy downgradowej a jedynIE uwypuklić i uwidocznić dla redów przejawiajĄcy się na całym forum jęk zawodu na wegetacje w grze.
 
Last edited:
co do trawy to duzo daje tez kamera

wisi 10 metrow nad ziemia wiec latwo mozna zobaczyc krzyzujace sie plaszczyzny i ubytki
gdyby byla normalna to kat byłby mniejszy i wszystko by sie ladnie zlewalo


edit
jednak nie, 2 bije mocno 3, nawet ujecia z gory wygldaja swietnie


tutaj to calkowity nokaut jest
 
Last edited by a moderator:
Dzięki Ci za ten wątek ! I tytuł tez niczego sobie :D

---------- Zaktualizowano 13:34 ----------

Apropo płaskich powierzchni, to może będzie tesselacja, która mogła nie być odpalona na gameplay`ach. Wszystko oprócz niezmienionej trawy przeżyje.
 
@addar Dzięki za założenie tego tematu. Mam nadzieje, że REDZ-i ustosunkują się do prośby - fajnie jakby dali jakiś odzew dotyczący tej materii. Flejm, czy hejt ale jednak jakaś forma feedbacku ze strony forumowiczów jest prawda? a trawa leży, kwiczy i woła wręcz o pomstę do nieba.
 
Trawa powinna dużo lepiej wyglądać z włączonym HBAO+ który ma być częścią ustawień ultra. Co do samych teksturek to może Redzi po premierze dadzą teksturki wyższej rozdzielczości dla graczy pecetowych, chociaż w to wątpie biorąc pod uwage że będą pewnie mieć co robić (Cyberpunk, DLCki, Dodatek do W3, Redkit etc..). Zawsze mogą wypuścić narzędzia moderskie i ktoś sam ogarnie wegetacje.
 
Dla konsol już nie ma ratunku, o ile gra jest bez ekranów ładowania. Natomiast na PC liczę na o wiele ciekawszy efekt z ustawieniami high. Szkoda, żeby tak piękną grę psuła kartonowa roślinność.
 
Top Bottom