Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Nie tylko, mam ten sam problem, "The Hunter's Path" się nie odtwarza. Napisałem do supportu, odpowiedzieli, że przyjrzą się sprawie bliżej i na razie tyle. Na interze z kolei ktoś zgłosił, że podczas cutscenek z wiedźmami z Krzywuchowych Moczarów w tle nie gra "Ladies of the Woods", więc wygląda na to, że gra po patchu ma jakieś problemy z muzyką.
Najlepsze jest to, że mam tak tylko w sejwie po zakończeniu podstawki i Serc z Kamienia. Teraz przed wyjściem drugiego dodatku ogrywałem od nowa wszystko w NG+ i wszystko było i jest w porządku. Tylko sejwy na normalu mają ten problem. Tak samo na NG+ cały czas mam ogon płotki, w grze normalnej - różnie.

Dobija mnie teraz myśl, że grając w nowy dodatek też mi gdzieś muzyka padnie, a wiadomo, że to połowa klimatu gry. Na NG+ nie chcę akurat teraz się za to zabierać, bo wolę najpierw skończyć pierwszy dodatek, za kolejnością.
 
@lukszwed

O tym, że w trybie NG+ muzyka działa to nawet nie wiedziałem. Próbowałem różnych sejwów - tych z końca Serc z Kamienia, ale także tych z niemal początku gry i wszędzie występował bug z soundtrackiem. Podobnie było z oficjalnymi, przygotowanymi przez REDów zapisami, dostępnymi z poziomu menu głównego. Tyle że, no właśnie, wszystko w normalnym trybie.

No nic, dobrze wiedzieć. A Krew i Wino na razie chodzi okej, choć mam podobne obawy do Twoich.
 
Nie wiem czy komuś też się tak dzieje, ale mnie czasem miksuje sie dziwnie dzwięk od momentu zainstalowania KiW.
Wcześniej nie miałem z dzwiękiem żadnych problemów, Serca z Kamienia też działały bez problemu dźwiękowo. Czy ktoś też tak ma?

Chciałbym jednak generalnie bardzo pochwalić REDów za ścieżkę dźwiękową dodatku KiW. Wydaje mi się że jest najlepsza porównując podstawkę, Serca z Kamienia i Krew i Wino. W zasadzie to pasowała by do tego osobna ankieta. Ale nie będę zakładał tematu bo mnie pewnie moderatory zbluzgają za zaśmiecanie forum :) Ciekaw jednak jestem zdania innych
 
Nie wiem czy komuś też się tak dzieje, ale mnie czasem miksuje sie dziwnie dzwięk od momentu zainstalowania KiW.
Wcześniej nie miałem z dzwiękiem żadnych problemów, Serca z Kamienia też działały bez problemu dźwiękowo. Czy ktoś też tak ma?

Chciałbym jednak generalnie bardzo pochwalić REDów za ścieżkę dźwiękową dodatku KiW. Wydaje mi się że jest najlepsza porównując podstawkę, Serca z Kamienia i Krew i Wino. W zasadzie to pasowała by do tego osobna ankieta. Ale nie będę zakładał tematu bo mnie pewnie moderatory zbluzgają za zaśmiecanie forum :) Ciekaw jednak jestem zdania innych

Trudno pokusić się o porównanie bo też rozmiar wszystkich tych dziełek jest bardzo różny. Soundtrack z podstawki obejmuje kilka olbrzymich krain i do każdej z nich przypisane są dopasowane do klimatu miejsca oraz różne od siebie zestawy utworów. Dzikiemu Gonowi należą się więc uznania głównie za skalę i różnorodność (mimo tych krótkich utworów eksploracyjnych na które tak narzeka @gialdonar). W Sercach nowe utwory obejmują tylko kluczowe walki i cutsceny, są za to genialne i robią świetny klimat, ale to chyba za mało by stawać w szranki z podstawką i drugim dodatkiem. W przypadku KiW się nie wypowiem jeszcze bo delektuję się nim powoli i w zasadzie ledwo co liznąłem główny wątek i zwiedziłem tylko Beauclair i południowe okolice. Ale mimo to już słyszę, że ten soundtrack jest wspaniały. Czy mi się zdaje czy w okolicach jeziora przygrywa nam utwór z wplątanym "River of life" z jedynki?
:geraltfeelgood:
Również proszę o zaktualizowanie ankiety, bo już dawno nie aktualna :(
 
Za to w sercach jest chyba mój ulubiony kawałek "You're ... immortal?". Już za sam ten jeden numer czapki z głów, chociaż to przeróbka utworu Percivala, to świetnie się udała. Szkoda, że tak rzadko można go usłyszeć w grze. No i motyw przewodni swego czasu wrył mi się tak w głowę, że co rano się z nim budziłem:p W Krwi na razie nie mam faworyta, ale za krótko grałem. Za to w podstawce podoba mi sie praktycznie wszystko, ze szczególnym uwzględnieniem motywu z Białego Sadu, którego nieobecność na OST jest jakimś nieporozumieniem. A taki np. "Hunter's Path", gdzie po którymś z rzędu odtworzeniu w czasie eksploracji faktycznie można się porzygać, to dopiero teraz kiedy mi się nie odtwarza, widzę, ile grze bez niego brakuje.
 
Również proszę o zaktualizowanie ankiety, bo już dawno nie aktualna :(
Jak nas oleją to ostatecznie założymy nową ankietę. Ale chyba masz rację wydaje mi się że w zasadzie można by w tej ankiecie wyszczególnić bardziej obszary/regiony w których przemieszcza się nasz wiesiek, z którymi to związane są konkretne tematy muzyczne. Czyli pytanie do ankiety - który region w wiedzminlandzie ma najlepszą muzykę i wtedy Toussaint startuje jako jeden z obszarów. Mogłoby być?
 
Zauważyliście, że w polskiej wersji zamiast "wiatr kołysze w locie ćmy" mamy "wiatr kołysze w locie ćmi" ? Wyraźnie słyszę tam "ćmi" zamiast "ćmy".....
 
@Vistula77 tak jest, mnie też strasznie to razi.

Niestety ale tak jest. Dałem do posłuchania kilku osobom i każda z nich wywęszyła słowo "ćmi" :( Swoją drogą, nie wiem dlaczego polska wersja różni się tekstowo od angielskiej. Ta angielska jakoś bardziej do mnie przemawia :

Wolves asleep amidst the trees
Bats all aswayin' in the breeze
But one soul lies anxious wide awake
Fearing all manner of ghouls, hags and wraiths

Poprzestawiane zwrotki i lekko zmieniony tekst.

---------- Zaktualizowano 17:03 ----------

Muzyka z "ostatniego zadania" w całości : https://www.youtube.com/watch?v=t7CO1vq0WOo
 
@eineingarp
Nie wiem dlaczego Wy słyszycie ćmi xD Może to kwestia tego, że śpiewa w locie ćmy, te cie i zaraz potem ćmy mogą dawać taki efekt. Wypytałam też swoich znajomych i potwierdzili, może jakbym im powiedziała, że słychać ćmi też by usłyszeli, idę pytać dalej zrobię im test psychologiczny :p

Swoją drogą, muzyka podczas gry w gwinta mi nie pasuje jest tak piękna, że wyrywa mi serce z piersi i nie mogę się skupić na grze, jakby mi ktoś obił kilka razy mordę.
Uznaję muzykę z Krwi i Wina najlepszą w całej historii trzeciego Wiedźmina, a co mi szkodzi :p
 
Fakt, OST z Krwi i Wina jest całkiem przyjemny i potrafi wprowadzić fajny nastrój. Może nie każdy kawałek jest majstersztykiem, ale prawie każdy ma coś w sobie. Kiedy zgrałem sobie soundtrack na mój odtwarzacz i idąc do sklepu odpaliło się w słuchawkach The Beast Of Beauclair, to mimowolnie sięgnąłem po miecz za plecy, bo wprowadził mnie w nastrój bojowy. Niestety, miecza za plecami nie było :/
 
@AndersonSilva
Ciekawe to musiało wyglądać :p Ja niestety nie miałam aż tyle czasu, żeby na spokojnie posłuchać sobie muzyki, ale wczoraj ładnie nadrobiłam dodatek siedząc do 6 nad ranem.
Mi się najbardziej podoba motyw Vivienne, jest cudowny, idealnie pasuje do tego momentu... tylko szkoda, że taki krótki ;c
A i jeszcze Beyond Hill And Dale takie wampirze i pozytywka Dettlaffa. No i tak wychodzi, że wymienię wszystko, a wyżej napisałam "najbardziej podoba". Zaraza!
 
Top Bottom