Aktualizacja 0.8.33 -- już dostępna

+

Burza46

CD PROJEKT RED
Aktualizacja 0.8.33 -- już dostępna



Aktualizacja 0.8.33 jest już dostępna na PC oraz Xbox One!

Pełna lista zmian:

Rozgrywka - siła kart / zmiany zdolności:
Ogólne zmiany / Jednostki Neutralne
  • Nowa Złota Karta Specjalna - Uzdrowienie.
  • Nowa Złota Karta Specjalna - Czarne Zwierciadło Bekkera.
  • Nowa Srebrna Karta Specjalna - Podwójny Krzyż Alzura.
  • Nowa Brązowa Karta Specjalna - Kajdany z dwimerytu.
  • Nowa Brązowa Karta Specjalna - Mardoeme.
  • Nowa Brązowa Karta Specjalna - Znak Quen.
  • Nowa Srebrna Karta Jednostki - Dudu.
  • Nowa Srebrna Karta Jednostki - Iris.
  • Nowa Srerbna Karta Jednostki - Król Żebraków.
  • Nowa Złota Karta Jednostki - Yennefer: Klątwy.
  • Nowa Złota Karta Jednostki - Geralt: Aard.
  • Nowa Złota Karta Jednostki - Ciri: Szarża.
  • Wszystkie jednostki, których bazowa siła zostanie zredukowana do wartości "0" zostaną usunięte z gry na stałe.
  • Jeżeli jednostka zostanie na stałe usunięta z gry, jej umiejętności aktywujące się w momencie usunięcia jej z planszy nie zostaną uruchomione.
  • Promowane jednostki od teraz tracą swój Złoty status gdy wracają do "ręki" gracza.
  • Siła karty Villentretenmerth została zmieniona z 9 na 7.
  • Siła karty Operator została zmieniona z 4 na 6.
  • Siła karty Piorun Alzura została zmieniona z 6 na 7.
  • Karta Janek nie powinna już ujawniać tworzonej karty przeciwnikowi.
  • Niektóre jednostki posiadające umiejętności aktywowane w momencie ich śmierci zyskały teraz ikonę pasywności.
  • Efekt Przełomu nie powinien już blokować gry w momencie gdy nie masz żadnych kart do dobrania.
Potwory
  • Nowa Złota Karta Jednostki - Kejran.
  • Nowa Srebrna Karta Jednostki - Katakan.
  • Siła karty Przeraza została zmieniona z 2 na 4.
  • Karta Przeraza jest teraz jednostką Oblężniczą.
  • Umiejętność Specjalna karty Przeraza została zmieniona na następującą - Co drugą turę usuń ze swojego Cmentarza losową, inną niż złota, kartę specjalną i zyskaj 3 punkty Siły.
  • Liczba tur potrzebna do uruchomienia umiejętności specjalnej Baby Cmentarnej została zmieniona z 2 na 1.
  • Umiejętność Nekkera została zmieniona na następującą - Podczas gdy karta znajduje się w ręku lub w talii gracza, uzyskaj 1 punkt siły za każdym razem gdy jednostka wchłania siłę innej. Gdy Nekker zostaje usunięty z pola bitwy, zagraj Nekkera z talii.
  • Siła karty Nekker Wojownik została zmieniona z 4 na 5.
  • Karty stworzone przez Nekkera Wojownika od teraz poprawnie są dodawane do talii.
  • Wiedźmy od teraz poprawnie przywołują swoje kopie.
  • Karty dobierane przez Gigantyczną Ropuchę powinny teraz animować się w prawidłowy sposób.
Skellige
  • Nowa złota karta jednostki - Koral.
  • Nowa Srebrna Karta Jednostki - Mistrz Mistrzów.
  • Od teraz umiejętność pasywna Sigrdrify będzie uruchamiana tylko gdy gracz będzie wskrzeszał własne jednostki.
  • Zdolność specjalna Myszowora od teraz będzie powodować, że gracz musi najpierw odrzucić 2 karty, zanim dobierze 2 nowe.
  • Zdziczały Niedźwiedź nie będzie już zadawał obrażeń jednostkom przywoływanym przez inne karty.
  • Umiejętność karty Svenrige od teraz będzie powodować, że gracz najpierw musi odrzucić kartę, zanim dobierze nową.
  • Wartość siły karty Pirat Klanu Dimun została zmieniona z 6 na 5.
  • Umiejętność Harcownika Klanu Tuirseach od teraz będzie uaktywniać się gdy siła karty zostanie zmienona do 0 za pomocą kart zadających obrażenia.
  • Wartość siły karty Drakkar Bojowy została zmieiona z 5 na 4.
  • Wartość siły karty Harcownik Klanu An Craite została zmieniona z 4 na 3.
  • Umiejętnośc karty Draig Bon-Dhu została zmieniona z +1 na +2.
  • Wartość siły karty Hjalmar została zmieniona z 10 na 15.
  • Umiejętność karty Donar an Hindar jest teraz zgodna z opisem karty.
  • Hemdall od teraz usuwa jednostki z planszy zamiast zadawać im 99 punktów ubrażeń.
  • Naprawiono problem, który powodował, że efekty wizualne Cerys czasami nie działały poprawnie.
Królestwa Północy
  • Nowa złota kata jednostki - Keira Metz.
  • Nowa srebrna karta jednostki - Trololo.
  • Zwiadowcy Rębaczy prawidłowo będą wskazywać jednostki na polu bitwy.
  • Jednostki przywoływane przez Zwiadowców Rębaczy mogą zostać zagrane w wybranym przez ciebie rzędzie.
  • Umiejętność Jaskra będzie dodawać tylko +1 jednostkom przeciwnika. Nie będzie wpływać na jednostki, które już znajdują się w grze.
  • Jednostki Zwiadowców Rębaczy i Komandosów Niebieskich Pasów prawidłowo będą otrzymywać efekty swojej Nobilitacji.
  • Wzmocniona Wieżą Oblężnicza i Wzmocniona Ballista będą aktywować swoje umiejętności podczas Nobilitacji.
  • Umiejętność Sabriny Glevissig zmniejszać będzie siłę jednostek o 3 (wcześniej o 4).
  • Wartość siły karty Nenneke została zmieniona z 3 na 4.
  • Karta Posiłki będzie prawidłowo oddziaływać na jednostki.
Scoia'tael
  • Nowa złota karta jednostki: Schirrú
  • Nowa srebrna karta jednostki: Malena
  • Siła Braenn została zmniejszona z 5 do 3.
  • Zmieniono zdolność Braenn na następującą: Zmniejsz siłę jednostki przeciwnika (innej niż złota) o tyle, ile wynosi siła tej karty.
  • Isengrim tworzy teraz 1 jednostkę Neofity Scoia'tael zamiast 2.
  • Siła Neofity Scoia'tael została zwiększona z 2 do 3.
  • Aglaïs może teraz wskrzeszać karty specjalne tylko z twojego cmentarza.
  • Aelirenn nie zyskuje już +1 siły przy zagraniu.
  • Siła Aelirenn została zwiększona z 5 do 6.
  • Zmieniono umiejętność Dragonów Vrihedda: Zwiększ siłę jednostki w twojej ręce o 3.
  • Zmieniono umiejętność Pułapki zapalającej: Odsłoń, gdy po przeciwnej stronie pojawi się odkryta jednostka (inna niż złota). Zmniejsz jej siłę o 5.
  • Zmieniono umiejętność Morenn: Jeśli możesz, zniszcz jedną zakrytą kartę na polu bitwy. Następnie zwiększ siłę tej jednostki o 4.
  • Siła Morenn została zwiększona z 4 do 7.
  • Umiejętność Ele'yas zwiększa teraz siłę o +3 (wcześniej +2).
  • Grafika na karcie Saskii została zmieniona z formy człowieka na formę smoka.
  • Naprawiono problemy wyoływane przez anulowanie efektów kart specjalnych po zagraniu Idy Emean.
  • Naprawiono problem związany z aktywowaniem się umiejętność Havekarskiego wsparcia.
  • Naprawiono problem związany z aktywowaniem się umiejętność Saperów Vrihedda.
  • Karta Francesci nie powinna wywoływać już błędów podczas zagrania z pustą ręką.
Poprawki / zmiany:
  • Usprawnienia w sterowaniu myszką i klawiaturą.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że karty trafiające na Cmentarz nie wyświetlały się poprawnie.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że gra przestawała działać po wyłożeniu pierwszej karty w samouczuku budowania talii.
  • W menu tworzenia talii wprowadzono możliwość sortowania kart po ich rzadkości za pomocą myszki.
Usprawnienia:
  • Nagrody dnia przyznawane są teraz nie za wygrane gry, ale wygrane rundy.
  • Zmieniono interfejs systemu nagród dnia.
  • Maksymalny możliwy poziom ustawiony został na 100.
  • Dodano nagrody i odblokowywanie nowych funkcji w trakcie zdobywania poziomów 2-100.
  • Konta z poziomem wyższym niż 10 zostały zresetowane do poziomu 10. Nagrody za poziomy 2-10 zostały dodane automatycznie.
  • Wprowadzono opcję gry rankingowej zawierającą 15 rang.
  • Dodano nagrody za awans dla rang 2-15.
  • Dodano listę rankingową 1,000 topowych graczy.
  • Końcowy ekran otrzymał całą gamę usprawnień.
  • Usunięto wiele niepotrzebnych "spacji" w opisach kart.
  • Wprowadzono liczne, drobne poprawki w tekście.
  • Przywoływane karty powinny teraz pojawiać się znacznie szybciej.
  • Poprawiono tłumaczenie kategorii "Nieuleczalny" w rosyjskiej wersji.
  • Wskaźniki odliczania kart powinny teraz pojawiać się szybciej.
  • Niektóre karty otrzymały stosowną informację o tym, że mogą wskrzeszać jednostki "Nieuleczalne".
  • Końcowy ekran został ulepszony tak, żeby efektywniej przekazywać informację o nagrodach.
  • Zmieniono strukturę samouczka - dodano nowe menu służące wybieraniu poszczególnych elemententów samouczka.
  • Dodano samouczek Kolekcji Kart.
  • Gracze dostają teraz 50 Fragmentów Kart za ukończenie Samouczka Budowania Talii.
 
Last edited by a moderator:
Szczerze mówiąc średnio jestem zadowolony z wprowadzenia rankingu w becie. Dotąd składałem różne, czasem bezsensowne, decki by przetestować pewne kombinacje kart. Teraz pewnie obudzi się we mnie chęć wbijania kolejnych poziomów rankingowych i zacznę grać tylko jedną wypieszczoną frakcją :(
 
Protip na dziś: Quen nie chroni przed Borchem, nie popełniajcie tego samego błędu co ja :p
Cóż, zmiany wyglądają na pierwszy rzut oka w porządku, dziwi tylko brak zmian w systemie wskrzeszania w Skellige. No cóż, na razie trzeba rozegrać kilkadziesiąt gier, żeby wyciągnąć sensowne wnioski.

 
Ktoś z REDów naprawdę musi kochać tego Radovida, tak mu życie ułatwiają z każdym patchem :D R.I.P Villentretenmerth
 
poYar;n7287750 said:
Ktoś z REDów naprawdę musi kochać tego Radovida, tak mu życie ułatwiają z każdym patchem :D R.I.P Villentretenmerth


2 kart z mojego decku mi zniszczyli. Smoka i przeraze.
 
Ranking wprowadzili, a grę dalej przerywa jak przerywało. Właśnie mnie wywaliło z gry i praktycznie wygraną grę mam przez to zaliczoną jako przegraną :/
 
Wiewiórki dostały niezły nerf ;P Insegrim daje 1 Neolite z 3 DMG (a nie 2x2DMG), Aglais może tylko z naszego cmentarza wskrzeszać = zmiany na plus jeżeli chodzi o balans.

Ale nie podobają mi się zmiany dotyczące Aelirenn... teraz nie ma 5 a 6 DMG i wchodzi tak samo = 5 elfów na stole, ale już nie daje 1 DMG każdemu elfowi... w sumie żadna to prawie zmiana, bo przeważnie wychodziła, kiedy Insegrim był na stole więc 4 jednostki dostawały buff w tym najczęściej min. jeden najemnik, którego ponownie używałem więc de facto jest 6 zamiast 5+3, wiec żadna to różnica. Problem w tym, że Aelirenn jako, iz ejst srebrną blokuje slot, a teraz slot ten będzie warty 5DMG.. jeżeli wylosujemy ją do reki to jest to wybór całkowicie nietrafiony... wcześniej przynajmniej mogłem nazbierać 5-6 elfów jeżeli się dało i dostać 5-6 realnych DMG. Jak dla mnie zmiana bardzo na minus podobnie jak przy zasadzce.

Morenn - ciekawy skill, ale przyda się przynajmniej na te chwile jedynie na wrogie wiewiórki, no chyba, że ustawimy niszczenie następnej zagranej karty specjalnej i chcemy to zniszczyć dla własnego dobra, jak dla mnie tak, czy siak przekombinowane, żeby wkładać ja do talii. Tym bardziej wydając na nią 800 kawałków kart.

"Zmieniono zdolność Braenn na następującą: Zmniejsz siłę jednostki przeciwnika (innej niż złota) o tyle, ile wynosi siła tej karty."
Takie małe WTF, karta ma 3 DMG, a opis karty sugeruje, że opłaca się ją zagrywać, wtedy kiedy miałaby więcej po odpowiednim buffie, więc nie za bardzo rozumiem jej sens, skoro skill działa przy wystawieniu.
 
Ramalian;n7288090 said:
Takie małe WTF, karta ma 3 DMG, a opis karty sugeruje, że opłaca się ją zagrywać, wtedy kiedy miałaby więcej po odpowiednim buffie, więc nie za bardzo rozumiem jej sens, skoro skill działa przy wystawieniu
Można zwiększyć jej siłę nową umiejętności Dragoni Vrihedd do 6, wtedy ma jak najbardziej sens.
Edit: oraz Mutageny + Eithne
 
TraN999 Mimo wszystko zagranie tego tak by uzyskać sensowny wynik będzie bardzo trudne. Ja ją wywaliłem z mojego decku Wiewiórek. Ogólnie wydaje mi się, że Wiewiórki zostały mocno osłabione. Również przewijarka Skellige oberwała co nieco. Nie wiem czy nie zrezygnuje ze Svanringe na rzecz innego srebra.
 
Duckingman;n7287350 said:
Teraz pewnie obudzi się we mnie chęć wbijania kolejnych poziomów rankingowych i zacznę grać tylko jedną wypieszczoną frakcją

To może trzeba ją będzie uśpić albo zahibernować, w końcu winter is coming. :D Ja mam trochę inny pomysł na Gwinta zimą.
 
Nareszcie dodali kontrę na smoka. Można przestać narzekać. :D


Z nowych kart najciekawszy wydaje się Geralt: Aard. Może to on uczyni deck pod zasadzki naprawdę mocnym ? Jak narazie spisuje się bardzo dobrze !
 
W grze Koral posiada zdolność: Stwórz efekty Mgły(Mrozu???) i Deszczu, nie mam jej więc nie sprawdzę, to błąd w opisie karty czy jej zapowiedzona zdolność nie jest gotowa ?
 
Hekwit;n7289190 said:
Nareszcie dodali kontrę na smoka. Można przestać narzekać. :D

Nie mów hop. Przy okazji go osłabili więc już nie tak często będzie sam siebie ściągał w pierwszym uderzeniu.
 
Jak dla mnie patch za bardzo uderzył w wiewiórki. Po pierwsze 90% kart srebrnych wiewiórek jest bardzo słaba. Aelirenn 6 bonusowego ataku a wymaga zagrania co najmniej trzech kart. Braenn w sumie 6 punktów daje przewagi, nawet jak buffniemy to może dać 12 punktów, natomiast brązowy elfi najemnik z piorunem alzura daje 10 punktów a z jaskółką 11. Zagranie Ele'yasa jest zbyt łatwe do kontry. W dwóch turach działa na niego piorun. Yarpen ginie od pioruna (znowu ten piorun, czyżby niezbyt uniwersalna karta?), Sheldon to Sheldon, osobiście uważam, że silne karty są przeznaczone pod potwory. Morenn jest kartą tylko przeciwko Scoia'tael, Malena żeby dać 10 oczek przewagi musi grać z 6 elfami, gdzie takiemu Nithralowi wystarczy zagranie jednego jeźdźca i ma 12 oczek.

Dodatkowo piorun alzura mocno ograniczył granie lodowym gigantem.

Skellige: ciągle nie rozumiem czemu zdziczały niedźwiedź jest ciągle nerfiony. Nikt nie gra już skellige pod osłabienie.
 
Piwus;n7289760 said:
Jak dla mnie patch za bardzo uderzył w wiewiórki. Po pierwsze 90% kart srebrnych wiewiórek jest bardzo słaba. Aelirenn 6 bonusowego ataku a wymaga zagrania co najmniej trzech kart. Braenn w sumie 6 punktów daje przewagi, nawet jak buffniemy to może dać 12 punktów, natomiast brązowy elfi najemnik z piorunem alzura daje 10 punktów a z jaskółką 11. Zagranie Ele'yasa jest zbyt łatwe do kontry. W dwóch turach działa na niego piorun. Yarpen ginie od pioruna (znowu ten piorun, czyżby niezbyt uniwersalna karta?), Sheldon to Sheldon, osobiście uważam, że silne karty są przeznaczone pod potwory. Morenn jest kartą tylko przeciwko Scoia'tael, Malena żeby dać 10 oczek przewagi musi grać z 6 elfami, gdzie takiemu Nithralowi wystarczy zagranie jednego jeźdźca i ma 12 oczek.

Dodatkowo piorun alzura mocno ograniczył granie lodowym gigantem.

Skellige: ciągle nie rozumiem czemu zdziczały niedźwiedź jest ciągle nerfiony. Nikt nie gra już skellige pod osłabienie.

Z patcha na patch talia Scoia'tael jest kastrowana, gram tymi kartami odkąd zrozumiałem, że granie ulubioną z W3 talią Królestw Północy w zestawie startowym to strata czasu, bo 95% przeciwników grało Potworami. Stworzyłem w miarę skuteczną talię elfów i za czasów "Pogodnego nieba" przegrywałem tylko z "pogodowymi fanatykami". Potem gdy zaczęto osłabiać elfy przerzuciłem się na krasnoludów i po skompletowaniu wszystkich brodaczy dawałem łupnia każdej talii. Teraz rozegrałem 4 partie i każdą przegrałem z kretesem.
 
Okropny nerf mojej elfickiej talii - talii, która opierała się na neofitach i buffach. Aelirenn jest teraz kartą praktycznie bezużyteczną - ma tylko 6 pktów i można ją ustawić tylko w środkowym rzędzie, gdzie często jest rzucana mgła (szczególnie, gdy gram przeciwko talii potworów). Co więcej niknie jej połączenie z neofitami i dragonami, którzy przy efektownym wejściu Aelirenn tworzyli kolejnych neofitów. Isengrim - przy elfich najemnikach i komandosach - był być może nieco zbyt OP, ale można było go skontrować Iorwethem czy Radowidem i nie byłby to aż tak wielki nerf, gdyby nie to że nie ma już teraz żadnej współpracy między nim, a Aelirenn i Dragonami.

Nowa karta Malena na którą czekałem z niecierpliwością, przy nerfie neofitów (a raczej sposobów tworzenia dużej ilości neofitów), nie jest jakoś bardzo użyteczna. Ma tylko 4 pkty (po buffie od Dragona - 7), co sprawia, że po patchu można ją zniszczyć jednym piorunem Alzura - a odejmuje tylko jeden pkt losowej jednostce przeciwnika za jednego odkrytego elfa... Jeden punkt, serio?

W skrócie talia oparta na elfach jest teraz praktycznie niegrywalna. Potrójny nerf - potrójny! Isengrim, Aelirenn, Dragoni, i ich współpraca na której opierała się cała moja talia. A i można było tę taktykę skontrować jadem mantikory, rozdarciem, piorunem Alzura, Radowidem, Iorwethem... ehh. Widać elfom w świecie wiedźmina zawsze obrywa się najbardziej.

I nie przeczę, że nowa umiejętność Dragonów świetnie zgrywała by się z krasnoludami, jednak w mojej proelfickiej talii, którą gram, jest niezbyt przydatna.
 
Top Bottom