Problemy z grą - Windows Vista

+
Problemy z grą - Windows Vista

Otwieram ten wątek po to żeby uświadomić wydawcą gry problemy jakie mają posiadacze Visty z Wiedźminem.Mając cień nadziei ze coś w tej sprawie zostanie zrobione.
 
U mnie Wiedźmin notorycznie wyskakuje do WIndowsa, z informacja ze program zostaje zamknięty. I koniec Start-> LOAD -> 5 min gry -> WYSYP goto start;Tak wyglada moja gra w wiedzmina. Co oczywiscie odbiera 99% radosci z grania. Moglbym oczekiwac ze tak zachowywac sie beda gry z napisem " WSPIERANY SYSTEM WIN XP", ale do cholery ktos napisal ze Wiedźmin dziala w Viscie co jak dla mnie jest oczywistym nagieciem rzeczywistosci to potrzeb marketingowych. Byc moze istnieja przypadki gdzie wiedzimin + Vista != error ale z tego co sie orientowalem wśród znajomych są to odosobnione przypadki.Moja konfiguracja sprzętpwa to:WIN VISTA 64ATHLON XP 2 CORE 3600+GF 7600 GT 256 mb2 GB RAMP.S Wydajnosc jak na taki sprzet tez raczej pozostawia wiele do zyczenia.
 
Na poczatek zaznaczam ze posiadam wszystkie poprawki i sterowniki z tematu "Możliwe problemy techniczne w Wiedźminie" Oto moj system ------------------System Information------------------Time of this report: 11/1/2007, 20:03:06 Machine name: TRUCIAK-PC Operating System: Windows Vista™ Ultimate (6.0, Build 6000) (6000.vista_gdr.070627-1500) Language: English (Regional Setting: English) BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+ (2 CPUs), ~2.3GHz Memory: 3326MB RAM [mam 4gb tyle wykrywa] Page File: 1105MB used, 5721MB available Windows Dir: C:\Windows DirectX Version: DirectX 10 DxDiag Version: 6.00.6000.16386 32bit Unicode---------------Display Devices--------------- Card name: NVIDIA GeForce 8500 GT [mam dwie zlaczone w SLI] Manufacturer: NVIDIA Chip type: GeForce 8500 GT DAC type: Integrated RAMDAC Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0421&SUBSYS_824F1043&REV_A1 Display Memory: 1904 MB Dedicated Memory: 497 MB Shared Memory: 1407 MBNo i opis problemu gra przy obojetnie jakich ustawieniach przestaje odpowiadac. Vista pyta tylko czy zakonczyc dzialanie :( Dzieje sie to na tyle czasto ze juz nie mam sily grac.Jak ja czytam na jakich kompach nawet ludzie graja to mnie szlak trafia ze kupilem gre i nie moge pograc :mad: Nie musze chyba pisac na koniec POMOCY!!!
 
Gra wywala sie dużo rzadziej jesli gramy w trybie okna a nie w full screen....Choć zmula to system jeszcze bardzej to przynajmniej gra staje sie grywalna...
 
Takze zglaszam problem z VISTA, jestem zawiedziony. Kupilem gre, ktora miela dzialac pod tym systemem, a tu co 10 minut od nowa :(
 
Witam, mam taki sam problem jak inni, czyli problem z Vista. Gra mi chodzi swietnie do momentu jak chce zapisac lub przy autosave, dodac musze, ze przez okolo 10-20 minut nie ma problemu z zapisywaniem gry. Jest to bardzo irytujace poniewaz nie moge zakonczyc zadnego questa. Probowalem wiele razy z roznymi ustawieniami w oknie i zawsze to samo.... Ja cholera czekalem na ta gre dwa lata....Ps. sorry za brak polskich znakow
 
Dołączam się do narzekań nad kompatybilnością gry z Vistą:Moj kompik to:Core 2 duo E6300Asus P5N32-EDDR2 2048MB 800MHz Geil Ultra CL4GF 7900GS GalaxyNo i oczywiscie VISTA HOME PREMIUM 64bit :(A problemy jakie mam byly juz poruszane czyli w trybie pelnoekranowym wywala mnie do windy, tak czesto ze granie mija sie z celem. Bardziej frustruje niz raduje. Dodaje, ze mam wszystko co trzeba - aktualizacje, najnowsze stery itp. Czesciowym rozwiazaniem problemu "wywalania" do windy okazalo sie u mnie granie w "oknie". Tryb pelnoekranowy stwarza u mnie same problemy, gdy go wylaczylem (opcje ==> opcje obrazu) jak na razie gra chodzi calkiem dobrze i juz mnie nie wywala. Chociaz, razu jednego zdarzylo sie, ze po przejsciu w tryb medytacji zniknely mi wszystkie opisy - do cech, questow, ich nazwy itp. dodatkowo obrazek, ten z kulami reprezentujacymi pory dnia, zrobil sie zamazany. Ale to tylko raz wiec traktuje to jako odosobniony incydent.Jestesmy konsumentami - gdy kupujemy jakiś produkt to chcielibyśmy aby dzialal bez zarzutu!.Panowie z CDP Red nie dajcie nam czekac zbyt dlugo na poprawe wspolpracy na linii Wiedzmin - Vista!!!!Pozwolcie nam cieszyc sie gra i ja chwalic, a nie narzekac!!!
 
Witam,Dołączam się do grona "wkurzonych" klientów z powodu notorycznego wywalania się Wiedźmina na Vista 64. Jak wiedzę większość wpisów dytyczy wersji 64 bity (czy to przypadek czy na wersji 32 bit problemy nie występują?). Mój system to Athlon X2 64, ATI 1950 PRO, 2 GB RAM. Gra wywala się notorycznie co 5-10 minut czyli jest zupełenie NIE do użytku. Szkoda tylko, że nie ma żadnego komentarza producentów do tego problemu ... znaczy, że to ich nie interesuje i nic nie robią z tym problemem?Pozdrawiam.
 
Mam viste 32 bitowa,nowiutkie sterowniki do karty graficznej i mam ten sam problem co reszta chlopakow,gra wyskakuje do windowsa przy probie save'a najczesciej,zrobilem nowiutki system,posciagalem sterowniki i patche a gra nadal nie dziala,to jest brdziej niz zenujace,moja dziewczyna mi sie dziwi ze taki cierpliwy jestem bo w przypadku innej gry juz dawno by,m ja wypieerrr...... Zastanawiam sie czy brak kompatybilnosci z systemem jest podstawa do reklamacji towaru,chyba tak skoro producent podajac dane na opakowaniu chamsko oklamuje klientow.
 
Na Viście 32bit też się sypie :mad:Do III aktu, Wiedźmin wysypał mi się może ze cztery razy, nie prędzej niż po cztero-pięcio godzinnej sesyjce gry.Akt III i Wyzima Handlowa to rzeczywiście killer, bo tu zwis Wiedźmina następuje po 4-5 wczytaniu głównej lokacji, względnie w przypadku zbyt szybkiego poruszania się po miescie.Ale mimo to również akt III jest w moim przypadku grywalny.Mocno pomogło wyłączenie Aero (mimo że Wiedźmin sam wyłącza Aero przy uruchomieniu, to jednak wyłączenie efektów z panelu konfiguracji daje u mnie lepszy efekt = zwisy następują rzadziej). Generalnie myślę, że wyłączenie wszelkich niepotrzebnych procesów i aplikacji na czas gry może być skuteczną metodą, bo Wiedźmin+Vista, pomimo zainstalowania wszelkich możliwych łatek i hot-fixów, nadal ma problem z zarządzaniem pamięcią , dlatego im więcej dostanie jej na starcie, tym dłużej będzie działał.Doświadczenia zebrane na:C2D6600 (2,4Ghz), 2GB Ram (Dual, 800), GF8800GTS(320), Vista32bit Home Premium.
 
U mnie też praktycznie nie da się grać gra wychodzi do systemu po średnio 10 minutach gry. System Vista 32 bit Ultimate EdytionKomputer:Laptop Asus G1s Procesor Core 2 Duo 7200Ram 2gbKarta Nvidia 8600M GTP.S. Jest jeszcze jeden problem Nvidia nie wydaję na tą (i jak przypuszczam wszystkie karty do laptopów) sterowników tylko robi to Asus w związku z tym sterowniki mam z czerwca bo niczego nowego nie można nigdzie znaleźć.
 
Cóż dołączę do grona niezadowolonych z działania Wiedźmina pod Vistą. Wysypuje się i tyle.Moze wkrótce wyjdzie patch. Pozostaje śledzić uaktualnienia.Laptop California Access M160SWindows Vista 32 BusinessCore 2 Duo T7500 Santa Rosa (2,2 GHz)nVidia 8600 GT 512 MB RAMSystem RAM 2 GBPozdr. Darque
 
Witam,Problem prawdopodobnie podobny... Zaraz po intrze, po zabraniu miecza i wykończeniu pierwszej garstki kolesi biegniemy na górny dziedziniec... Wchodzi przeraza itd... (krótki wątek fabularny)... Następnie mam biec otworzyć bramę i jak tylko dostaję władzę nad Gerardem (przebiegnę parę kroków), gra wychodzi do pulpitu. Zawsze w tym samym miejscu. (Nie zależnie od kamery).Moja konfiguracja:pentium D 930 3Ghz2GB RAMGF Galaxy 7900GS 512MBWindows Vista Ultimate x64NVidia 169.04 DriversPoprawka Microsoftu zainstalowana.System aktualny.Jakaś solucja ? Pomysły ?Pozdrawiam,Adix
 
Gram, na razie bez problemów :eek:, na 64 bitowej Viście wg konfiguracji:Moja konfiguracja:Core2Duo 2,4GHz2GB RAMGF Galaxy 7900GS 512MBWindows Vista Ultimate x64ostatnie oficjalne drivery (nie BETA)NVidia 163.69 WHQLPS.dla sprawdzenia, polecam przełączyć kolory z 32 na 16 bitowe PKM na ekranie/personalizuj/ustawienia ekranu/kolory na 16 bit.w wielu przypadkach, te ustawienia pomagają!INFO:przełączenie kolorów na 16 bit powoduje po prostu wyłączenie interfejsu AERO :eek: i dużo gier zaczyna stabilnie działać
 
Zaliczam się też do posiadaczy gry którzy mają problem z vistą, i częstymi przerwami w graniu Podobne problemy mają nie tylko użytkownicy z polski lecz wszędzie gdzie jest sprzedawany WiedźminOto kilka pomysłów na obejście problemu visty zaproponowane na forum nazwijmy je angielskojęzycznym:po pierwsze Zrezygnowanie z grania w full screen do okna wystarczy w opcjach grafiki kliknąć w odpowiedni prostokąt następnie kombinacją klawiszy ALT+Space możemy przemieszczać okno gry po ekranie komputera i tak ustawić okno by nie było widać ramek Ponoć najbardziej skuteczne rozwiązanie na dole cytat:
Thanks to Winterforge with coming up with the answer of running the game in window mode (not fullscreen). As far as I can tell that's the cure.After in window mode, use Alt+Space to activate menu, then select M for move. Use keyboard arrow keys to put window into place. Hold down Ctrl for fine tuning and Enter when finished.I'm also going to offer up these settings. I've been at it for days, and now the game is running incredibly well with high frame rates:I'm running a Geforce Go 7950 GTX with 169.04_forceware_winvista_32bit_english_beta drivers.I'm in window mode at 1920x1200 (my native resolution).Anisotropic Filtering - 16xAnti-aliasing - DisabledLighting Quality - LowTexture Quality - MediumShadow Quality - HighGrass Quality - LowDecals Fade - ShortDepth of Field - OffVisbility Range - AverageAnimals Number - AverageTry these settings as a starting point and tweak from there.Wooohooo!!!!! It finally works great without crashing!!! Thanks Winterforge!!
Innym rozwiązaniem zaproponowanym jest ustawienie w systemie windows vista by ten nie zarządzal pamięcią virtualną a ustawienie jej samemu na maksymalny poziom 4095i kolejny cytat
My specs:Core2Duo E66008800GTS2GB RAMVista 32-bitI'm playing in 1280x1024, 2xAA, 8xAF (you probably won't notice the graphical difference from 16xAF, but the performance inpact isn't small). The rest on full details.I had the crasing problem, after about 20-25mins crash when saving, entering build, etc. Pretty regularly. I applied the hotfix from Microsoft, but no change at all.In that time I had set virtual memory: minimum 2048MB - maximum 2048MB.When I heared the error occurs because of "exhaust virtual address space", I set the size of pagagile as large as possible and that was 4095MB (message said it has to be lower than 4096). Of course you have to chose the strict size option and don't let the dumb Windows to control it.I use 2 HDD, C: for system and D: for games and not sure why, but I have virtual memory set on both of them. That means now: 4095-4095 on C: and 4095-4095 on D: (8GB in total Niezdecydowany )And now the result: I played yesterday for an hour without crash, and today for 2,5 hours and then.... crash Hey, you can't have everything, but this change definately distanced the crash(es) and I can finaly play the game for a reasonable amount of time.So in short: apply the 940105 hotfix and set the size of virtual memory as much as possible (maybe on 2 drives if you have more than one). At least it helped me.
Mam nadzieje że może to komuś pomoże
 
im dalej tym problem sie nasila. W wyzimie handlowej crashe zdarzaja sie w czasie gry, a nie tylko ladnowania
 
Gra bylaby naprawde swietna gdyby nie te crashe... Meczy mnie powtarzanie gry od ostatniego save'a za kazdym razem gdy crash sie powtorzy. Mam nadzieje ze CDP sie postara i bardzo szybko narpawi ten problem, bo jesli nie to mocno sie na nich zawiode ;>Mam org. windowsa wiec sciagnalem Hotfix ktory rzekomo ma zarzegnac problem ale on wcale nie pomaga... sterowniki mam najnowsze.Nie probowalem jeszcze odpalac gry w oknie, ani zwiekszac wirtualnej pamieci windowsa... Moze ktos zamiesci guide jak te rzeczy zrobic ;P?
 
Proponuje grac w oknie tzn. wylaczyc tryb pelnoekranowy: opcje ==> opcje obrazu, jest tam taki ptaszek ktory wystarczy odznaczyc (taki przy napise "pelny ekran" czy jakos tak) Gra sie w oknie windowsowy ale gra sie nie wywala (moze dlatego ze juz poniekad jest w windzie ;) )Wiem, ze to polsrodek ktory uniemozliwia cieszenie sie gra w pelni ale zawsze jakies rozwiazanie. Dajcie znac czy u Was granie w oknie pomoglo!!!
 
Mnie nie pomagalo granie w oknie. Za to powiekszylem pamiec wirtualna i jak na razie (oby tylko nie zapeszyc) gram bez problemu. Nie wiem czy to tego zasluga czy dlatego, ze przeszedlem do drugiego aktu: gralem pare godzin bez zadnego crasha!!! Oby tak dalej. ;D ;D ;DNadal jednak czekam na patcha ktory to naprawi...
 
Top Bottom