PS4, Xbox One - co przyniosą next-geny?

+
Status
Not open for further replies.
Idź do jakiejś galerii pomacać sobie Dualshocka 4, bez tego nie ma sensu prorokować. Oczywiście Playstation będzie miało zapewne lepsze exclusive'y, bo ma Naughty Dog i Santa Monica.

W sumie to racja... :huh: Ogólnie z zakupem pewnie poczekam do okolic premiery W3 żeby zobaczyć coś zmontowanego co porównuje jakość W3 na obie konsole, a do tego może pojawią się konsole w wersji W3*? Tak w ogóle są tu jacyś posiadacze Kloca, czy Czarnulka wszystkich sobą zauroczyła?


*Tak, poniosło mnie... ale pomarzyć można. ;)
 
*Tak, poniosło mnie... ale pomarzyć można. ;)
Będą raczej tylko bundle, choć PS4 ma wymienny panel przedni, więc kto wie.
XONE raczej nie przemawia do wielu osób tutaj, bo ma do zaoferowania Halo, Forzę i Gears of War (to w przyszłości). Te gry są ładne, ale nieskomplikowane, nie mają głębi i filmowości The Last of Us.
 
Będą raczej tylko bundle, choć PS4 ma wymienny panel przedni, więc kto wie.
XONE raczej nie przemawia do wielu osób tutaj, bo ma do zaoferowania Halo, Forzę i Gears of War (to w przyszłości). Te gry są ładne, ale nieskomplikowane, nie mają głębi i filmowości The Last of Us.

Powiem szczerze, konsole mnie zbyt nie interesowały - czyli teraz patrzy się tylko wyłącznie na Exclusive`y?
 
Powiem szczerze, konsole mnie zbyt nie interesowały - czyli teraz patrzy się tylko wyłącznie na Exclusive`y?
Jeśli jesteś fanem multiplayera, to u obydwu firm trzeba płacić za granie po sieci. Ponadto serwery Sony są koszmarne i zdecydowanie nie powinny być płatne.
Za ten abonament dostajesz co miesiąc nowe gry, zarówno w przypadku XONE jak i PS4.
Architektura Xboxa jest problematyczna i słabsza od Playstation, ale teraz powinno być lepiej, bo Microsoft odblokował cały rdzeń procesora. Myślę, że gry niedługo się zrównają w kwestiach rozdzielczości i liczby klatek.
To tyle w skórcie. Nie ma zbyt dużej filozofii, ale warto poczytać o obydwu konsolach. Ważne są też preferowane gatunki gier. Microsoft to bardziej FPSy oraz samochodówki, Sony to gry akcji i "emołszyns" QTE (Heavy Rain, Beyond: Two Souls były na PS3, na PS4 będzie Until Dawn). Chociaż teraz to się już w sumie miesza i wszyscy robią wszystko, a na prawdziwe arcydzieła przyjdzie nam wszystkim poczekać.
Ale nie pytaj mnie o użytkowanie jakiejkolwiek z konsol, bo żadnej nie posiadam.
 
Last edited:
Kiedyś już gdzieś czytałem, że te filmy 4K to właśnie tylko kwestia softu na konsoli. Mnie też wydaje się to mało logiczne (jak mieli by to wytłumaczyć z punktu widzenia marketingu). Mimo wszystko poruszenie i liczba wyświetleń na ppe jest duża, więc wrzuciłem link.
 
Może tak być że to kwestia softu, w końcu PS4 w dniu premiery nie było wstanie odpalać filmów na BD mimo że płyty BD normalnie czyta. Opcja pojawiła się dopiero wraz z którąś aktualizacją.
 
To pokaż mi proszę grę która z konsol wyciska ostatnie poty oraz komputer o takiej samej mocy obliczeniowej do tych max. 2TFL. który osiągnie to samo.?

Każda, gdyby tak nie było, twórcy nie obniżaliby ustawień graficznych względem PC.
 
Każda, gdyby tak nie było, twórcy nie obniżaliby ustawień graficznych względem PC.

Ok chyba się nie zrozumieliśmy, ja nie chcę abyś mi pokazał grę która na komputerze może osiągnąć wydajność konsoli bo to jest oczywiste że najmocniejsze PC-ty coś takiego bez problemu zrobią i przebiją, ja ponieważ porównuje się moc obliczeniową konsol do PC-tów w skali 1:1 chce abyś mi pokazał grę która na komputerze o mocy max.2 TFL będzie wyglądać równie dobrze jak na konsoli o podobnej mocy (przynajmniej ps4), bo to tego stwierdzenia Carmacka się odnosimy że tych wartości nie można porównywać w skali 1:1 bo są nie porównywalne.
 
No i wyszedł szach mat. Prawda jest taka, że w większości multiplatformowych tytułów póki co, ekwiwalentem GPU z konsol jest GTX 750 Ti, zapewnia mniej więcej podobną wydajność jak PS4. Niedługo premiera DX12, więc na PC sytuacja się dodatkowo nieco poprawi. Zobaczymy ile czasu ten stan rzeczy się utrzyma, czy się będzie chciało developerom optymalizować gry na PC-ty, bo wiadomo, gracze PCtowi upgradują sprzęt częściej, generacja konsol jest jedna na kilka lat.
Swoją drogą, ciekawe ile lat ta generacja się utrzyma.
 
Swoją drogą, ciekawe ile lat ta generacja się utrzyma.

Ciężko powiedzieć, choć wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, ze krócej niż poprzednia, bo w przeciwieństwie do XB360 i PS3 nie miały na starcie znacznej przewagi nad PC. Dodatkowo, nie sprawiły, że granie w 1080p 60 FPS stało się standardem, a takie były powszechne oczekiwania wobec next genów.

Może się też zdarzyć, że nie będzie kolejnej generacji, patrząc na to jak coraz większy nacisk jest kładziony na streaming.
 
@Nars o tym, czy powstaną nowe generacje czy nie, tego nie przewidzę, ale wiem na pewno, że w dość krótkim czasie zarówno xONE jak i PS4 będą musiały dostać odświeżone podzespoły. Zresztą, w przypadku x360 i PS3 też tak chyba było?

Stream to wg mnie perspektywa około 5 lat ;)
 
Następna generacja w formie streamingu? W czasach, gdy byle banda dzieciaków może sparaliżować serwery obu gigantów na kilka dni? Nie dziękuję.
 
@Karesh, nie przypominam sobie żeby PS3 i X360 dostały nowe podzespoły. Owszem, wychodziły nowe modele tych konsol typu Slim, Super Slim itd., ale one różniły się głównie wyglądem, może cichszą pracą, na pewno jednak nie oferowały więcej. Jedyną rzeczą, którą można było wymieniać był dysk. W momencie, w którym przyjdzie graczom wymieniać części to konsole przestaną być konsolami, a staną się bardziej zunifikowanymi komputerami. Coś takiego chciało wprowadzić Valve z tym swoim Steamboxem czy tam Steam Machine. Jasne, z czasem zaczęły wychodzić coraz ładniejsze gry, ale to wynikało z większego ogarnięcia twórców, a nie nowych części.

Jedynym wyjątkiem jest Nintendo, które chociażby niedawno wypuściło nową wersję 3DSa z nowymi częściami. Z tego co wiem to jednak trzeba po prostu kupić nową konsolę, nie da się dokupić części do starej, ale mogę się mylić. Sądzę jednak że Microsoft i Sony nie pójdą tą drogą.

Też przychylam się do opinii, że kolejnej generacji nie będzie, że wszyscy postawią na stream. Mamy telewizor, kupujemy pada i gramy. Tak by było najlepiej, może skończyłyby się głupie wojny platform i ekskluzywność gier.
 
@HuntMocy okej, ale na czymś muszą zarabiać, abonament za miesiąc czy raczej opłata za przystąpienie do np. "Klubu gracza Sony" i kupno gier, każdej osobno w wersji stream? :)

Na razie tego nie widzę, ale tak jak pisałem, wg. mnie jest to perspektywa około 5 lat. A rynek w 2020 roku będzie na pewno wyglądał jeszcze inaczej niż teraz.
 
ekskluzywność gier

Wątpię, zapewne wciąż będą ekskluziwy dla danej usługi. A temat steam machines jest od kliku miesięcy martwy, więc nie zdziwię się, jeśli Zawór się z całego przedsięwzięcia po cichu wycofał, lub totalnie zmienił koncepcję. Od samego początku nie ogarniałem idei. O ile inwestowanie w Linuxa w opozycji do Windowsa i projektowanie uniwersalnego pada miało jakiś sens, tak naklejanie loga steamu na pecety różnych producentów i nazywanie tego przyszłością gamingu było/jest chore.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom