Łatka 1.05 na PC już dostępna!

+
  • "Poprawiono możliwość zminimalizowania gry za pomocą Alt+Tab."
    Szczerze mówiąć to zepsuliście. na łatce 1.04 było dobrze. Po zainstalowaniu 1.05 po zminimalizowaniu gry nie można wejść do niej spowrotem

 
Do patcha 1.04 grałem ze wszystkim na full poza hairworks (tylko geralt) i chodziło idealnie. Po wejściu do Novigradu przez sekundkę mi klatki spadły a potem było cały czas dobrze. Po 1.05, także w Novigradzie, u mnie chodzi tragicznie. Co chwile delikatnie zauważalna ścinka. Zmieniałem na wysokie - to samo, średnie - to samo, dopiero na niskich chodziło ponownie płynnie. Czy to coś u mnie nie tak? Mam gtx970 i naprawdę było do tego patcha super. SweetFX cały czas włączony.

PS. Zalecane ustawienia od Geforce experience także nic nie dają.
 
Last edited:
Do patcha 1.04 grałem ze wszystkim na full poza hairworks (tylko geralt) i chodziło idealnie. Po wejściu do Novigradu przez sekundkę mi klatki spadły a potem było cały czas dobrze. Po 1.05, także w Novigradzie, u mnie chodzi tragicznie. Co chwile delikatnie zauważalna ścinka. Zmieniałem na wysokie - to samo, średnie - to samo, dopiero na niskich chodziło ponownie płynnie. Czy to coś u mnie nie tak? Mam gtx970 i naprawdę było do tego patcha super. SweetFX cały czas włączony.
JA miałem tak w Białym sadzie już, a karta, jak Twoja. Ja mam wszystko na full. Klatki 35--45 na s. a widać ścięcia co jakiś czas, wina gry. Brat nawet zauważył i się zdziwił, a widział, jak klatki sprawdzałem frapsem.

Coraz bardziej tracę chęć do tej gry. Gram od nowa, a jedyne co widze, co pojawiający się upiór, 1 cios, znowu znika i tak cały czas, a jak zblize się dostaje i nie daje rady zaatakować, bo znika. A baba wodna to tylko glutami rzuca, a znika w twardej glebie, nagle zza pleców atakując 2 ciosami. Dobra, ale nie o tym mowa.
Mowa o tym, by lepiej twórcy zajęli się programem do robienia modów, jakby to wyprowadzili, to już gracze by lepiej sobie poradzili z wszystkim, jak to było z Gothickiem 3...
 
Last edited:
@emte3e @Javier66a włączcie sobie ograniczenie klatek do 30 - problem powstaje przez to, że karta traci czas na przygotowywanie niektórych klatek które nie zostają wyświetlane i dlatego ma się wrażenie że zwalnia (ale nie jest to cięcie się) mimo wysokiego FPS. Miałem to samo w wielu grach i to raczej wina sterów nVidii, albo też może naszego (GTX970) problemu z zarządzania częścią pamięci. W każdym razie REDzi nie mają z tym nic wspólnego.
 
Właśnie wczoraj wieczorem sam do tego doszedłem i naprawdę pomogło. A co do winowajcy to może rzeczywiście są to nowe sterowniki nvidii. Tak jak pisałem, wcześniej było idealnie przy 60 klatkach. W każdym razie dzięki za odzew.
 
Kupisz go u kupca który ma te rzeczy od tego maga obok fryzjera w Novigradzie. Ja tam cały czas kupowałem.

Kurcze dalej nie mogę znaleźć. Zjechałem większość kupców i zielarzy i żaden nie ma eliksiru na reset statystyk. Do guślarza nawet poszedłem bo pamiętałem że miał - i też nie ma po patchu. No chyba, że to nie wina patcha - mam już 22 lvl - może na tym etapie nie można już resetować statystyk? Ma ktoś podobny problem (a jeszcze lepiej rozwiązanie)?
 
Pop-iny postaci odbierają wiele przyjemności, myślałem że 1.05 to naprawi, niestety zostało po staremu. Naprawcie to proszę :(
Ustawienia UBER powinny być na prawdę uber a nie ledwo ledwo ponad konsolę :( .
 
UP@ DominikRahl


Możesz kupić u sprzedawcy:

w Novigradzie:

Oraz u Gremisty na Skelige:


---------- Zaktualizowano 17:56 ----------

Coraz bardziej tracę chęć do tej gry. Gram od nowa, a jedyne co widze, co pojawiający się upiór, 1 cios, znowu znika i tak cały czas, a jak zblize się dostaje i nie daje rady zaatakować, bo znika. A baba wodna to tylko glutami rzuca, a znika w twardej glebie, nagle zza pleców atakując 2 ciosami. Dobra, ale nie o tym mowa.
Mowa o tym, by lepiej twórcy zajęli się programem do robienia modów, jakby to wyprowadzili, to już gracze by lepiej sobie poradzili z wszystkim, jak to było z Gothickiem 3...

Zastosuj znak Yrden, sprowokuj Wampira,. żeby wszedł w pole siłowe i lej go ile fabryka dała :p

Jak widzisz, że Baba Wodna ma zamiar rzucić glutem, zrób unik/przeturlaj się i doskocz do niej... wtedy w łeb z miecza i odskok.
 
Last edited:
Dzięki Leven- koło złego fryzjera szukałem. Niestety (i to chyba też raczej bug a nie zamysł twórców) jak już znajdę kupca/kowala/zielarza to na mapię widzę go jakiś czas a później mi znika.
 
Dzięki Leven- koło złego fryzjera szukałem. Niestety (i to chyba też raczej bug a nie zamysł twórców) jak już znajdę kupca/kowala/zielarza to na mapię widzę go jakiś czas a później mi znika.

Może nie zwróciłeś uwagi na dość istotną rzecz i często nie brana pod uwagę ?

Mam na myśli pory dnia :p

W nocy idą spać i ich nie ma, w dzień już są.

Czasem trzeba użyć Medytacji przy np. Kowalu/Kupcu, żeby się leber obudził i zabrał do roboty XD
 
n ie wiem czy ktoś już to zrobił ale mi pomogło z eliksirem z gdzie były 2skł alechemiczne - wyrzuciłem z ekwipunku jeden, mogłem stworzyć więc..stworzyłem a potem podniosłem wyrzucony ;P, można tak spróbować z mutagenem
 
@Marcin Momot
Wiem, że ten błąd ma bardzo niski status, że ludzie czekają na poprawienie poważniejszych rzeczy, ale może ktoś kiedyś zechce się zająć i tym.
Na patchu 1.05 po powiększeniu tekstu na PC okazuje się, że jedna z książek ma zbyt długi tytuł i nie mieści się ładnie w polu doń przygotowanym.
View attachment 16622
 

Attachments

  • witcher3 2015-06-09 10-25-17-50.jpg
    witcher3 2015-06-09 10-25-17-50.jpg
    342.8 KB · Views: 37
@Marcin Momot
Wiem, że ten błąd ma bardzo niski status, że ludzie czekają na poprawienie poważniejszych rzeczy, ale może ktoś kiedyś zechce się zająć i tym.
Na patchu 1.05 po powiększeniu tekstu na PC okazuje się, że jedna z książek ma zbyt długi tytuł i nie mieści się ładnie w polu doń przygotowanym.
View attachment 16622

Dodatkowo nazwy itemów są czasami zbyt długie i napisy wystają poza okno przedmiotu.
 
Może nie zwróciłeś uwagi na dość istotną rzecz i często nie brana pod uwagę ?

Mam na myśli pory dnia :p

W nocy idą spać i ich nie ma, w dzień już są.

Czasem trzeba użyć Medytacji przy np. Kowalu/Kupcu, żeby się leber obudził i zabrał do roboty XD

Nie, nie o to mi chodzi. To że czasem trzeba pomedytowac żeby kupiec się pojawił to już dawno zauważyłem. Chodzi mi o o oznaczenia, że w tym miejscu na mapie jest kowal/ kupiec. Te oznaczenia znikają po jakimś czasie. A co do mutagenów... Jak wyrzucić mutagen?

---------- Zaktualizowano 20:30 ----------

Może nie zwróciłeś uwagi na dość istotną rzecz i często nie brana pod uwagę ?

Mam na myśli pory dnia :p

W nocy idą spać i ich nie ma, w dzień już są.

Czasem trzeba użyć Medytacji przy np. Kowalu/Kupcu, żeby się leber obudził i zabrał do roboty XD

Nie, nie o to mi chodzi. To że czasem trzeba pomedytowac żeby kupiec się pojawił to już dawno zauważyłem. Chodzi mi o o oznaczenia, że w tym miejscu na mapie jest kowal/ kupiec. Te oznaczenia znikają po jakimś czasie. A co do mutagenów... Jak wyrzucić mutagen?
 
Nie, nie o to mi chodzi. To że czasem trzeba pomedytowac żeby kupiec się pojawił to już dawno zauważyłem. Chodzi mi o o oznaczenia, że w tym miejscu na mapie jest kowal/ kupiec. Te oznaczenia znikają po jakimś czasie. A co do mutagenów... Jak wyrzucić mutagen?


Żeby Mutagen położyć na ziemi, trzeba wejść w Ekwipunek, odnaleźć odpowiedni Mutagen, kliknąć na niego (on się zaznaczy) i teraz klikasz "R".

Wychodzisz do gry i na ziemi powinien leżeć malutki woreczek XD

W nim jest Mutagen lub co tam chcesz umieścić.

W każdej chwili mozesz ten woreczek podnieść i dodać do Ekwipunku.


Jest też bardzo przydatna opcja:

Np. masz dużo mieczy i innych dupereli w Ekwipunku i nie możesz ich sprzedać, bo są zbyt cenne - np. miecze z wyższych leveli, które użyjesz później

Takie jeszcze nie używane przedmioty można odłożyć na ziemię w jakimś charakterystycznym miejscu - np. w domu Arcymistrza Kowala Hattoriego w Nowigradzie i zostawić do czasu, aż Wiedźmin osiągnie odpowiedni level.

Wtedy wracasz do tego miejsca i podnosisz woreczek ze swoimi akcesoriami i wymieniasz na mocniejsze miecze/pancerze.

Ten woreczek nie znika i można go tam trzymać przez długi czas.


Ja tak gram od kilkudziesięciu godzin i mam w nim dobre kilkanaście mieczy/pancerzy z wyższego poziomu i czekam, aż Wiedźmin nabierze levelu, aby je wykorzystać.
 
Top Bottom