Patch 1.06 Nowe bugi.

+
Patch 1.06 Nowe bugi.

Problem z quenem jak biję się z tarczownikiem używając młynka jest przy każdym ciosie efekt pękania quena podczas gdy działa dalej.
Ciekawie wygląda ale raczej nie jest to poprawne.
 
To nie jest nic nowego, być może nawet nie bug.
Bijąc tarczownika część obrażeń wraca na Geralta (działa to jak kolce Alghula), a Quen absorbuje te obrażenia. Trzeba przyznać, że dźwięk tarczy jest głośny i dość nieprzyjemny dla ucha...
 
Dokładnie tak kmieciu - to nic nowego i prawdopodonie żaden bug.
Quen absorbuje chyba do 7% obrażeń licząc te % ze zdrowia Geralta.
Czyli jak mamy 5000hp i dostajemy za mniej niż 350 to Quen zostaje aktywny - ale pomniejsza się jego moc absorpcyjna.
Czyli po wszelkich słabych obrażeniach których na najtrudniejszym poziomie niestety jak na lekarstwo :).

Atakowanie tarczownika i wszelkich trolli, golemów - tych które blokują ciosy. Bez aktywnego quen chyba na chwile ogłusza.
 
Wiem bo w ogóle nie używam queen
 

Attachments

  • 289754.jpg
    289754.jpg
    78.6 KB · Views: 41
No bo przy takich możliwościach alchemii jeszcze jakbym miał uzywać queen to ta gra byłaby bez sensu. Dla mnie ten znak to powinien być używany tylko w przypadkach gdy ktoś nas w czymś rzuca (jak w trailerze a night to remember) albo uderza i widzimy, że nie damy rady uniknąć ciosu. A nie w stylu włączam niesmiertelność (mimo że to na 1 strzał ale wiele potworów atakuje tak wolno, że to wystarczy) i lece ratować świat. No tylko, żeby używać tego znaku w taki sposób to powinien być on dostępny pod jakimiś klawiszami skrótów np queen - 1 aard - 2 etc, bo przecież z tego dziwnego koła nie zdąży się go szybko wybrać i rzucić
 
Mi natomiast po wgraniu patcha 1.06 przestała się energia/wytrzymałość (czy jak to się tam ten żółty pasek zwał) regenerować, działa tylko podczas trwania eliksiru "puszczyk", i to też w ograniczonym tempie, jakby te 'bierne' ładowanie siadło

edit: bug ten jest tylko w zapisach powstałych po wgraniu patcha, we wcześniejszych działa dobrze
 
Last edited:
No bo przy takich możliwościach alchemii jeszcze jakbym miał uzywać queen to ta gra byłaby bez sensu. Dla mnie ten znak to powinien być używany tylko w przypadkach gdy ktoś nas w czymś rzuca (jak w trailerze a night to remember) albo uderza i widzimy, że nie damy rady uniknąć ciosu. A nie w stylu włączam niesmiertelność (mimo że to na 1 strzał ale wiele potworów atakuje tak wolno, że to wystarczy) i lece ratować świat. No tylko, żeby używać tego znaku w taki sposób to powinien być on dostępny pod jakimiś klawiszami skrótów np queen - 1 aard - 2 etc, bo przecież z tego dziwnego koła nie zdąży się go szybko wybrać i rzucić

Wiesz ja gram na najwyższym poziomie i w sumie ten znak daje możliwość jakiejkolwiek możliwości ataku...
Więc wiesz, dla mnie ten znak to jedyna opcja do walki - jak się na najtrudniejszym rzucisz w walkę z przeciwnikami na Twoim poziomie to padasz po 2 uderzeniach - wiec - może zwiększ sobie trudność gry - a nie mów że jest za łatwo.
 
Gra ogólnie OK. Odnotowałem jednak bugi w questach:
"Wieża znikąd" - po wejściu do wieży, quest nadal wymaga wejścia do wieży. Podziwiamy krajobraz w postaci stojącego golema, paru trupów i barier magicznych. Nic nie da się zrobić - można jedynie się odsave'ować do momentu sprzed wejścia.
"Represje w Novigradzie" - początkowo ten quest pojawił mi się od środka (znalazłem jakichś bandytów w mieście) i po wykonaniu zaliczone. W późniejszym etapie gry pojawiła się jakaś baba z początkiem tego questu (ten sam quest wraca ponownie?) po czym po scenie w jej domu questa nie da się wykonać.
Z innych bugów najbardziej irytujące jest gdy kamera nieoczekiwanie daje zbliżenie - nie da się grać. Poza tym spam mutagenów, których nie da się wykorzystać do alchemii (do odwarów idzie niewielka ich część) - powinno dać się zrobić potężniejsze mutageny z każdych które posiadamy, a nie tylko ze zwykłych (czerwonych jest tu jak na lekarstwo).
 
Mnie ciekawi jedno: Zostanie kiedyś naprawiony bug z runami? Mam ich pierdyliard i żadnej nie mogę ulepszyć, bo szanowny ekwipunek pokazuje, że nie mam żadnej mniejszej danego typu. Przez co cały ekwipunek zawalony runami. Dodatkowo czemu na Steamie nie ma jeszcze tych dwóch nowych dlc z Triss i rynsztunkiem szkoły wilka ?
 
Mnie ciekawi jedno: Zostanie kiedyś naprawiony bug z runami? Mam ich pierdyliard i żadnej nie mogę ulepszyć, bo szanowny ekwipunek pokazuje, że nie mam żadnej mniejszej danego typu. Przez co cały ekwipunek zawalony runami. Dodatkowo czemu na Steamie nie ma jeszcze tych dwóch nowych dlc z Triss i rynsztunkiem szkoły wilka ?

Ja myślę że to nie bug bo można ulepszać tylko runy zrobione własnoręcznie. Te znalezione się nie da ;-)
 
Tak mi się wydaje bo sam sobie zobacz że jak zrobisz sobie własne runy to możesz je ulepszać a tych znalezionych nie. Trochę ma to sens ;-)

Nie, to nie ma sensu. Znajdowane runy tracą wtedy zupełnie rację bytu, poza tym nie jest to nigdzie wyjaśnione (chociażby w opisie tych run). Jest to ewidentny błąd, a co twórcy z tym zrobią to już ich sprawa. Mogą to naprawić, ale mogą też iść w zaparte, że takie było założenie (co tylko poświadczy o ich nieudolności i lenistwie).

W ogóle tytuł tematu jest mylący. Powinien się raczej nazywać "stare bugi pomimo patcha 1.06" bo tych jest zdecydowanie więcej. Już nawet nie piszę o typowych problemach z koniem-idiotą które nie zostaną nigdy naprawione i trzeba po prostu nauczyć się z nimi żyć, albo walką w której zanim w ogóle możemy wykonać blok lecą w nas strzały. No ale takie złe naliczanie bonusów od mutagenów to już można by było w końcu poprawić, podobnie jak znikający deszcz po przeładowaniu gry. Albo usprawnić menu ekwipunku co może nie jest bugiem, ale też woła o pomstę do nieba kiedy za każdym razem jak chcę coś zjeść muszę przewijać wszystkie książki i listy których nie wywaliłem...
 
. Albo usprawnić menu ekwipunku co może nie jest bugiem, ale też woła o pomstę do nieba kiedy za każdym razem jak chcę coś zjeść muszę przewijać wszystkie książki i listy których nie wywaliłem...

Wystarczy aby twórcy wyłączyli automatyczne sortowanie przedmiotów po każdorazowym załadowaniu gry i będzie lepiej. O co aż się prosi.
 
Ja myślę że to nie bug bo można ulepszać tylko runy zrobione własnoręcznie. Te znalezione się nie da ;-)

Jesteś w błędzie. Otóż, nie kupuję glifów/run a mam niektórych po dwa rodzaje. Tej samej klasy np. Pomniejszy Glif Aksji 2% i Pomniejszy Glif Aksji 5% (podobnie mam z Aard, Quen, Morana). Do wykonania Glifa Aksji potrzebne są te w wersji 5%.
Trochę to dla mnie dziwne, że są dwa rodzaje. Zauważyłem tę różnicę całkiem niedawno. Wcześniej byłem pewien, że te dwa rodzaje są identyczne. Tym bardziej, że to nie statystyki (procenty) decydują o stakowalności. Posiadam też kamienie runiczne Weles i większe kamienie runiczne Strzybóg, dwóch rodzajów - opisy mają identyczne - oba rodzaje po 5%, i nie można ich zgrupować. Oba rodzaje Weles nie nadają się do wykonania większego Weles, czyżbym potrzebował trzeciego rodzaju? ;-)
Podsumowując, jestem przekonany, że jest bałagan w kamieniach runicznych, który wymaga naprawy.
 
Last edited:
Nie wiem czy to nowy bug czy stary ale niedaleko obozowiska druidow w Skellige jak sie schodzi nizej jest znak sprzedawcy ale go nie ma (i w nocy i w dzien) a nizej grasuja mglaki. Drugi problem to jak jest droga na łysa gore to jak sie wchodzi do wioski to tez grasuja mglaki a ludzie leza jakby nie zyli, gdy sie jednak zabije mglaki ludzie ozywaja jednak jak sie poleci gdzies dalej i wroci spowrotem do tej wioski to mglaki dalej grasuja ale juz przy zyjacych ludziach :D

E: Wies Jawornik jest znacznik kupca przy spalonym domu ale nie wchodzi w interakcje.
 
Last edited:
Top Bottom