Poradniki Cosplayowe - Triss

+
Jak to czasami dobrze odpalić ciężkiego PDF-a na starym sprzęcie z mała ilością RAMu. Drodzy forumowicze, przedstawiam Wam Triss w wersji v1:


Nowy obraz (v2) nałożony został w PDF-ie na stary (v1), a ponieważ v1 jest znacznie mniejszy, ładuje się szybciej i na wolnym sprzęcie, przez ułamek sekundy, można go zobaczyć. Jeśli ktoś ma pełną wersję narzędzi Adobe, albo jakiś inny program do edycji PDF, może odkopać, to co jest pod nowymi obrazkami. Może jest tam coś jeszcze.

A to nie jest przypadkiem tak, że obrazek otwiera się najpierw w jakiejś podłej rozdzielczości, a następnie wyostrza? Tak jest na przykład, kiedy na marnym komputerze próbujemy otworzyć w Internecie jakąś stronę z artem w 1080p przy wykorzystaniu łącza 512 kb/s.
 
A to nie jest przypadkiem tak, że obrazek otwiera się najpierw w jakiejś podłej rozdzielczości, a następnie wyostrza? Tak jest na przykład, kiedy na marnym komputerze próbujemy otworzyć w Internecie jakąś stronę z artem w 1080p przy wykorzystaniu łącza 512 kb/s.

Nie. To jest zupełnie inny obraz.
 
Napatrzyłem się na niby dwie wersje i różnią się wyłącznie dla mnie tłem - przyciemnionym z prawej strony na 1 stronie oraz większym kontrastem. I tyle, bo na drugiej stronie w ramce jest powtórka z pierwszej strony.
Więc nie wiem gdzie widzicie brak naszyjników itp. - stroje, pozy itp. są identyczne.
Poza tym, zdjęcia stroju wyglądają tak samo jak np. tez poradnika Ciri. Jedyne co chyba zrobili, to wycięli fragmenty otoczenia, stąd inny odbiór. Więc nie wiem o co cały szum - na moje oko robili je kiedy indziej niż Yen i Geralta (inne tło przy zbliżeniach twarzy) i ot, cała tajemnica.
 
Napatrzyłem się na niby dwie wersje i różnią się wyłącznie dla mnie tłem - przyciemnionym z prawej strony na 1 stronie oraz większym kontrastem. I tyle, bo na drugiej stronie w ramce jest powtórka z pierwszej strony.
Bo taka jest różnica, jeśli w pasku adresu usuniesz v2. Ale mowa o czym innym.
Więc nie wiem gdzie widzicie brak naszyjników itp. - stroje, pozy itp. są identyczne.
Na tej i na poprzedniej stronie masz całkiem inny obrazek. Tam właśnie brakuje naszyjnika.
 
Ok, dokopałem się, zdjęcie się zmienia - ale pozy Triss z boku już nie.
Hmm, a twarz wygląda właśnie jak z gry, tak jak zdjęcia we wcześniejszych poradnikach, więc jestem dobrej myśli :)
 
Nie wiedziałem, że mamy tylu cosplayerów na forum


A mówiąc poważnie, to nie chcę nic obiecywać bo różnie wychodzi. Pracujemy, żeby wrzucić je jak najszybciej.
Tu nie chodzi o cosplayerów, bo oni, czy też raczej one, za dużego wyboru z powodów czasowych już nie mają i w dodatku jest to zabawa stosunkowo nielicznej grupy osób, tylko o wyjaśnienie powodu, dla którego występują tak duże opóźnienia. Skoro cały czas pracujecie nad poradnikami, to mamy z tego rozumieć, że w dalszym ciągu modele postaci nie są gotowe? Bo przecież samo zrobienie takiego poradnika to godzina pracy, nie trzeba do tego angażować połowy zespołu na dwa tygodnie.
 
Skoro cały czas pracujecie nad poradnikami, to mamy z tego rozumieć, że w dalszym ciągu modele postaci nie są gotowe?

To że modele nie są ostateczne, w każdym razie nie wszystkie widać na przykładzie Yennefer (a i Triss względem SoD się zmieniła), a przynajmniej taką mam nadzieję, bo gdyby okazało się, że ona faktycznie tak wygląda... Uch...
 
Jesteś pewien? Nie widzę znaczących różnic, a inną minę oraz oświetlenie i kąty.

Jestem, nos ewidentnie jest inny, oświetlenie oświetleniem, ale nie zmienia ono budowy twarzy, a wersja v2 ma węższe skrzydełka nosa (względem SoD, teraz są trochę za wąskie) i nieco inaczej wymodelowane usta. Różnice są niewielkie, ale wyraźne.
Są dwie możliwości. Albo zmieniono model, albo wersja z poradnika, tam gdzie mamy ujętą twarz to render. Te zawsze różnią się trochę od docelowej postaci zawartej w grze.
Tak czy inaczej Triss wygląda bardzo dobrze.
 
Jestem, nos ewidentnie jest inny, oświetlenie oświetleniem, ale nie zmienia ono budowy twarzy, a wersja v2 ma węższe skrzydełka nosa (względem SoD, teraz są trochę za wąskie) i nieco inaczej wymodelowane usta.

Usta są identyczne, brak zmian. Nos również ma zadarty czubek i taką samą grubość.
 
Usta są identyczne, brak zmian. Nos również ma zadarty czubek i taką samą grubość.

Po pierwsze dosyć niefortunny dobór ujęć, jak chcesz ocenić grubość skrzydełek, skoro z tego kąta nie sposób to zrobić?
Po drugie usta w wersji z SoD są nieco pełniejsze.
Tak w ogóle, jedna z wersji wydaje się wyjęta z gry, a druga nie wiadomo skąd.
 
Po pierwsze dosyć niefortunny dobór ujęć, jak chcesz ocenić grubość skrzydełek, skoro z tego kąta nie sposób to zrobić?
Po drugie usta w wersji z SoD są nieco pełniejsze.
Tak w ogóle, jedna z wersji wydaje się wyjęta z gry, a druga nie wiadomo skąd.
Wszystko zależy od ujęcia, nie mamy identycznego, więc nie sposób ocenić. Pełniejsze usta i nos mogą wynikać z obniżonej głowy w trailerze.
Wersja z poradnika jest naturalnie wyjęta z edytora. Nie widzę sensu w podważaniu prawdziwości słów Marcina, gdy nie masz dowodów.
 

Guest 2686910

Guest
Jednak trochę się różnią.Ta po lewej nie ma piegów na twarzy i pieprzyka. Wersja SoD lepsza :D IMO.
Ma piegi, tylko straszliwe ilości bloomu powodują zlewanie się piegów ze skórą. A pieprzyka faktycznie brak.
 
Wszystko zależy od ujęcia, nie mamy identycznego, więc nie sposób ocenić.

Identycznego nie ma, ale jest ich wystarczająco by ocenić.
W SoD (01:44) i wersji v1 widać dokładnie, że grubość nosa jest różna u nasady i u podstawy (?) podczas gdy u wersji z poradnika na całej długości jest ona niemal jednakowa.
To nie jest kwestia kąta czy oświetlenia a fakt. Modele nie są identyczne, różnią się detalami, stąd wniosek, że praca nad nimi ciągle trwa i wciąż jest nadzieja dla Yennefer.

A wątpliwości względem tego, że oba pochodzą z gry wynikają stąd, że "faktura skóry" jest totalnie różna.
Retusz?
 
Last edited:
W SoD (01:44) i wersji v1 widać dokładnie, że grubość nosa jest różna u nasady i u podstawy (?) podczas gdy u wersji z poradnika na całej długości jest ona jednakowa.
Jest różna, bo jej nos jest długi i zadarty, a kąt kamery optycznie go rozszerza.

To nie jest kwestia kąta czy oświetlenia a fakt. Modele nie są identyczne, różnią się detalami, stąd wniosek, że praca nad nimi ciągle trwa.
A wątpliwości względem tego, że oba modele pochodzą z gry wynikają stąd, że "faktura skóry" jest totalnie różna.
Taki fakt, który można podważyć faktem nie jest. Światło zmienia diametralnie model postaci, a i kolory na tym silniku, jak możemy zaobserwować na przykładzie Geralta.
A pieprzyka faktycznie brak.
Przecież jest, odbiłem trailerową Triss w poziomie i dlatego pieprzyk jest po lewej. Rzuć okiem na model z poradnika, pieprzyk jest bardzo dobrze widoczny.
 
Rustine, gdzie w wersji z poradnika ma zadarty nos (jest długi i prosty)?
W SoD owszem, ale nie tutaj.
Te modele nie są identyczne, bardzo podobne, ale nie takie same
Zresztą parę stron wstecz masz jeden zrzut z wersji v1.
Dla ciebie to kwestia oświetlenia, ja zaś jestem przekonany, że model został po prostu zmieniony względem SoD.
Ty nie przekonasz mnie, ja ciebie, zatem kończę.
 
Top Bottom