Aktualizacja 1.5 i ulepszenie dla konsol nowej generacji – lista zmian

+
Moglbys zaspoilowac w jaki sposob go zdobyc?
Wiem tyle co z filmiku.
Jak wykradasz Relic z pokoju hotelowego, znajduje się tam iguana. Trzeba przeszukać jej wybieg i powinno się znaleźć jajko. Co do wyklucia iguany. To jajko trzeba wsadzić do jakiejś miski w mieszkaniu V (tym pierwszym). Jaka to miska i skąd ją zdobyć: nie wiem.
 
Ok, wydaje mi sie ze nadszedl czas rowniez na pare slow krytyki, pozwole wiec sobie wziac na siebie role advocatus diaboli.

1) Nerf ubran i modow - przesadziliscie, REDzi. Ktos tu juz wczesniej zauwazyl, ze nie ma w tym momencie roznicy pomiedzy ciuchami legendarnymi i zwyklymi- i mial racje (zwlaszcza, jesli idzie o ubrania wytworzone samemu) - na lv 50 identyczny pancerz ma kurtka "zielona" jak i "pomaranczowa". Cala roznica polega tylko na 1 (slownie: JEDNYM) wiecej slocie na mod. Osiagniecie chociazby 50% crit chance to w tej chwili marzenie scietej glowy, a niska wartosc pancerza zwlaszcza na wysokich poziomach trudnosci sprowadza rozgrywke do liczenia na zwykly lut szczescia - "a nuz sie uda i mnie nie zalatwia tym razem", save/load.

2) Niektore nowe modyfikacje broni i ubran. Milo, ze tak zadbaliscie o milosnikow rykoszetow. Szkoda, ze milosnicy tech i smart zostali kompletnie pominieci i dla nich nie ma zupelnie nic nowego. Podobnie jak nie rozumiem po co zostal wprowadzony nowy mod do ubran zwiekszajacy zdobywana reputacje. Z reputacja nigdy nie bylo zadnego problemu i cap wchodzi bardzo szybko, juz w okolicach lv postaci 17 - po co to jeszcze bardziej przyspieszac?

3) W dalszym ciagu brak jest jakiegos garazu na posiadane pojazdy. Sama mechanika jazdy zostala znaczaco poprawiona i teraz kupowanie nowych samochodow i motocykli nabralo sensu - ale nadal nie mozemy sobie zobaczyc naszej kolekcji dwoch i czterech kolek, jesli je sobie zakupimy. Rozciagniecie w czasie pojawiania sie ofert nowych samochodow rowniez jest bez sensu - dlaczego koniecznie musze czekac jakies 30-40 godzin gry, az pojawi mi sie oferta kupna czegos, co akurat bardzo chce (tu szczegolny uklon w strone nomadzkich Coyote i Javelin)? Zwlaszcza, ze wyeliminowany zostal problem mapy zaspamowanej ikonami niechcianych ofert - bo wystarczy wylaczyc filtr.

4) A'propos ubran. Wczesniej nasze "wiedzminskie" podkoszulek, kurtke i katane mozna bylo rozwijac tak samo jak przedmioty ikoniczne (chociaz nie byly jako takie oznaczone). Teraz jest to juz niemozliwe - dlaczego? Czy nie mozna z nich zrobic przedmiotow ikonicznych na stale?

5) O zmieniajacych sie automatycznie fryzurach w momencie zalozenia nakrycia glowy bylo tu sporo pisane, zwlaszcza w przypadku opaski. Jak trudne do zaimplementowania byloby wprowadzenie chocby tymczasowego rozwiazania problemu w postaci opcji "pokaz/ukryj nakrycie glowy"?

6) Rozwijanie atletyki/wysportowania to jest nadal droga przez meke. Atrybut sam w sobie jest bardzo wazny dla kazdej postaci i na kazdym poziomie. Nie znam sie za bardzo na kodowaniu, wiec mam pytanie: czy dolozenie opcji przyrostu skill exp przy kradziezy samochodu jest az tak wielkim problemem? W koncu kiedy kradniemy samochod, to za kazdym razem wymagany jest odpowiedni poziom sily, rozny w zaleznosci od kradzionego modelu. Logiczne by wiec bylo, gdyby przy tym rosla nam atletyka, jak to jest w przypadku silowego otwarcia drzwi czy wyrwania karabinu z wiezyczki.
 
Last edited:
Pytanko...Też tak macie, że przedmioty jakie sprzedacie w skrytkach po upływie doby nie znikają ponadto skrytka nie uzupełnia zapasu gotówki? Teraz aby coś sprzedać muszę szukać kolejnej :ROFLMAO:
 
1) Nerf ubran i modow - przesadziliscie, REDzi. Ktos tu juz wczesniej zauwazyl, ze nie ma w tym momencie roznicy pomiedzy ciuchami legendarnymi i zwyklymi- i mial racje (zwlaszcza, jesli idzie o ubrania wytworzone samemu) - na lv 50 identyczny pancerz ma kurtka "zielona" jak i "pomaranczowa". Cala roznica polega tylko na 1 (slownie: JEDNYM) wiecej slocie na mod. Osiagniecie chociazby 50% crit chance to w tej chwili marzenie scietej glowy, a niska wartosc pancerza zwlaszcza na wysokich poziomach trudnosci sprowadza rozgrywke do liczenia na zwykly lut szczescia - "a nuz sie uda i mnie nie zalatwia tym razem", save/load.
Chyba decyzja REDów, że "zielona" i "pomarańczowa" kurta ma identyczny pancerz została podyktowana tym, że gracze narzekali na brak możliwości personalizowania stylu V. Pewnie większość (tak jak ja) przekładała statystyki ubioru nad wygląd. Co nie zmiana faktu, że nerf jest spory i znacząco odczuwalny. A legendarne ubiory są potraktowane po macoszemu. Fajnie by był gdyby wprowadzili legendarne zestawy ubrań (w postaci zadań jak w Wiedźminie) i by po zebraniu takiego zestawu były jakieś bonusy do atrybutów albo unikatowe perki.
 
Chyba decyzja REDów, że "zielona" i "pomarańczowa" kurta ma identyczny pancerz została podyktowana tym, że gracze narzekali na brak możliwości personalizowania stylu V. Pewnie większość (tak jak ja) przekładała statystyki ubioru nad wygląd.
To by nawet mialo sens, gdyby byla mozliwosc dorabiania slotow na mody.

Albo, rozwiazanie nr 2 - wszystkie bez wyjatku ciuchy mozna upgrade'owac do poziomu legendarnego i wszystkie, na sztywno, dostaja 1 slot na mod wiecej przy kazdym poziomie - bialy - 0, zielony - 1, niebieski - 2, filoteowy - 3, pomaranczowy - 4. Sprawa rozwiazana, wszyscy zadowoleni.


Co nie zmiana faktu, że nerf jest spory i znacząco odczuwalny. A legendarne ubiory są potraktowane po macoszemu. Fajnie by był gdyby wprowadzili legendarne zestawy ubrań (w postaci zadań jak w Wiedźminie) i by po zebraniu takiego zestawu były jakieś bonusy do atrybutów albo unikatowe perki.
NIe jestem pewien, czy to akurat jest dobry pomysl - bo bardzo latwo mogloby sie okazac, ze set z pasujacymi nam najbardziej bonusami najzwyczajniej sie nam nie podoba/nie pasuje do naszego stylu itp.
 
Last edited:
Cóż, emocje opadły i pora trochę ponarzekać....
Cyberpunk 2077 po łatce 1,5 znacznie wypiękniał i to raczej nie za sprawą mojej nowej karty graficznej.
Niestety w moim odczuciu błędów przybyło i to mocno zauważalnych i irytujących. Grając po premierze na starym rx480 nigdy nie uświadczyłem takich akcji gdy piesi przechodzą przez auto jak gdyby zupełnie go nie było lub siedzą w powietrzu na chodniku. Auta po zderzeniach podskakuja jak piłki pinpongowe a niekiedy zdarza sie widzieć radiowóz policyjny bez policjantów bo oni akurat siedzą za autem w powietrzu XD itd. itp.
Wydaje mi się, że znam grę bardzo dobrze bo poświęciłem jej mnóstwo czasu ale takich jaj nooo to jeszcze nie było.
Jest śmiesznie ale to chyba nie chodziło o to. Ciałłłł


Gdzie jest Panam???
 

Attachments

  • Cyberpunk 2077 Screenshot 2022.02.23 - 20.06.03.54.png
    Cyberpunk 2077 Screenshot 2022.02.23 - 20.06.03.54.png
    1.2 MB · Views: 69
Last edited:
Co do ubiorów, to zauważyłem coś, czego (chyba, bo pewności nie mam) wcześniej nie było: nie da się włożyć modyfikacji w slot ubrania, które ma gorszą jakość niż sama modyfikacja. Innymi słowy: legendarne modyfikacje (takie jak Bully, Deadeye) można użyć tylko na legendarnych ubraniach. Co ciekawe, zdarza się znaleźć ubrania, które nie mają legendarnej jakości, a mają zainstalowane legendarne modyfikacje (taka mała niekonsekwencja).
 
Co do ubiorów, to zauważyłem coś, czego (chyba, bo pewności nie mam) wcześniej nie było: nie da się włożyć modyfikacji w slot ubrania, które ma gorszą jakość niż sama modyfikacja. Innymi słowy: legendarne modyfikacje (takie jak Bully, Deadeye) można użyć tylko na legendarnych ubraniach. Co ciekawe, zdarza się znaleźć ubrania, które nie mają legendarnej jakości, a mają zainstalowane legendarne modyfikacje (taka mała niekonsekwencja).
Tego to pewien sam nie jestem - ale wlasnie mi uswiadomiles, ze nigdy w zyciu nie probowalem wstawiac legendarnych modow do nielegendarnych ciuchow :p natomiast randomowo znajdywane ciuchy z takimi modami zawsze skrzetnie zbieralem i potem hurtowo rozbijalem, kiedy juz odblokowalem odzysk modow. Tym niemniej sam mechanizm ma jak najbardziej sens.
 
(Wersja z Epic)

Powiem tak... Odajcie starą wersję.

PLUSY:
-Możliwość kupowania mieszkań
-Zmiana wyglądu postaci przy lustrach
-Usprawnienie ekonomi, balansu i zdolności

MINUSY:
-Zmiana wyglądu postaci przy lustrach (jest bezużyteczne jeśli nie ma trybu 3osoby)
-Optymalizacja. Nie mam dobrego sprzętu, ale na starej wersji miałem stabilną grę i uwaga, bez błędów.
Nie wiem co się stało, ale często auta stoją w miejscu i nie raczą jechać dalej. Masa postaci się nie wczytuje i trzeba załadować save ponownie. T-Pose i inne glitche postaci. Praca cieni i świateł jest słaba. Muszę w ciemnym tunelu czekać nawet kilkanaście sekund, aż się wczyta oświetlenie.

Nie miałem takich problemów na poprzedniej wersji.
Czasem NPC przeszedł przez ścianę i tyle, teraz jest tego taki nadmiar, że aktualna gra staje się dla mnie niegrywalana, a szkoda, bo bawiłem się bardzo dobrze.
 
(Wersja z Epic)

Powiem tak... Odajcie starą wersję.
Disagree.
PLUSY:
-Możliwość kupowania mieszkań
-Zmiana wyglądu postaci przy lustrach
-Usprawnienie ekonomi, balansu i zdolności

MINUSY:
-Zmiana wyglądu postaci przy lustrach (jest bezużyteczne jeśli nie ma trybu 3osoby)
Nie jest bezuzyteczne. Po pierwsze, wiele osob lubi robic zdjecia V. Po drugie - nie kazdy prowadzi pojazdy w trybie FPP. Przy jezdzie motocyklem postac jest jak najbardziej widoczna
-Optymalizacja. Nie mam dobrego sprzętu, ale na starej wersji miałem stabilną grę i uwaga, bez błędów.
Bledow rzeczywiscie troche wyskoczylo. Co ciekawe - nie pojawily sie one na poczatku, ale dopiero po drugiej latce, skierowanej przede wszystkim do uzytkownikow PS4. Wyglada na to, ze wraz z tym patchem uzytkownicy PC dostali bugi konsolowe.
Nie wiem co się stało, ale często auta stoją w miejscu i nie raczą jechać dalej. Masa postaci się nie wczytuje i trzeba załadować save ponownie. T-Pose i inne glitche postaci. Praca cieni i świateł jest słaba. Muszę w ciemnym tunelu czekać nawet kilkanaście sekund, aż się wczyta oświetlenie.
To juz kwestia indywidualna. Ja tez mam wersje PC (GOG) i nic takiego mi sie nie zdarza.
 
Powinno pomóc...
 

Attachments

  • obraz_2022-02-25_022640.png
    obraz_2022-02-25_022640.png
    1 MB · Views: 69
  • obraz_2022-02-25_022810.png
    obraz_2022-02-25_022810.png
    837.9 KB · Views: 74
Powinno pomóc...
Dzieki za checi, ale zbyt wiele to nie pomoglo. Ja doskonale znam lokacje i wiem co tam robic i czego szukac. Problem tkwi gdzie indziej - wraz z 1.5 zlecenia pojawiaja sie stopniowo - aby dostac kolejny kontrakt, trzeba zrobic inne wczesniej (co akurat jest calkiem niezlym rozwiazaniem). Tylko to konkretne zlecenie nie pochodzi od lokalnego fixera (w tym wypadku Wakako), ale od Rogue. Ona generalnie zleca dwa kontrakty - co zrobic teraz, w realiach 1.5, aby te kontrakty odblokowac?

EDIT:
Juz wiem. Aby odblokowac zlecenie od Rogue, trzeba najpierw zrobic wszystkie kontrakty od lokalnego fixera w danej dzielnicy - czyli wszystko od Wakako w Westbrook (Pamiatka Rodzinna) i wszystko od El Capitana w Santo Domingo (Zemsta Zwiazkowcow). To juz mi sie podoba troszke mniej.
 
Last edited:
Jak ulepszyć "Kurtkę Szkoły Wilka", "T-shirt Szkoły Wilka" itp. do poziomu legendarnego (czyli 12 razy). Ulepszyłem każdą z tych rzeczy 1 (jeden) raz i więcej nie mogę (nie pojawiają się w okienku ulepszeń). Poziom Zdolności Technicznych 18.
2022-02-25_1401_2.png
2022-02-25_1401_3.png
2022-02-25_1406_1.png
 
Jak ulepszyć "Kurtkę Szkoły Wilka", "T-shirt Szkoły Wilka" itp. do poziomu legendarnego (czyli 12 razy). Ulepszyłem każdą z tych rzeczy 1 (jeden) raz i więcej nie mogę (nie pojawiają się w okienku ulepszeń). Poziom Zdolności Technicznych 18.

Tia.... zauwazylem. Szkoda tylko, ze zauwazylem to troche za pozno - trzymalem sobie te ciuchy w szafie do 50 lv, a potem moglem ulepszyc tylko raz :(
Z innej beczki - to jest postac stworzona przed 1.5 czy nowa?
 
Jak ulepszyć "Kurtkę Szkoły Wilka", "T-shirt Szkoły Wilka" itp. do poziomu legendarnego (czyli 12 razy). Ulepszyłem każdą z tych rzeczy 1 (jeden) raz i więcej nie mogę (nie pojawiają się w okienku ulepszeń). Poziom Zdolności Technicznych 18. View attachment 11286943View attachment 11286946View attachment 11286949
O widzę, że nie tylko ja mam ten rewolwer oznaczony jako przedmiot fabularny pomimo ukończenia wątku z nim związanego xd I jak tu go powiesić na ścianie.

Ps. Nawet nie wiedziałem, że tyle razy trzeba ulepszać przedmioty aby miały poziom legendarny
 
Top Bottom