Aktualizacja 1.62 – tryb Ray Tracing: Overdrive

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Aktualizacja 1.62 do Cyberpunka 2077 jest właśnie wdrażana na PC. Wprowadza ona wersję zapoznawczą trybu Ray Tracing: Overdrive.

W tej aktualizacji razem z NVIDIA wprowadzamy zupełnie nowy, w pełni raytrace'owany (czyli pathtrace'owany) tryb renderowania – Ray Tracing: Overdrive. Jesteśmy z niego dumni, bo przesuwa granice tego, co technologicznie możliwe. To jednak zupełnie nowa technologia, całkowicie odmienna od tej, którą stosowaliśmy dotychczas, jesteśmy więc świadomi, że nie będzie perfekcyjna od samego początku i że gracze mogą doświadczać pewnych problemów – dlatego postanowiliśmy nazwać to „technologiczną wersją zapoznawczą”. To wizja przyszłości, którą chcemy się dzielić. Będziemy nadal pracować nad tą funkcją i ją ulepszać.

Technologiczna wersja zapoznawcza trybu Ray Tracing: Overdrive jest obecnie rekomendowana na kartach graficznych NVIDIA GeForce RTX 40 (4070 Ti i wzwyż), a także na NVIDIA GeForce 3090 (1080p, 30 fps). Jako że jest to innowacyjna funkcja, wymaga sprzętu o najwyższej wydajności, który pozwoli jej działać poprawnie. Ray Tracing: Overdrive bardzo obciąża kartę graficzną, dlatego domyślnie jest wyłączony.

Dla innych kart graficznych wspierających ray tracing i posiadającyh co najmniej 8 GB VRAM, wprowadziliśmy opcję renderowania pathtrace'owanych zrzutów ekranu w trybie fotograficznym. Jest to możliwe, bo renderowana jest tylko jedna klatka zamiast wielu klatek na sekundę (fps), jak ma to miejsce podczas grania.

Listę zmian dla aktualizacji 1.62 znajdziecie poniżej:
  • Path Tracing: wersja zapoznawcza
Dodano preset Ray Tracing: Overdrive zawierający technologię path tracingu. Cały preset można włączyć, wchodząc w Ustawienia > Grafika > Szybkie ustawienia, a samą funkcję path tracingu, wchodząc w Ustawienia > Grafika w sekcji ray tracingu.Aby tryb Ray Tracing Overdrive działał poprawnie na Twoim PC, upewnij się że posiadasz aktualne sterowniki NVIDIA Game Ready, w wersji co najmniej 531.41.

Dodatkowo wprowadziliśmy opcję renderowania pathtrace'owanych zrzutów ekranu w trybie fotograficznym dla innych kart graficznych wspierających ray tracing z co najmniej 8 GB VRAM. Path tracing dla trybu fotograficznego można włączyć, wchodząc w Ustawienia → Grafika w sekcji ray tracingu. Jeśli wasza karta graficzna ma więcej niż 8 GB VRAM, a opcja jest nadal wyszarzona, należy obniżyć rozdzielczość w grze. Pamiętajcie, że im wyższa rozdzielczość i im słabsza karta graficzna, tym dłużej potrwa zrobienie zrzutu (od kilku sekund do kilku minut). Funkcję path tracingu dla trybu fotograficznego można włączyć, wchodząc w Ustawienia > Grafika w sekcji ray tracingu.
  • DLAA
Dodano NVIDIA DLAA, oparty na SI antyaliasingowy tryb, zaprojektowany, by podnosić jakość obrazu. DLAA wymaga karty graficznej NVIDIA RTX. Opcję można włączyć, wchodząc w Ustawienia > Grafika w sekcji NVIDIA DLSS.
  • Intel XeSS
Dodano wsparcie dla Intel Xe Super Sampling 1.1, technologii upscalingu, która wykorzystuje uczenie maszynowe do podnoszenia wydajności i jakości obrazu. Opcję można włączyć, wchodząc w Ustawienia > Grafika w sekcji Skalowanie rozdzielczości.
  • Ulepszenia trybu benchmark
Ulepszono tryb benchmarku, aby wyświetlał więcej informacji na ekranie wyników, w tym specyfikacje PC, wersję sterowników karty graficznej i wybrane ustawienia.
 
Last edited:
Zrobiłem aktualizację i teraz mam permanentną ulewę w mieście. Pięć metrów od miasta jest słoneczko.
 
Gra się nie odpala a nie ma możliwości odpalenia aktualizacji 1.61. Szkoda mam nadzieję że szybko to naprawicie
 
U mnie chodzi praktycznie tak samo jak wcześniej, oczywiście na tych samych ustawieniach graficznych jak przed patchem, bo moja karta graficzna nie obsłuży patch tracingu ;P
 
Czy aktualizacja RT Overdrive zapewni lepszą wydajność na RTX 2080Ti, czy faktycznie jest to tylko marketingowy napływ wodotrysków na komputerach obecnej generacji, które nie są w ogóle opłacalne dla normalnego konsumenta?

Nie ukrywam że specjalnie składałem komputer pod CP z RTX 2080Ti przed całym kryzysem z kopaniem kryptowaluty, a powiedzmy sobie szeczerze że karta z ledwością trzyma 60 klatek. Taka aktualizacja z poprawkami graficznymi spokojnie mogłaby ujrzeć światło dzienne za 2 lub 4 lata... Nowe Rtx jak i procesory Intela to porażka w gruncie rzeczy (ogromne wymiary, wysokie temperatury pracy i anormalny pobór mocy) nie widzę sensu zmiany karty graficznej na RTX 4000 i Intela 12/13Gen, bo wiązałoby się to z zakupem zasilacza 1000W (gdzie ceny prądu obecnie poszybowały również w górę).
 
Jak nie możecie pobrać łatki przez GOG Galaxy, to polecam zassanie ze strony swojej biblioteki (jedyne 1.3 GB).
 
Byście zajęli się wyciekiem pamięci VRAM po kilku godzinach grania. Serio mam rtx3080 10GB. I serio przestałem grać, bo mnie to już wkurzało.
 
Cieszy mnie że w takim razie gra już nie posiada innych problemów i np w początkowym epilogu kolega głównego bohatera nie przechodzi przez ściany i szafki... Itd skoro dopieszczacie już tylko szatę graficzną.
 
Przydałoby się w trybie benchmarka możliwość powtórzenia go bez wychodzenia do głównego menu. Upierdliwe to jest.
 
Cieszy mnie że w takim razie gra już nie posiada innych problemów i np w początkowym epilogu kolega głównego bohatera nie przechodzi przez ściany i szafki... Itd skoro dopieszczacie już tylko szatę graficzną.
Nie wiem czy sie orientujesz w pracy jesli chodzi o duze projekty, ale generalnie to ludzie maja bardzo rozne kompetencje i zadania ktore sie z nimi pokrywaja. Mysle, ze osoby odpowiadajace za oprawe graficzna i wyswietlanie niekoniecznie zajmuja sie rzeczami w stylu sciezki npc i fizyka obiektow. Ten patch dotyczy konkretnej rzeczy - z pewnoscia 1.7 ktory zobaczymy najprawdopodobniej w nastepnej kolejnosci bedzie zawierac bardziej roznorodne poprawki wielu elementow. Czasami w ogole warto powstrzymac sie od zlosliwosci.
 
Nie wiem czy sie orientujesz w pracy jesli chodzi o duze projekty, ale generalnie to ludzie maja bardzo rozne kompetencje i zadania ktore sie z nimi pokrywaja. Mysle, ze osoby odpowiadajace za oprawe graficzna i wyswietlanie niekoniecznie zajmuja sie rzeczami w stylu sciezki npc i fizyka obiektow. Ten patch dotyczy konkretnej rzeczy - z pewnoscia 1.7 ktory zobaczymy najprawdopodobniej w nastepnej kolejnosci bedzie zawierac bardziej roznorodne poprawki wielu elementow. Czasami w ogole warto powstrzymac sie od zlosliwosci.
Szkoda już sobie strzępić język na te złośliwości. Oprawa graficzna sprzedaje gry, kupuje się oczami. A te teksty o jakiejś fizyce czy ścieżkach npc to zwyczajny bełkot.
 
Rozumiem że aktualizacja dodaje TYLKO wodotryski, te obiecane usprawnienia mechaniki gry to bajeczki przyszłości...?
 
U mnie co chwilę wywala grę, nie da się grać. dziś chyba z 10 takich restartów miałem i wysłanych raportów.
 
Jak Wrócić do wersji 1.61 na GOG ???
Dzięki za pomoc. Redzi zawsze coś muszą popsuć przy każdej aktualizacji a 1.61 z modami pięknie mi śmigała,
 
Gra przestała się uruchamiać. Wychodzi na to że problem jest znany. Mam nadzieje że szybko uda się to poprawić
 
Mam ten sam problem. Gra nawet nie wyświetla ostrzeżenia o epilepsji. Po prostu po kliknięciu przycisku "Graj" od razu się wywala ten komunikat:
CP wypłaszczony.jpg
Wysłałem już w tej sprawie 4 zgłoszenia. Jak na razie nie mogę grać w Cyberpunka. Nie ma to jak dobrze zrobiona aktualizacja.
 
Top Bottom