Aktualizacja 2.1 — Lista zmian

+
Chyba tylko satysfakcje ze skompletowania całego zestawu. Po za tym nic. A szkoda. Trochę zmarnowany potencjał. Szczególnie po patchu 2.0.
Dokładnie, fajnie było kompletować garderobę i ją wzmacniać, nawet wielokrotne wczytywanie aby mieć max slotów mi nie przeszkadzało. Szkoda.
 
Czy tylko ja mam ten problem? Zauważyłem postacią walczącą wręcz, że liczba finisherów każdą z broni została ograniczona do jednego. Wcześniej każda z broni miała parę typów egzekucji, a teraz po wielokrotnych próbach każdą z broni zauważyłem, że postać kończy przeciwnika ciągle w jeden sposób. I nie sprawdzałem tego kilka razy, ale dziesiątki. Broń rzucana, katana, obuchy - wszędzie to samo. Też to macie?
 
Nareszcie jakość filmiku początkowego i ekranu tytułowego wróciła na wysoką, taka jak była tylko w czsie premiery przed pierwszym patchem. Trzy lata to trwalo ale się doczekałem. :D

Tak było:
1701815159373.png


A tak jest teraz:
1701815085017.png
 
Wie ktoś gdzie są te wyścigi? Od trzech godzin jeżdżę po całym mieście i nic takiego nie widzę.
Żeby mieć dostęp do wyścigów musisz skończyć zadanie Szybka i wściekła/The Beast In Me od Claire (barmanka w Afterlife).
 
Z tego co wyczytałem, po skończeniu zadania od Claire ktoś się powinien odezwać z propozycją wzięcia udziału w wyścigach. U mnie nic takiego niestety nie nastąpiło, natomiast tak czy inaczej są one dostępne - udało mi się zupełnym przypadkiem trafić na jeden w miejscu poniżej:

IMG_1875.jpeg
IMG_1876.jpeg
 
Żeby mieć dostęp do wyścigów musisz skończyć zadanie Szybka i wściekła/The Beast In Me od Claire (barmanka w Afterlife).
Mam ukończone to zadanie na wszystkich zapisach. Na każdym zapisie inaczej je skończyłem a mimo to na żadnym nie pojawiają mi się wyścigi.
Punk: Olałem Claire i wygrałem wyścig - Nie ma wyścigów
Corp: Pomogłem Claire, Sampson martwy - Nie ma wyścigów
Nomada Pomogłem Claire, Sampson żyje - Nie zgadniesz... Nie ma wyścigów
 
Mam ukończone to zadanie na wszystkich zapisach. Na każdym zapisie inaczej je skończyłem a mimo to na żadnym nie pojawiają mi się wyścigi.
Punk: Olałem Claire i wygrałem wyścig - Nie ma wyścigów
Corp: Pomogłem Claire, Sampson martwy - Nie ma wyścigów
Nomada Pomogłem Claire, Sampson żyje - Nie zgadniesz... Nie ma wyścigów
Z tego co wyczytałem, po skończeniu zadania od Claire ktoś się powinien odezwać z propozycją wzięcia udziału w wyścigach. U mnie nic takiego niestety nie nastąpiło, natomiast tak czy inaczej są one dostępne - udało mi się zupełnym przypadkiem trafić na jeden w miejscu poniżej:

View attachment 11376118View attachment 11376121
Oprócz tego wyżej jeszcze jeden znalazłem tutaj:
IMG_1880.jpeg



W okolicy jest jeszcze jeden. Trzeba się rozglądać za ikonką z dwoma flagami.
W każdym razie są.:shrug:

Edit: Już jest poradnik zaktualizowany:
 
Oprócz tego wyżej jeszcze jeden znalazłem tutaj:
View attachment 11376208


W okolicy jest jeszcze jeden. Trzeba się rozglądać za ikonką z dwoma flagami.
W każdym razie są.:shrug:

Edit: Już jest poradnik zaktualizowany:
Skoro już mam tu kogoś kto grał, to zapytam: Czy można hakować auta rywali lub do nich strzelać, czy wyłączyli to żeby czasem za łatwo nie było?
 
Skoro już mam tu kogoś kto grał, to zapytam: Czy można hakować auta rywali lub do nich strzelać, czy wyłączyli to żeby czasem za łatwo nie było?
Hakowania nie sprawdzałem, strzelać można i przeciwnicy pięknie wybuchają. No i jest dzięki temu łatwo - bierzesz Outlaw Weilera i długo zanim dojedziesz do mety wszyscy się hajcują.
 

KNXtz

Forum regular
Dodanie gangów, które co jakiś czas atakują nas w mieście lub walczą między sobą jest moim zdaniem fenomenalne. Dodaje to mnóstwo unikalnych momentów do gry. Mam nadzieje, że te dynamiczne eventy są nieskończone bo zabawy jest przy tym co nie miara. Wreszcie nie trzeba zaczynać z NCPD by porobić trochę dymów.
 
A ja nadal lamentuję nad ruiną buildu netrunnera. Teraz to nawet szok dźwiękowy nie działa, każdy hack wywołuje alarm. Co Wam tak przeszkadzał build netrunnerski, że został tak całkowicie zrujnowany? Co to jest za przyjemność w używaniu hacków, gdy KAŻDY wywołuje alarm i koniec końców trzeba strzelać? Jest to zmuszenie gracza do grania tylko w jednym stylu. To już nie jest ten sam Cyberpunk co był. Metro i Panam w mieszkaniu nie wynagrodzą mi spustoszenia jakie poczyniliście przez zniszczenie buildu netrunnerskiego. Odechciewa się grać.
 
Teraz to nawet szok dźwiękowy nie działa, każdy hack wywołuje alarm.
Wymazanie pamięci w niższym, niż legendarny tierze polecam, jako (jeszcze istniejącą) alternatywę. Legendarny ma za duży koszt, żeby był zdatny do użytku w buildzie stricte netrunnerskim.

Ale i tak szkoda, że to zmieniono. REDzi chyba nie lubią stealthrunnerów. Co jest o tyle dziwne, że w grze i tak jest pełno przekokszonych buildów, również takich, które nie wymuszają na graczu otwartej walki.

Do tego koszt haków, a właściwie kwoty, za które można je sprzedać zostały „zbalansowane” i już nie da się na nich porządnie zarobić, a szkoda - bo to była moja główna farma. :giveup:

Czy w wyścigach zawsze jeden z wozów rywali jest niezniszczalny?
Miałem takie wrażenie przy pierwszym wyścigu, jak po kilkukrotnym trafieniu rakietami wypędzająca mnie Quadra Turbo dalej gnała na łeb, na szyję, ale w kolejnym wyścigu udało mi się zestrzelić dosłownie wszystkich rywali, więc raczej nie. Mówię raczej, bo z Cyberpunkiem i błędami nigdy nie wiadomo.
 
Pamiętam, że szok dźwiękowy nie działał chyba prawidłowo na najwyższym tierze, ale te niższe nie wywoływały alarmu. Czyli teraz po 2.1 ten hack już w ogóle nie działa? Może to bug, bo serio nie wiem, czym wytłumaczyć taki zabieg. Żeby móc efektywnie działać jako stealthrunner i tak trzeba było rozwinąć nieco postać, więc jest to dość mocne ograniczenie.
 
Pamiętam, że szok dźwiękowy nie działał chyba prawidłowo na najwyższym tierze, ale te niższe nie wywoływały alarmu. Czyli teraz po 2.1 ten hack już w ogóle nie działa? Może to bug, bo serio nie wiem, czym wytłumaczyć taki zabieg. Żeby móc efektywnie działać jako stealthrunner i tak trzeba było rozwinąć nieco postać, więc jest to dość mocne ograniczenie.
Grając netrunnerem na 2.01 legendarny szok działał mi normalnie. Miałem zamiar zagrać w PL swoim netrunnerem na wersji 2.1, ale skoro znowu zepsuli coś, to chyba jednak poczekam aż naprawią, albo gram na 2.02.
 
Dodanie gangów, które co jakiś czas atakują nas w mieście lub walczą między sobą jest moim zdaniem fenomenalne. Dodaje to mnóstwo unikalnych momentów do gry. Mam nadzieje, że te dynamiczne eventy są nieskończone bo zabawy jest przy tym co nie miara. Wreszcie nie trzeba zaczynać z NCPD by porobić trochę dymów.
A tak swoją drogą, czy to jest jakoś uzależnione od tego z kim mamy na pieńku i działa to na zasadzie naszej reputacji, czy jest to całkiem losowe?
Grając netrunnerem na 2.01 legendarny szok działał mi normalnie. Miałem zamiar zagrać w PL swoim netrunnerem na wersji 2.1, ale skoro znowu zepsuli coś, to chyba jednak poczekam aż naprawią, albo gram na 2.02.
Liczę że jednak właśnie bug, bo z tego co słyszałem, popsute są również finishery.
 
A tak swoją drogą, czy to jest jakoś uzależnione od tego z kim mamy na pieńku i działa to na zasadzie naszej reputacji, czy jest to całkiem losowe?
A skoro już o goniących nas gangach mowa.. Słyszałem że jak zainstalujesz łatkę nawet po zrobieniu tych zadań w podstawce wcześniej (gdzie od teraz cię mogą gonić) to jak tylko wsiadasz do auta spawnują się właśnie wrogowie i cię gonią za tamte questy.
Trochę głupio że to działa wstecz.
 
A tak swoją drogą, czy to jest jakoś uzależnione od tego z kim mamy na pieńku i działa to na zasadzie naszej reputacji, czy jest to całkiem losowe?
Zależy to od wyborów podjętych w pewnych zadaniach i kontraktach (z reguły od tego czy weszliśmy z butem przez drzwi), na przykład w All Foods, z Voodoo Boysami, czy w kontraktach od fixerów, jak choćby w tym ze zniszczeniem anteny Wraithsów. Zazwyczaj mają przy sobie drzazgi, które wyjaśniają za co konkretnie mają wobec nas uraz.

A skoro już o goniących nas gangach mowa.. Słyszałem że jak zainstalujesz łatkę nawet po zrobieniu tych zadań w podstawce wcześniej (gdzie od teraz cię mogą gonić) to jak tylko wsiadasz do auta spawnują się właśnie wrogowie i cię gonią za tamte questy.
Trochę głupio że to działa wstecz.
Znaczy to nie to samo co te pościgi, które występują teraz na końcu niektórych kontraktów. To o czym piszesz to są zasadzki, jakie mają miejsce jakiś czas po ich wykonaniu, ale rzeczywiście te mogą wystąpić niedługo po wczytaniu save'a z końca gry, jako że się teraz "zsumowały", bo gracz zdążył sobie nagrabić u różnych gangów.
 
Zmieniłam legendarny szok dźwiękowy na fioletowy i też wywołuje alarm, ale nie w tym rzecz. Teraz w ogóle nie warto być netrunnerem, Redzi obrzydzili granie w ten sposób. Do wersji 1.63 granie po cichu netrunnerem wymagało pewnych umiejętności, trzeba było dobrze dobierać perki, by one ze sobą współpracowały i obniżało się "czujność" przeciwników przez naruszenie protokołu, ujawnienie interfejsów i potem haki typu atak wirusowy wchodziły jak w masło i mieliśmy zdjęty cały oddział wrogów, po cichu. KOMU TO PRZESZKADZAŁO??? Teraz wymyślili ten durny alarm i nie dali nic w zamian. Mam rozwiniętą postać netrunnerską i bez ołowiu nie mam co grać. Jaki to ma sens? Jeżeli już jest ten cały alarm to powinna istnieć możliwość zhakowania tego alarmu, jakaś możliwość przeciwdziałania a nie pozostawienie nas z niczym. To jaki haker z tego V jak byle kosiarz go wykrywa? Naprawdę, coś tu nie gra. Build netrunnerski jest DO PRZEBUDOWANIA.
 

Yngh

Forum veteran
2.1 jest jeszcze do kompleksowego przetestowania, ale w wersji 2.0 build netrunnerski zdecydowanie działał i nie wymagał "przebudowania" :shrug: .
 
Top Bottom