Wiedźmin 3 - grafika

+
Patrząc na to co się dzieje na trailerze z VGX, te latające liście czy to jak się odbija światło od zbroi Geralta zastanawiam się czy to nie są jakieś superduper detale, których żaden normalny komp nie udźwignie.
 
Patrząc na to co się dzieje na trailerze z VGX, te latające liście czy to jak się odbija światło od zbroi Geralta zastanawiam się czy to nie są jakieś superduper detale, których żaden normalny komp nie udźwignie.

Jak dla mnie nie ma co się aż tak martwić, przecież obecna generacja kart graficznych zarówno high end od Nvidii i AMD to potężne potwory. Kolejne generacje kart wychodzi na to bardziej będą skupiać się na zmniejszonym poborze energii a wydajność będzie rosła ale nie aż tak spektakularnie.
Dochodzi jeszcze do tego fakt że przy naprawdę dobrej optymalizacji pięknie wyglądająca gra może chodzić dobrze na nawet średniej klasy karcie graficznej.
No i zwróćcie uwagę na takiego Crysisa 3. Dziś robiłem sobie specjalnie testy (bo mam jeszcze do jutra drugą kartę do SLI) i grałem sobie w Crysisa 3 w 4k (downsamppluje do takiej rozdzielczości poprzez ustawienia w sterownikach). I taki Crysis 3 ze wszystkim na maksa + AA jako SMAA (też na maksa) latał sobie w przedziale 33-46 fps w 4k.
Gra wyglądała obłędnie, do komfortowej gry wystarcza w zupełności jedna 780 TI i to nawet do 1440p ze wszystkim na maks + SMAAtx2
Także serio, nie róbmy z tego "Wiedźmina 3" takiego nie wiadomo czego, ktoś tam pisał wcześniej o tym że do najlepszych ustawień graficznych będzie potrzebne pewnie 3x Titan Black ;-) No bez przesady, realnie pewnie starczą spokojnie karty pokroju GTX 780/r290 i szybsze czyli 780 TI/r290x i to pewnie do 1440p
A jak się będzie chciało wymaksować AA to po prostu druga karta do SLI i tyle, nie są to jakieś kosmiczne pieniądze tak na prawdę.
 
Czekam w tym wątku na komentarz od @Marcin Momot odnośnie grafiki. Niech skończą się wreszcie jakiekolwiek spekulacje ze stronych większości użytkowników w tym wątku i nie tylko. :)
 
Czekam w tym wątku na komentarz od @Marcin Momot odnośnie grafiki. Niech skończą się wreszcie jakiekolwiek spekulacje ze stronych większości użytkowników w tym wątku i nie tylko. :)

To nie do końca są spekulacje. Dlatego pewnie oficjalnego info w tej kwestii się nie doczekamy.
 
@GosuPl to są kosmiczne pieniądze, za równowartość takiej karty można żyć 3-4 miesiące.

Kwestia podejścia, inteligencji finansowej i świadomości . 2500 zł to kosmiczne pieniądze? No jeżeli ktoś ma takie podejście to niestety ale większej kasy się nigdy nie dorobi bo w to nie wierzy, nie wyobraża sobie nawet że się da. Ja na kasie nie śpię ale potrafię nią obracać i wiem jak to wszystko działa więc mam takie podejście jakie mam i w gruncie rzeczy zbudowałem sobie high endowego kompa nie odczuwając tego za bardzo na budżecie. A do wszystkiego dochodzę sam, więc takie gadanie "kosmiczne pieniądze" to chyba dla kogoś kto jest na tyle leniwy że na kasie w Tesco robi...
Prawda jest taka że pieniądze można zarabiać w UCZCIWY sposób i to niezłe pieniądze , na wiele sposobów. Pierwszym krokiem do tego jest uświadomienie sobie jakimi prawami kieruje się świat oraz branie odpowiedzialności za swoje życie i realizacja siebie a nie siedzenie jak trybik w maszynie i narzekanie na to że jest "źle".
No ale nie ma co o tym dyskutować żeby offtopa nie robić.
 
Last edited:
Ja na kompa mogę akurat wydać i parę tysięcy(również nie śpię na forsie, oszczędzałem na tym i owym), ale mówię jak jest. Poza tym do tego 2500 dorzuć jeszcze inne podzespoły, by tej karty nie ograniczały. Jak ktoś na kompa wyda 2,5k, to już jest sporo, jeżeli na nim nie pracuje, a służy mu tylko do gier i internetu. Przykład który podał @eustachy_J23, połowa steamowców ma jeszcze dwurdzeniowe procesory i jednogigowe karty graficzne. A steam jest ogólnoświatowy i wlicza do siebie kraje, gdzie podobno wszystkich na wszystko stać. W Polsce przypuszczam, że odsetek mający kompy o sporej wartości ma jeszcze mniejszy odsetek osób i jest to nie tylko kwestia bidy i w ogóle, ale również w niektórych przypadkach mądrego gospodarowania pieniędzmi, bo jak ktoś zaoszczędzi te kilka tysięcy, to chce je mądrze wydać, nie wywalić wszystko na kompa do gier. I jeszcze na drugą kartę do SLI. Fajnie, że akurat Tobie w życiu się poszczęściło i wiesz jak to wszystko działa, ale nieraz sporo ludzi ma pecha, i to nie ze Swojej winy. Nie określaj jednoznacznie wartości danej sumy, bo jest ona zależna od tego, kto ją ma.

Nie oczekuję, że Wiedźmin 3 ma chodzić na tym kompie za 2,5k w najwyższych ustawieniach, sam kupuję drogiego kompa i chciałbym, żeby REDzi wycisnęli z niego co się da i grafika była jak najpiękniejsza, ale chciałbym, i jestem pewny, że tak będzie, by bogate ustawienia graficzne pozwalały cieszyć się grą w minimalnych ustawieniach również na słabszym sprzęcie.
 
@P ATROL nikt ci nie każe wywalać tyle kasy na całego kompa od razu. Zawsze można kupować sobie po 1 części czy dwóch co miesiąc czy nawet rzadziej i sobie złożyć kompa bez nadmiernego odczucia tego...
ps. i można zawsze sprzedać stary komputer :)
 
Last edited:
NIe ma co offtopwać tak czy inaczej.
W kwestiach grafiki to ja mam wrażenie że oni póki co to puszczają na medium albo co najwyżej high, te wszystkie gampelaye.
Trailer "Miecz przeznaczenia" był na ultra i tam widać jak to wszystko wygląda. Ultra szerzej pewnie pokażą dopiero przy podaniu wymagań sprzętowych.
No i te wszystkie smęcenia o downgradach grafiki są szalone, rozumiem to w czasach kiedy Ubisoft poleciał w kulki z WD (jak dobrze że nie kupiłem tego chłamu) jednak CD Projekt nie robi takich wałków, już nie chodzi o kwestie wałków jako wałków samych w sobie ale zdają sobie sprawę że tylko by na tym stracili.
Jak mi grafa będzie wymiękać czy nawet dwie połączone (co i przy jednej jest wątpliwe) to też super, za czas jakiś po dorwaniu jej następcy, będzie lepiej i tyle :)
 
@GosuPl te wszystkie krzyki o downgrade są dla mnie śmieszne bo jak o tym gadają to podają sobie jakieś gify i porównują grę z dzisiejszych gameplayów do screenów i urywek z czasów kiedy gra była jeszcze na mało zmodyfikowanym silniku i chodziła na dx9 i dla nich właśnie te screeny z dx9 są lepsze niż te teraz na dx11, a co do ustawień graficznych to w jakimś wywiadzie ostatnio powiedzieli że podobno są na all maxed :d
 
No jest, po czym dodaje że to stary biuld i że grafika będzie lepsza. Wszystko ok :)
Mówi tam nawet dalej że w jakimś wywiadzie się pomylił i powiedział iż "Wiedźmin 3" będzie większy od "Wiedźmina 2" jakieś 60 razy, po czym kiedy pogadał o tym z kumplem z developer teamu, tamten stwierdził że te 60 razy jest znacznie bliższe prawdzie niż 35 razy wielokrotnie zapowiadane.
Jaram się jak dziecko :D
 
Last edited:
Czym rozczarowany? Wielkością świata? Po zapewnieniach, że W3 będzie miało większy świat od Skyrim jestem spokojny o jego (świata) rozmiar.

Nie ma co zwracać uwagi na takich trolli. Ja gościa mam w ignorowanych bo nie chce się mi czytać jego "mądrości" :)
 
Od dawna wiadomo, że @Zawiszay wszystko nie pasuje, więc nie ma co się przejmować :)
Tylko jedna rzecz mnie nurtuje jak mu tak wszystko nie pasuje i źle to po co tu jest na tym forum gry która de facto ma go rozczarować :)
 
Przecież "Ultra", "Wysokie", "Średnie" to tylko subiektywne określenia dewelopera, a nie obiektywna prawda.
Dopóki grafika i optymalizacja będą na zadowalającym poziomie dopóty nie będzie miało dla mnie znaczenia czy nazwą to "ultra" czy "średnie".
To może powinienem się podniecać, że odpalam takiego Risena 3 na ultra i mieć takie same pretensje co do Wiedźmina 3?
No bo jak to? Risen 3 chodzi mi na moim gtx 770 na ultra, a Wiedźmin 3 tylko na średnich/wysokich? Hańba!
Może niektórzy lubią się onanizować przy benchmarkach i chwalić znajomym, że odpalają każdą grę na ultra na swoim Tajtanie.
Sorki, ale nie rozumiem co niektórych.
 
Top Bottom