Wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ujawnione!

+
Z tego co pamiętam, konsole oferują jakość zbliżoną do ustawień średnio-wysokich z wersji PC. Dlatego też, wymagania rekomendowane nie są dopasowane do konsol tylko do na prawdę mocnych PC, które szczegółową grafikę i wszystkie inne bajery uciągną bez problemu.

Z tego co pamiętam padły jakieś obietnice o FullHD na konsole. Jeżeli na piecu do tego potrzebne będzie R9 290 to na konsoli będziesz mógł gotować jajka przy 8 FPS-ach. Będziesz miał zarówno odpowiednią temperaturę jak i odpowiednio dużo wolnego czasu.
 
Last edited:
Też jestem ciekaw co dokładnie oznaczają rekomendowane wymagania. No bo chyba nikt nie wierzy, że gtx 770 pozwoli na granie w 1920x1080 na ultra, ze wszystkimi bajerami w stałych 60 fps.
 
Czyli uważasz, że zasilacz jest dobry i uciągnie kilka lat? Bo zamierzam złożyć twój zestaw. Nie znam się za bardzo na składaniu komputerów, a z marketu nie kupię przeca. Dajesz słowo? :D
Słowo, to Ci może dać producent. Ode mnie gwarancji nie wymagaj. Swoją opinię na temat produktów Chieftec-a już wyraziłem.


Idź do tematu o sprzęcie i napisz ilość Twojej gotówki, ten i7 jest tam upchnięty to słabej płyty głównej, a zasilacz to parodia.
Przeczytaj jeszcze raz dokładnie tamtego posta.
.
.
.
Gdzie tam jest napisane, że jest to jedyna najlepsza konfiguracja gwarantująca niespadanie poniżej 30 fps dla niskich i 60 fps dla zalecanych? Napisałem wyraźnie, że podzespoły są dobierane na szybko i z myślą o kieszeni - stąd brak procesorów w wersji "K", płyty z nowym chipsetem "Z" i pamięci DDR3@2333MHz. A pisząc o zasilaczach nie kopiowałem jak małpa obiegowych (nie zawsze prawdziwych) opinii, tylko oparłem się o swoje własne, organoleptyczne doświadczenia. Mam o tym sprzęcie swoje zdanie. Byćmoże zmieni sie ono, gdy przejadę się na jakimś Chieftec-u, ale na razie nie mogę o nich powiedzieć zego słowa.
 
Pozwolę sobie porównać, z AC Unity, wymagania są praktycznie identyczne, jedynie te numerki w kartach się nieco różnią i z tego co się orientuję wymagania ACU były pod ustawienia ultra na full HD, więc w wypadku Wiedźmina zapewne jest tak samo, no chyba, że jeszcze ulegną zmianie w końcu do maja jeszcze sporo czasu.
 
Gdzie tam jest napisane, że jest to jedyna najlepsza konfiguracja gwarantująca niespadanie poniżej 30 fps dla niskich i 60 fps dla zalecanych? Napisałem wyraźnie, że podzespoły są dobierane na szybko i z myślą o kieszeni - stąd brak procesorów w wersji "K", płyty z nowym chipsetem "Z" i pamięci DDR3@2333MHz.
Dużo lepiej zrobi, gdy dostanie zestaw dobierany rozsądnie i nie na szybko. Lepiej dołożyć do karty, a nie pakować się w i7.
 
@eustachy_J23
Wytnie się cykl dobowy i dynamiczną pogodę i wymagania od razu polecą w dół.

@Warzoch
Nie ma co się na zapas martwić zawsze istnieje nadzieja że optymalizacja będzie dobra i dasz rade odpalić grę w niższej rozdzielczości.
 
Pozwolę sobie porównać, z AC Unity, wymagania są praktycznie identyczne, jedynie te numerki w kartach się nieco różnią i z tego co się orientuję wymagania ACU były pod ustawienia ultra na full HD, więc w wypadku Wiedźmina zapewne jest tak samo, no chyba, że jeszcze ulegną zmianie w końcu do maja jeszcze sporo czasu.

JEŻELI tak jest - to w miarę OK. Jednak brak tych informacji w specyfikacji wymagań zalecanych jest (IMO) odrobinę lekce sobie ważeniem fanów. Szkodziło coś podać informację tak:

1. Rozdzielczość.
2. Liczba fps.
3. Jakość tekstur.
4. Antyaliasing
.
.
.
N. Ubersampling - wł. czy wył.

WTEDY byłoby OK.

A tak to uważam, że oni sami jeszcze nie wiedzą, co będzie OK dla ustawień zalecanych. Mam nawet wrażenie, że nie bardzo wiedzą co zalecają (GF 770 kontra R9 290 ???, I7-3XXX kontra coś tam AMD ???). Jak to czytałem to miałem oczka jak talarki
 
Dużo lepiej zrobi, gdy dostanie zestaw dobierany rozsądnie i nie na szybko.[...]
Ale można się na podstawie tego przykładu zorientować w przyblizonych kosztach? Mozna. Zresztą znów nie przeczytałeś tamtego posta, a przeciez napisałem w mnim wyraźnie, że nie jest to zestaw wzorcowy,

Lepiej dołożyć do karty, a nie pakować się w i7.
To z całą pewnością będziemy mogli stwierdzić dopiero po dziewiętnastym maja - na chwilę obecną powstrzymałbym się od takich kategorycznych twierdzeń.


Dalsza dyskusja jest bez sensu - ja nie jestem żadnym guru komputerowym, Ty również mi na takiego nie wyglądasz.
Howgh.
 
Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze dobierałem zasilacz tak, aby suma maksymalnego poboru mocy wszystkich podzespołów nie przekraczała 60-65% mocy zasilacza (przy aktywnym PFC). Ma on wtedy największą wydajność i nie jest przeciążony.
Ale to chyba dyskusja bardziej pasująca do ogólnego tematu o sprzęcie.

Poradnik dla planujących kupić nowe podzespoły, część 2: nie lekceważcie zasilacza. Jest on równie ważny, co procesor i karta graficzna. Na tanim zasilaczu, mając szczęście, możecie trochę pociągnąć, ale możliwe skutki uboczne nie są zachęcające. Zaczynają się od zwieszeń kompa, spontanicznych resetów, artefaktów graficznych, a kończą na popalonej elektronice.

Jakości zasilacza nie należy oceniać po mocy podanej na pudełku. Wielu producentów oszukuje klientów, podając np. moc szczytową, a nie stałą. Każdy zasilacz ma tabliczkę znamionową, która powinna też być wydrukowana na opakowaniu (jeśli nie ma na pudełku, prawdopodobnie zasilacz jest kiepski). Tabliczka prezentuje m.in. obciążalność poszczególnych linii. Nas interesują głównie +12V, ponieważ to one obsługują GPU i CPU, a więc najbardziej zasobożerne podzespoły. I tu jest często ukryty haczyk: w tanich zasilaczach łączna moc linii 12V jest często niska (np. 300 W), a reszta z reklamowanych np. 500 W przerzucona jest na słabsze linie. Taki zasilacz nie będzie dobrze spełniał swojej roli.

Zasilacz z zestawu wroobelka może być nieco za słaby. Oto jego parametry. Jak widać linie 12V mają łączną moc 360 W. Ja, przy zapotrzebowaniu na moc obecnych podzespołów (jest niższe niż jeszcze kilka lat temu), stosuję zasadę, że zasilacz powinien mieć przynajmniej 2 linie 12V o łącznej mocy nie niższej niż 400 W. Polecam Silentium PC - za 200 PLN można już kupić mocny i cichy sprzęcik.
 
Dalsza dyskusja jest bez sensu - ja nie jestem żadnym guru komputerowym, Ty również mi na takiego nie wyglądasz.
Howgh.
A Ty nie czytasz moich. Co z tego, że nie jest wzorcowym zestawem? On potrzebuje takowego, więc wysłałem go do tematu o sprzęcie, co ignorujesz całkowicie. Ignorujesz wszystkie porady i uwagi dotyczące tego zestawu.
 
Ciekawe ile razy jeszcze padnie pytanie: "Ale rekomendowane do czego? 1080p i 60fps czy 480p i 24fps???". Nikt nie podaje takich informacji, nigdy. Czytając ten wątek, ale przede wszystkim growe portale mam wrażenie, że 30% ma pierwszy raz w życiu styk z wyłożonymi wymaganiami sprzętowymi dla gry. Nie widzę powodu dla którego CD Projekt RED miałoby zostać protoplastą w tej kwestii.
 
Poradnik dla planujących kupić nowe podzespoły, część 2: nie lekceważcie zasilacza. Jest on równie ważny, co procesor i karta graficzna. Na tanim zasilaczu, mając szczęście, możecie trochę pociągnąć, ale możliwe skutki uboczne nie są zachęcające. Zaczynają się od zwieszeń kompa, spontanicznych resetów, artefaktów graficznych, a kończą na popalonej elektronice.

Jakości zasilacza nie należy oceniać po mocy podanej na pudełku. Wielu producentów oszukuje klientów, podając np. moc szczytową, a nie stałą. Każdy zasilacz ma tabliczkę znamionową, która powinna też być wydrukowana na opakowaniu (jeśli nie ma na pudełku, prawdopodobnie zasilacz jest kiepski). Tabliczka prezentuje m.in. obciążalność poszczególnych linii. Nas interesują głównie +12V, ponieważ to one obsługują GPU i CPU, a więc najbardziej zasobożerne podzespoły. I tu jest często ukryty haczyk: w tanich zasilaczach łączna moc linii 12V jest często niska (np. 300 W), a reszta z reklamowanych np. 500 W przerzucona jest na słabsze linie. Taki zasilacz nie będzie dobrze spełniał swojej roli.

Zasilacz z zestawu wroobelka może być nieco za słaby. Oto jego parametry. Jak widać linie 12V mają łączną moc 360 W. Ja, przy zapotrzebowaniu na moc obecnych podzespołów (jest niższe niż jeszcze kilka lat temu), stosuję zasadę, że zasilacz powinien mieć przynajmniej 2 linie 12V o łącznej mocy nie niższej niż 400 W. Polecam Silentium PC - za 200 PLN można już kupić mocny i cichy sprzęcik.

Amen.

Dodatkowo dodam, że zasilacz można kupić na lata. Starzeje się wolniej niż grafy, procki, płyty główne i pamięci. Chyba, że nastąpi zmiana standardu typu AT--> ATX.

Procka też nie należy lekceważyć. Może być wąskim gardłem dla grafy. MUSI być na odpowiednim poziomie by karta grafiki mogła pokazać co potrafi.

---------- Zaktualizowano 21:58 ----------

Ciekawe ile razy jeszcze padnie pytanie: "Ale rekomendowane do czego? 1080p i 60fps czy 480p i 24fps???". Nikt nie podaje takich informacji, nigdy. Czytając ten wątek, ale przede wszystkim growe portale mam wrażenie, że 30% ma pierwszy raz w życiu styk z wyłożonymi wymaganiami sprzętowymi dla gry. Nie widzę powodu dla którego CD Projekt RED miałoby zostać protoplastą w tej kwestii.

A obietnicę FullHD na konsolki z niewypasionymi grafami można podać?
 
@norolim1 - jeśli do mnie pijesz* to przedstaw sobie, że wiem jakie parametry zasilacza brać pod uwagę. Wiem również skąd wziął się podział mocy na dwie linie +12V w zasilaczach, wiem również dlaczego dwie słabsze linie są gorszym rozwiązaniem (trudniejszym w optymalnym wykorzystaniu) od jednej mocniejszej.


*) - a jeśli nie, to przepraszam, nie czuj się urażony.
 
@norolim1 - jeśli do mnie pijesz

Nie piję do nikogo. Próbuję być pomocny, bo wymagania wieśka trochę mnie przeraziły. Ja w sprzęt zainwestowałem i nie mam się czego obawiać, ale wielu forumowiczów już załamuje ręce, bo przygotowanie kompa na ich ulubioną grę to spore wyzwanie.

Wspomniałem Cię w poście, bo zrobiłeś zestawienie, po którym rozgorzała dyskusja na temat zasilaczy. Mając świadomość, że wybór odpowiedniego nie jest łatwy, postanowiłem podzielić się tym czego się nauczyłem, składając wszystkie swoje kompy.

Swoją drogą, w świetle tych nowych danych na temat wymagań, chętnie bym zrobił taki zbiorczy temat z konkretnymi poradami dotyczącymi rozbudowy sprzętu, ale pewnie zi3lona i tak by zamknęła, więc nie będę się wysilał.
 
Słowo, to Ci może dać producent. Ode mnie gwarancji nie wymagaj. Swoją opinię na temat produktów Chieftec-a już wyraziłem.



Przeczytaj jeszcze raz dokładnie tamtego posta.
.
.
.
Gdzie tam jest napisane, że jest to jedyna najlepsza konfiguracja gwarantująca niespadanie poniżej 30 fps dla niskich i 60 fps dla zalecanych? Napisałem wyraźnie, że podzespoły są dobierane na szybko i z myślą o kieszeni - stąd brak procesorów w wersji "K", płyty z nowym chipsetem "Z" i pamięci DDR3@2333MHz. A pisząc o zasilaczach nie kopiowałem jak małpa obiegowych (nie zawsze prawdziwych) opinii, tylko oparłem się o swoje własne, organoleptyczne doświadczenia. Mam o tym sprzęcie swoje zdanie. Byćmoże zmieni sie ono, gdy przejadę się na jakimś Chieftec-u, ale na razie nie mogę o nich powiedzieć zego słowa.

To że masz swoje podejście do sprzętu i swoje przekonania, nie oznacza że możesz ludzi wprowadzać w błąd.
Zasilacz który poleciłeś to dno dna, nie jest to Chieftec, jedyne co ma z Chiefteciem wspólnego to logo, NIC więcej.
To jest zwykły noname, sprzedawany pod logiem "Szefa".
Inna sprawa to to że Chieftec od dawna nie robi już dobrych zasilaczy.
Także jeżeli nie masz wiedzy na ten temat, nie sugeruj ludziom czegoś co może skończyć się tragicznie dla ich sprzętu.
Pomijając fakt że ten zasilacz to śmieciuch, nie ma realnej mocy 450w.

Nie mam zamiaru Cię obrażać czy poniżać itd.
Natomiast jak widzę, nie przyjmujesz do wiadomości że poleciłeś bubel, bierz odpowiedzialność za swoje czyny/Słowa.
Bo ktoś Ci zaufa w tej kwestii i się na minę natnie.Wyciągnij wnioski i nie popełniaj więcej takiego błędu :)
 
Last edited:
A obietnicę FullHD na konsolki z niewypasionymi grafami można podać?
Ale nie rozumiem za bardzo co chcesz uzyskać tym pytaniem w kontekście wymagań PC i aktualnego wątku. Przy konsolach są podawane, z resztą często świeżo przed premierą. Wywoływało to larum w wojnach XOne vs. PS4 (słuszny i który nie dziwi). W światku PC to standardem nie jest i wątpię, że w przyszłości będzie.

Ta obietnica nie jest oficjalnym stanowiskiem (o ile mówisz o tej sprzed roku).
 

Guest 3669645

Guest
Z zasilaczy osobiście polecam SilentiumPC Deus G1 :p Niedrogi, a porządny.
 
Top Bottom