Chór Kameralny w Edycji Rozszerzonej

+
Datroma said:
Nie to samo, bo nie polskie.

A to muzykę dzielimy w zależności od kraju pochodzenia twórców - ciekawe kryterium w kontekście porównywania ich dzieł - tyleż ciekawe co bezsesowne.

Datroma said:
Gdy pierwszy raz słyszałem Dragonborn theme miałem dreszcze :p

Dobrze, że nie doznałeś jakiejś ekstazy; podobno były takie przypadki ;)

Hmmm, Jeremy Soule ... a do "duszy" z tym ;), jak już, to wole takie:

http://www.youtube.com/watch?v=4z9TdDCWN7g&feature=related
 
Rzyczywiście bardzo ładne wykonanie tej Pani,a jeszcze lepiej brzmiałoby grane na lutni.
 
nickstone said:
A to muzykę dzielimy w zależności od kraju pochodzenia twórców - ciekawe kryterium w kontekście porównywania ich dzieł - tyleż ciekawe co bezsesowne.

Nie chodziło mi tutaj że dzielę muzyka na polską i zagraniczną. Wiedźmin jest grą tworzoną przez Polaków i wolałbym też by Polacy komponowali muzykę do niej :)
 
Ecstasy said:
Zaiste utwór dobry ale niestety daleko mu do tego dovahkiin.

A nie zgodzę się. Pomijając to, że oba utwory są w innych klimatach i mają oddawać zupełnie inny nastrój, przywołany przez Ciebie „The Song of the Dragonborn” jest według mnie znacznie gorszy. A to z takiego powodu, że po prostu brzmi bardzo oklepanie – miała być bohaterska, wielka pieśń na cześć dovahkiina, no to jest, z wykorzystaniem wszystkich elementów do tego niezbędnych. Odtwórcza, napompowana jakimś takim sztucznym patosem (jak ostatnie Transformery)… Taki trochę pop muzyki klasycznej, pisany, żeby było monumentalnie i tak, jak się publika przyzwyczaiła, a nie, żeby oddać, przekazać jakieś emocje. Elaine Ettariel, jak to napisał Gombrowicz w „Dziennikach” (łał, szpan oczytaniem) „nie klęka przed sztuką”, bo sztuka nie ma być taka a taka jak Bozia czy krytycy kazali, tylko ma służyć nam jako źródło przekazu, zabawą formą jak nam się tylko podoba. I to moim zdaniem udaje się Panu Marcinowi Przybyłowiczowi – to pieśń która wyraża, a nie odtwarza.
 
@up
O, właśnie - ja też, słuchając Dragonborn odniosłem wrażenie, że jest to jakieś takie nadęte, i że już to gdzieś słyszałem wcześniej. Elaine Ettariel słucha się inaczej - tam jest coś nowego.
 
@Datroma
Uściślając - grę tworzy polskie studio, ale nie wszyscy twórcy są Polakami.

I do rzeczy:

albo
Datroma said:
Do Wiedźmina 3 zatrudnijcie Jeremy Soule.
albo
Datroma said:
Wiedźmin jest grą tworzoną przez Polaków i wolałbym też by Polacy komponowali muzykę do niej :)

Albo to jakiś dysonans poznawczy, albo czas się zdecydować.
 
A ballada wyżej zalinkowanej bardki :)p) bardzo mi się podoba. Stworzyła bardzo przyjemną, delikatną pieśń, z jakimś takim celtyckim feelem. :D
 
Ecstasy said:
Zaiste utwór dobry ale niestety daleko mu do tego Dovahkiin.
Żaden Dovahkinn. To nic innego jak nowa aranżacja tematu przewodniego Morrowinda z chórem w tle.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=ZWuNf4gxwuM[/media]

Co zaś się tyczy Wiedźmina. Jestem za wspieraniem rodzimych twórców, a nie uznanych (i często przereklamowanych) nazwisk. Chciałbym, by Redzi ponownie zaprosili do pracy nad W3 Pawła Błaszczaka - najlepiej wcześniej, bo to niesłychanie zajęty człowiek, odkąd jest szefem departamentu dźwiękowego w Techlandzie. Nawiasem mówiąc polecam ciekawy wywiad.
 
Motyw przewodni Morrowinda to istne arcydzieło. Mam kilka takich perełek plus soundtracki z obu Wiedźminów zmontowane w jedną playlistę do czytania książek. :)
 
nickstone said:
@Datroma
Uściślając - grę tworzy polskie studio, ale nie wszyscy twórcy są Polakami.

I do rzeczy:

albo

albo


Albo to jakiś dysonans poznawczy, albo czas się zdecydować.

Odnośnie Jeremy Soul to była tylko sugestia. BTW: Tak, mam dysonans poznawczy.
 
pytanie do REDÓW albo kogoś kto zna na nie odpowiedź:

O której godzinie będzie można już pobrać Edycje Rozszerzoną Wieśka 2?
 
Michax ja tez właśnie nie wiem czy czekać bo nie znalazłem na forum żadnego posta na temat godziny o której będzie można pobrać brakujący plik...
 
Mi to lotto aktualnie, bo i tak najwcześniej dam radę pograć sobie w ER w piątek wieczorem :p
 
no to miło:D
zmiany w ER obejma też akt 1 i 2 bo nie wiem czy zaczynać grę od nowa czy kontynuować od początku 3?
 
MennoCoehoorn said:
no to miło:D
zmiany w ER obejma też akt 1 i 2 bo nie wiem czy zaczynać grę od nowa czy kontynuować od początku 3?
Graj od początku, przecież żal stracić choćby jedną cutscenkę :)
 
Top Bottom