Szukam moda / Proponuję moda

+
Było, nie było?

http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/785/?

No nic, wrzucam, może się komus przyda. Nie wiem jak mod się sprawuje w praniu (możliwe, że dupnie), bo sam testować to i inne rzeczy będę dopiero po pojawieniu się KiW i naturalnie kompatybilnych z owym dodatkiem modów (np. BCE2). Tak czy inaczej coś podobnego powinno istnieć od początku, bez konieczności wspierania się modyfikacjami, a nie, że niemilcy są przyczepieni do konkretnych miejsc, gdzie ino w kółko spawnują, a nocą i za dnia spotykamy jedno i to samo. Przecież różne monstra o różnych porach były już w W1 (też mi redefinicja)
Tak w ogóle to czekam na narzędzia moderskie z prawdziwego zdarzenia, takie które pozwolą zmienić właściwie wszystko, nie tylko alchemię, system walki czy rozwój postaci, ale nawet system aktywności enpeców (coby na przykład nie sterczeli jak pionki 24h w jedym miejscu non-stop).
Gameplay w W3 niestety słabuje jak jeszcze nigdy w cyklu. W kontekście tylu fatalnych designerskich decyzji (i szczerbiastycznego wątku głównego) istny zalew wysokich ocen, to jakiś ponury żart (i genialna robota marketingowców zarazem).
 
Tak w ogóle to czekam na narzędzia moderskie z prawdziwego zdarzenia, takie które pozwolą zmienić właściwie wszystko, nie tylko alchemię, system walki czy rozwój postaci, ale nawet system aktywności enpeców (coby na przykład nie sterczeli jak pionki 24h w jedym miejscu non-stop).

To se poczekasz :D
Sam mod świetny, fajna sprawa, kiedy po opowieści wieśniaka we Wrzosowej nagle otoczyli mnie jeźdźcy Gonu :p No i można go bardzo dobrze spersonalizować.
 
Jeśli jakiekolwiek narzędzia będą to po premierze Krwi i Wina. W sumie to nie graczom powinno na nich zależeć, a samym Redom, bo narzędzia modderskie to dłuższa żywotność gry. Z drugiej strony to gra się sprzedała, a twórcy na wypuszczeniu REDkita nic nie zyskują, no, ale satysfakcja jest bezcenna kiedy za 15 lat nadal by powstawały modyfikacje do Wiedźmina 3, tak jak ma to miejsce w dwóch pierwszych Gothicach.
 
To se poczekasz :D

Wiem, powiedziałbym, że mi się nie spieszy, ale gamplay moderką nietknięty tak bardzo boli...

Z drugiej strony to gra się sprzedała, a twórcy na wypuszczeniu REDkita nic nie zyskują

A nawet tracą (wizerunkowo), gdy okazuje się, że garstka zapaleńców, czasem nawet jeden (DarthMod do Empire TW bez którego w grze AI właściwie nie istnieje) wykonuje lepszą robotę niż duży zespół z równie sporym zapleczem. Deweloper wypada wówczas w niekoniecznie korzystnym świetle, a że w W3 jest co naprawiać... Tak czy inaczej właściwie zawsze wychodzi to grze (i graczom naturalnie) na dobre. Na przykład X-Com i Long War, New Vegas i Project Nevada, czy HoI: DH i NWO2. CDP RED ma b. zdrowe podejście odnośnie dlc czy drm'ów, ale w kwestii wsparcia dla modów niestety nie i wielka szkoda, bo o ile SzK w przeciwieństwie do podstawki oferuje b. udaną opowieść i rewelacyjnego naczelnego złodupca, tak gameplay nadal leży.

Sam mod świetny, fajna sprawa, kiedy po opowieści wieśniaka we Wrzosowej nagle otoczyli mnie jeźdźcy Gonu :p No i można go bardzo dobrze spersonalizować.

Czyli działa, dziękować. Czegoś takiego bardzo mi w W3 brakuje. Byłem w zasadzie pewien, że w grze z dużym, otwartym światem, rozmaite zdarzenia losowe będą na porządku dziennym. Miło by było, gdyby w czasie burzy na przykład, czasem, ni z tego ni z owego, zjawiał się gon w upiornej postaci i gnał po niebie (wiem, że tym razem występuje on w formie cokolwiek namacalnej, ale jedno drugiego nie wyklucza). By można było wyśledzić docelowy przystanek takich zjaw i je zdjąć jeśli wola, że za dnia i nocą natykać będziemy się na odmienne monstra (toć to było w W1, a tu redefinicja przecie, szumne zapowiedzi i w ogóle) i nie zawsze w tych samych miejscach, że potwory i bandyci kręcić się będą po świecie i od czasu do czasu coś ubiją, kogoś napadną. Takie tam, tym bardziej, że zapowiadano coś na kształt rozbudowanego ekosystemu. I jak to u Redów bywa na zapowiedziach i obietnicach w większości przypadków się skończyło. Nie ma ekosystemu, nie pa PoI w obiecanej formie, itd. Tyle, że tym razem, w odróżnieniu od W2 (tam blisko rok nad grą nikt nie dłubał, bo nie było za co), była zarówno duża ekipa, jak i pieniądze. A wyszło w zasadzie na jedno.

Koniec końców świat jest cokolwiek pustwy i sterylny.
No nic, w sumie jak już będzie BCE2 (który między innymi zniesie absurdalne ograniczenia poziomowe względem ekwipunku i zadań), dorzuci się garść innych modyfikacji (m. in. na ciemniejsze noce, modyfikowalną kamerę, zdarzenia losowe właśnie) i nie będzie najgorzej. Aczkolwiek cały czas liczę, że Redzi przy okazji drugiego z dodatków podziją coś na polu gameplay'u, nie jakoś kompleksowo ma się rozumieć, ale jednak...
 
Last edited:
No, też sobie wyobrażałem, że ten świat rzeczywiście będzie żywy po tych szumnych zapowiedziach. A przypomina on raczej jakieś MMO w którym potworki z widocznym poziomem stoją sobie grzecznie w jednym miejscu. Nie mówiąc już o tym by nękali wieśniaków. To nawet w Gothicach dało się sprowadzić potwory w pobliże obozów i miasta by strażnicy musieli sobie z nimi poradzić.
Jeśli chodzi o mody to już kilka zainstalowałem jak: Darker Nights, Absolute Camera, Indestructible Items, No Item Level Requirements i jeszcze kilka dupereli, które zmieniają aspekty wizualne. Teraz właśnie czekam na jakiegoś moda, który zmieni całą mechanikę: poziomy przeciwników, poziomy zadań, rozwój postaci. Nie miałbym nawet nic przeciwko jakiemuś skalowaniu poziomu przeciwników, tak by poszukiwania Ciri można było zacząć od dowolnego miejsca.
 
Odnośnie tego moda Random Encounters. Powie mi ktoś jak wyłączyć te cholerne liczby, które cały czas wyskakują w lewym dolnym rogu ekranu? Jest to denerwujące, że odinstalowałem tego moda, który wydaje się być fajny, ale te posrane liczby psują całą zabawę...
 
Odnośnie tego moda Random Encounters. Powie mi ktoś jak wyłączyć te cholerne liczby, które cały czas wyskakują w lewym dolnym rogu ekranu? Jest to denerwujące, że odinstalowałem tego moda, który wydaje się być fajny, ale te posrane liczby psują całą zabawę...

Jest to opcja "Pokaż czas do kolejnego zdarzenia" czy coś takiego, w menu do wyłączenia.
 
Dobra, już się z tymi liczbami uporałem, lecz przeciwnicy spawnują się w nieskończoność co sekundę. Jak to ustawić?
 
Dobra, już się z tymi liczbami uporałem, lecz przeciwnicy spawnują się w nieskończoność co sekundę. Jak to ustawić?

Masz jakieś konflikty? Na pewno wszystko ustawiłeś dobrze w menu, albo ręcznie albo preset? Bo to nie błąd ustawień a już całego moda.
 
Poszukuję moda na grafikę na:

 
Top Bottom