Recent content by undomiel9

+
  1. undomiel9

    Seriale

    To serial na motywach znanej książki, scenarzyści dobrze potraktowali materiał źródłowy i udało im się przekazać zwłaszcza różnice kulturowe. „Gainjin” Japończyków raczej nie zrozumie, ich kultura jest bardzo odmienna, w tym tok myślenia, priorytety, potrzeby. Serial to dobrze oddaje i może...
  2. undomiel9

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Na wszelki wypadek powtórzę, bo nałożyły się posty - proszę już wrócić stricte do wątku; kolejne posty nie na temat będą kasowane. Nie znamy siebie nawzajem i swoich życiowych zapleczy, a z drugiej strony określenia o rakach czy padakach funkcjonują w słowniku i przestrzeni publicznej jako...
  3. undomiel9

    [UWAGA! - SPOILERY] Serial Wiedźmin (Netflix) - wrażenia spoilerowe

    Temat budzi dużo emocji i generuje dyskusję, to dobrze - tylko niech to będzie dyskusja na poziomie. Proponuję powstrzymać się od pokazywania palcem, kto kiedy jest fanem, a kiedy nie, bo nie musimy wszyscy lubić tego samego. Mamy też różny poziom wrażliwości, więc bezpieczniej by było nie...
  4. undomiel9

    Seriale

    O taką opinię nic nie robiłam! Przymierzam się do seansu, ale wokół pełno recek „jak gry, nie jak gry, lepsze gorsze, gry ogólnie słabe, gry ogólnie fajne, odzwierciedlili nie odzwierciedlili”…. a ja, cóż, nie grałam, tylko chciałam to obejrzeć jak serial ;) I oto recenzja „jak serial” it is...
  5. undomiel9

    Seriale

    Właśnie sobie popatrzyłam i, nie powiem, no no. Jako osoba, która - obawiam się - pamięta (ale przez mgłę!) premierę wersji z Chamberlainem w tvp, pozostaję od tamtego czasu w kręgu zachwyconych estetyką Nipponu, a ten serial jest zdecydowanie lepszy od pierwowzoru. Czytałam, że twórcy...
  6. undomiel9

    Saga Baldur's Gate

    No toż przecież, a co innego. Ikoniczny song!
  7. undomiel9

    Saga Baldur's Gate

    "A IE woła: ...przeglądarkami!" - czyli recenzja BG dawno po tym, jak najstarsi górale zagrali. (A w zasadzie bardziej additamentus do wstępnej oceny wyżej, pod którą się nadal podpisuję rękami, nogami i mackami) Tak, zagrałam, ograłam i wygrałam, przegrywając ponad 140 godzin w życie, ale tak...
  8. undomiel9

    Phantom Liberty problem

    Wystarczy jeden wątek. Tu zamykam.
  9. undomiel9

    Saga Baldur's Gate

    Ze względów rozmaitych podchodziłam do BG3 jak do jeża, w najlepszym razie można powiedzieć, że mnie ten tytuł nie nahajpował zbytnio na etapie przedpremierowych zajawek. I to w sumie ciekawe bo... Ja, tak w zasadzie, to swoje całe zainteresowanie gatunkiem rpg zaczęłam właśnie od BG, pierwsza...
  10. undomiel9

    Z pamiętnika studiującego Xięgi...

    ZATARŁEŚ. It’s official. A kolega @Sinkey87 ciekawie zestawił: Achaja, której nie cierpię, bo zaiste dla mnie obrzydliwa i płytka historia vs Saga o Ludziach Lodu, którą przeczytałam ze 20 razy (ale z obecnej perspektywy już by mnie nie wciągnęło jednakowoż).
  11. undomiel9

    Z pamiętnika studiującego Xięgi...

    Nieszczęsne, przepraszam, co? O nie nie nie, proszę Pana, chciałam coś polecić być może, ale w tej sytuacji nie mogę, sumienie mi nie pozwala. Ćwiek i Piekara > King, no ja nie mam pytań, wychodzę, milcząc ozięble i zamykając z hukiem drzwi. PS. Nie no, żartuję, nadal się lubimy (wcale nie)...
  12. undomiel9

    Weź udział w konkursie świątecznym RED Holidays 2023!

    Ramen już nigdy nie będzie smakował tak samo, choom!
  13. undomiel9

    Seriale

    Mam podobnie - od strony aktorskiej jest super, tło i otoczka klimatyczne, nie mamy się czego wstydzić. Poziom dowcipasa też przeważnie całkiem, całkiem. Tylko niekiedy przesyt z żartami i łamaniem czwartej ściany w niemal każdym dialogu i scenie, i bywa przaśnie. Ale dopiero 2 odcinki obejrzane...
  14. undomiel9

    Aktualizacja 2.1

    To wygląda na to, że załapałeś się na jakiś glitch albo w inny sposób udawało Ci się "oszukać system", bo nagość w grze miała działać tylko w trybie garderoby, nie w trybie foto. To Ty miałeś cały czas buga, a nie "reszta świata". Nie bez powodu powstał specjalny mode na odblokowanie nagości w...
  15. undomiel9

    Seriale

    "Ciała" na Netfliksie, leci polecajka. Tylko 8 odcinków, co, myślę, pozwoliło uniknąć rozwleczenia, ale i przeładowania akcją. Tempo jest miejscami niespieszne, ale całościowo wg mnie dobrze rozłożone, kolejne odcinki klikają się same. Tytuł w sam raz do obejrzenia w deszczowy weekend. Historia...
Top Bottom