Search results

+
  1. Chodak

    Gry komputerowe

    No zobaczymy. Z jednej strony, historia z pierwszej części jest zamkniętą całością. Z drugiej strony, bohaterka nadal żyje i przeszła istotną przemianę. Jest więc nadal dobrym materiałem na protagonistkę kolejnej historii. Po jedynce mam dla twórców ogromny kredyt zaufania, więc nie jojczyłbym...
  2. Chodak

    Kingdom Come: Deliverance

    No niestety, dubbing to są spore koszty. Czasem twórcy decydują się na dołożenie go później, gdy już gra trochę zarobi. W jedynce też byłem zawiedziony, że postaci nie mówią po czesku czy niemiecku.
  3. Chodak

    Kingdom Come: Deliverance

    Nie oglądałem zwiastuna, ale ciekaw jestem czy coś zmienią w systemie walki. Rozumiem ideę, ale jak dla mnie to była jednak droga przez mękę. Jak już się nauczyłem w jedynce skutecznie walczyć, to uznałem, że jest to tak irytujące, że porzuciłem grę. :/
  4. Chodak

    Pillars of Eternity

    Jak dla mnie, PoE ma tragicznie zaimplementowaną walkę z aktywną pauzą. Ograłem ostatnio EE BG1 i 2 i były o niebo lepsze. Szkoda, że opcji turowej nie dodano do pierwszego PoE, bo widać, że dodając ją do dwójki zauważyli problem. Jak dla mnie, turowa walka jest kluczowym elementem, dzięki...
  5. Chodak

    Saga Baldur's Gate

    To akurat fajnie, bo ja się od serii Divinity odbiłem przez, moim zdaniem, płytki i generyczny setting. Gdyby natomiast Larian zabrał się za Warhammera Fantasy albo Świat Mroku...
  6. Chodak

    Seriale

    Ja na razie nadrabiam "Watahę", bo nie wiedzieć czemu myślałem, że to jakiś militarystyczno-sensacyjny twór o narodowym skręcie*, a to bardzo dobry kryminał z zacięciem do skandynawskiego noir, o ile wybaczy się niektóre dziury logiczne w scdnariuszu. *To pewnie przez tytuł. "Prawdziwy Romans"...
  7. Chodak

    Gry komputerowe

    Nikt jeszcze nie pisał, że nowa Senua wyjdzie 21 maja? https://store.steampowered.com/news/app/2461850/view/3943531542791921082?l=polish Jaram się jak miecz Surtra :D
  8. Chodak

    Seriale

    Ja w ramach oczekiwania na komplet odcinków 4 sezonu zrobiłem jeszcze rewatch drugiego i utwierdziłem się w ocenie, że choć inny, jest równie dobry co pierwszy. Jasne, nie ma nawiązań do uniwersum Lovecrafta, a intryga jest bardziej przyziemna, ale za to mamy świetne neo-noir i walące w ryj...
  9. Chodak

    Saga Baldur's Gate

    Dokładnie, po co tworzyć postać o określonych statystykach, jeśli i tak nieudane rzuty załatwiamy ladowaniem do skutku.
  10. Chodak

    Saga Baldur's Gate

    Ja chyba już pisałem, że po zakupie BG3 na premierę uznałem, że powrót do Faerunu należy jednak zacząć od przypomnienia sobie pierwszych części w wersjach EE. Niedawno w końcu je skończyłem, no i zabrałem się za BG3. Jak zobaczyłem honour mode, to bardzo chciałem grać tylko w tym trybie, jednak...
  11. Chodak

    Seriale

    Ja również jestem po rewatchu pierwszego sezonu i trochę boję się siąść do NIght Country, po tym jak się odbiłem od 4 sezonu Fargo. :) Kaja z JNP twierdzi, że niektóre sceny zostały prawie że 1:1 przełożone z sezonu 1 do 4, a główne postacie to takie żeńskie wersje Rusta i Marty'ego... no...
  12. Chodak

    Marvel Cinematic Universe

    Osobiście na piedestale postawiłbym ex equo 1 sezon Daredevila i Jessici Jones. :)
  13. Chodak

    Mortal Kombat

    Klasyczne fatale były dodane w DLC do MK XL, więc chyba jednak można.
  14. Chodak

    Mortal Kombat

    No wiec jakoś tak wyszło że wpadł do mnie kumpel, z którym zwykle grywam w Mortala, to uznałem że może warto zakupić nowego... ...i wychodzi że nie warto. Patrząć w ogóle na cykl wydawniczy nowych Mortali, mam wrażenie, że należy je kupować w momencie, gdy wychodzi kolejna gra z serii, bo to...
  15. Chodak

    Planszetki graczy Wiedźmin Adventure Game

    Jeśli gra jest wciąż wydawana, to napisałbym maila do polskiego wydawcy (CDPR?). Jest szansa że po prostu doślą zastępcze elementy (mi np. Galakta już kilkukrotnie dosyłała zgubione żetony do planszowej Gry o Tron).
  16. Chodak

    Sapkowski live, czyli wywiady, wywiady...

    Jak dla mnie nie ma żadnej różnicy w "czytalności" Wiedźmina i Trylogii Husyckiej. Jest dokładnie ta sama perfekcja słowa, która nie pozwala się oderwać. Za każdym razem czytałem książkę do końca, cięgiem, bez żadnego spania czy innych nieistotnych przeszkadzajek. Od tamtych czasów jednak...
  17. Chodak

    Forumowa filmówka

    Jak wrażenia po "Zabójcy" Finchera? Jak dla mnie forma wybitna, ale w filmie brakuje nieco treści. Fabułę dałoby się zamknąć w jednym zdaniu. Oglądało się jednak całkiem przyjemnie.
  18. Chodak

    Saga Baldur's Gate

    Kolego @Szincza, a z tymi szatami dla maga to co? W Baldurach były takie Szaty Arcymaga, które dawały AC 5, podczas gdy Pancerz Cieni miał AC 4, więc niewielka różnica. Mamy w BG3 podobnie, czy nie?
  19. Chodak

    Saga Baldur's Gate

    Pytanie do grających - czy proficiency w zbroi jakie daje granie człowiekiem czy Githyanki, jest przydatne dla maga, czy raczej są dostępne jakieś szaty zwiększające zdolności magiczne, które lepiej założyć?
  20. Chodak

    Saga Baldur's Gate

    Nie jestem pewien, czy przy tych zarzutach BG1 będzie satysfakcjonujące.
Top Bottom