Search results

+
  1. S

    [FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

    Akuumo Dzięki. Na to akurat nie zwróciłem uwagi, a opcja jak najbardziej wchodzi w grę. Będę obserwował, czy rzeczywiście Filippa trafia Sigiego. Raz jeszcze dzięki.
  2. S

    [FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

    To ja też z krótkim pytaniem o kartę. Relacja Dijskra-Filippa. Odnoszę wrażenie (zdarzyło się to po raz drugi, za pierwszym razem sprawę zignorowałem), że w momencie, kiedy pierwszą z kart zagranych za pomocą Dijskry jest Filippa, nie wyciąga już drugiej, choć ewidentnie powinno. Ktoś...
  3. S

    OMÓWIENIE NADCHODZĄCEJ AKTUALIZACJI – STREAM 28 SIERPNIA

    Wszystko pięknie, tylko każda złota karta dostała taką wrażliwość, zatem balans czy też różnica między talią potworów a pozostałymi frakcjami nie zmienia się radykalnie. Natomiast bonus w postaci bardzo użytecznych kart wykorzystujących życzenie śmierci (czy też zemstę) jest nie do pogardzenia...
  4. S

    Talie Nilfgaardu - Open beta

    No to jak Panowie i Panie? Czyżby po nowej informacji Red-ów była szansa na powrót do łask szpiegów i szpiegowania? Dwie nowe karty - Zabójca - nielojalny, zadaje jednostce po lewej obrażenie równe sile bazowej tej jednostki i magni troop dostający doładowanie równe liczbie nielojalnych kart w...
  5. S

    [FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

    kotwica407 Hmmm... Może masz rację, chociaż zwrot "are resurrected" zamiast "were resurrected" zasugerował mi jednak, że te jednostki powinny być na stole, żeby zadziałała umiejętność Cerys. Możliwe jednak, że to moje braki językowe, więc oczywiście spierał się o nic nie będę. W takiej sytuacji...
  6. S

    [FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

    To ja też zapytam o zagrywkę Skellige, a konkretnie o opis Cerys. Albo go nie rozumiem albo jest dosyć nieprecyzyjny. Tłumaczyć go można dwojako (nie są to wierne tłumaczenia, ale mają na celu oddanie sensu opisu): "Kiedy po twojej stronie stołu są 4 wskrzeszone jednostki, wskrześ Cerys" lub...
  7. S

    Talie Nilfgaardu - Open beta

    Dołożyć ponad 25 kart? Mało opłacalne - lepiej trzymać się minimum. Możesz przetestować, czy Mangonele nie dadzą rady zamiast rycerzy. Ja w ogóle gram trochę innym układem (zaproponowane talie nie są moje, nie testowałem ich)- z trzema skorpionami do ścinania przeciwnika na starcie, cahirem...
  8. S

    Talie Nilfgaardu - Open beta

    Oj, coś czuję - patrząc choćby na gwentdb, że odkrywanie NG będzie niestety bardzo popularne w ciągu najbliższych kilku tygodni. W sumie to dziwne, bo ani nie dostało wyraźnych wzmocnień w ostatnim patchu, ani inne talie nie straciły jakoś kolosalnie. Ale pewnie ludzie do tego będą musieli...
  9. S

    [FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

    To i ja dopytam i wrzucę pewną sugestię. Ostatnio, grając przeciwko SK, przeciwnik rzucił dzika morskiego, mając kartę po lewej stronie, nie mając po prawej nic. W każdej turze dzik dawał oczywiście bonus tej właśnie karcie. Dlaczego? To wyraźny błąd - dzik powinien działać tylko w sytuacji, w...
  10. S

    Ciekawe zagrania Nifgaardu

    Ciekawe, może sprawdzę co z tego da się wykręcić. Chociaż ja grając na szpiegów totalnie olewam pogodę - nie robi krzywdy, bo punkty złapię i tak bardzo szybko. Zamiast rycerzy mam jednak włóczników Alby, żeby wchodzili na inny rząd, niż Impera i mogli grać z medykami i Fringillą. W sumie, jedno...
  11. S

    Ciekawe zagrania Nifgaardu

    Ciii... Nie przyznawaj się, że Menno ratuje talię Nilfgaardu, bo go zaraz znerfią... Tak, pod szpiegów da się grać i bardzo zaskakiwać, zdejmując pół stołu przeciwnika, za pośrednictwem którego wcześniej władowaliśmy na swoją część całkiem zdrowy pakiet mocnych kart.Ale co robisz z rycerzami w...
  12. S

    Talie Nilfgaardu - Open beta

    genniuss Dzięki za odpowiedź. Faktycznie operator z adeptem może zadziałać. Może spróbuję w najbliższym czasie.
  13. S

    Ciekawe zagrania Nifgaardu

    Tak, z tym akurat trudno się nie zgodzić. Nilfgaard całkiem sprawnie przerzuca karty - całą talię można ustawić pod wyciąganie coraz nowszych kart, ale nie brakuje takiego potencjału nawet przy grze na odkrywanie. Ciągle też nie można narzekać na siłę srebrnych i złotych jednostek (chociaż może...
  14. S

    Jaka jest historia tej frakcji?

    Ojoj, temat raczej z kategorii off-topic, a na dodatek tak obszerny, że trudno będzie go streścić. Historia królestw północy to właściwie historia całej wiedźmińskiej sagi, więc polecam poczytać i pograć. Ale w największym skrócie królestwa północy to swego rodzaju stary świat, który żył sobie...
  15. S

    Ciekawe zagrania Nifgaardu

    No właśnie - czy w Nilfgaardzie dzieje się cokolwiek ciekawego na plus dla tej frakcji? Mam wrażenie, że raczej grający nią dostają trochę batów przy każdej kolejnej aktualizacji. Zupełnie bez marudzenia, bo uważam, że nadal tą talią można coś ugrać, ale brązowe karty czyli jakby nie patrzeć...
  16. S

    Talie Nilfgaardu - Open beta

    Ja wczoraj zacząłem grać czymś takim: http://www.gwentdb.com/decks/21345-nfg Deck za nic w świecie nie wygląda obiecująco i jest banalnie wręcz łatwy do skontrowania. Co jednak dosyć zaskakujące, wygrywa zaliczając naprawdę dużo punktów w ostatniej rundzie (lub drugiej, jeśli przeciwnik nie chce...
  17. S

    O potworach słów kilka, czyli analiza talii

    Wielkie dzięki za zainteresowanie i opinie. Posiedzę, poprowadzę statystyki i się odezwę, żeby nie debatować na próżno :)
  18. S

    O potworach słów kilka, czyli analiza talii

    Prawda, prawda. może to słabość przeciwników, ale statystyki są mniej więcej takie, jak opisałem (nie naciągam, nie mam przecież powodu do nadmiernego chwalenia się). Natomiast mitem jest przewaga Skellige - nie ma takowej, a Avallach jest kartą w gruncie rzeczy szkodliwą (oddawanie kart...
  19. S

    O potworach słów kilka, czyli analiza talii

    O potworach słów kilka, czyli analiza talii Dzień dobry Forumowicze. Przy niedzieli naszła mnie refleksja na podzielenie się z Wami stylem i wynikającym z niego efektem grania talią potworów. Może natchnie to innych graczy do stworzenia podobnych podsumowań dla innych talii, a przy okazji do...
  20. S

    Przeraza. Czyli 100% kart uszkadzających jednostki + 1 jednostka

    Hejka. Jako że grywam potworami dosyć często, grałem i takim cudem. Niestety, w praktyce bezużyteczne, z powodów, które wymieniło tu już kilka osób - złote jednostki, igni, pożoga, bomba itp. sprawiają, że talia jest bardzo mocno uzależniona od taktyki przeciwnika. Na dodatek, w sytuacji, kiedy...
Top Bottom