Staff member

+


Edytor do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest już dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy gry na PC.

Chcesz pograć?

Już wkrótce wzbogacisz swoją grę w Wiedźmina 3: Dziki Gon wachlarzem opcji. Od alternatywnych ubrań i fryzur po kompletnie nowe postacie, środowiska i nie tylko!

Po prostu przejrzyj Nexus Mods*, Warsztat Steam lub inną ulubioną platformę z modami i ciesz się nowymi treściami stworzonymi przez społeczność. Nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź naszą oficjalną stronę REDkita lub ten szybki i prosty tutorial:

*Jeśli używasz Vortexa do Wiedźmina 3 od Nexus Mods, to koniecznie zainstaluj najnowszą aktualizację!

Chcesz modować?

Za chwilę sięgniesz po te same narzędzia, których użyliśmy do stworzenia Wiedźmina 3: Dziki Gon niemal dekadę temu — odświeżone i dostosowane do wymagań moderów! Jest to kompleksowe rozwiązanie, które da Ci większą swobodę niż kiedykolwiek w modyfikacji wszystkich elementów gry.

REDkit do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest całkowicie darmowy dla wszystkich posiadaczy gry na PC! Po prostu odwiedź sklep w którym posiadasz grę i odbierz edytor:
Nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie! Przygotowaliśmy dedykowaną stronę REDkita, gdzie znajdziesz zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, szczegółową dokumentację, a także (już wkrótce) serię tutoriali wideo!
 


Aktualizacja do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon właśnie wychodzi na PC! Wprowadza szereg zmian, które usprawnią modowanie i wesprą działanie nowego REDkita do Wiedźmina 3.

Sprawdźcie listę zmian poniżej, by poznać szczegóły:
 • Aktywowano Warsztat Steam.
Z łatwością zarządzaj modami na Steamie! Zintegrowaliśmy Warsztat Steam z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Użytkownicy Steama nadal mogą korzystać z Nexus Mods lub innych dowolnych platform do modowania, ale teraz mogą zainstalować dowolny mod dostępny w Steam Workshop za pomocą jednego kliknięcia. Po prostu znajdź mod, który ci się podoba, kliknij „Subskrybuj”, a zainstaluje się automatycznie!
 • Dodano wsparcie Warsztatu Steam dla modów DLC (modów z zupełnie nową zawartością).
 • Ułatwiono sposób dodawania do modów nowych identyfikatorów świata.
 • Dodano pełne wsparcie wczytywania modów DLC – usunięto błąd występujący podczas wczytywania dodatkowej zawartości z modów.
 
Premiera REDkita do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest tuż, tuż! 21 maja będzie można pobrać i zainstalować pełną wersję edytora. Zapisy do Playtestu wyłączymy dzień wcześniej.

Nie martwcie się! Projekty rozpoczęte w wersji Playtest edytora będzie można kontynuować. Aby pomóc Wam w migracji postępów, wersja Playtest edytora pozostanie dostępna do 22 maja dla wszystkich, którzy będą już do niej zapisani. Wasze ustawienia powinny załadować się automatycznie w nowej wersji, ale jeśli chcecie zrobić sobie kopię zapasową, to znajdziecie je tutaj:
 • <steamLibrary>\steamapps\common\The Witcher 3 REDkit\bin\r4LavaEditor2.ini
 • <steamLibrary>\steamapps\common\The Witcher 3 REDkit\bin\r4LavaEditor2.sessions.ini

Pamiętajcie, że choć REDkit do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie dostępny za darmo, będzie można go odebrać tylko tam gdzie posiada się grę. Oznacza to, że osoby, które brały udział w Playteście, ale nie posiadają gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steam będą musiały przenieść się do sklepu gdzie posiadają grę. Edytor będzie działać tak samo, niezależnie od tego skąd będzie pobrany.

Dziękujemy, że wzięliście udział w Playteście! Dzięki Waszym opiniom i zgłoszeniom byliśmy w stanie wprowadzić wiele usprawnień do REDkita!
 


Zapraszamy na nadchodzący specjalny odcinek REDstreams, w którym skupimy się na REDkicie — narzędziu moderskim do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Bazuje on na tych samych narzędziach, których nasi deweloperzy używali do stworzenia gry. Naszymi gośćmi będą Bence Hambalko oraz Moritz Baron z Yigsoftu i porozmawiamy m.in o tym co możecie zrobić za pomocą REDkita, możliwościach narzędzi, a także z chęcią odpowiemy na Wasze pytania prosto z czatu!

📅 Data: Wtorek, 21 maja

🕒 Godzina: 17:00

🌐 Miejsce:

Nasz stream kierujemy do wszystkich - doświadczonych moderów jak i również tych, którzy dopiero uczą się modowania gier. Odcinek poprowadzą jak zawsze nasze Starsze Menedżerki ds. Kontaktów ze Społecznością: Amelia Kołat i Alicja Kozera!

Do zobaczenia niebawem!
 
Last edited:
Najnowszy hotfix do wersji Playtest edytora The Witcher 3 REDkit jest już dostępny. Poniżej znajdziecie listę zmian:
 • Różne usprawnienia stabilności.
 • Dodano ostrzeżenie w przeglądarce zasobów jeśli nie został wybrany żaden folder przy importowaniu zasobów.
 • Uniemożliwiono ustawienie r4data jako magazynu do rozpakowywania plików.
 • Panel parametrów materiału będzie teraz domyślnie wyświetlany w narzędziu edycji terenu.
 • Naprawiono budowanie pamięci podręcznej tekstur i tworzenie pustych pamięci podręcznych i metadanych podczas publikowania modów.
 • Ręcznie dodane pliki będą teraz wyświetlać się poprawnie (lub, jeśli zostały usunięte, nie wyświetlać) w przeglądarce zasobów po odświeżeniu wyszukiwania.
 • Naprawiono problem przechwytywania kursora w czasie używania narzędzi edycji terenu.
 • Dodano opcję przywrócenia niezmienionych zasobów w przeglądarce zasobów.
 • Nazwy folderów modów ograniczono do znaków a-Z_0-9.
 • Naprawiono nieklikalne okno dialogowe, które pojawia się w trakcie używania narzędzi edycji terenu/roślinności.
 • Różne zmiany w interfejsie użytkownika okna dialogowego zapisywania i publikacji projektu.
 • Od teraz, podczas pierwszej konfiguracji, będzie sprawdzane, czy folder magazynu jest pusty podczas rozpakowywania plików.
 • Kontrolery PlayStation i Xbox będą teraz działać w oknie podglądu gry w edytorze.
 • Panel wyboru języka w edytorze scen nie będzie już pokazywać zmienionego języka jeśli zmiana języka nie powiedzie się z powodu niezapisanych ciągów znaków.
 


Zapamiętajcie ten dzień — REDkit do Wiedźmina 3, edytor modów bazujący na silniku gry, będzie miał swoją premierę już za dwa tygodnie, 21 maja 2024!

REDkit będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC. Dodajcie REDkit do swoich list życzeń na Steam, GOG.com lub Epic Games Store. Pamiętajcie, że jeśli nie możecie się doczekać, można dołączyć do Playtestu na Steam już dziś!

Szukacie innych ludzi pozytywnie wkręconych w modowanie? Dołączcie do naszych społeczności na oficjalnym forum, serwerze na Discordzie lub Steam Discussions!
 
Właśnie opublikowaliśmy nowy hotfix do wersji Playtest edytora The Witcher 3 REDkit. Lista zmian obejmuje:
 • Dodano wsparcie modów typu DLC w Becie Steam Workshop dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.
 • Dostosowano importowanie plików .csv w formacie UTF-8, aby puste ciągi znaków były pomijane.
 • Dodano informacje zwrotne w procesie importowania lokalizacji: dane nie będą już importowane jeśli w jakimś rzędzie zostanie wykryty błąd.
 • Naprawiono problem, który mógł spowodować crash podczas przebudowy siatki kolizji.
 • Naprawiono problem publikacji, który mógł powodować, że mody oparte wyłącznie o skrypt nie działały.
 
Opublikowaliśmy hotfix do wersji Playtest edytora The Witcher 3 REDkit. Lista zmian obejmuje:
 • Naprawiono problem w wyniku którego skrypty mogły nie zostać poprawnie skompilowane przy starcie edytora w pewnych warunkach.
 • Naprawiono problem w wyniku którego mody publikowane do Warsztatu Steam były umieszczane w niepoprawnych folderach.
 • Dodano weryfikację nazw plików pod kątem problematycznych znaków.
 • Wprowadzono kilka usprawnień do przeglądarki zasobów:
  • ulepszone pola wyszukiwania,
  • ulepszone opcje wyświetlania,
  • dodatkowe filtry.
 


Jeśli nie możesz się doczekać edytora do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, to mamy dla ciebie świetną wiadomość! Od dzisiaj możesz zapisać się do oficjalnego Playtestu na Steam.

The Witcher 3 REDkit jest kompleksowym narzędziem modderskim do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nad którym obecnie pracujemy. Bazuje on na tych samych narzędziach, których nasi deweloperzy używali do stworzenia gry i pozwala na niemal nieograniczoną swobodę w modowaniu. Premierę REDkita planujemy później w tym roku i będzie on dostępny za darmo dla każdego posiadacza gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC.

Aby zapisać się na Playtesty wystarczy, że przejdziesz na stronę The Witcher 3 REDkit na Steam i poprosisz o dostęp.

Dostęp będzie udzielany falami, a po jego otrzymaniu “The Witcher 3 REDkit Playtest” pojawi się w twojej Bibliotece Steam. Pamiętaj, że edytor potrzebuje plików gry, więc upewnij się, że masz też zainstalowanego Wiedźmina 3.

Playtest jest dostępny jedynie na Steam, ale nie martw się — zadziała na dowolnych plikach gry, nawet jeśli posiadasz ją na innej platformie. W dniu premiery The Witcher 3 REDkit planujemy udostępnić także na GOGu i Epic Games Store!

Mamy nadzieję, że będziesz się świetnie bawić testując edytor i wszystko pójdzie gładko, ale pamiętaj, że jest to wersja beta narzędzia i możesz napotkać problemy. Jeśli to się stanie, możesz nam to zgłosić używając dedykowanego formularza na stronie naszej Pomocy Technicznej: http://thewitcher.ly/REDkit_report

Kiedy już zapoznasz się z edytorem, daj nam znać jak ci się podobał — w REDkicie znajdziesz wbudowany odsyłacz do ankiety, ale możesz także zostawić swoje przemyślenia na:
Czekamy na opinie!

Ale chwila… to nie wszystko, co możesz pomóc nam testować!

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Beta Warsztatu Steam

Równocześnie z narzędziami modderskimi pracujemy także nad udostępnieniem Warsztatu Steam dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Możesz nam pomóc sprawdzić tą aktualizację biorąc udział w dedykowanej Becie.

UWAGA: Przed zapisaniem się koniecznie zrób backup sejwów!

Beta testy Warsztatu Steam i Playtest edytora The Witcher 3 REDkit mają wspólne podłoże, ale są kompletnie niezależne od siebie. Nie musisz brać udziału w obu i możesz odpalić Betę nie zapisując się na Playtest, jak również Playtestować edytor bez uczestniczenia w Becie.

Aby uzyskać dostęp do Warsztatu Steam gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, musisz dołączyć do dedykowanej grupy na Steam.

Kiedy już w niej będziesz musisz jedynie znaleźć Wiedźmina 3 w swojej bibliotece Steam, wejść we Właściwości > Beta i wybrać “workshop_test” z rozwijanej listy. Kiedy to zrobisz gra powinna się automatycznie zaktualizować.

Dobrej zabawy!
 
Graj w Wiedźmina 3: Dziki Gon po swojemu!

Z dumą przedstawiamy edytor The Witcher 3 REDkit, kompleksowe rozwiązanie, które pozwala użytkownikom dowolnie tworzyć i modyfikować elementy Wiedźmina 3. Będziesz używać odświeżonych wersji tych samych narzędzi, których my używaliśmy do stworzenia tej legendarnej gry.

Nie możemy się doczekać co stworzysz z jego pomocą!


Twórz nową zawartość

The Witcher 3 REDkit pozwala użytkownikom edytować i dodawać zawartość do Wiedźmina 3 na PC. Narzędzia te pozwolą na większą swobodę w modyfikowaniu naszej gry niż kiedykolwiek wcześniej. Oznacza to, że stworzysz:
 • nowe zadania
 • nowe światy
 • nowe cutsceny
 • nowe postacie / potwory / NPCe
 • nowe wpisy w dzienniku, dialogi itp.
…i znacznie więcej!


Udostępniaj ją innym

Chcieliśmy, żeby udostępnianie nowej twórczości było jak najłatwiejsze, więc The Witcher 3 REDkit zaprojektowaliśmy aby pozwalał na:
 • tworzenie nowych DLCków
 • pakowanie modów w ustandaryzowany sposób
Kiedy już stworzysz swój projekt, edytor pozwoli Ci wyeksportować go w ustandaryzowany sposób aby łatwo udostępnić go innym na Nexus Mods lub w Warsztacie Steam.


Twój przewodnik

Chcemy aby każdy mógł spróbować swoich sił w edytowaniu Wiedźmina 3 i wiemy, że początek przygody z moddingiem może wydawać się przytłaczający. Dlatego też przygotowujemy przewodniki, dokumentację i projekt demonstracyjny, dzięki którym łatwiej będzie zacząć.

Tutoriale o różnym poziomie trudności przeprowadzą Cię krok po kroku przez proces tworzenia Twoich pierwszych modów!


Wymagania

Edytor będzie dostępny za darmo dla każdego, kto posiada grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC na Steam / Epic Games Store / GOG.


Playtest

Aby zapisać się na Playtest, po prostu przejdź na stronę The Witcher 3 REDkit na Steam i poproś o dostęp:
https://store.steampowered.com/app/2684660/The_Witcher_3_REDkit/

Dostęp będzie przyznawany stopniowo, a kiedy go otrzymasz "The Witcher 3 REDkit Playtest" pojawi się w Twojej Bibliotece Steam.
 


Imbaelk to elfie święto celebrujące nadejście wiosny. Ale wiedźmini nie mają czasu na frywolne zabawy, zima wciąż grasuje na Kontynencie, a w zamieci spotkać można przerażające kreatury...

Zapraszamy na nowy, przerażający odcinek "Najważniejsi jesteście Wy!".

Ten odcinek stworzyliście Wy przesyłając nam swoje prace! Dziękujemy, że podzieliliście się nimi z nami i całą wiedźmińską społecznością. Cały czas jesteśmy otwarci na nowe dzieła, które zasilą naszą galerię: http://cdpred.ly/AAY

Geralt i spółka przesyłają pozdrowienia — to dzięki Wam wyruszyli w tę przerażająca przygodę. Gdzie Wasze głosy zaprowadzą ich dalej? Pamiętajcie aby odwiedzić naszą stronę i wziąć udział w głosowaniu na tematykę kolejnych odcinków!
 


Gry Wiedźmin: Edycja Rozszerzona oraz Wiedźmin 2: Zabójcy królów właśnie otrzymały aktualizację na Steam, GOG i Apple App Store, która dodaje wsparcie dla układów scalonych Apple M1 i M2 oraz macOS Ventura.

Oznacza to również zmianę minimalnych wymagań sprzętowych na Makach do macOS 11.0. Więcej przeczytasz o tej zmianie tutaj.

Powodzenia na Szlaku na Maku!
 


Z radością ogłaszamy, że pracujemy nad edytorem modów do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon!

Ten edytor to przerobiona wersja edytora REDengine 3, w którym stworzyliśmy Wiedźmina 3 — pozwoli Wam on tworzyć własne przygody w grze, zarówno od zera jak i poprzez przerabianie istniejących zadań i materiałów.

Edytor będzie dostępny za darmo dla każdego posiadacza gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC. Planujemy go opublikować w 2024 roku.

Na pewno macie mnóstwo pytań, ale na ten moment prosimy o cierpliwość. Więcej informacji przekażemy w przyszłym roku.
 


Z przyjemnością informujemy, że gry Wiedźmin: Edycja Rozszerzona i Wiedźmin 2: Zabójcy królów wkrótce obsługiwać będą Apple silicon M1, M2 i macOS Ventura.

Nie będziemy jednak dłużej wspierać OS X 10.7.5, OS X 10.8.2 ani macOS 10.15 i zmieniamy minimalne wymaganie odnośnie macOS na macOS 11.0. Powodem jest fakt, że używane przez nas technologie, zarządzanie pamięcią zgodne z JIT i system kontrolera gier Apple, wymagają macOS w wersji minimum 11.0. Aktualizacje te są konieczne, aby zapewnić wsparcie dla procesorów Apple silicon.

Chcemy dać graczom czas na przygotowanie się do tych zmian. W związku z tym, o zakończeniu wsparcia dla tych konkretnych systemów operacyjnych, informujemy z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Aby grać na macOS niższym niż 11.0, zachowaj starą wersję gry. Aby zrobić to na Steam i GOG, wyłącz automatyczne aktualizacje. W AppStore nie musisz robić nic. Na wszystkich platformach, jeśli gra zostanie odinstalowana, do zainstalowania dostępna będzie jedynie najnowsza wersja. Jednak na GOG możliwe jest cofnięcie do wcześniejszej wersji.
 


Z radością ogłaszamy grę Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia — nową planszówkę stworzoną wspólnie z Go On Board i Łukaszem Woźniakiem, odpowiedzialnymi za uznaną przez graczy grę Wiedźmin: Stary Świat.

Ścieżka Przeznaczenia to karcianka inspirowana najsłynniejszymi opowieściami ze świata Wiedźmina. Gracze wcielą się w niej w postaci znane z książek i gier, takie jak Ciri, Geralt, Yennefer czy Vesemir. Każda postać posiada unikalne karty oraz umiejętności i strategiczne zarządzanie nimi będzie kluczem do sukcesu.

Kampania crowdfundingowa gry rozpocznie się 19 października na platformie Gamefound i potrwa do 7 listopada. Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia będzie dostępna w następujących językach: polskim, czeskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim oraz włoskim.

Obserwuj kampanię gry na Gamefound aby dowiedzieć się więcej, a także zajrzyj na profile Go On Board na Facebooku, Instagramie i X (Twitterze).
 
Last edited:
W3-Switcher_HOTFIX_PL_16-9.png


Właśnie wypuściliśmy hotfix do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch!

Naprawia on błąd, który powodował, że niektórzy gracze nie słyszeli dźwięków otoczenia, a także rozwiązuje kwestię niepoprawnie stosowanych ograniczeń regionalnych w koreańskiej wersji gry.

Aktualizacja nie zmienia wersji gry, więc aby zweryfikować czy gra jest aktualna należy sprawdzić datę ostatniej aktualizacji.
 


Aktualizacja 4.04 dla Wiedźmina 3: Dziki Gon jest już dostępna na wszystkich platformach, w tym na Xbox, PlayStation, PC i wreszcie także na Nintendo Switch! Wersja gry na Nintendo Switch zostanie wzbogacona o część zawartości dodatkowej z patcha 4.0 oraz poprawek, które na innych platformach były dostępne już wcześniej. Do wersji gry na Switcha wprowadziliśmy między innymi poprawki błędów, usprawnienia, zmiany ułatwiające rozgrywkę, a także dodatkową zawartość inspirowaną serialem Wiedźmin Netflixa. Aktualizacja skupia się także na aktualnych poprawkach, które dotyczą wszystkich platform.

Poniżej znajdziecie listę nowości.

PC
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego osiągniecia na GOG-u odblokowywały się w podstawowej wersji gry zamiast w Edycji Kompletnej.
 • Maksymalna liczba klatek na sekundę będzie teraz poprawnie obliczana przy włączonej opcji generowania klatek DLSS.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego w niektórych przypadkach włosy postaci mogły być zbyt jasne przy włączonym ray tracingu.
 • Łysa Góra – naprawiono awarię, która pojawiała się, gdy ray tracing był włączone, ale wszystkie inne opcje ray tracingu były wyłączone.
 • Bestia z Białego Sadu – naprawiono błąd, w wyniku którego wczytywanie niektórych zapisów z punktów kontrolnych mogło powodować zawieszanie się gry przy włączonym ray tracingu.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że gra uruchamiała się bez REDlaunchera i otwierała kartę w przeglądarce z prośbą o pozwolenie na „Korzystanie z Cyberpunka 2077 za pośrednictwem konta Epic Games”.
 • Naprawiono błąd, który powodował, że przyciski na kontrolerze nadal mogły być aktywne mimo wstrzymania rozgrywki.
 • Naprawiono błąd, który powodował wyświetlanie drugiego kursora o wysokiej czułości w menu głównym, gdy opcja „Sprzętowy kursor” była wyłączona.
KONSOLE
 • Naprawiono błąd, który powodował, że niektóre fryzury z dodatkowego „Zestawu Bród i Fryzur” przenikały przez nilfgaardzki hełm na konsolach starej generacji.
 • Naprawiono błąd z migającymi teksturami, który pojawiał się podczas rozgrywki w Gwinta na konsolach nowej generacji.
 • Mysia wieża – naprawiono błąd, który powodował, że na konsolach poprzedniej generacji rozmowa z Keirą czasami się nie aktywowała po walce z Morową dziewicą.
 • Kabaret – naprawiono usterki graficzne z modelem Jaskra, które pojawiały się na konsolach starej generacji przed inscenizowaną walką oraz w jej trakcie.
 • Ostatnie Życzenie i Po omacku – naprawiono błąd, w wyniku którego podczas wykonywania tych zadań gra mogła się zawieszać na PlayStation 5.
 • Poprawiono stabilność gry podczas wczytywania plików zapisu oraz po ich wczytaniu – dotyczy zapisów z długich rozgrywek z włączonym ray tracingiem.
 • Naprawiono błąd, który sprawiał, że przy włączonej funkcji postępów międzyplatformowych statusy zapisów w chmurze widoczne w interfejsie nie aktualizowały się poprawnie na Xbox Series X.
EFEKTY WIZUALNE – PC i konsole nowej generacji
 • Naprawiono błąd, który powodował, że mgła w niektórych miejscach mogła wyglądać, jakby była wygenerowana w 2D.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego przy włączonym ray tracingu odbicie nieba na tafli wody mogło być wybrakowane w miejscach takich jak Biały Sad, Velen i Toussaint.
 • Kolizja z trawą działa teraz poprawnie.
 • Dodano opcję kalibracji HDR.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego góry w Kaer Morhen mogły znikać, gdy zmieniało się kąt kamery podczas przebywania pod wodą.
 • Dorwać Juniora – usunięto niepotrzebny zbiornik wodny z oxenfurckich kanałów.
 • Naprawiono błąd, który powodował zacinanie się ekranu ładowania, gdy ray tracing był włączony.
ZADANIA I ROZGRYWKA
 • Dodano opcję zmieniania eliksirów i nakładania olejów z poziomu kołowego menu.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego zdrowie Geralta gwałtownie spadało podczas nurkowania.
 • Ostatnia Próba – naprawiono błąd, w wyniku którego opuszczenie obszaru zadania i powrócenie mogło powodować, że Lambert stał w wodzie, zamiast siedzieć na łódce, co blokowało postępy.
INNE
 • Naprawiono błędy z wczytywaniem zapisów podczas korzystania z funkcji postępów międzyplatformowych na wielu komputerach z tym samym kontem GOG-a.
FUNKCJE ONLINE – NINTENDO SWITCH

Dodano funkcję postępów międzyplatformowych, która zastąpi dotychczasową integrację plików zapisu wprowadzoną na Nintendo Switch w aktualizacji 3.6. Twoje ostatnie zapisy zostaną automatycznie przesłane do chmury, co umożliwi kontynuowanie gry na innych platformach. Postępy międzyplatformowe działają dla każdego typu zapisu. Funkcja będzie dostępna po zalogowaniu na konto. Niezależnie od wybranej platformy wymagane jest posiadanie konta GOG.

Za zarejestrowanie się do MOICH NAGRÓD w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, gracze mogą otrzymać:

• Miecze Lisicy o Dziewięciu Ogonach.

• Zbroja Białego Tygrysa Zachodu.

• Zestaw rynsztunku Tysiąca Kwiatów oraz miecze z Dol Blathanna

• Karta Płotka.

Szczegółowe informacje o sposobie realizacji nagród można znaleźć na stronie thewitcher.com/my-rewards

ZAWARTOŚĆ DODATKOWA – NINTENDO SWITCH
 • Dodano nowe zadanie w Velen – W cieniu Wiecznego Ognia. Nagrody są inspirowane serialem Wiedźmin Netflixa.
 • Dodano alternatywny wygląd Jaskra inspirowany serialem Wiedźmin Netflixa. Możesz go włączyć, wchodząc w Opcje → Rozgrywka.
 • Dodano alternatywny wygląd nilfgaardzkiej zbroi inspirowany serialem Wiedźmin Netflixa. Możesz go włączyć, wchodząc w Opcje → Rozgrywka.
 • Dodano dubbing koreański i chiński uproszczony. Dostępność jest uzależniona od regionu.
ZMIANY UŁATWIAJĄCE ROZGRYWKĘ – NINTENDO SWITCH
 • Dodano opcję szybkiego rzucania znaków. Pozwala zmieniać znaki oraz rzucać je bez konieczności otwierania menu kołowego. Aby ją znaleźć, należy wejść w Opcje → Rozgrywka.
 • Dostosowano minimalną wysokość dla obrażeń od upadku, umożliwiając graczowi przeżycie upadków z większych wysokości.
 • Zioła można teraz zbierać za pomocą jednej interakcji – bez dodatkowego okna łupów.
 • Dodano opcje, które dynamicznie ukrywają minimapę i cele zadań, gdy nie trwa walka lub gdy gracz nie korzysta z wiedźmińskich zmysłów. Należy wejść w Opcje → Wideo → Konfiguracja interfejsu → Ukryj minimapę podczas eksploracji oraz Ukryj cele podczas eksploracji.
 • Dodano opcję wolnego marszu na kontrolerze. Geralt będzie szedł wolniej po delikatnym przesunięciu lewej gałki w przód.
 • Dodano alternatywny tryb sprintu na kontrolerze. Geralt zacznie biec po wciśnięciu lewej gałki. Aby znaleźć ten tryb, należy wejść w Opcje → Ustawienia sterowania.
 • Dodano opcję, dzięki której odwrócenie kamery nie będzie miało wpływu na namierzanie celu. Aby ją znaleźć, należy wejść w Opcje → Ustawienia sterowania.
 • Ulepszono menu kołowe, dzięki czemu bomby, bełty i inne przedmioty można teraz automatycznie przełączać bez otwierania ekwipunku.
 • Dodano opcję skalowania rozmiaru czcionki napisów, rozmów NPC-ów i wyborów dialogowych. Aby ją dostosować należy wejść w Opcje → Wideo → Konfiguracja interfejsu.
 • Wprowadzono pomniejsze poprawki, ulepszenia i zmiany ułatwiające rozgrywkę, w tym kilka sekretów do odkrycia przez graczy.
 • Dodano opcję zmieniania eliksirów i nakładania olejów z poziomu kołowego menu.
 • Dodano opcję automatycznego stosowania olejów w walce.
 • Dodano nowy domyślny filtr mapy. Ukrywa on niektóre ikony, takie jak znaki zapytania czy ikony łodzi, aby zwiększyć przejrzystość mapy. Ikony można ponownie włączyć, przełączając tryb mapy na „Wszystko”.
ROZGRYWKA – NINTENDO SWITCH
 • Dodano mod Full Combat Rebalance 3 autorstwa Flash_in_the_flesh, który zawiera zmiany w balansie, a także poprawki związane z rozgrywką. Pochyliliśmy się nad jego zawartością – pewne elementy zostały ulepszone w stosunku do domyślnej wersji moda, podczas gdy inne zostały pominięte.
 • Rynsztunek Szkoły Wilka – naprawiono błąd, w wyniku którego nie można było otworzyć skrzyni w wieży sygnałowej.
 • Z dalekiego Ofiru – naprawiono błąd, w wyniku którego w skrzyni znajdującej się w kryjówce bandytów mogło brakować schematu.
 • Złe wieści – naprawiono błąd, w wyniku którego Geralt nie mógł porozmawiać z kowalem lub przekazać mu listu.
 • Echa przeszłości – naprawiono błąd, w wyniku którego po pokonaniu mglaków zadanie się zawieszało, uniemożliwiając rozmowę z Yennefer.
 • Awantura o wino – naprawiono błąd, w wyniku którego zadanie nie mogło zostać zaliczone, jeśli podczas eksplorowania gracz zniszczył gniazda potwora wymagane do zadania.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego Arcymistrzowski rynsztunek wilka z Kaer Morhen nie wymagał mistrzowskich przedmiotów.
 • Różne drobne poprawki w zadaniach i przerywnikach filmowych.
Uwaga: wypisano tu jedynie najbardziej zauważalne zmiany i uzupełnienia. Aktualizacja zawiera inne drobne poprawki, które nie znalazły się na tej liście.
 
Last edited:


Już wkrótce będziemy świętować wszystko co wiedźmińskie — od powieści, poprzez gry, aż po serial Netflix — w kolebce Wiedźmina! Jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, Wiedźmin Fest, odbędzie się w dniach 24-25 czerwca w kompleksie EC1 w Łodzi.

Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji, m.in. interaktywne wystawy wiedźmińskiej historii, potwory, z którymi mierzył się Geralt, tawerna, w której będziecie mogli odpocząć oraz pograć w kościanego pokera i Wiedźmina, a także przedpremierowy pokaz pierwszych odcinków 3. sezonu serialu “Wiedźmin” Netflixa. Kto wie, może uda Wam się nawet spotkać aktorów wcielających się w główne role w serialu…

Chcecie wpaść i świętować razem z nami nasze ulubione uniwersum? Mamy do rozdania kilkadziesiąt wejściówek na Wiedźmin Fest! Jeśli chcecie je zdobyć zróbcie zrzut ekranu w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon i opublikujcie go w wątku na forum pod tym artykułem. Na zrzucie musi znajdować się Geralt w zbroi inspirowanej serialem Netflixa, którą dodaliśmy do gry jako darmowe DLC.

Najciekawsze screenshoty zostaną nagrodzone wejściówkami na wydarzenie dla dwóch osób na jedną turę wydarzenia (ok. 4 godzin) w sobotę lub niedzielę. Liczba wejściówek na każdą turę jest ograniczona. Nagroda nie zawiera transportu ani noclegu. Pełen regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Powodzenia i do zobaczenia w Łodzi!
 
Top Bottom