Jobs Support Register

Staff member

+
#1


W Wojnie Krwi będą Ci towarzyszyć barwne, wielowymiarowe postaci. Niektóre z nich staną po stronie Królowej Meve, z innymi zmierzy się ona na polu bitwy.

MEVE

Meve była młodą lyrijską księżniczką gdy poślubiła króla Rivii, Reginalda Mocnego. Kiedy zmarł jej mąż, stała się jego tymczasową następczynią, a tym samym władczynią Lyrii i Rivii. Jej synowie byli jeszcze zbyt młodzi by rządzić, a rada uznała, że kobietą łatwo będzie sterować. Była to doskonała okazja do działania dla wrogów obu Północnych Królestw – mogli wykorzystać brak doświadczenia i oszołomienie wdowy, która dopiero zaczynała się orientować w sytuacji. Liczyli na łatwe i szybkie zwycięstwa.

Czekała ich jednak przykra niespodzianka.

Meve porzuciła atłasy i koronki, przyodziała pozłacaną zbroję i wyruszyła ze stolicy na czele armii, żądna starcia z wrogami. Początkowo jej generałowie byli nastawieni sceptycznie, niektórzy wręcz odmawiali przyjmowania od niej rozkazów. Przeszło im, gdy poleciało kilka głów. Potem, jedna po drugiej, nadeszły bitwy. Meve zwyciężyła we wszystkich i zmusiła wrogów do kapitulacji nim spadły pierwsze śniegi.

Ludzie wciąż się zastanawiają, jak do tego doszło. Ta młoda kobieta nie otrzymała wszak żadnego wyszkolenia wojskowego, nie miała pojęcia o taktyce i nie odróżniała tarana od balisty, a jednak powalała zaprawionych w bojach wojaków niczym pionki na szachownicy. Niektórzy przypisują zasługę jej wyjątkowej inteligencji, inni długim zimowym wieczorom spędzonym na czytaniu pamiętników generałów.
Nie ulega wątpliwości, że Meve, jak każdego wielkiego władcę, cechuje całkowita bezwzględność. Otacza się ludźmi, którym ufa, a tych, którym nie ufa, pozbywa się szybko i zdecydowanie.

Ma wyjątkowy dar odczytywania ludzi, choć sama jest nieprzenikniona, i bez ogródek mówi, co myśli. Odzywa się rzadko, gdyż woli słuchać innych, nie okazuje emocji, niemniej jednak w razie potrzeby potrafi je całkiem nieźle udawać. Mówi się o niej, że jest piękna, choć w rzeczywistości jest raczej zimna i onieśmielająca niczym posąg.

Meve bardzo szybko stała się władczynią wzbudzającą strach, ale również szacunek. Nie ma ochoty rozstawać się z koroną, choć są tacy, którzy właśnie tego jej życzą. Osoby takie starają się nie zwracać na siebie uwagi, czekając na okazję do ataku.


 
#1


Wojna Krwi zabierze Cię w podróż po odległych królestwach świata Wiedźmina. Od malowniczych wiosek, przez zniszczone wojną krajobrazy, aż po zaśnieżone góry i majestatyczne twierdze — o losie tego świata zadecydują Twoje decyzje.

W relacjach między Lyrią a Rivią bywało różnie — lata względnego pokoju potrafiły w mgnieniu oka przerodzić się w zdające się nie mieć końca krwawe wojny. I tak w kółko. Dziś, pomimo dzielących je różnic, Lyria i Rivia są zjednoczone pod wodzą Królowej Meve, a mieszkańcy tych krain — równi w świetle jej władzy.

RIVIA

Ziemia ta nierozerwalnie kojarzy się z pewnym białowłosym wiedźminem. Ludzie zapominają jednak, że Rivia znana była w najdalszych zakątkach Kontynentu jako dom niezwykle utalentowanych kowali i rzemieślników na długo, zanim Geraltowi nadano jego przydomek.LYRIA

O ile Rivię i Lyrię łączy ta sama urodzajna ziemia, różni je sposób jej wykorzystania. Na bogactwo Lyrii składają się przepyszne owoce, warzywa, mięsa i wina — to właśnie jakością tych wyrobów szczyci się tutejsza, pracowita ludność.MAHAKAM

Można powiedzieć, że za niepozornych początków Mahakamu, kiedy krasnoludy kształtowały góry wiercąc i kując pod powierzchnią ziemi, góry jednocześnie kształtowały krasnoludy. W tej krainie kontrastu, która była i zawsze pozostanie przede wszystkim miasteczkiem górniczym, ośnieżone szczyty kryją rozgrzane do czerwoności kuźnie. To jednak także najbezpieczniejsza krasnoludzka twierdza od Gór Sinych aż po Wielkie Morze — i to pomimo otaczających ją królestw ludzi i potworów zalegających pod ziemią.AEDIRN

Największe i najpotężniejsze spośród Królestw Północy, Aedirn, szczyci się doskonale rozwiniętą siecią dróg oraz niezachwianym statusem ekonomicznym. Przykładami tego światowej sławy przemysłu są huty z Gulety i Eysenlaan oraz tkalnie Vengerbergu. Mieszkańcy tego regionu to wykształcone osoby o wyrafinowanym smaku, którzy, delikatnie mówiąc, bywają snobami. Kaedweńczyków uważają za chamów i prostaków, wszyscy Rivijczycy to według nich złodzieje, a Lyrijczycy to “tania i dobra siła robocza”. Może to być wina ich króla — Demawend III stale zadziera nosa czym gra na nerwach innych władców.ANGREN

Podróżując przez Angren nie uświadczysz dobrych dróg — tamtejsze ścieżki są wąskie i często zablokowane przez powalone drzewa czy rozlewiska. Po drodze nieraz się zgubisz, przemokną Ci buty, do ran wda się zakażenie, a temu wszystkiemu towarzyszyć będzie nieustające brzęczenie komarów, które okupują Angren przez cały rok. Ze względu na wilgoć i piaszczystą glebę nie opłaca się tu uprawiać roli ani wydobywać kruszców, za to wiekowe puszcze przyciągają druidów i drwali. Gęste lasy są także idealnym miejscem aby schować się lub zastawić pułapkę, przez co Angren stało się domem dla wszelkiego rodzaju zbiegów, przestępców i dezerterów — osób, które bardzo nie chcą zostać znalezione i będą bardzo niezadowolone jeśli na nie natrafisz.


 
#1


Świat stoi na krawędzi chaosu, a konflikt o terytorium Królestw Północy narasta. Królowa Meve — zaprawiona w boju władczyni Lyrii i Rivii — zmuszona jest wrócić na pole walki, by odzyskać to, co zostało jej odebrane.

Ta epicka historia potrzebuje prawdziwie epickiego plakatu — podejmij wyzwanie i stwórz plakat Wojny Krwi!

Zasady (oraz nagrody!) znajdziesz na stronie konkursu. Na zgłoszenia czekamy do 19 października!

Szukasz logotypów do wykorzystania na plakacie? Znajdziesz je tutaj.
 
Last edited:
#1


Świat Wiedźmina powraca! Przedsprzedaż gry Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści jest dostępna tutaj!

Wojna Krwi zadebiutuje w wersji na komputery PC 23 października na platformie GOG. Wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One będą miały swoją premierę 4 grudnia.

Dodatkowe informacje na temat świata, postaci i rozgrywki znajdziecie na oficjalnej stronie gry — witchertales.com.Wojna Krwi to gra role-playing łącząca eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane, w której gracze powracają do pełnego mrocznych opowieści świata Wiedźmina. Historia koncentruje się na Meve — zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy, Lyrii i Rivii. Stojąc w obliczu wrogiej inwazji, Meve zmuszona jest wrócić na wojenną ścieżkę, która poprowadzi ją ku zemście i zagładzie.
 
#8
Rozumiem, że główną mechaniką w tej grze będzie Gwint i to wokół tego zbudowana jest cała reszta . Czy ktoś mało zainteresowany karcianką znajdzie tam coś interesującego? Czy w ogóle jest sens podchodzenia do tej produkcji w wypadku braku chęci i przekonania do samego Gwinta?
Nie do końca. GWINT pojawia się kiedy napotykasz bitwę - bitwy karciane zastępują walkę. Ale Wojna Krwi to o wiele więcej, przede wszystkim wciągająca fabuła skupiająca się na Królowej Meve, nowa historia ze świata Wiedźmina, która dotąd nie została opowiedziana oraz decyzje, które mają realny wpływ na zakończenie gry. Dodatkowo dochodzi eksploracja nowych miejsc, a na swojej ścieżce natrafisz na wiele ciekawych postaci, zarówno tych, które już znamy z książek czy gier, jak i zupełnie nowych.
 
#1


Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści w wersji na komputery PC zadebiutuje 23 października na platformie GOG. Wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One będą miały swoją premierę 4 grudnia.

Wojna Krwi to gra role-playing łącząca eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane, w której gracze powracają do pełnego mrocznych opowieści świata Wiedźmina. Historia Wojny Krwi koncentruje się na Meve — zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy, Lyrii i Rivii, która stojąc w obliczu wrogiej inwazji jest zmuszona wrócić na wojenną ścieżkę prowadzącą ją ku zemście i zagładzie.

W trakcie kampanii gracze będą przemierzać nowe, pełne przygód i intrygujących postaci zakątki wiedźmińskiego świata i zbierać zasoby do rozbudowywania armii. Sprawdzą się także w epickich bitwach karcianych wykorzystujących mechaniki gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana w nowy, nieoczekiwany sposób.
 
#1


Niezależnie od tego czy jesteście graczami, cosplayerami czy streamerami, czy graliście w Wiedźmina od początku albo dopiero zaczynacie swoją przygodę w tym świecie - jesteście zaproszeni na Spotkanie Wiedźmińskiej Społeczności, które odbędzie podczas tegorocznego gamescomu w niemieckiej Kolonii!

Zaczynamy w środę, 22 sierpnia o godzinie 20:00, zaraz po zakończeniu oficjalnego programu gamescomu. Jeśli chcecie wziąć udział w spotkaniu wpadnijcie do miasteczka cosplayerów trochę wcześniej, ponieważ o 20:00 Koelnmesse zamyka się dla uczestników.

O 20:00 na naszej scenie w strefie cosplayu odbędzie się sesja Q&A (pytań i odpowiedzi) z członkami zespołu odpowiedzialnego za Wiedźmina. Będą to:
  • Maciej Pietras (Cinematic Animation Lead)
  • Philipp Weber (Senior Quest Designer)
  • Patrick Mills (Quest Designer)
  • Miles Tost (Level Designer)

Przez godzinę postarają się odpowiedzieć na jak najwięcej Waszych pytań, a później wspólnie z pozostałą częścią zespołu CD PROJEKT RED spędzą z Wami trochę czasu. Kończymy o 21:30.

Dajcie nam znać czy będziecie poprzez wydarzenie na Facebooku!
 
#1


Podczas tegorocznego gamescomu w Kolonii, będziemy sponsorować scenę w strefie cosplayu! Znajdziecie ją w sercu miasteczka cosplayerów w hali 10.2, w dniach 22-25 sierpnia 2018.

Przygotujcie swój ekwipunek i naostrzcie miecze — każdy cosplayer i gracz jest zaproszony! Mamy dla Was wiedźmińskie zabawy i trochę gadżetów, w tym Edycje Kolekcjonerskie, do rozdania. Wypatrujcie dalszych informacji!

Widzimy się na gamescomie!
 
#1


> Wykryto brak uprawnień
> Uruchamianie zabezpieczeń

Siema, z tej strony Wasz ulubiony cyberkowboj!

Też się jaracie?! Ten zwiastun Cyperpunka 2077 wygrał E3! Mam dla Was niespodziankę - udało mi się obniżyć ceny całej serii gier Wiedźmin! Tutaj dostaniecie je teraz nawet do 85% taniej! Spieszcie się, zanim się zorientują ; )

Do następnego razu!


> Dostęp zablokowany
> Przywracanie systemu
 
#1
Prace techniczne na forum

Drodzy użytkownicy,

w najbliższych dniach planujemy przeprowadzić rutynowe prace techniczne na naszym oficjalnym forum, są one zaplanowane na wtorek, 5 czerwca 2018, na godzinę 12:00. Forum będzie nieczynne przez około 48 godzin. Prace techniczne mogą wpłynąć na awatary użytkowników — zalecamy zrobienie kopii zapasowej.

Przepraszamy za wszelkie wynikłe z tego powodu niedogodności.

Pozdrawiamy,
zespół Forum
 
#1
WAŻNA INFORMACJA: Twoje konto na forum CD PROJEKT RED

Drodzy użytkownicy,

Fora dyskusyjne CD PROJEKT RED są miejscem, które pozwalają nam być w stałym kontakcie z Wami — społecznością graczy. Aby forum działało sprawnie, musimy je od czasu do czasu aktualizować i optymalizować bazę danych.

W ramach wspomnianych działań, 24 maja 2018 roku planujemy usunąć nieaktywne oraz niespełniające warunków korzystania z forum konta użytkowników. Dotyczy to wszystkich kont założonych przed 9 marca 2015 roku, które od momentu utworzenia nie umieściły na forum żadnego posta i nie zostały powiązane z kontem GOG.

Aby zachować swoje konto na forum, zaloguj się na nie i połącz je z kontem GOG.com przed 23 maja 2018, 23:59 czasu polskiego. Możesz to zrobić tutaj.

Pamiętaj, że oba konta muszą być powiązane z tym samym adresem e-mail. Więcej informacji na temat łączenia kont znajdziesz w naszym poradniku.

POŁĄCZ KONTA

W razie pytań, możesz się z nami skontaktować za pomocą specjalnego formularza.

Pozdrawiamy,
Zespół forum CD PROJEKT RED
 
#1
Aktualizacja dla Wiedźmina 3 na PS4 i PS4 Pro jest już dostępna!Nowa aktualizacja dla Wiedźmina 3: Dziki Gon jest już dostępna na konsolach PS4 i PS4 Pro! Do najważniejszych zmian należy wprowadzenie obsługi HDR oraz poprawa stabilności, co minimalizuje niespodziewane zawieszanie się gry.

Lista zmian:
  • obsługa HDR;
  • optymalizacja wydajności;
  • poprawa stabilności;
  • naprawa błędów w tłumaczeniach;
  • niewielkie usprawnienia wizualne.

Dziękujemy za cierpliwość!