Staff member

+


Zostaw innych netrunnerów w tyle — pobierz oficjalny mod do przeglądarki Opera GX inspirowany Cyberpunkiem 2077!

Sprawdź gamerską przeglądarkę Opera GX i darmowy cyberpunkowy mod już dziś! Pozwala on dostosować do swoich preferencji wiele elementów, w tym animowaną tapetę, która zmienia się w zależności od pory dnia, muzykę w tle oraz dźwięki przeglądarki, specjalny shader i nie tylko!

Zobacz jak prezentuje się mod:
 
FD Projekt RED :think:

Fajnie, że pokazaliście prolog na zdjęciu, ale bym wolał wiedzieć, że kupuję pełny produkt :mad: Żądam pełnej galerii, inaczej cofam preorder.
Łatwo powiedzieć... - żeby rozłożyć wszystkie dyskietki obok siebie na podłodze potrzebowalibyśmy powierzchni około 2 boisk do koszykówki (825 metrów kwadratowych) :oops:
 
CyberpunkUltimateEdition_FloppyDiskEdition_1920x1080_PL.png


Uwielbiasz PC-ty "Sleepery"?

Pragniesz retrofuturystycznych doznań rodem z pierwszych wizji Cyberpunka?

Tęsknisz za starymi, dobrymi czasami, kiedy instalacja gier była rytuałem sama w sobie?

Niezależnie, który z powyższych powodów najlepiej Cię opisuje, pokochasz Edycję Dyskietkową Cyberpunka 2077!

W erze dystrybucji cyfrowej większość komputerów nie posiada stacji dysków, ale słyszymy wiele głosów od ludzi, którzy pragną powrotu do korzeni i ręcznej instalacji gier. Rozumiemy to! Co tu dużo mówić, CD PROJEKT sam zaczynał od dystrybucji gier na płytach CD.

Dlatego właśnie postanowiliśmy przyjrzeć się czemuś, o co byliśmy proszeni od samego początku, jeszcze przed premierą — Cyberpunkowi 2077 na dyskietkach!

Przygotuj się na rytuał klasycznej instalacji gier z 97 619 dyskietek w formacie 3,5". Koniecznie zaproś przyjaciół i zaplanujcie zmiany, bo wedle naszych wstępnych wyliczeń instalacja może zająć około 2 miesięcy nieustannego wymieniania dyskietek!

Brzmi super? Wiadomo! Dodaj Edycję Dyskietkową do swojej listy życzeń już teraz korzystając z linku poniżej i przygotuj się na dostawę ciężarówką!

https://cp2077.ly/FloppyEdition

Do zobaczenia w Night City!
 
Last edited:
Zasiądź za kierownicą i pędź, ile dusza zapragnie – jeśli chodzi o przemieszczanie się z punktu A do punktu B, Night City jest miastem kierowców! Od aut sportowych i wysokiej klasy samochodów po ciężarówki, budżetowe gruchoty, motocykle, a nawet opancerzone furgonetki – ulice miasta czekają, aż spalisz trochę gumy. Załącz radio i w drogę! Wybraliśmy dla Ciebie kilka tras oraz obszarów, które są idealne do jazdy z dużą prędkością (z niechcianą uwagą lub bez niej) lub spokojnej nocnej przejażdżki. Odpalaj silnik!
 • Trasa Rattlesnake CreekBadlandy to miejsce dla miłośników off-roadu. Piękno pustyni polega na tym, że możesz zboczyć z niemal każdej drogi i swobodnie pędzić bez zastanowienia, a my znaleźliśmy przyzwoity punkt wyjścia dla Twojej przygody — trasę, która różni się nieco od rozległych połaci piasku. Rattlesnake Creek znajduje się za elektrownią słoneczną w południowej części Badlandów. To wyschnięte koryto rzeki wydaje się stworzone do szybkiej jazdy. Spróbuj utrzymać kontrolę nad pojazdem na mokrym piasku, omijaj formacje skalne i pędź między wyszczerbionymi ścianami wąwozu. Najlepiej rozpocząć trasę od Lake Farm, która znajduje się na wschodniej części wzgórza (tuż za tamą). Niedaleko stacji Lake Farm możesz skręcić w lewo w dół stromego zbocza. Nabierz prędkości, a następnie skręć w lewo do samego wąwozu. Teraz spróbuj dotrzeć do końca i wjechać z powrotem na asfalt, nie rozbijając się po drodze!

 • North Oak Hills – zobacz, jak żyje elita Night City w North Oak! Ich rezydencje mieszczą się na usianych palmami wzgórzach, a kręte drogi, które wiją się przez tę bańkę bogactwa, też stanowią całkiem fajną trasę do jazdy. Możesz zacząć od Charter Hill na skraju Westbrook i podążać główną drogą, która prowadzi obok Kolumbarium. Czym wyżej, tym bardziej zielono. W końcu dostrzeżesz ikoniczny znak North Oak. Tam możesz skręcić w prawo i zapuścić się dalej w głąb wzgórz majaczących za znakiem lub odbić w lewo za rondem. Tak czy inaczej, możesz cieszyć się energiczną jazdą wokół North Oak. Będziesz pokonywać pochyłe zakręty, a nawet przejeżdżać przez kilka krótkich tuneli. Jeśli chcesz jechać z dużą prędkością, zalecamy motocykl, choć utrzymanie się na wąskich drogach jest nie lada wyzwaniem (ale chodzi o emocje, prawda?). Jeśli jednak wolisz spokojniejszą przejażdżkę, zwolnij i chłoń panoramiczne widoki Night City!

 • Nowo otwarta autostrada – biegnie z Westbrook w Japantown do Wellsprings w Heywood. Uważana niegdyś za „opuszczoną”, została w końcu ukończona i jest teraz otwarta dla wszystkich! Ta fantastyczna miejska trasa, która wije się pośród drapaczy chmur i megabudynków Night City, pozwoli Ci przyjrzeć się z bliska różnicom w architekturze poszczególnych dzielnic. To ekspresówka, więc możesz wcisnąć gaz do dechy podczas pokonywania prostych ulic i długich zakrętów. Możesz nawet połączyć tę trasę z North Oak, wjeżdżając na autostradę tuż przy dużym rondzie na skraju Wellsprings niedaleko wzgórz (po prostu skręć w prawo, gdy zobaczysz sprzęt budowlany!). Szczególnie fajnie jeździ się tu nocą, a deszcz sprawia, że autostrada jest wyjątkowo nastrojowa! Ale jedna uwaga: podobno od czasu ponownego otwarcia autostradą często przejeżdżają Tyger Claws, więc miej oczy szeroko otwarte.
 • Od slumsów Kabuki do Corpo Plaza – dłuższa trasa z imponującymi miejskimi widokami, która uwidacznia dwa kontrastujące ze sobą style życia w Night City. Najlepiej zacząć od wiaduktu w pobliżu Charter Street w Kabuki w dzielnicy Watson. Przez Kabuki przebiega podwyższona droga, która prowadzi na południe. Gdy zjedziesz w dół po pochylonym wiadukcie, od razu zobaczysz rozległy, hipnotyzujący widok na odległe megabudynki Night City. Poniżej znajdują się slumsy Kabuki pełne wąskich dróg, zatłoczonych mieszkań i ulic, którymi rządzą gangi. Gdy wiadukt zrówna się z ziemią, możesz skręcić w prawo, a następnie w lewo, wyjeżdżając na jedną z głównych dróg, rozciągających się na południowym krańcu tej dzielnicy. Odbij w prawo i skieruj się w stronę mostu, który poprowadzi cię do City Center. Rozkoszuj się szeroką prostą, nad którą górują korporacyjne drapacze chmur. Po chwili dotrzesz do majestatycznego ronda Corpo Plaza, gdzie w powietrzu pływają hologramy kolorowych karpi! Objeżdżaj rondo Plaza do woli, a następnie wybierz dowolny zjazd i udaj się w głąb Night City.
 
W Night City nie brakuje rozrywki. Spacerując albo jeżdżąc ulicami miasta, możesz natrafić na całe mnóstwo atrakcji. Jeśli więc szukasz sposobów na spędzenie wolnego czasu i zgłębienie tego inspirującego megalopolis, oto kilka miejsc, do których warto się udać, oraz rzeczy, które warto zrobić. Z całą pewnością nie będziesz się nudzić.​
 • Wyścigi uliczne – czas spalić gumę i udowodnić, kto jest najlepszym kierowcą w Night City! Jazda zderzak w zderzak i próba zdominowania innych? W 2077 roku nielegalne wyścigi nadal mają się świetnie. I choć reklamowanie atrakcji tego typu pewnie nie jest w smak władzom, nie można zaprzeczyć, że ten majestatyczny, wysokooktanowy sport jest cholernie ekscytujący. Nie każdego zapraszają do startu, ale słyszeliśmy, że barmanka Claire z Afterlife, szuka niezawodnego kierowcy. Pomóż jej, a być może weźmiesz udział w wyścigach i zgarniesz całkiem niezłe nagrody!
 • Automaty do gier – gry na automatach może przeszły już lamusa, co zrozumiałe w erze braindansu, ale prawdziwe klasyki nadal mogą umilić Ci czas! W mieście wciąż znajduje się przyzwoita liczba działających automatów do gier. Wystarczy, że rozejrzysz się po niektórych barach, takich jak El Coyote Cojo w Heywood, a na pewno znajdziesz działający automat z Trauma Drama lub Roach Race. Te gry to prawdziwy powrót do ery vintage i nadal są tak grywalne oraz wciągające jak zawsze. Warto więc rozsiąść się przed automatem i zapomnieć o otaczającym świecie choćby na chwilę. A jeśli dostaniesz się na listę liderów, możesz nawet zdobyć jakąś nagrodę! P.S. Chodzą słuchy, że istnieje grywalna wersja kultowej strzelanki zręcznościowej Arasaka Tower! Podobno żeby w nią zagrać należy odwiedzić farmy proteinowe Biotechnica Flats w Badlandach...
 • Totentanz – schowany wewnątrz opuszczonej fabryki w dzielnicy przemysłowej NID w Watson, Totentanz to hardcore'owy klub, który odwiedza gang Maelstrom. Ciężki, industrialny klimat zachęca do uwolnienia stłumionej agresji, czerwone stroboskopowe światła zalewają metalowy parkiet, a podświetlone czaszki i ikonografia Maelstrom sprawiają, że w powietrzu czuć żądzę krwi. Z głośników wydobywa się ciężki, dudniący metal, a parkiet zachęca do tego, by dać z siebie wszystko i potańczyć w czarno-czerwonej aurze. Jeśli masz ochotę na przerwę, bar znajduje się rzut beretem od parkietu. Na piętrze natomiast możesz zrelaksować się w nieco chłodniejszej atmosferze. Jeśli za to zapragniesz odrobiny ryzyka, przejdź obok baru do prowizorycznej łazienki i wystaw głowę (lub całe ciało) przez okno, by popatrzeć na piekielną panoramę NID. Odpocznij od ciężkich brzmień dźwięków i w ciszy oraz spokoju podziwiaj ten piękny, nocny widok.
 • Rollercoaster Mega Ride – Pacifica miała być miejscem beztroskiego wypoczynku dla bogatych. Najwyraźniej plany nie do końca wypaliły. Z powodu porzuconych inwestycji dzielnica popadła w ruinę i teraz jest niemal strefą zakazaną, a do tego gang Voodoo Boys rości sobie prawo do prawie całego jej obszaru. Mimo to można tu znaleźć kilka chwil radości, a nie ma lepszego przykładu niż Mega Ride! Z tego ogromnego rollercoastera, zlokalizowanego tuż za centrum handlowym Grand Imperial Mall, rozciąga się widok na wybrzeże. Stojąc u stóp kolejki, można dostrzec jej ogromną skalę – strome i kręte tory, a nawet pętle. Dla większości odwiedzających jedną z głównych wad jest to, że Mega Ride wydaje się, no cóż, zepsuty. Ale dobra wiadomość jest taka, że nikt nie czeka w kolejce! Wystarczy tylko trochę przerobić okablowanie w pobliskim węźle energetycznym i ta ukryta perełka będzie cała twoja. Miłej przejażdżki!
 
Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w Cyberpunku 2077, czy znasz Night City na wylot i szukasz świeżych inspiracji, mamy coś w sam raz dla Ciebie! Przygotowaliśmy trzy zróżnicowane buildy, z którymi możesz poeksperymentować, i podzieliliśmy je na przejrzyste kategorie, dzięki którym dowiesz się, gdzie ulokować swoje punkty atutów od samego początku aż do końca gry, a także które bronie i wszczepy najlepiej z nimi współgrają (i gdzie można je znaleźć).

Wreszcie prezentujemy build Hack-&-Slash Netrunner – koniecznie sprawdź go w naszym Planerze Buildu Postaci.

Z pozoru netrunning może wydawać się pasywnym stylem gry, jednak ten build wprowadza więcej sposobów walki z bliska oraz opcji zwiększania tempa odzyskiwania pamięci, jak również pozwala nieco poeksperymentować ze śmiercionośnymi kombinacjami hacków, które pojawiły się w ramach Aktualizacji 2.0.

Atuty

W porównaniu do innych buildów niemal wszystkie atuty, których potrzebują netrunnerzy, znajdują się w drzewku Inteligencja. Od początku gry będziemy przydzielać tutaj wszystkie punkty aż do osiągnięcia poziomu eksperckiego w Inteligencji. Punkty powinny zostać rozdzielone między lewą a środkową gałąź. Zacznij od zakupu atutu Optymalizacja, aby znacznie poprawić regenerację pamięci RAM. Potem uzyskaj dostęp do Kolejki hacków i odblokuj go wraz z Obiegiem zamkniętym. Następnie ponownie skup się na środkowej gałęzi i spróbuj jak najszybciej odblokować Anabiozę. Chociaż drzewko oferuje ogromne premie do obrażeń, najpierw daj priorytet atutom, które zapewniają zwiększone tempo odzyskiwania pamięci RAM lub regenerują zdrowie. Pod tym względem Va Banque i Sublimacja są świetnymi opcjami.

Po odblokowaniu mistrzowskiego atutu Głęboka anabioza skup się na drzewku Budowa Ciała. Zainwestuj w środkową gałąź, aby odblokować Euforię. Ten atut zapewni dodatkowy pancerz i pozwoli nieco agresywniej operować Monostruną. Gdy już poczujesz się wystarczająco komfortowo w zwarciu, ulokowuj punkty w atutach drzewka Inteligencji Ostateczny cios: Monostruna i Restytucja. Ostateczny cios pozwoli utrzymać zdrowie na wysokim poziomie nawet podczas Anabiozy. Restytucja natomiast będzie uzupełniać pamięć RAM.

Gdy podstawa buildu jest gotowa, możesz zacząć inwestować w prawą gałąź drzewka Inteligencja, która zapewnia premie dla inteligentnej broni. Atut Recyrkulacja zapewni kolejny sposób na regenerację pamięci RAM w trakcie walki. Jako że najbardziej użyteczną bronią typu smart w tym buildzie są pistolety maszynowe, warto ulokować trochę punktów w drzewku Refleks. Strzelec wyborowy, Żyleta i Memento Mori znacznie zwiększą obrażenia zadawane przez SMG. Atut Memento Mori został ulepszony w aktualizacji 2.1 i zapewnia teraz do 28% przebicia pancerza, co jest przydatnym wzmocnieniem dla broni inteligentnych, które posiadają braki w tej kwestii.

Wszczepy

Nie ma netrunningu bez cyberdecku! Chociaż istnieje wiele ciekawych opcji, Militech Paraline, czyli nasz startowy cyberdeck, jest w rzeczywistości jednym z najlepszych. Oferuje dużą elastyczność oraz wspiera zarówno Monostrunę, jak i inteligentną broń, zabierając przy tym kosztu limitu wszczepów w porównaniu z innymi cyberdeckami. Możesz stale ulepszać swój bazowy cyberdeck za pomocą materiałów do wytwarzania lub co kilka poziomów sprawdzaj inwentarz lokalnego ripperdoca. Zawsze staraj się aktualizować swój cyberdeck do najwyższej rzadkości!

Aby utrzymać RAM na wysokim poziomie zakup Pamięć operacyjną, Rdzeń mechatroniczny i Pamięć podręczną. Wzmacniacz mnemoniczny też jest bardzo dobry, ale ma wyższy koszt limitu wszczepów. Na wyższym poziomie możesz wymienić Rdzeń mechatroniczny na Wzmacniacz mnemoniczny.

Wraz z Ultimate Edition wprowadzono dwa nowe wszczepy: Fen-X oraz Ramę Pana Cogito. Obydwa zaprojektowano z myślą o Netrunnerach, więc uwzględnij je w swoim buildzie.

Netrunnerzy mogą mieć pewne trudności z przetrwaniem, zwłaszcza na początku gry – Full Metal Jacket i Korektor refleksu mogą okazać się pomocne, gdy Twoje zdrowie spadnie niebezpiecznie nisko. Biomonitor i Drugie serce, choć droższe, zapewniają jeszcze większą ochronę oraz pozwalają na agresywniejsze zastosowanie Anabiozy i monostruny.

Hakowanie

Mechanika kolejki wprowadza interakcje hacków na nowy poziom. Mając to na uwadze, skup się na dwóch głównych kombinacjach. Uszkodzenie wszczepu znacznie zwiększy obrażenia zadawane przez Zwarcie i pozwoli pozbyć się nawet najbardziej wytrzymałych wrogów. Z drugiej strony Atak wirusowy i Przegrzanie eksplodują wrogów – to jeden z najsilniejszych sposobów kontroli tłumu w grze.

Pozostałe miejsca możesz zapełnić hackami: Uszkodzenie broni, Restart optyki i Ujawnienie interfejsów. Pomogą w trudnych sytuacjach i zapewnią, jakże potrzebny, komfort życia.

Broń

Chociaż kombinacje hacków zazwyczaj wymagają wgrania dwóch hacków z cyberdecku, istnieją wyjątki. Jednym z nich jest Fenrir, pistolet maszynowy, który możesz znaleźć w Northside Watson podczas jednego z zadań pobocznych. Broń ta ma szansę spowodowania awarii wszczepów przy każdym trafieniu i zwiększenia obrażeń zadawanych poprzez hack Zwarcie. Kolejna kombinacja broni i hacka jest dostępna nieco później podczas infiltracji magazynu Arasaki. Przed wejściem do magazynu sprawdź kontenery na zewnątrz, aby znaleźć Shingen Mark V – SMG typu smart z szansą na podpalenie. Ta inteligentna broń nie tylko zapewnia RAM za zabójstwa, ale także prowadzi do eksplozji wrogów dotkniętych Atakiem wirusowym.

Pozostaje Ci jeszcze jedno wolne miejsce na broń. Możesz wybrać karabin snajperski Ashura, który pozwoli uporać się z elitami lub ikoniczny SMG Yinglong, który zapewni dodatkową kontrolę tłumu. Dzięki atutowi Aprowizacja korzystanie z 3 pistoletów maszynowych może okazać się niezłym pomysłem – przy wymianie broni magazynek będzie się automatycznie uzupełniał. Upewnij się tylko, że od czasu do czasu przełączasz się na Monostrunę, aby nie zabrakło Ci amunicji!

Końcowy etap gry

Bycie netrunnerem zapewnia nieskończone możliwości! Podczas gdy Militech Paraline świetnie sprawdza się w przypadku większości starć, inne cyberdecki są o wiele bardziej wyspecjalizowane. Po ugruntowaniu swojej pozycji jako netrunnera, którego należy się obawiać, możesz swobodnie bawić się innymi opcjami. Dzięki niekończącym się rezerwom pamięci RAM masz możliwość korzystać z hacków, takich jak Zamach samobójczy czy Cyberpsychoza, nie wspominając już o odkrywaniu różnych interakcji między innymi hackami.
 
Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w Cyberpunku 2077, czy znasz Night City na wylot i szukasz świeżych inspiracji, mamy coś w sam raz dla Ciebie! Przygotowaliśmy trzy zróżnicowane buildy, z którymi możesz poeksperymentować, i podzieliliśmy je na przejrzyste kategorie, dzięki którym dowiesz się, gdzie ulokować swoje punkty atutów od samego początku aż do końca gry, a także które bronie i wszczepy najlepiej z nimi współgrają (i gdzie można je znaleźć).

Nasz drugi build to Savage Slugger Solo – koniecznie sprawdź go w naszym Planerze Buildów Postaci.

Nie daj się promieniowaniu, uzbrój się w chrom i stań się Hulkiem Cyberpunka 2077! Ten build oferuje wspaniałą obronę z drzewek Budowa ciała i Zdolności techniczne, a także potężne finishery zadawane bronią obuchową, które wyślą twoich wrogów w powietrze – a może nawet na Księżyc.

Atuty

W tym buildzie prym wiedzie broń obuchowa i strzelby. Na początku nie musisz martwić się o zadawane obrażenia i zamiast tego możesz skupić się na budowaniu obrony. Zacznij od równomiernego rozłożenia punktów startowych na drzewkach Budowa ciała i Zdolności techniczne, a pozostałe punkty przeznacz na drzewko Refleks. Po pierwsze inwestuj w drzewko Zdolności technicznych, aż odblokujesz atut Licencja na chromowanie. Żelazna kurtyna i Bonifikata pomogą uzyskać większą wydajność wszczepów i dodatkowe statystyki, które zapewnia chrom. Skoro już przy tym jesteśmy, dobrym pomysłem może być zainwestowanie kilku punktów w lewą gałąź drzewka Zdolności technicznych. Granaty szczególnie dobrze sprawdzą się we wczesnej fazie gry, a zarówno Deszcz zawleczek, jak i Artyleria sprawią, że będziesz rzucać je tak często, jak to możliwe.

Po osiągnięciu poziomu eksperckiego w drzewku Zdolności techniczne rozpocznij właściwie budować drzewko Budowa ciała. Inwestuj tu punkty aż do 20 poziomu, aby zdobyć Ostateczny cios: Katapulta. Prawie każdy atut w prawej gałęzi drzewka Budowa ciała będzie świetnym wzmocnieniem dla broni obuchowej (Pięści Goryla to jedna z najlepszych broni tego typu i jest dostępna u każdego ripperdoca w Night City).

Po odblokowaniu Ostatecznego ciosu: Katapulta możesz nieco bardziej pokombinować z resztą punktów. Środkowa gałąź Budowy ciała jest świetnym wyborem – może sprawić, że będziesz nie do zabicia. Prawa gałąź poszerzy Twój arsenał oraz znacznie wzmocni strzelby i LKM-y. Z drugiej strony przydzielenie punktów do drzewka Refleks może pomóc utrzymać pozycję podczas silnych Trzęsień ziemi, jak również zwiększy Twoją prędkość.

Wszczepy

Dobry tank potrzebuje solidnego szkieletu. Upewnij się więc, że wszystkie miejsca na wszczepy w tej kategorii są zawsze zajęte. Bioniczne stawy zapewnią świetne wzmocnienie pancerza na początku gry. Możesz zamienić je na Zagęszczony szpik, gdy zaczniesz korzystać głównie z broni do walki wręcz. Emulator uniwersalny i Full Metal Jacket zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, choć gdy osiągniesz wysoki poziom techniczny, możesz zamienić Full Metal Jacket na Para Bellum, bo Twoje zdrowie nie powinno spadać poniżej 50%. Drzewko Zdolności techniczne daje również możliwość wyposażenia Adaptera komórkowego o koszcie limitu wszczepów 8 – ten wszczep skóry zapewnia przede wszystkim ogromną ilość pancerza.

Jeśli chodzi o wszczepy ofensywne, sięgnij po Dozownik adrenaliny i Mikrorotatory, zwłaszcza jeśli przerzucisz się na młot lub kij baseballowy. Broń obuchowa może zadawać duże obrażenia, ale bez dodatkowych ulepszeń wydaje się nieco powolna.

Warto też wypróbować Wspomagane stawy skokowe. Mogą być mniej intuicyjne niż standardowy podwójny skok, ale oferują jeszcze większą wysokość i pancerz, co pomoże przetrwać potężne Trzęsienia ziemi.

Broń

Zanim zaczniesz inwestować w broń obuchową, poszukaj jak najpotężniejszej strzelby. Na szczęście broń Rebeki, Guts, wciąż jest dostępna w Corpo Plaza, gdzie możesz dotrzeć zaraz po rozpoczęciu Aktu 1. Ta bestia powinna wystarczyć na większość gry.

Niektóre z najpotężniejszych broni obuchowych możesz znaleźć podczas misji fabularnych, więc nie musisz udawać się do żadnej konkretnej lokacji, aby je zdobyć. Laskę Fingersa znajdziesz w Klinice Fingersa, a Młot Sasquatch wypadnie z – to ci niespodzianka – Sasquatch. Te bronie są najpotężniejszymi narzędziami do Szarży i Trzęsienia ziemi. Jeśli jednak uważasz, że limit prędkości ruchu z Młotem Sasquatch jest irytujący, zawsze możesz go zamienić na standardowy młot. Jeśli nie zadrzesz z nikim podczas eksploracji klubu Animalsów w trakcie misji „Do krwi”, to sprzedawca Animalsów będzie miał dla Ciebie kilka niezłych młotów i ich schematy.

Końcowy etap gry

Do tej pory ten build skupiał się na broni bliskiego zasięgu, ale nasze inwestycje w atuty otwierają kilka bardzo kuszących alternatyw. Atut Tykająca bomba można połączyć z Berserkiem lub Sandevistanem, wszczepem Powłoka elektrokinetyczna, czy Przetwornikiem bólu– w ten sposób staniesz się chodzącą elektrownią. Połączenie wszystkiego razem umożliwia wysadzenie wszystkich pobliskich wrogów potężnymi wybuchami EMP. Jeśli ktokolwiek przeżyje tę śmiercionośną kombinację, możesz wykończyć go za pomocą Katapulty i posłać dalej, niż twoje Kiroshi jest w stanie dostrzec.
 
Night City to megapolis niepodobne do żadnego innego. Dzieli się na sześć głównych dzielnic, a każda z nich ma własną duszę i styl. Od architektury i sztuki po zagospodarowanie przestrzenne, ludzi, miejsca i nie tylko – spacer po mieście lub przejażdżka podniebnym metrem NCART zapewnią ci niezłe widoki. Jeśli interesuje Cię fotografia, miasto może Cię nieco przytłoczyć. W Night City naprawdę wszystko może okazać się zabójczo dobrym kadrem. Pozwól zatem, że pomożemy Ci skierować obiektyw (lub soczewki od Kiroshi) we właściwym kierunku. Oto kilka pierwszorzędnych lokalizacji, w których możesz puścić wodze swojej fotograficznej wyobraźni. Uwzględniliśmy miejscówki, które po prostu trzeba odwiedzić, oraz kilka ukrytych perełek. Czas przejść w tryb fotograficzny!​
 • Jig-Jig Street – wpadnij tu nocą, by poznać plugawą stronę Night City. Jig-Jig Street to dzielnica czerwonych latarni, która jest zlokalizowana w Japantown w Westbrook. Roi się tu od świecących neonów, sklepów erotycznych, prostytutek, ulicznych dealerów i turystów testujących granice tabu, których przyciągnęła tu obietnica dobrej zabawy. Wśród ulicznych barów i straganów z jedzeniem uchwycisz neonową estetykę Night City, a wznoszące się nad głowami drapacze chmur tylko dodadzą smaku odważnym ujęciom. Gdy nasycisz się już urokami Jig-Jig Street, odwiedź Targ Cherry Blossom po drugiej stronie ulicy. Znajdziesz tam nieco bardziej tradycyjne obiekty do sfotografowania, w tym przepiękne, różowe hologramy kwitnących wiśni, gigantyczny posąg i oczywiście oświetlony latarniami i usłany szkłem targ uliczny!

 • Rocky Ridge i okoliczne pustynie – odpocznij od miasta i naciesz się spokojem pustyni. Na Badlandach łatwo się zgubić, więc zdecydowanie zachęcamy do rozpoczęcia swojej pustynnej podróży fotograficznej od punktu orientacyjnego, który przynajmniej przypomina cywilizację. Opuszczone miasto Rocky Ridge aż się prosi o kilka ujęć prowokujących do myślenia. Takie miejskie eksploracje mogą przynieść spektakularne rezultaty, zwłaszcza gdy wykorzystasz kontrast dnia i nocy, aby naprawdę opowiedzieć historię tego tętniącego niegdyś życiem miejsca. A gdy zdobędziesz się już na odwagę, by wyjść na otwarty teren, skieruj obiektyw ku charakterystycznym formacjom skalnym i śladom dawnego życia, które są rozsiane po piaszczystych równinach. Poświęć trochę czasu na fotografowanie turbin farm wiatrowych, znajdź idealne ujęcie krajobrazu ze światłami Night City, migoczącymi w oddali, i rzuć wyzwanie swoim umiejętnościom kompozycji, wzbijając kurz na nieprzebranych połaciach piasku. Badlandy są płótnem, na którym maluje się obraz miejsca zawładniętego bezlitosną przyrodą. To zupełnie nowy świat fotografii w porównaniu do tego dostępnego w gęstej miejskiej dżungli.
 • Dogtown – okej, dodanie całego tego obszaru do listy może być trochę naciągane, ale jest ku temu powód: Dogtown to miasto w mieście, zupełnie niepodobne do reszty Night City, a mnogość lokalizacji do fotografowania sprawia, że serwujemy je w pakiecie. Oczywiście Dogtown nie jest dla osób o słabych nerwach. To miejsce dla fotografów, którzy lubią być w samym środku akcji, i tych, którzy chcą uchwycić surowe życie w najbardziej niebezpiecznej dzielnicy Night City. Żeby wejść do środka, potrzebujesz przepustki, ale kiedy już znajdziesz się za masywnymi murami granicznymi, masz wolną rękę. W Dogtown, pierwotnie części Pacifiki, rządzi prywatna armia Kurta Hansena. Popadające w ruinę ulice tworzą jednak imponujący obraz, podobnie jak przyciągające wzrok budynki. Ikoniczna szklana piramida klubu Heavy Hearts zawsze stanowi centralny element krajobrazu, który wzbogaca wygasły splendor Luxor Heights, imponujący Black Sapphire, stadion (i obskurny czarny rynek w jego wnętrzu), slumsy Longshore Stacks oraz wiele, wiele więcej. Panoramiczne ujęcia niszczejącego pejzażu, naturalistyczna fotografia uliczna, a nawet ryzykowne portrety ciężko uzbrojonych żołnierzy Barghest – wszystko to czeka Cię wyłącznie w Dogtown.

 • Reconciliation Park – zwolnij i oddaj się naturze. Reconciliation Park to skrawek spokoju ukryty w Heywood pod samym nosem Corpo Plaza. Bujny, zielony i relaksujący park jest kompletnym przeciwieństwem szkła, metalu, betonu i maniakalnego pędu megalopolis. Wysokie drzewa okalają ścieżki, a drewniane mostki prowadzą przez jezioro – wspaniałe, naturalistyczne tło, zwłaszcza gdy świeci słońce. Tutaj możesz poobserwować ludzi i poćwiczyć niepozowane zdjęcia. W parku gromadzi się mnóstwo ludzi, aby odpocząć od miejskiego zgiełku, więc wybierz się na powolny spacer i fotografuj do woli. Po chwili spędzonej w tej atmosferze ma się wrażenie, że opuściło się Night City na dobre!
 
Planujesz wycieczkę po Night City? Bez obaw, to nie tylko pistolety, cyberpsychoza i korporacyjne oszustwa, o których trąbią w gazetach. W Mieście Marzeń sporo jest do zrobienia i zobaczenia. Nieważne, czy to tylko krótki wypad czy dłuższy pobyt – nasz przewodnik po miejscach, atrakcjach i zabytkach w Night City sprawdzi się idealnie!​

Najlepsze knajpy

Mroczna przyszłość 2077 roku raczej nie obfituje w wysokiej jakości dania i kuchnię rzemieślniczą. Mieszkańcy Night City zazwyczaj korzystają z automatów i zadowalają się przekąskami i napojami, które są zapakowane w kolorowy plastik. Ale przecież to nie jedzenie jest najważniejszą częścią tego doświadczenia, prawda? W nowym mieście szuka się knajp i lokali z wyjątkową atmosferą, ciekawym stylem albo „tym czymś”, co zapamiętasz na całe życie. Oto cztery miejsca, które musisz odwiedzić – niezależnie od tego, czy chcesz utopić swoje smutki, przekąsić coś na szybko, czy też chłonąć atmosferę Night City. Bon appetit!​
 • El Coyote Cojo – jedną z głównych atrakcji tego baru, który znajduje się w Glen w Heywood, jest jego właścicielka – uwielbiana Mama Welles. Jest znana i szanowana w całej dzielnicy, a bar zyskuje na jej reputacji. Lokal słynie z przyjaznej atmosfery. Otwarty parter okala zastawiona kanapami antresola, gdzie można delektować się piwem i burgerem przy blasku tandetnych neonów. El Coyote Cojo ma kolorową i wytrzymałą fasadę – w końcu znajduje się na terenie Valentinosów. Lepiej nie próbuj sprawiać kłopotów, bo poznasz gniew Mamy Welles. A jeśli potrzebujesz kogoś, kto Cię wysłucha, barman Pepe, łagodny olbrzym, jest stale do dyspozycji i zawsze będzie czekał na ciebie z kieliszkiem tequili!

 • Afterlife – legendarne miejsce dla legendarnych najemników. Afterlife to jeden z najbardziej wyjątkowych barów w mieście. Pierwotnie w lokalu mieściła się kostnica, ale zamknięto ją w 2020 roku. W przeszłości knajpa nosiła różne nazwy, takie jak „Krypta” i „Hades”, a teraz pod szyldem „Afterlife” jest miejscem dla łowców kontraktów szukających ulicznego uznania. Jeśli uda Ci się wejść do tego podziemnego baru, który znajduje się w Watson, koniecznie wypróbuj kultowe drinki. Makabryczne menu zawiera koktajle nazwane na cześć edgerunnerów, którzy kipnęli w spektakularny sposób. Przyjazna barmanka Claire wprowadzi Cię w temat, a gdy będziesz wznosić kieliszek, wypatruj znanych fixerów z podziemia Night City.
 • Dark Matter – jeśli szukasz czegoś elitarnego, ekskluzywnego i przesiąkniętego klimatem korpo, Dark Matter jest klubem dla ciebie. Położony w Japantown w Westbrook, ten elegancki lokal regularnie gości znane osobistości i gwiazdy muzyki pop. Lokal ma klasę – złote kanapy, ustawione wokół centralnej sceny, zapewniają wygodne miejsce do relaksu, a balkon oferuje wspaniały widok na panoramę Night City. Prawdziwą atrakcją jest jednak taras na 42. piętrze. Znajdziesz tam jeszcze więcej złotych kanap w otoczeniu roślin i dużego, dekadenckiego baru – w takiej atmosferze jeszcze przyjemniej podziwia się bezcenne, panoramiczne widoki Night City, szczególnie że widok rozciąga się na wzgórza zamożnego North Oak. Jeśli masz kasę (i znajomości, które umożliwią Ci wejście do środka), Dark Matter jest doskonałym miejscem na wychylenie kilku drinków i podziwianie majestatu miasta z wysokości.
 • Red Dirt – Splendor nie jest dla ciebie? Wolisz rocka? W takim razie udaj się do Arroyo w Santo Domingo i wstąp do Red Dirt. Dla fanów chrom-rocka ten bar ma spore znaczenie historyczne – to właśnie tutaj na początku lat dwutysięcznych zespół Johnny'ego Silverhanda o nazwie Samurai zagrał swój pierwszy koncert! Dziś Red Dirt jest miejscem, w którym poczujesz przesiąkniętą alkoholem atmosferę i posłuchasz lokalnych muzyków. Scena tylko czeka na koncert, a z głośników płyną ciężkie brzmienia. To lokal zupełnie niepodobny do eleganckich barów w centrum miasta. Ściany zdobią plakaty i ulotki z dawno minionych koncertów, a czerwony neon na zewnątrz nastroi Cię, zanim wejdziesz do środka. Wpadnij na tanie piwo i poczuj się, jak pracujący fizycznie rodowity mieszkaniec Night City.
 


Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w Cyberpunku 2077, czy znasz Night City na wylot i szukasz świeżych inspiracji, mamy coś w sam raz dla Ciebie! Przygotowaliśmy trzy zróżnicowane buildy, z którymi możesz poeksperymentować, i podzieliliśmy je na przejrzyste kategorie, dzięki którym dowiesz się, gdzie ulokować swoje punkty atutów od samego początku aż do końca gry, a także które bronie i wszczepy najlepiej z nimi współgrają (i gdzie można je znaleźć).

Nasz pierwszy build to Bullet-Time Ninja – koniecznie sprawdź go w naszym Planerze Buildów Postaci.

Ten build spełni Twoje marzenia o prawdziwym życiu Edgerunnera. W pełni wykorzystuje potencjał Sandevistana oraz innych ikonicznych wszczepów. Na dodatek dzięki silnemu spowolnieniu czasu maksymalnie zwiększysz obrażenia niektórych broni do walki wręcz.

Atuty

Ten build skupia się głównie na drzewkach Refleks i Zdolności techniczne. Upewnij się więc, że podczas tworzenia postaci ulokujesz maksymalną liczbę punktów w tych dwóch drzewkach. Wszelkie dodatkowe punkty możesz przydzielać do drzewka Budowa ciała, aby zwiększyć swoją przeżywalność na początku gry.

Na początku gry warto inwestować punkty w drzewko Refleks. Najpilniejszym celem jest odblokowanie atutu Zryw, który jest idealnym sposobem na skrócenie dystansu dzielącego Cię od wrogów. Pomoże Ci on także przyspieszyć eksplorację otwartego świata. Na poziomie profesjonalnym zapewnia dostęp do gałęzi wpływających na ostrza – najpierw zainwestuj w atut Ołów i stal, a następnie Zabić Billa.

Po zdobyciu pierwszego Sandevistanu zainwestuj w atut Dylatacja. Przydzielaj punkty do drzewka Refleksu, dopóki nie odblokujesz finishera w walce wręcz dzięki atutowi Ostateczny cios: Ostrza.

Gdy uzyskasz dostęp do finishera za pomocą ostrzy, możesz zacząć przydzielać punkty do drzewka Zdolności techniczne. To jeszcze bardziej zwiększy Twoją przeżywalność, ale co ważniejsze, zwiększy Twój limit kosztu wszczepów. Najważniejsze atuty w tym drzewku to Cyborg, Na gwarancji i oczywiście Edgerunner.

Po zdobyciu atutu Edgerunner możesz nieco poeksperymentować. Ponieważ w drzewku Refleksu masz już sporo punktów, możesz zainwestować w mistrzowski atut Rzeźnia nr 5 i w Powietrzny zryw. Aby urozmaicić rozgrywkę, możesz odblokować atuty, które poprawią walkę dystansową. Wszystko sprowadza się do preferencji typu broni, ale ponieważ refleks jest już na wysokim poziomie, warto skupić się na lewej gałęzi, aby znacznie wzmocnić SGM-y i karabiny szturmowe.

Wszczepy

Zanim położysz ręce na Sandevistanie, musisz zwiększyć swoją przeżywalność. Ponieważ ten build wymaga walki z większością wrogów z bliska, kup Karapaks i Demarkator. Jeśli nadal uważasz, że otrzymujesz zbyt dużo obrażeń, Bioniczne stawy lub Full Metal Jacket będą świetnymi dodatkami. Pamiętaj jednak o limicie kosztu wszczepów. Musisz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby zainstalować Zagęszczony szpik i Dozownik adrenaliny, ponieważ są one absolutną koniecznością dla każdego buildu do walki wręcz.

Wreszcie możesz zakupić Sandevistana. Dynalar Sandevistan wystarczy na większość gry, ale w końcu będzie musiał zostać zastąpiony Apogee.

Broń

Ponieważ ten build kładzie duży nacisk na ostrza, prawdopodobnie dobrym pomysłem będzie zdobycie jednego z nich! Na szczęście niektóre z najpotężniejszych katan są dostępne w głównym wątku fabularnym. Miej oczy szeroko otwarte, bo łatwo je przeoczyć! Podczas zadania „Skok na głęboką wodę” weź głęboki oddech i zanim wyjdziesz z budynku, przeszukaj apartament Yorinobu. Znajdują się tam trzy potężne bronie ikoniczne: katana Satori, sztylet Nehan i pistolet Kongou. Aby zdobyć Satori, musisz udać się na dach oraz przeszukać AV-kę. Satori i Nehan w duecie zapewniają silną regenerację zdrowia, co pozwoli walczyć kataną bez konieczności wyciągania broni dystansowej. Zarówno Satori, jak i Nehan będą zajmować miejsce w ekwipunku, dopóki nie uzyskasz dostępu do finishera za pomocą ostrza.

Aby utrzymać Satori i Nehan na odpowiednim poziomie siły, upewnij się, że rozmontowujesz każdą broń, zamiast ją sprzedawać. To samo dotyczy większości ubrań. Jeśli cena sprzedaży nie jest zbyt wysoka, zdecyduj się na komponenty do wytwarzania – i używaj ich do ulepszania swoich broni.

Gdy zyskasz już finishera za pomocą ostrza, możesz nieco bardziej przebierać w broniach. Errata to bardzo potężna katana termiczna dostępna w misji fabularnej „Dom lalek”. Po wejściu do kryjówki Kosiarzy rozejrzyj się za piecem. Znajduje się on w jednym z ostatnich pomieszczeń przed celem. Errata jest tam ukryta. To ostrze bardzo dobrze łączy się z karabinem szturmowym Psalm 11:6, który jest dostępny w jednej z baz gangu z

Watson.

Po wykonaniu misji „Dom lalek” spędź trochę czasu w otwartym świecie, aby nabić wyższy poziom i zebrać fundusze na wszczepy. Robiąc to, staraj się wyczycić Kabuki. W zamian za ukończenie wszystkich kontraktów Wakako otrzymasz najsilniejszą katanę w grze – Byakko.

Końcowy etap gry

Chociaż może to zająć trochę czasu, zrób wszystko, by ugruntować swoją pozycję najgroźniejszego cyberpsychopaty Night City, pomagając Reginie Jones w obławie na wszystkich pozostałych. W nagrodę otrzymasz wszczep Aksolotl. W połączeniu z Sandevistanem Apogee zapewni Ci on niemal nieskończone spowalnianie czasu. Widmo wolności może popchnąć tę zdolność do ekstremum. Opowiedzenie się po stronie So Mi pozwoli Ci uzyskać dostęp do Tunera kwantowego, który nie tylko skraca czas odnowienia wszystkich wszczepów, ale także przechowuje dodatkowe ładunki Sandevistana.
 
Last edited:


Chcesz wypróbować Cyberpunka 2077? Oto odpowiedzi na pytania, które możesz mieć na temat darmowej wersji próbnej:

Na jakich platformach dostępna jest wersja próbna?

Wersja próbna dostępna jest na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Kiedy dokładnie dostępna będzie wersja próbna?

Wersja próbna będzie dostępna od czwartku, 28 marca od godz. 16:00 do poniedziałku, 1 kwietnia, do godz. 8:59.

Jak długo mogę grać w ramach wersji próbnej?

Możesz grać w wersję próbną Cyberpunka 2077 przez 5 godzin.

Czy mogę przejść wersję próbną kilka razy?

Na jednym koncie możesz przejść wersję próbną tylko raz. Po 5 godzinach rozgrywki wersja próbna się zakończy i nie będzie dłużej dostępna.

Czy będę mieć możliwość przeniesienia zapisów stanu gry z wersji próbnej do pełnej wersji gry, jeśli zdecyduję się na jej zakup?

Tak! Jeśli zdecydujesz się na zakup pełnej wersji gry będziesz mieć możliwość przeniesienia do niej swoich zapisów stanu gry z wersji próbnej.

Mam podstawową grę, czy mogę wypróbować dodatek Widmo wolności?

Wersja próbna obejmuje jedynie podstawową wersję Cyberpunka 2077.

Ile muszę mieć wolnego miejsca aby zainstalować wersję próbną?

Wersja próbna wymaga zainstalowania pełnej gry, która ma ok. 99.3 GB na PlayStation 5 i ok. 103 GB na Xbox Series X|S.

Dzielę z kimś konsolę — czy oboje możemy zagrać w wersję próbną na tej konsoli?

O ile macie osobne konta, możecie grać w wersję próbną na tej samej konsoli.

Cyberpunk 2077 nie jest dostępny w moim regionie, czy mogę zagrać w wersję próbną?

Wersja próbna dostępna jest w tych samych regionach w których dostępna jest gra Cyberpunk 2077.

Czy aby zagrać w wersję próbną potrzebna jest jakaś subskrypcja?

Wersja próbna jest dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników PlayStation 5 i Xbox Series X|S i nie wymaga żadnej subskrypcji. Jednym wyjątkiem są Niemcy, gdzie właściciele PlayStation 5, którzy nie posiadają subskrypcji PlayStation®Plus będą musieli zapłacić małą opłatę, która nie podlega zwrotowi, w wysokości €0.15, ze względu na zasady SIE.

Czy będzie wersja próbna na PC?

Nie. Z powodów technicznych, nie jesteśmy w stanie zapewnić wersji próbnej na PC na tych samych zasadach co na konsolach.
 


Aktualizacja 2.12 do Cyberpunka 2077 i Widma wolności właśnie wychodzi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Poprawia ona najczęstsze błędy odczuwane przez graczy po aktualizacji 2.11, w tym problemy z przypisywaniem klawiszy.

Szczegóły znajdziecie na liście zmian poniżej:

PC
 • Będzie teraz możliwa zmiana klawisza przypisanego do Radioportu i upuszczania ciał na klawiaturach AZERTY. Zmiana celu zadania będzie przypisana do klawisza T na wszystkich klawiaturach.
 • Usunięto błąd, w którym próba przypisania klawisza T do akcji z kategorii "Eksploracja i walka" powodowała błąd "Przypisanie nieudane".
 • Wspólnie z Intelem usunęliśmy problem z zacinaniem gry, który występował po włączeniu opcji priorytetyzacji P-Cores.
 • Wspólnie z Razerem usunęliśmy błąd, wskutek kórego gra zawieszała się podczas używania produktów Razer Chroma.
 • Naprawiono błąd, przez który włosy NPC mogły być bardzo jasne wewnątrz pojazdów, gdy włączony był Ray Tracing.
 • Naprawiono crash występujący na Steam Decku podczas gry z włączonym Ray Tracingiem.
Xbox
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego gra mogła zawiesić się, wyłączyć lub wejść w stan nieskończonego ładowania po wczytaniu niektórych zapisów na Xboxie.
Wszystkie platformy
 • Usunięto błąd, który blokował dostęp do menu, ekwipunku, skrytki, holocalli i szybkiej podróży.
 • Zaktualizowano opis hacka Szok dźwiękowy aby poprawnie odzwierciedlał zmiany wprowadzone w aktualizacji 2.11.
 • Poprawiono widoczność kursora kontrolera w menu oraz podczas używania komputerów i klawiatur w grze. Ta zmiana przede wszystkim pomoże użytkownikom Steam Decka, ale gracze konsolowi i PC, którzy używają kontrolerów, również na niej skorzystają.
 • Nowy świt gaśnie - Usunięto błąd, który uniemożliwiał otworzenie telefonu aby przeczytać automatyczne powiadomienie.
 • Misja Kontener - Zmniejszono wymagany poziom Budowy Ciala wymagany do przesunięcia kontenera na śmieci.
 • Rozpoznanie wzorca - Atak z wyskoku Sasquatch będzie teraz prawidłowo rejestrowany jako trafienie i będzie zadawać obrażenia.
 • Kto sieje wiatr - Samochody przeciwników w sekwencji z pościgiem będą teraz strzelać do furgonetki Panam.
 • Komu bije dzwon- Naprawiono błąd, w wyniku którego po zdecydowaniu się na zadzwonienie do Reeda, rozmowa czasami nie uruchamiała się, blokując postęp.
 • Szok dźwiękowy będzie teraz prawidłowo traktowany przez grę jako hack Szpiegowski.
 • Naprawiono przypadki, gdzie grupy nieśmiertelnych wrogów mogły pojawić się w Night City.
 • Naprawiono błąd, przez który niektóre elementy na ekranie atutów nie zmieniały się po przełączeniu na tryb dla daltonistów.
 • BioDyne Berserk będzie teraz prawidłowo zwiększał szansę na trafienie krytyczne dzięki zestrojeniu z Refleksem.
 
Jaka jest najdziwniejsza scena, którą aktorki głosowe Songbird, Alt i Rogue kiedykolwiek nagrały? Co jest najstraszniejsze w wizji mrocznej przyszłości przedstawionej w Cyberpunku 2077? Który moment nagrań do gry wspominają najlepiej?

Oglądaj REDstreams aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań!

Na żywo na
 


Co jest lepsze niż goszczenie Minji Chang, Alix Wilton Regan albo Jane Perry na REDstreams?

Stream z nimi wszystkimi na raz!

Zapraszamy na odcinek Q&A w REDstreams, w środę, 21 lutego, o godzinie 18:00 na naszym kanale
.

Odcinek poprowadzą jak zawsze nasze Starsze Menedżerki ds. Kontaktów ze Społecznością: Amelia Kołat i Alicja Kozera!
 


Jeśli chcecie poznać szczegóły nagrywania głosów legend Night City, to mamy coś w sam raz dla Was!

Przygotujcie się na nadchodzący specjalny odcinek REDstreams, z udziałem samej Alix Wilton Regan, która użycza głosu Alt Cunningham w angielskiej wersji Cyberpunka 2077, oraz Jane Perry, ikonicznej Rogue! 🔥

Dołączcie do nas już w środę, 7 lutego o godzinie 18:00 na
, na rozmowę prowadzoną przez nasze Starsze Menedżerki ds. Kontaktów ze Społecznością: Amelię Kołat i Alicję Kozerę.

Do zobaczenia wkrótce! 🎬
 


Aktualizacja 2.11 do Cyberpunka 2077 i Widma wolności właśnie wychodzi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. W tej aktualizacji skupiliśmy się głównie na usunięciu błędów, które najczęściej występują u graczy, m.in. naprawie animacji wykończeń. Dodaliśmy też drobiazg dla miłośników aut Rayfield!

Sprawdźcie listę zmian poniżej, by poznać szczegóły.

Rozgrywka
 • Bliskie wykończenia (finishery melee) działają teraz prawidłowo.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego przedmioty zdrowotne były usuwane z pola szybkiego dostępu po użyciu przedmiotów zużywalnych.
 • Możliwa jest teraz prawidłowa zmiana przypisań klawiszy Z i W dla klawiatur AZERTY.
 • Podczas używania klasycznego układu sterowania wykonanie wślizgu nie powoduje już kucnięcia.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego trzeba było używać klawisza F (domyślnego), aby dokonać interakcji, nawet jeśli interakcja była przypisana do innego klawisza.
 • Przypisanie prawego przycisku myszy do akcji innej niż celowanie nie będzie już skutkować jednoczesnym celowaniem oraz nową akcją.
 • Wszczep Aksolotl będzie teraz również skracać czas odnowienia po nieśmiercionośnej neutralizacji wroga.
 • Ikoniczny hack Atak wirusowy poprawnie wywołuje teraz eksplozję po połączeniu z hackiem Przegrzanie.
 • Dodano schematy na Psalm 11:6 i Buzzsaw dla graczy, którzy wykonali już wymagane czynności, aby je zdobyć, ale ich nie otrzymali.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego gracze na Xbox nie mogli ulepszać przedmiotów do generacji V++.
 • Wszczep Szkielet nie zostaje już osłabiony po zdobyciu 3. poziomu atutu "Licencja na nawszczepianie".
 • Nie będą się już pojawiały drzazgi umiejętności dla umiejętności, które osiągnęły już maksymalną wartość.
 • Koszt pamięci hacka Cyberpsychoza poprawnie się teraz zmniejsza po zastosowaniu awarii wszczepów lub efektu EMP.
 • Zabicie NPC-a, który był pijany lub używał braindansu, poprawnie teraz aktywuje system policyjny.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego wszczep Odzyskanie pamięci przywracał mniej pamięci, niż wskazywał to jego opis.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego pięści nie miały szansy na wywołanie krwawienia po osiągnięciu poziomu 20. umiejętności Solo.
 • Poprawiono opis wszczepu Biomonitor, który właściwie informuje teraz o leczeniu po tym, gdy zdrowie spadnie poniżej 50% zamiast 35%.
 • Możliwe będzie teraz aktywowanie wszczepu Sandevistan w trakcie holocallu w czasie walki.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego możliwa była utrata życia od hacków gdy Berserk był aktywny, mimo że jego działanie zapewniało, iż zdrowie nie może spaść poniżej 25%.
 • Limit kosztu wszczepów został ograniczony do 450. Wszczepy przekraczające limit zostaną zdjęte.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego łupy unosiły się w powietrzu oraz pojawiały się w tym samym miejscu po podniesieniu.
Zadania i otwarty świat
 • Zmieniono pościgi samochodowe, aby nie odbywały się zbyt często i nie nachodziły na siebie.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego pojazdy kupowane na stronie Autofixer nie były dodawane do listy posiadanych pojazdów nawet po wydaniu pieniędzy.
 • Możliwe jest teraz zdobycie ikonicznej broni BFC 9000 przez graczy, którzy przegapili rozbitą AV-kę na Rancho Coronado.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego animacja sprawdzania karty miejskiej NCART mogła być uruchomiona w windzie, przez co V przez nią spadał/a.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego odblokowująca metro wiadomość z obsługi klienta NCART nie pojawiała się, nawet jeśli wymagania zostały spełnione.
 • Usunięto kilka przypadków blokady kontraktów jako niezaliczonych. Czekały w dzienniku, ale nie miały żadnych celów.
 • Kto nie jest z nami – Usunięto błąd, w wyniku którego Darrell Zhou natychmiast ginął po podejściu do znacznika zadania i porozmawianiu z nim. Należy zwrócić uwagę, że poprawka nie jest wsteczna, co oznacza, że musisz wczytać zapis przed rozmową z Darrellem, aby móc zaliczyć to zadanie.
 • Kwarantanna – Usunięto błąd, w wyniku którego nie można było wyjść z Basiliska po wjechaniu do tunelu.
 • Podejrzenie cyberpsychozy: I nikt cię nie wysłucha – Usunięto błąd, w wyniku którego nie można było zebrać informacji wymaganych do zaliczenia postępów, ponieważ w okolicy nie pojawiała się drzazga.
 • Delamain: Reanimacja – Usunięto błąd, w wyniku którego po wyborze połączenia Delamainów niemożliwe było osiągnięcie celu „Podejdź do samochodu”, ponieważ nie pojawiała się taksówka.
 • Stary Znajomy – Naprawiono błąd, który sprawiał, że po przyjeździe do salonu pachinko Wakako nie było tam Takemury.
 • Kontrakt: Dajcie mi głowę Gustavo Orty – Usunięto błąd, w wyniku którego Gustavo stawał się wrogi zaraz po wejściu do jego biura.
 • Kontrakt: Dajcie mi głowę Gustavo Orty – Usunięto błąd, w wyniku którego strażnicy natychmiast atakowali gracza po wyborze pokojowej opcji dialogowej punka.
 • Kocham cię, kochanie moje – Usunięto błąd, w wyniku którego niemożliwe było spanie w łóżku w apartamencie V, kiedy aktywne było to zadanie.
 • Psycho killer, qu'est-ce que c'est? – Zwiększono nagrodę za neutralizację wszystkich cyberpsycholi. Gracze, którzy odebrali już nagrodę, mogą odwiedzić Reginę i odebrać nową nagrodę ze skrzynki z bronią.
 • Zgłoszenie przestępstwa: Pośród ścieków – Usunięto błąd, w wyniku którego nie pojawiał się ślad, który trzeba było przeskanować, aby zaliczyć postępy.
 • Księga Zaklęć – Usunięto błąd, w wyniku którego obniżona cena na Księgę Zaklęć mogła być wyższa niż standardowa.
Widmo wolności
 • Przesyłka do Los Padres – Usunięto błąd, w wyniku którego w dzienniku brakowało wpisu o celu zadania ponieważ cel aby spotkać się z Reedem nie pojawiał się.
 • Przesyłka do Los Padres – Usunięto błąd, w wyniku którego nie pojawiały się opcje dialogowe, które zaliczałyby postęp w zadaniu podczas rozmowy z Yoko.
 • Dzień próby – Usunięto błąd, w wyniku którego część uzbrojenia stawała się przedmiotami fabularnymi po wyjęciu z szafki.
 • Srebrne Trzewiczki – Usunięto błąd, który uniemożliwiał rozmowę z Mr. Handsem w Heavy Hearts, bo ten w ogóle się nie pojawiał lub nie można było wejść z nim w interakcję (dotyczy graczy, którzy nadal napotykali ten problem po aktualizacji 2.1).
 • Po Prostu Kolejna Historia – Usunięto błąd, w wyniku którego w niektórych przypadkach nie pojawiały się misje kurierskie.
 • Nikt nie woła – Usunięto błąd, który powodował, że po wezwaniu pielęgniarki ekran stawał się czarny (dotyczy graczy, którzy nadal napotykali ten problem po aktualizacji 2.1).
 • Dodano wiadomość od Reeda do napisów końcowych dla zakończeń innych niż Wieża.
 • Usunięto możliwość instalowania ulepszeń do ikonicznego pistoletu Catahoula.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego możliwe było aktywowanie atutu „Protokołowanie sensoryczne”, gdy trwał jeszcze czas jego odnowienia.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego możliwe było aktywowanie wszczepu Akcelerator synaptyczny, gdy trwał jeszcze czas jego odnowienia.
 • Konieczne jest teraz zainstalowanie cyberdecku, aby możliwe było skorzystanie z wszczepu Rama Pana Cogito.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego wzmocnienie po wysadzeniu wroga hackiem Detonacja granatu nie pasowało do opisu.
Interfejs
 • W Ustawieniach → Rozgrywka dodano kategorię „Radioport”, która pozwala spersonalizować działanie radioportu. Włącz „Synchronizację z radiem samochodowym”, aby muzyka grała dalej po wyjściu z pojazdu. Opcja „Przełączanie stacji za naciśnięciem przycisku” pozwala łatwo zmieniać stacje radiowe poprzez naciśnięcie przycisku radioportu bez konieczności otwierania menu radia. Włącz opcję „Zapisania stacji”, aby radioport wznowił odtwarzanie stacji radiowej po wczytaniu zapisanego stanu gry.
 • Okno danych, które pojawia się podczas skanowania, nie wraca już domyślnie do zakładki „Hakowanie” zamiast „Dane”. Zamiast tego zapamiętana zostanie ostatnio otwarta zakładka.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego gracze nie mogli zmieniać wszczepów u Ripperdoców i nie widzieli paska limitu kosztu wszczepów.
 • Dodano komunikat, który pojawia się, gdy niemożliwa jest aktywacja Sandevistanu podczas holocalli.
 • Ikoniczne hacki, podobnie jak warianty nieikoniczne, nie mają już w opisie podanej długości działania.
 • Dokonano niewielkich ulepszeń wyglądu stron w necie.
Efekty wizualne
 • Neonowe obręcze dla Yaiba Kusanagi CT-3X poprawnie się teraz rozświetlają.
 • Poprawiono cienie pojawiające się na klatce piersiowej V podczas noszenia podkoszulków.
 • Poprawiono ciemne cienie pojawiające się na rękach V podczas trzymania niektórych rodzajów broni z włączonym ray tracingiem.
 • Karty tarota „Diabeł” i „Sąd ostateczny” wyświetlają się teraz poprawnie na ekranie nagród po zakończeniu gry.
Pojazdy
 • Ślady opon pasują teraz do właściwego miejsca kontaktu opony z podłożem.
 • Dostosowano ruch zawieszenia niektórych pojazdów w ruchu ulicznym, co przekłada się na ich lepszy wygląd.
 • Poprawiono zawieszenie motocykli, aby zmniejszyć poziom przenikania ich przez ulice i krawężniki. Poprawiono także hamowanie. Niektóre pojazdy, w tym samochody oraz ciężarówki, lepiej radzą teraz sobie z lądowaniem po dużych skokach.
 • Do symulacji modelu jazdy dodano wektor momentu hamowania. Zmiana ta zmniejsza podsterowność dla pojazdów, u których wcześniej występował ten problem podczas mocnego hamowania i skręcania (najbardziej widoczne było to w pojazdach z przednim napędem oraz silnikiem z tyłu lub umieszczonym centralnie).
 • Zmieniono lub ulepszono możliwości tuningu w różnych pojazdach, takich jak Mizutani Hozuki MH1, MH2 i „Hoseki”, Villefort Deleon V400, V410 Coupe i „Vindicator", Thorton Colby CST40, Mahir Supron FS3-T, Chevillon Centurion 1000, Quadra Type 66 “Hoon” i innych.
Wdrożono kilka niewielkich zmian, aby ulepszyć driftowanie w większości pojazdów:
 • Pojazdy z napędem na cztery koła płynniej przekazują moc na przednie dyferencjały podczas wychodzenia z driftów w trybie "burn out" (sprawdź podręcznik kierowcy w bazie danych, aby zyskać więcej informacji na ten temat).
 • Wyregulowano dynamiczne zarządzanie stabilnością, aby włączało się bardziej płynnie po driftach w trybie "burn out".
 • Implementacja trybu "burn out" w większości samochodów z silnikiem umieszczonym centralnie została doszlifowana, aby działał on lepiej. Dotyczy to takich samochodów jak Rayfield Caliburn, Quadra Turbo R, Herrera Riptide itp.
PC
 • Dodano hybrydowe ustawienie wykorzystania procesora, które znaleźć można w sekcji Rozgrywka → Wydajność. Można je ustawić na „Automatyczne” (system operacyjny automatycznie decyduje, jak rozkładać wątki na poszczególne rdzenie) albo „Priorytetyzacja P-Cores” (priorytet dla rdzeni wydajnościowych). Ustawienie domyślne to „Automatyczne”.
 • Wdrożono poprawkę ulepszającą wydajność, szczególnie na procesorach AMD RX Vega.
Różne
 • Dodano System CrystalCoat™, który pozwala zmienić kolor lakieru pojazdu. Ponieważ ta technologia została opracowana wyłącznie przez Rayfield, obecnie dostępna jest tylko w posiadanych pojazdach Rayfield.
 • Wewnętrzna martwa strefa kontrolera została zmieniona. Gracze, którzy jej nie zmieniali, mają teraz nowe wartości domyślne, gdyż zachowanie poprzednich mogło spowodować dryfowanie drążków.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego drzwi w apartamencie megabudynku H10 nie zamykały się automatycznie w niektórych przypadkach.
REDmod
 • Zaktualizowano listę adresów dla moderów.
 


Po ostatnim streamie z Mr. Handsem prosiliście o więcej — uruchomiliśmy więc nasze kontakty w Night City i załatwiliśmy kolejne wywiady.

Już za tydzień odbędzie się stream z Minji Chang, która w angielskiej wersji Widma wolności użyczyła głosu Songbird oraz Borysem Pugaczem-Muraszkiewiczem, naszym Dyrektorem Adaptacji Angielskiej.

Wpadnijcie na Twitcha, w środę, 24 stycznia o godz. 18:00, aby obejrzeć rozmowę prowadzoną przez nasze Starsze Menedżerki ds. Kontaktów ze Społecznością: Amelię Kołat i Alicję Kozerę.

Do zobaczenia!
 


Z okazji niedawnej premiery Cyberpunka 2077: Ultimate Edition przygotowaliśmy dla was wyjątkowy przewodnik po grze — dostępny już teraz!​

Chcecie wiedzieć, jak sprawić, żeby wasza postać była nie do zatrzymania? Rozglądacie się po Night City za czymś ekstra do zrobienia? A może zastanawiacie się, jak żarty o cyberświniach tłumaczy się na inne języki? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w środku! A do tego mnóstwo informacji na temat podstawowej wersji gry i dodatku Widmo wolności, komentarze twórców, wywiady i wiele, wiele więcej!​

Nieważne, czy Night City to twój drugi dom, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z Cyberpunkiem 2077 — każdy znajdzie w naszym przewodniku coś dla siebie. Zapraszamy do lektury!​

>>POBIERZ<<
 
Last edited:
Top Bottom