Staff member

+
Niezależnie czy chcesz nauczyć studentów Akademii Oxenfurckiej tańczyć, Redańskich żołnierzy marszu paradnego, czy sprawić aby potwory potykały się o własne nogi, trzeci samouczek REDkita jest dla Ciebie!

Ákos z zespołu Yigsoft demonstruje jak eksportować animacje, edytować je w Blenderze i importować z powrotem do edytora.

 
Samouczki The Witcher 3 REDkit to seria filmików, gdzie pokazujemy jak używać edytora.

W pierwszym samouczku Bence z zespołu Yigsoft pokazuje jak prawidłowo przygotować REDkita do pracy i gdzie znajdują się najważniejsze funkcje.

W drugim odcinku samouczków Márton z zespołu Yigsoft pokazuje jak przeglądać, dodawać i zarządzać assetami w projekcie.

W trzecim samoczuku REDkita Ákos z zespołu Yigsoft demonstruje jak eksportować animacje, edytować je w Blenderze i importować z powrotem do edytora.

Więcej odcinków już wkrótce!
 
Last edited:


Edytor do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest już dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy gry na PC.

Chcesz pograć?

Już wkrótce wzbogacisz swoją grę w Wiedźmina 3: Dziki Gon wachlarzem opcji. Od alternatywnych ubrań i fryzur po kompletnie nowe postacie, środowiska i nie tylko!

Po prostu przejrzyj Nexus Mods*, Warsztat Steam lub inną ulubioną platformę z modami i ciesz się nowymi treściami stworzonymi przez społeczność. Nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź naszą oficjalną stronę REDkita lub ten szybki i prosty tutorial:

*Jeśli używasz Vortexa do Wiedźmina 3 od Nexus Mods, to koniecznie zainstaluj najnowszą aktualizację!

Chcesz modować?

Za chwilę sięgniesz po te same narzędzia, których użyliśmy do stworzenia Wiedźmina 3: Dziki Gon niemal dekadę temu — odświeżone i dostosowane do wymagań moderów! Jest to kompleksowe rozwiązanie, które da Ci większą swobodę niż kiedykolwiek w modyfikacji wszystkich elementów gry.

REDkit do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest całkowicie darmowy dla wszystkich posiadaczy gry na PC! Po prostu odwiedź sklep w którym posiadasz grę i odbierz edytor:
Nie wiesz od czego zacząć? Spokojnie! Przygotowaliśmy dedykowaną stronę REDkita, gdzie znajdziesz zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, szczegółową dokumentację, a także (już wkrótce) serię tutoriali wideo!
 


Aktualizacja do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon właśnie wychodzi na PC! Wprowadza szereg zmian, które usprawnią modowanie i wesprą działanie nowego REDkita do Wiedźmina 3.

Sprawdźcie listę zmian poniżej, by poznać szczegóły:
 • Aktywowano Warsztat Steam.
Z łatwością zarządzaj modami na Steamie! Zintegrowaliśmy Warsztat Steam z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Użytkownicy Steama nadal mogą korzystać z Nexus Mods lub innych dowolnych platform do modowania, ale teraz mogą zainstalować dowolny mod dostępny w Steam Workshop za pomocą jednego kliknięcia. Po prostu znajdź mod, który ci się podoba, kliknij „Subskrybuj”, a zainstaluje się automatycznie!
 • Dodano wsparcie Warsztatu Steam dla modów DLC (modów z zupełnie nową zawartością).
 • Ułatwiono sposób dodawania do modów nowych identyfikatorów świata.
 • Dodano pełne wsparcie wczytywania modów DLC – usunięto błąd występujący podczas wczytywania dodatkowej zawartości z modów.
 
Premiera REDkita do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon jest tuż, tuż! 21 maja będzie można pobrać i zainstalować pełną wersję edytora. Zapisy do Playtestu wyłączymy dzień wcześniej.

Nie martwcie się! Projekty rozpoczęte w wersji Playtest edytora będzie można kontynuować. Aby pomóc Wam w migracji postępów, wersja Playtest edytora pozostanie dostępna do 22 maja dla wszystkich, którzy będą już do niej zapisani. Wasze ustawienia powinny załadować się automatycznie w nowej wersji, ale jeśli chcecie zrobić sobie kopię zapasową, to znajdziecie je tutaj:
 • <steamLibrary>\steamapps\common\The Witcher 3 REDkit\bin\r4LavaEditor2.ini
 • <steamLibrary>\steamapps\common\The Witcher 3 REDkit\bin\r4LavaEditor2.sessions.ini

Pamiętajcie, że choć REDkit do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie dostępny za darmo, będzie można go odebrać tylko tam gdzie posiada się grę. Oznacza to, że osoby, które brały udział w Playteście, ale nie posiadają gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steam będą musiały przenieść się do sklepu gdzie posiadają grę. Edytor będzie działać tak samo, niezależnie od tego skąd będzie pobrany.

Dziękujemy, że wzięliście udział w Playteście! Dzięki Waszym opiniom i zgłoszeniom byliśmy w stanie wprowadzić wiele usprawnień do REDkita!
 


Zapraszamy na nadchodzący specjalny odcinek REDstreams, w którym skupimy się na REDkicie — narzędziu moderskim do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Bazuje on na tych samych narzędziach, których nasi deweloperzy używali do stworzenia gry. Naszymi gośćmi będą Bence Hambalko oraz Moritz Baron z Yigsoftu i porozmawiamy m.in o tym co możecie zrobić za pomocą REDkita, możliwościach narzędzi, a także z chęcią odpowiemy na Wasze pytania prosto z czatu!

📅 Data: Wtorek, 21 maja

🕒 Godzina: 17:00

🌐 Miejsce:

Nasz stream kierujemy do wszystkich - doświadczonych moderów jak i również tych, którzy dopiero uczą się modowania gier. Odcinek poprowadzą jak zawsze nasze Starsze Menedżerki ds. Kontaktów ze Społecznością: Amelia Kołat i Alicja Kozera!

Do zobaczenia niebawem!
 
Last edited:
Najnowszy hotfix do wersji Playtest edytora The Witcher 3 REDkit jest już dostępny. Poniżej znajdziecie listę zmian:
 • Różne usprawnienia stabilności.
 • Dodano ostrzeżenie w przeglądarce zasobów jeśli nie został wybrany żaden folder przy importowaniu zasobów.
 • Uniemożliwiono ustawienie r4data jako magazynu do rozpakowywania plików.
 • Panel parametrów materiału będzie teraz domyślnie wyświetlany w narzędziu edycji terenu.
 • Naprawiono budowanie pamięci podręcznej tekstur i tworzenie pustych pamięci podręcznych i metadanych podczas publikowania modów.
 • Ręcznie dodane pliki będą teraz wyświetlać się poprawnie (lub, jeśli zostały usunięte, nie wyświetlać) w przeglądarce zasobów po odświeżeniu wyszukiwania.
 • Naprawiono problem przechwytywania kursora w czasie używania narzędzi edycji terenu.
 • Dodano opcję przywrócenia niezmienionych zasobów w przeglądarce zasobów.
 • Nazwy folderów modów ograniczono do znaków a-Z_0-9.
 • Naprawiono nieklikalne okno dialogowe, które pojawia się w trakcie używania narzędzi edycji terenu/roślinności.
 • Różne zmiany w interfejsie użytkownika okna dialogowego zapisywania i publikacji projektu.
 • Od teraz, podczas pierwszej konfiguracji, będzie sprawdzane, czy folder magazynu jest pusty podczas rozpakowywania plików.
 • Kontrolery PlayStation i Xbox będą teraz działać w oknie podglądu gry w edytorze.
 • Panel wyboru języka w edytorze scen nie będzie już pokazywać zmienionego języka jeśli zmiana języka nie powiedzie się z powodu niezapisanych ciągów znaków.
 


Zapamiętajcie ten dzień — REDkit do Wiedźmina 3, edytor modów bazujący na silniku gry, będzie miał swoją premierę już za dwa tygodnie, 21 maja 2024!

REDkit będzie dostępny za darmo dla wszystkich posiadaczy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC. Dodajcie REDkit do swoich list życzeń na Steam, GOG.com lub Epic Games Store. Pamiętajcie, że jeśli nie możecie się doczekać, można dołączyć do Playtestu na Steam już dziś!

Szukacie innych ludzi pozytywnie wkręconych w modowanie? Dołączcie do naszych społeczności na oficjalnym forum, serwerze na Discordzie lub Steam Discussions!
 
Właśnie opublikowaliśmy nowy hotfix do wersji Playtest edytora The Witcher 3 REDkit. Lista zmian obejmuje:
 • Dodano wsparcie modów typu DLC w Becie Steam Workshop dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.
 • Dostosowano importowanie plików .csv w formacie UTF-8, aby puste ciągi znaków były pomijane.
 • Dodano informacje zwrotne w procesie importowania lokalizacji: dane nie będą już importowane jeśli w jakimś rzędzie zostanie wykryty błąd.
 • Naprawiono problem, który mógł spowodować crash podczas przebudowy siatki kolizji.
 • Naprawiono problem publikacji, który mógł powodować, że mody oparte wyłącznie o skrypt nie działały.
 
Opublikowaliśmy hotfix do wersji Playtest edytora The Witcher 3 REDkit. Lista zmian obejmuje:
 • Naprawiono problem w wyniku którego skrypty mogły nie zostać poprawnie skompilowane przy starcie edytora w pewnych warunkach.
 • Naprawiono problem w wyniku którego mody publikowane do Warsztatu Steam były umieszczane w niepoprawnych folderach.
 • Dodano weryfikację nazw plików pod kątem problematycznych znaków.
 • Wprowadzono kilka usprawnień do przeglądarki zasobów:
  • ulepszone pola wyszukiwania,
  • ulepszone opcje wyświetlania,
  • dodatkowe filtry.
 


Jeśli nie możesz się doczekać edytora do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, to mamy dla ciebie świetną wiadomość! Od dzisiaj możesz zapisać się do oficjalnego Playtestu na Steam.

The Witcher 3 REDkit jest kompleksowym narzędziem modderskim do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nad którym obecnie pracujemy. Bazuje on na tych samych narzędziach, których nasi deweloperzy używali do stworzenia gry i pozwala na niemal nieograniczoną swobodę w modowaniu. Premierę REDkita planujemy później w tym roku i będzie on dostępny za darmo dla każdego posiadacza gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC.

Aby zapisać się na Playtesty wystarczy, że przejdziesz na stronę The Witcher 3 REDkit na Steam i poprosisz o dostęp.

Dostęp będzie udzielany falami, a po jego otrzymaniu “The Witcher 3 REDkit Playtest” pojawi się w twojej Bibliotece Steam. Pamiętaj, że edytor potrzebuje plików gry, więc upewnij się, że masz też zainstalowanego Wiedźmina 3.

Playtest jest dostępny jedynie na Steam, ale nie martw się — zadziała na dowolnych plikach gry, nawet jeśli posiadasz ją na innej platformie. W dniu premiery The Witcher 3 REDkit planujemy udostępnić także na GOGu i Epic Games Store!

Mamy nadzieję, że będziesz się świetnie bawić testując edytor i wszystko pójdzie gładko, ale pamiętaj, że jest to wersja beta narzędzia i możesz napotkać problemy. Jeśli to się stanie, możesz nam to zgłosić używając dedykowanego formularza na stronie naszej Pomocy Technicznej: http://thewitcher.ly/REDkit_report

Kiedy już zapoznasz się z edytorem, daj nam znać jak ci się podobał — w REDkicie znajdziesz wbudowany odsyłacz do ankiety, ale możesz także zostawić swoje przemyślenia na:
Czekamy na opinie!

Ale chwila… to nie wszystko, co możesz pomóc nam testować!

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Beta Warsztatu Steam

Równocześnie z narzędziami modderskimi pracujemy także nad udostępnieniem Warsztatu Steam dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Możesz nam pomóc sprawdzić tą aktualizację biorąc udział w dedykowanej Becie.

UWAGA: Przed zapisaniem się koniecznie zrób backup sejwów!

Beta testy Warsztatu Steam i Playtest edytora The Witcher 3 REDkit mają wspólne podłoże, ale są kompletnie niezależne od siebie. Nie musisz brać udziału w obu i możesz odpalić Betę nie zapisując się na Playtest, jak również Playtestować edytor bez uczestniczenia w Becie.

Aby uzyskać dostęp do Warsztatu Steam gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, musisz dołączyć do dedykowanej grupy na Steam.

Kiedy już w niej będziesz musisz jedynie znaleźć Wiedźmina 3 w swojej bibliotece Steam, wejść we Właściwości > Beta i wybrać “workshop_test” z rozwijanej listy. Kiedy to zrobisz gra powinna się automatycznie zaktualizować.

Dobrej zabawy!
 
Graj w Wiedźmina 3: Dziki Gon po swojemu!

Z dumą przedstawiamy edytor The Witcher 3 REDkit, kompleksowe rozwiązanie, które pozwala użytkownikom dowolnie tworzyć i modyfikować elementy Wiedźmina 3. Będziesz używać odświeżonych wersji tych samych narzędzi, których my używaliśmy do stworzenia tej legendarnej gry.

Nie możemy się doczekać co stworzysz z jego pomocą!


Twórz nową zawartość

The Witcher 3 REDkit pozwala użytkownikom edytować i dodawać zawartość do Wiedźmina 3 na PC. Narzędzia te pozwolą na większą swobodę w modyfikowaniu naszej gry niż kiedykolwiek wcześniej. Oznacza to, że stworzysz:
 • nowe zadania
 • nowe światy
 • nowe cutsceny
 • nowe postacie / potwory / NPCe
 • nowe wpisy w dzienniku, dialogi itp.
…i znacznie więcej!


Udostępniaj ją innym

Chcieliśmy, żeby udostępnianie nowej twórczości było jak najłatwiejsze, więc The Witcher 3 REDkit zaprojektowaliśmy aby pozwalał na:
 • tworzenie nowych DLCków
 • pakowanie modów w ustandaryzowany sposób
Kiedy już stworzysz swój projekt, edytor pozwoli Ci wyeksportować go w ustandaryzowany sposób aby łatwo udostępnić go innym na Nexus Mods lub w Warsztacie Steam.


Twój przewodnik

Chcemy aby każdy mógł spróbować swoich sił w edytowaniu Wiedźmina 3 i wiemy, że początek przygody z moddingiem może wydawać się przytłaczający. Dlatego też przygotowujemy przewodniki, dokumentację i projekt demonstracyjny, dzięki którym łatwiej będzie zacząć.

Tutoriale o różnym poziomie trudności przeprowadzą Cię krok po kroku przez proces tworzenia Twoich pierwszych modów!


Wymagania

Edytor będzie dostępny za darmo dla każdego, kto posiada grę Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC na Steam / Epic Games Store / GOG.


Playtest

Aby zapisać się na Playtest, po prostu przejdź na stronę The Witcher 3 REDkit na Steam i poproś o dostęp:
https://store.steampowered.com/app/2684660/The_Witcher_3_REDkit/

Dostęp będzie przyznawany stopniowo, a kiedy go otrzymasz "The Witcher 3 REDkit Playtest" pojawi się w Twojej Bibliotece Steam.
 


Zostaw innych netrunnerów w tyle — pobierz oficjalny mod do przeglądarki Opera GX inspirowany Cyberpunkiem 2077!

Sprawdź gamerską przeglądarkę Opera GX i darmowy cyberpunkowy mod już dziś! Pozwala on dostosować do swoich preferencji wiele elementów, w tym animowaną tapetę, która zmienia się w zależności od pory dnia, muzykę w tle oraz dźwięki przeglądarki, specjalny shader i nie tylko!

Zobacz jak prezentuje się mod:
 
FD Projekt RED :think:

Fajnie, że pokazaliście prolog na zdjęciu, ale bym wolał wiedzieć, że kupuję pełny produkt :mad: Żądam pełnej galerii, inaczej cofam preorder.
Łatwo powiedzieć... - żeby rozłożyć wszystkie dyskietki obok siebie na podłodze potrzebowalibyśmy powierzchni około 2 boisk do koszykówki (825 metrów kwadratowych) :oops:
 
CyberpunkUltimateEdition_FloppyDiskEdition_1920x1080_PL.png


Uwielbiasz PC-ty "Sleepery"?

Pragniesz retrofuturystycznych doznań rodem z pierwszych wizji Cyberpunka?

Tęsknisz za starymi, dobrymi czasami, kiedy instalacja gier była rytuałem sama w sobie?

Niezależnie, który z powyższych powodów najlepiej Cię opisuje, pokochasz Edycję Dyskietkową Cyberpunka 2077!

W erze dystrybucji cyfrowej większość komputerów nie posiada stacji dysków, ale słyszymy wiele głosów od ludzi, którzy pragną powrotu do korzeni i ręcznej instalacji gier. Rozumiemy to! Co tu dużo mówić, CD PROJEKT sam zaczynał od dystrybucji gier na płytach CD.

Dlatego właśnie postanowiliśmy przyjrzeć się czemuś, o co byliśmy proszeni od samego początku, jeszcze przed premierą — Cyberpunkowi 2077 na dyskietkach!

Przygotuj się na rytuał klasycznej instalacji gier z 97 619 dyskietek w formacie 3,5". Koniecznie zaproś przyjaciół i zaplanujcie zmiany, bo wedle naszych wstępnych wyliczeń instalacja może zająć około 2 miesięcy nieustannego wymieniania dyskietek!

Brzmi super? Wiadomo! Dodaj Edycję Dyskietkową do swojej listy życzeń już teraz korzystając z linku poniżej i przygotuj się na dostawę ciężarówką!

https://cp2077.ly/FloppyEdition

Do zobaczenia w Night City!
 
Last edited:
Zasiądź za kierownicą i pędź, ile dusza zapragnie – jeśli chodzi o przemieszczanie się z punktu A do punktu B, Night City jest miastem kierowców! Od aut sportowych i wysokiej klasy samochodów po ciężarówki, budżetowe gruchoty, motocykle, a nawet opancerzone furgonetki – ulice miasta czekają, aż spalisz trochę gumy. Załącz radio i w drogę! Wybraliśmy dla Ciebie kilka tras oraz obszarów, które są idealne do jazdy z dużą prędkością (z niechcianą uwagą lub bez niej) lub spokojnej nocnej przejażdżki. Odpalaj silnik!
 • Trasa Rattlesnake CreekBadlandy to miejsce dla miłośników off-roadu. Piękno pustyni polega na tym, że możesz zboczyć z niemal każdej drogi i swobodnie pędzić bez zastanowienia, a my znaleźliśmy przyzwoity punkt wyjścia dla Twojej przygody — trasę, która różni się nieco od rozległych połaci piasku. Rattlesnake Creek znajduje się za elektrownią słoneczną w południowej części Badlandów. To wyschnięte koryto rzeki wydaje się stworzone do szybkiej jazdy. Spróbuj utrzymać kontrolę nad pojazdem na mokrym piasku, omijaj formacje skalne i pędź między wyszczerbionymi ścianami wąwozu. Najlepiej rozpocząć trasę od Lake Farm, która znajduje się na wschodniej części wzgórza (tuż za tamą). Niedaleko stacji Lake Farm możesz skręcić w lewo w dół stromego zbocza. Nabierz prędkości, a następnie skręć w lewo do samego wąwozu. Teraz spróbuj dotrzeć do końca i wjechać z powrotem na asfalt, nie rozbijając się po drodze!

 • North Oak Hills – zobacz, jak żyje elita Night City w North Oak! Ich rezydencje mieszczą się na usianych palmami wzgórzach, a kręte drogi, które wiją się przez tę bańkę bogactwa, też stanowią całkiem fajną trasę do jazdy. Możesz zacząć od Charter Hill na skraju Westbrook i podążać główną drogą, która prowadzi obok Kolumbarium. Czym wyżej, tym bardziej zielono. W końcu dostrzeżesz ikoniczny znak North Oak. Tam możesz skręcić w prawo i zapuścić się dalej w głąb wzgórz majaczących za znakiem lub odbić w lewo za rondem. Tak czy inaczej, możesz cieszyć się energiczną jazdą wokół North Oak. Będziesz pokonywać pochyłe zakręty, a nawet przejeżdżać przez kilka krótkich tuneli. Jeśli chcesz jechać z dużą prędkością, zalecamy motocykl, choć utrzymanie się na wąskich drogach jest nie lada wyzwaniem (ale chodzi o emocje, prawda?). Jeśli jednak wolisz spokojniejszą przejażdżkę, zwolnij i chłoń panoramiczne widoki Night City!

 • Nowo otwarta autostrada – biegnie z Westbrook w Japantown do Wellsprings w Heywood. Uważana niegdyś za „opuszczoną”, została w końcu ukończona i jest teraz otwarta dla wszystkich! Ta fantastyczna miejska trasa, która wije się pośród drapaczy chmur i megabudynków Night City, pozwoli Ci przyjrzeć się z bliska różnicom w architekturze poszczególnych dzielnic. To ekspresówka, więc możesz wcisnąć gaz do dechy podczas pokonywania prostych ulic i długich zakrętów. Możesz nawet połączyć tę trasę z North Oak, wjeżdżając na autostradę tuż przy dużym rondzie na skraju Wellsprings niedaleko wzgórz (po prostu skręć w prawo, gdy zobaczysz sprzęt budowlany!). Szczególnie fajnie jeździ się tu nocą, a deszcz sprawia, że autostrada jest wyjątkowo nastrojowa! Ale jedna uwaga: podobno od czasu ponownego otwarcia autostradą często przejeżdżają Tyger Claws, więc miej oczy szeroko otwarte.
 • Od slumsów Kabuki do Corpo Plaza – dłuższa trasa z imponującymi miejskimi widokami, która uwidacznia dwa kontrastujące ze sobą style życia w Night City. Najlepiej zacząć od wiaduktu w pobliżu Charter Street w Kabuki w dzielnicy Watson. Przez Kabuki przebiega podwyższona droga, która prowadzi na południe. Gdy zjedziesz w dół po pochylonym wiadukcie, od razu zobaczysz rozległy, hipnotyzujący widok na odległe megabudynki Night City. Poniżej znajdują się slumsy Kabuki pełne wąskich dróg, zatłoczonych mieszkań i ulic, którymi rządzą gangi. Gdy wiadukt zrówna się z ziemią, możesz skręcić w prawo, a następnie w lewo, wyjeżdżając na jedną z głównych dróg, rozciągających się na południowym krańcu tej dzielnicy. Odbij w prawo i skieruj się w stronę mostu, który poprowadzi cię do City Center. Rozkoszuj się szeroką prostą, nad którą górują korporacyjne drapacze chmur. Po chwili dotrzesz do majestatycznego ronda Corpo Plaza, gdzie w powietrzu pływają hologramy kolorowych karpi! Objeżdżaj rondo Plaza do woli, a następnie wybierz dowolny zjazd i udaj się w głąb Night City.
 
W Night City nie brakuje rozrywki. Spacerując albo jeżdżąc ulicami miasta, możesz natrafić na całe mnóstwo atrakcji. Jeśli więc szukasz sposobów na spędzenie wolnego czasu i zgłębienie tego inspirującego megalopolis, oto kilka miejsc, do których warto się udać, oraz rzeczy, które warto zrobić. Z całą pewnością nie będziesz się nudzić.​
 • Wyścigi uliczne – czas spalić gumę i udowodnić, kto jest najlepszym kierowcą w Night City! Jazda zderzak w zderzak i próba zdominowania innych? W 2077 roku nielegalne wyścigi nadal mają się świetnie. I choć reklamowanie atrakcji tego typu pewnie nie jest w smak władzom, nie można zaprzeczyć, że ten majestatyczny, wysokooktanowy sport jest cholernie ekscytujący. Nie każdego zapraszają do startu, ale słyszeliśmy, że barmanka Claire z Afterlife, szuka niezawodnego kierowcy. Pomóż jej, a być może weźmiesz udział w wyścigach i zgarniesz całkiem niezłe nagrody!
 • Automaty do gier – gry na automatach może przeszły już lamusa, co zrozumiałe w erze braindansu, ale prawdziwe klasyki nadal mogą umilić Ci czas! W mieście wciąż znajduje się przyzwoita liczba działających automatów do gier. Wystarczy, że rozejrzysz się po niektórych barach, takich jak El Coyote Cojo w Heywood, a na pewno znajdziesz działający automat z Trauma Drama lub Roach Race. Te gry to prawdziwy powrót do ery vintage i nadal są tak grywalne oraz wciągające jak zawsze. Warto więc rozsiąść się przed automatem i zapomnieć o otaczającym świecie choćby na chwilę. A jeśli dostaniesz się na listę liderów, możesz nawet zdobyć jakąś nagrodę! P.S. Chodzą słuchy, że istnieje grywalna wersja kultowej strzelanki zręcznościowej Arasaka Tower! Podobno żeby w nią zagrać należy odwiedzić farmy proteinowe Biotechnica Flats w Badlandach...
 • Totentanz – schowany wewnątrz opuszczonej fabryki w dzielnicy przemysłowej NID w Watson, Totentanz to hardcore'owy klub, który odwiedza gang Maelstrom. Ciężki, industrialny klimat zachęca do uwolnienia stłumionej agresji, czerwone stroboskopowe światła zalewają metalowy parkiet, a podświetlone czaszki i ikonografia Maelstrom sprawiają, że w powietrzu czuć żądzę krwi. Z głośników wydobywa się ciężki, dudniący metal, a parkiet zachęca do tego, by dać z siebie wszystko i potańczyć w czarno-czerwonej aurze. Jeśli masz ochotę na przerwę, bar znajduje się rzut beretem od parkietu. Na piętrze natomiast możesz zrelaksować się w nieco chłodniejszej atmosferze. Jeśli za to zapragniesz odrobiny ryzyka, przejdź obok baru do prowizorycznej łazienki i wystaw głowę (lub całe ciało) przez okno, by popatrzeć na piekielną panoramę NID. Odpocznij od ciężkich brzmień dźwięków i w ciszy oraz spokoju podziwiaj ten piękny, nocny widok.
 • Rollercoaster Mega Ride – Pacifica miała być miejscem beztroskiego wypoczynku dla bogatych. Najwyraźniej plany nie do końca wypaliły. Z powodu porzuconych inwestycji dzielnica popadła w ruinę i teraz jest niemal strefą zakazaną, a do tego gang Voodoo Boys rości sobie prawo do prawie całego jej obszaru. Mimo to można tu znaleźć kilka chwil radości, a nie ma lepszego przykładu niż Mega Ride! Z tego ogromnego rollercoastera, zlokalizowanego tuż za centrum handlowym Grand Imperial Mall, rozciąga się widok na wybrzeże. Stojąc u stóp kolejki, można dostrzec jej ogromną skalę – strome i kręte tory, a nawet pętle. Dla większości odwiedzających jedną z głównych wad jest to, że Mega Ride wydaje się, no cóż, zepsuty. Ale dobra wiadomość jest taka, że nikt nie czeka w kolejce! Wystarczy tylko trochę przerobić okablowanie w pobliskim węźle energetycznym i ta ukryta perełka będzie cała twoja. Miłej przejażdżki!
 
Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w Cyberpunku 2077, czy znasz Night City na wylot i szukasz świeżych inspiracji, mamy coś w sam raz dla Ciebie! Przygotowaliśmy trzy zróżnicowane buildy, z którymi możesz poeksperymentować, i podzieliliśmy je na przejrzyste kategorie, dzięki którym dowiesz się, gdzie ulokować swoje punkty atutów od samego początku aż do końca gry, a także które bronie i wszczepy najlepiej z nimi współgrają (i gdzie można je znaleźć).

Wreszcie prezentujemy build Hack-&-Slash Netrunner – koniecznie sprawdź go w naszym Planerze Buildu Postaci.

Z pozoru netrunning może wydawać się pasywnym stylem gry, jednak ten build wprowadza więcej sposobów walki z bliska oraz opcji zwiększania tempa odzyskiwania pamięci, jak również pozwala nieco poeksperymentować ze śmiercionośnymi kombinacjami hacków, które pojawiły się w ramach Aktualizacji 2.0.

Atuty

W porównaniu do innych buildów niemal wszystkie atuty, których potrzebują netrunnerzy, znajdują się w drzewku Inteligencja. Od początku gry będziemy przydzielać tutaj wszystkie punkty aż do osiągnięcia poziomu eksperckiego w Inteligencji. Punkty powinny zostać rozdzielone między lewą a środkową gałąź. Zacznij od zakupu atutu Optymalizacja, aby znacznie poprawić regenerację pamięci RAM. Potem uzyskaj dostęp do Kolejki hacków i odblokuj go wraz z Obiegiem zamkniętym. Następnie ponownie skup się na środkowej gałęzi i spróbuj jak najszybciej odblokować Anabiozę. Chociaż drzewko oferuje ogromne premie do obrażeń, najpierw daj priorytet atutom, które zapewniają zwiększone tempo odzyskiwania pamięci RAM lub regenerują zdrowie. Pod tym względem Va Banque i Sublimacja są świetnymi opcjami.

Po odblokowaniu mistrzowskiego atutu Głęboka anabioza skup się na drzewku Budowa Ciała. Zainwestuj w środkową gałąź, aby odblokować Euforię. Ten atut zapewni dodatkowy pancerz i pozwoli nieco agresywniej operować Monostruną. Gdy już poczujesz się wystarczająco komfortowo w zwarciu, ulokowuj punkty w atutach drzewka Inteligencji Ostateczny cios: Monostruna i Restytucja. Ostateczny cios pozwoli utrzymać zdrowie na wysokim poziomie nawet podczas Anabiozy. Restytucja natomiast będzie uzupełniać pamięć RAM.

Gdy podstawa buildu jest gotowa, możesz zacząć inwestować w prawą gałąź drzewka Inteligencja, która zapewnia premie dla inteligentnej broni. Atut Recyrkulacja zapewni kolejny sposób na regenerację pamięci RAM w trakcie walki. Jako że najbardziej użyteczną bronią typu smart w tym buildzie są pistolety maszynowe, warto ulokować trochę punktów w drzewku Refleks. Strzelec wyborowy, Żyleta i Memento Mori znacznie zwiększą obrażenia zadawane przez SMG. Atut Memento Mori został ulepszony w aktualizacji 2.1 i zapewnia teraz do 28% przebicia pancerza, co jest przydatnym wzmocnieniem dla broni inteligentnych, które posiadają braki w tej kwestii.

Wszczepy

Nie ma netrunningu bez cyberdecku! Chociaż istnieje wiele ciekawych opcji, Militech Paraline, czyli nasz startowy cyberdeck, jest w rzeczywistości jednym z najlepszych. Oferuje dużą elastyczność oraz wspiera zarówno Monostrunę, jak i inteligentną broń, zabierając przy tym kosztu limitu wszczepów w porównaniu z innymi cyberdeckami. Możesz stale ulepszać swój bazowy cyberdeck za pomocą materiałów do wytwarzania lub co kilka poziomów sprawdzaj inwentarz lokalnego ripperdoca. Zawsze staraj się aktualizować swój cyberdeck do najwyższej rzadkości!

Aby utrzymać RAM na wysokim poziomie zakup Pamięć operacyjną, Rdzeń mechatroniczny i Pamięć podręczną. Wzmacniacz mnemoniczny też jest bardzo dobry, ale ma wyższy koszt limitu wszczepów. Na wyższym poziomie możesz wymienić Rdzeń mechatroniczny na Wzmacniacz mnemoniczny.

Wraz z Ultimate Edition wprowadzono dwa nowe wszczepy: Fen-X oraz Ramę Pana Cogito. Obydwa zaprojektowano z myślą o Netrunnerach, więc uwzględnij je w swoim buildzie.

Netrunnerzy mogą mieć pewne trudności z przetrwaniem, zwłaszcza na początku gry – Full Metal Jacket i Korektor refleksu mogą okazać się pomocne, gdy Twoje zdrowie spadnie niebezpiecznie nisko. Biomonitor i Drugie serce, choć droższe, zapewniają jeszcze większą ochronę oraz pozwalają na agresywniejsze zastosowanie Anabiozy i monostruny.

Hakowanie

Mechanika kolejki wprowadza interakcje hacków na nowy poziom. Mając to na uwadze, skup się na dwóch głównych kombinacjach. Uszkodzenie wszczepu znacznie zwiększy obrażenia zadawane przez Zwarcie i pozwoli pozbyć się nawet najbardziej wytrzymałych wrogów. Z drugiej strony Atak wirusowy i Przegrzanie eksplodują wrogów – to jeden z najsilniejszych sposobów kontroli tłumu w grze.

Pozostałe miejsca możesz zapełnić hackami: Uszkodzenie broni, Restart optyki i Ujawnienie interfejsów. Pomogą w trudnych sytuacjach i zapewnią, jakże potrzebny, komfort życia.

Broń

Chociaż kombinacje hacków zazwyczaj wymagają wgrania dwóch hacków z cyberdecku, istnieją wyjątki. Jednym z nich jest Fenrir, pistolet maszynowy, który możesz znaleźć w Northside Watson podczas jednego z zadań pobocznych. Broń ta ma szansę spowodowania awarii wszczepów przy każdym trafieniu i zwiększenia obrażeń zadawanych poprzez hack Zwarcie. Kolejna kombinacja broni i hacka jest dostępna nieco później podczas infiltracji magazynu Arasaki. Przed wejściem do magazynu sprawdź kontenery na zewnątrz, aby znaleźć Shingen Mark V – SMG typu smart z szansą na podpalenie. Ta inteligentna broń nie tylko zapewnia RAM za zabójstwa, ale także prowadzi do eksplozji wrogów dotkniętych Atakiem wirusowym.

Pozostaje Ci jeszcze jedno wolne miejsce na broń. Możesz wybrać karabin snajperski Ashura, który pozwoli uporać się z elitami lub ikoniczny SMG Yinglong, który zapewni dodatkową kontrolę tłumu. Dzięki atutowi Aprowizacja korzystanie z 3 pistoletów maszynowych może okazać się niezłym pomysłem – przy wymianie broni magazynek będzie się automatycznie uzupełniał. Upewnij się tylko, że od czasu do czasu przełączasz się na Monostrunę, aby nie zabrakło Ci amunicji!

Końcowy etap gry

Bycie netrunnerem zapewnia nieskończone możliwości! Podczas gdy Militech Paraline świetnie sprawdza się w przypadku większości starć, inne cyberdecki są o wiele bardziej wyspecjalizowane. Po ugruntowaniu swojej pozycji jako netrunnera, którego należy się obawiać, możesz swobodnie bawić się innymi opcjami. Dzięki niekończącym się rezerwom pamięci RAM masz możliwość korzystać z hacków, takich jak Zamach samobójczy czy Cyberpsychoza, nie wspominając już o odkrywaniu różnych interakcji między innymi hackami.
 
Niezależnie od tego, czy stawiasz pierwsze kroki w Cyberpunku 2077, czy znasz Night City na wylot i szukasz świeżych inspiracji, mamy coś w sam raz dla Ciebie! Przygotowaliśmy trzy zróżnicowane buildy, z którymi możesz poeksperymentować, i podzieliliśmy je na przejrzyste kategorie, dzięki którym dowiesz się, gdzie ulokować swoje punkty atutów od samego początku aż do końca gry, a także które bronie i wszczepy najlepiej z nimi współgrają (i gdzie można je znaleźć).

Nasz drugi build to Savage Slugger Solo – koniecznie sprawdź go w naszym Planerze Buildów Postaci.

Nie daj się promieniowaniu, uzbrój się w chrom i stań się Hulkiem Cyberpunka 2077! Ten build oferuje wspaniałą obronę z drzewek Budowa ciała i Zdolności techniczne, a także potężne finishery zadawane bronią obuchową, które wyślą twoich wrogów w powietrze – a może nawet na Księżyc.

Atuty

W tym buildzie prym wiedzie broń obuchowa i strzelby. Na początku nie musisz martwić się o zadawane obrażenia i zamiast tego możesz skupić się na budowaniu obrony. Zacznij od równomiernego rozłożenia punktów startowych na drzewkach Budowa ciała i Zdolności techniczne, a pozostałe punkty przeznacz na drzewko Refleks. Po pierwsze inwestuj w drzewko Zdolności technicznych, aż odblokujesz atut Licencja na chromowanie. Żelazna kurtyna i Bonifikata pomogą uzyskać większą wydajność wszczepów i dodatkowe statystyki, które zapewnia chrom. Skoro już przy tym jesteśmy, dobrym pomysłem może być zainwestowanie kilku punktów w lewą gałąź drzewka Zdolności technicznych. Granaty szczególnie dobrze sprawdzą się we wczesnej fazie gry, a zarówno Deszcz zawleczek, jak i Artyleria sprawią, że będziesz rzucać je tak często, jak to możliwe.

Po osiągnięciu poziomu eksperckiego w drzewku Zdolności techniczne rozpocznij właściwie budować drzewko Budowa ciała. Inwestuj tu punkty aż do 20 poziomu, aby zdobyć Ostateczny cios: Katapulta. Prawie każdy atut w prawej gałęzi drzewka Budowa ciała będzie świetnym wzmocnieniem dla broni obuchowej (Pięści Goryla to jedna z najlepszych broni tego typu i jest dostępna u każdego ripperdoca w Night City).

Po odblokowaniu Ostatecznego ciosu: Katapulta możesz nieco bardziej pokombinować z resztą punktów. Środkowa gałąź Budowy ciała jest świetnym wyborem – może sprawić, że będziesz nie do zabicia. Prawa gałąź poszerzy Twój arsenał oraz znacznie wzmocni strzelby i LKM-y. Z drugiej strony przydzielenie punktów do drzewka Refleks może pomóc utrzymać pozycję podczas silnych Trzęsień ziemi, jak również zwiększy Twoją prędkość.

Wszczepy

Dobry tank potrzebuje solidnego szkieletu. Upewnij się więc, że wszystkie miejsca na wszczepy w tej kategorii są zawsze zajęte. Bioniczne stawy zapewnią świetne wzmocnienie pancerza na początku gry. Możesz zamienić je na Zagęszczony szpik, gdy zaczniesz korzystać głównie z broni do walki wręcz. Emulator uniwersalny i Full Metal Jacket zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, choć gdy osiągniesz wysoki poziom techniczny, możesz zamienić Full Metal Jacket na Para Bellum, bo Twoje zdrowie nie powinno spadać poniżej 50%. Drzewko Zdolności techniczne daje również możliwość wyposażenia Adaptera komórkowego o koszcie limitu wszczepów 8 – ten wszczep skóry zapewnia przede wszystkim ogromną ilość pancerza.

Jeśli chodzi o wszczepy ofensywne, sięgnij po Dozownik adrenaliny i Mikrorotatory, zwłaszcza jeśli przerzucisz się na młot lub kij baseballowy. Broń obuchowa może zadawać duże obrażenia, ale bez dodatkowych ulepszeń wydaje się nieco powolna.

Warto też wypróbować Wspomagane stawy skokowe. Mogą być mniej intuicyjne niż standardowy podwójny skok, ale oferują jeszcze większą wysokość i pancerz, co pomoże przetrwać potężne Trzęsienia ziemi.

Broń

Zanim zaczniesz inwestować w broń obuchową, poszukaj jak najpotężniejszej strzelby. Na szczęście broń Rebeki, Guts, wciąż jest dostępna w Corpo Plaza, gdzie możesz dotrzeć zaraz po rozpoczęciu Aktu 1. Ta bestia powinna wystarczyć na większość gry.

Niektóre z najpotężniejszych broni obuchowych możesz znaleźć podczas misji fabularnych, więc nie musisz udawać się do żadnej konkretnej lokacji, aby je zdobyć. Laskę Fingersa znajdziesz w Klinice Fingersa, a Młot Sasquatch wypadnie z – to ci niespodzianka – Sasquatch. Te bronie są najpotężniejszymi narzędziami do Szarży i Trzęsienia ziemi. Jeśli jednak uważasz, że limit prędkości ruchu z Młotem Sasquatch jest irytujący, zawsze możesz go zamienić na standardowy młot. Jeśli nie zadrzesz z nikim podczas eksploracji klubu Animalsów w trakcie misji „Do krwi”, to sprzedawca Animalsów będzie miał dla Ciebie kilka niezłych młotów i ich schematy.

Końcowy etap gry

Do tej pory ten build skupiał się na broni bliskiego zasięgu, ale nasze inwestycje w atuty otwierają kilka bardzo kuszących alternatyw. Atut Tykająca bomba można połączyć z Berserkiem lub Sandevistanem, wszczepem Powłoka elektrokinetyczna, czy Przetwornikiem bólu– w ten sposób staniesz się chodzącą elektrownią. Połączenie wszystkiego razem umożliwia wysadzenie wszystkich pobliskich wrogów potężnymi wybuchami EMP. Jeśli ktokolwiek przeżyje tę śmiercionośną kombinację, możesz wykończyć go za pomocą Katapulty i posłać dalej, niż twoje Kiroshi jest w stanie dostrzec.
 
Top Bottom