Jobs Support Register

Staff member

+
Jako, że w poprzednim pytaniu otrzymałem odpowiedź, że Gwint jest poniekąd wzorowany czy tez inspirowany starszymi klasykami (i bardzo dobrze), toteż nasuwa się pytanie:

-Co powstrzymuje Was od całkowitego pogrzebania Gwinta i karcianki, na rzecz sieciowej turówki jakim był (jest) np. Homm3? Wydaje się, że z Gwinta pozostała już tylko nazwa i karciane tokeny. Gra zmieni się po Homecoming nie do poznania. Fizyczna obecność liderów, pole bitwy jako plansza, lekko izometryczny tryb obserwacji, modele 3D. Sumując, do klona Homm3 brakuje już tylko fizycznych jednostek zamiast kart. Zrobiliście bardzo wiele aby uratować Gwinta, ale zbyt wiele po tej ewolucji nie zostało z archetypu jakim jest Gwint z the Witcher 3. Bardzo lubię Homm3 i grywam w niego do tej pory, więc HC przyjmę z otwartymi rękoma.

-Czy możliwym jest aby w przyszłości (dalszej lub jeszcze dalszej) Gwint współpracował z innymi markami w ramach projektu Versus? Mam tutaj na myśli np. Gwint vs. Conana czy Gwint vs. LOTR. Dajmy na to 12mc okres w którym otrzymujemy nową frakcję z danego świata Fantasy.

-Czy możemy przyjąć, że Cyberpunk 2077 jest światem przyszłości uniwersum Wiedźmina (opowieść Ciri o świecie przyszłości)? Jeśli tak, czy możemy liczyć różnorakie nawiązania do CP2077 w Gwincie?

- Czy możemy liczyć na większą stabilność serwerów po HC i mniej zerwanych połączeń w czasie partyjek Gwinta?

-Jako miłośnika frakcji Potworów, intrygującym mnie jest fakt, czy możliwym jest aby w grze pojawiły się stworzenia i demony niewystępujące w książkach czy grach spod znaku Wiedźmina, a jeno w słowiańskich bajaniach, tj.: Bełty, Baby żytnie, grochowe, jagodowe etc., Ćmok, Dobrochoczy, Gnieciuch, Homen, Kocmołuch, Paskudnik itp.
- Chcemy się skupić na grze karcianej :)
- Oj nie :)
- CP 2077 to odrębne uniwersum
- Tak
- Wszystko w swoim czasie
 
1. Kiedyś pisałeś, że złote karty będą miały efektowne wejście na stół, a na video nie widać tego, karty tak po prostu spadają na pole bitwy, nawet w obecnym gwincie złote karty mają swoją animację wejścia. Czy ten efekt wejścia będzie jeszcze dodany?

2. Czy fakt, że nie widzieliśmy jeszcze hybrydowego stołu, jest spowodowane ich ciągłym dopracowywaniem, czy po prostu jeszcze nie chcecie ich pokazać?

3. Czemu przy prezentacji liderów nie było omówienia w jaki sposób są związani z coinem? czy to dlatego, że chcesz omówić coina całościowo na innym video?

4. O czym będzie następne video? czy znów będzie za ponad dwa tygodnie?

5. Czy pre-order i promocja Wojny Krwi zacznie się jeszcze we wrześniu czy na początku października?
1. Nie są zaimplementowane finalne VFX'y jeszcze
2. Pracujemy jeszcze nad nimi
3. Coin był specjalnie ukryty prze zemnie podczas nagrywania ;)
4. Zobaczymy
5. Raczej opcja nr 1
 
@Burza46
1. Co się stanie z awatarami? Nie będziemy mogli już używać ich unikalnych okrzyków? Czy nowe awatary będą wychodzić, czy poprzestaniecie z ich wprowadzaniem do gry i będą tylko kosmetyczną nagrodą za 15 rangę?
2. Skórki dla dowódców - czy to potwierdzone? W sensie czy na 100% wraz z HC zostaną dodane alternatywne skórki dla dowódców?
3. Czy w Wojnie Krwi na polu bitwy będą pojawiać się modele 3D Meve i jej przeciwników?
4. Czy karty z Wojny Krwi będziemy mogli stworzyć bez konieczności zakupu gry? Chodzi mi zarówno o zwykłe jak i premium.
5. Czy Pro Ladder zostanie wznowiony już w listopadzie, czy cierpliwie poczekacie i po uzyskaniu jak najlepszego balansu kart dopiero go wznowicie?
6. Pytanie w związku z pytaniem 5. - czy jeśli pojawią się opóźnienia w starcie pro laddera, to turnieje Challenger, Open czy nawet World Masters zostaną przesunięte?
7. Czy 23 październik jest ostateczną datą z ostatecznych, czy zostawiacie sobie furtkę dla lekkiego opóźnienia?
8. Czy w związku z premierą HC sezon Kota zostanie zakończony wcześniej?
9. Czy nagrody za sezon Kota będą przyznawane w oparciu o stary system nagród?
10. Czy macie plany na wprowadzenie mechanik związanych z systemem prowizji (przeciążenie dla silnych kart z niską prowizją np.)?
11. Czy w przyszłości zdecydujecie się wydać specjalną ramkę dla graczy z CBT, czy musimy się zadowolić Geraltem i Pionierem? :D
12. Ostatnie pytanie - czy będą istnieć dowódcy, którzy będą mieli minimalną ilość mulliganów i potężną umiejętność lub dowódcy z dużą ilością mulliganów bez umiejki/ze słabą umiejką?
1. Będą przy profilu gracza i na vs screen :)
2. Jest plan na skórki, kiedy? Dowiemy się wkrótce :)
3. Tak
4. Zwykłe pewnie tak, premium tylko w Wojnie Krwi
5. Poczekamy
6. Tak
7. (milczenie) data premiery to data premiery
8. Raczej tak, ale poczekajmy bliżej terminu ;)
9. Nowy
10. Kart z silniejszą umiejętnością będą miały większy koszt :)
11. Zobaczymy :)
12. Tak też będzie :)
 
WOW!

Jestem pod wrażeniem, jak szybko implementowane są kosmetyczne zmiany w wyglądzie gry oraz jak klimatycznie to wszystko wygląda. Świetna robota! Czekam z niecierpliwością na kolejny filmik, ale póki co wszystkie moje (i na pewno nie tylko moje) obawy względem estetyki i logistycznego rozłożenia elementów gry na planszy zostały rozwiane (ten cmentarz wygląda nieziemsko!!!!)


1. Czy jest jakaś szansa na to, by romby na kartach stanowiące tło dla punktów siły jednostek zamieniły się w bardziej estetyczne kółka, względnie zostały jakoś inaczej 'wtopione' w ramkę?

2. Czy wiadomo już, czy zaimplementowany zostanie licznik kart w kolekcji? Tak, by można było sprawdzić w okienku ile jest wszystkich kart w grze, ile mamy obecnie brązów i złotych, tak jak to było przed Mid-Winter Update?

3. UWAGA! Pytanie, na które nie spodziewam się odpowiedzi, ale spróbuję ;) Mianowicie - co było do tej pory najtrudniejsze w pracy nad Homecomingiem? Początki, gdy siłą rzeczy musieliście wymyślić jak 'powrócić do korzeni' i odciąć się niejako od obecnego gwinta? Czas trwania prac, gdy wszystko było omawiane i dogadywane 'na papierze', gdy trzeba było tworzyć planszę, stworzyć mechaniki dla dwóch rzędów? Czy może teraz, gdy już wszystko wydaje się być 'dogadane', a czas goni coraz bardziej? I kiedy Ty, Pawle, miałeś najbardziej 'pod górkę' (ale nie rowerem :D ) jako community manager? Z tego co widzę, reakcja społeczności jest w głównej mierze bardzo pozytywna - czy to dodało Wam nowego zapału?

Serdecznie pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź i naprawdę niesamowicie cieszę się, że wytrwaliście w postanowieniach i dotrzymujecie słowa względem listu otwartego, w którym Homecoming został ogłoszony. May the Melitele blessing be with You!
1. Wątpie :)
2. Tak
3. Wszystkiego po trochu tak naprawdę, wiem że to zbyt dużo nie mówi, ale to prawda :)
Dla mnie moment ogłoszenia opóźnienia, dzień wcześniej zaliczyłem mocną glebę na rowerze (noc w szpitalu) i wszystko się zebrało na raz, plus myśli, no i co teraz? Co robimy dalej? Co pokażemy za 6 miesięcy?

Pozdrawiam :)
 
Paweł pokaż proszę w następnym updacie jakieś karty z ciekawymi umiejętnościami, bo póki co to jest trochę bieda w tym departamencie, większość pokazanych na razie to zadaj obrażenia w ten albo inny sposób. Wygląd wiadomo jest ważny (a ten jest więcej niż dobry), ale o tym czy gra będzie grywalna decydować będą ciekawe mechaniki, efekty, interakcje między kartami i na to najbardziej czekam. Jak byś mógł to przemyć coś ciekawego w tych urywkach z gameplaya :)
Pokazane karty nie są finalne. Gameplay pokażemy w październiku :)
 
@Burza46
1. Panie Pawle jak zamierzacie rozwiązać rozgrywki rankingowe PC vs Konsole po 23 października?:cool:
2. Jaki problem techniczny stoi na przeszkodzie w połączeniu kont PC i Konsol?
3. Będąc w dobrej restauracji kelner podaje dania główne zawsze w tym samym czasie, nigdy wcześniej,nigdy później. Zawsze w punkt. Proszę o krótki komentarz w tej sprawie nawiązując do 23 października i 4 grudnia.
Nie zrozum mnie źle ,czekam na HC i nie zmieni się moje podejście, ale jestem lekko kilkoma rzeczami zdumiony i lekko poirytowany.
1. Konsole grają na obecnej wersji a PC na nowej osobno :)
2. Nie mamy takich możliwości i nie wynika to tylko z technicznych ograniczeń
3. Niestety łatwiej jest nam pracować na własnej platformie, przy innych platformach spotykamy się z procesem certyfikacji, który trwa.
 
#8
Rozumiem, że główną mechaniką w tej grze będzie Gwint i to wokół tego zbudowana jest cała reszta . Czy ktoś mało zainteresowany karcianką znajdzie tam coś interesującego? Czy w ogóle jest sens podchodzenia do tej produkcji w wypadku braku chęci i przekonania do samego Gwinta?
Nie do końca. GWINT pojawia się kiedy napotykasz bitwę - bitwy karciane zastępują walkę. Ale Wojna Krwi to o wiele więcej, przede wszystkim wciągająca fabuła skupiająca się na Królowej Meve, nowa historia ze świata Wiedźmina, która dotąd nie została opowiedziana oraz decyzje, które mają realny wpływ na zakończenie gry. Dodatkowo dochodzi eksploracja nowych miejsc, a na swojej ścieżce natrafisz na wiele ciekawych postaci, zarówno tych, które już znamy z książek czy gier, jak i zupełnie nowych.
 
#1


Wojna Krwi to gra role-playing łącząca eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane, w której gracze powracają do pełnego mrocznych opowieści świata Wiedźmina. Historia Wojny Krwi koncentruje się na Meve — zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy, Lyrii i Rivii, która stojąc w obliczu wrogiej inwazji jest zmuszona wrócić na wojenną ścieżkę prowadzącą ją ku zemście i zagładzie.

W trakcie kampanii gracze będą przemierzać nowe, pełne przygód i intrygujących postaci zakątki wiedźmińskiego świata i zbierać zasoby do rozbudowywania armii. Sprawdzą się także w epickich bitwach karcianych wykorzystujących mechaniki gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana w nowy, nieoczekiwany sposób.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, wraz z aktualizacją Homecoming, zadebiutuje w wersji na komputery PC 23 października na platformie GOG. Wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One będą miały swoją premierę 4 grudnia.
 
#1


Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści w wersji na komputery PC zadebiutuje 23 października na platformie GOG. Wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One będą miały swoją premierę 4 grudnia.

Wojna Krwi to gra role-playing łącząca eksplorację, unikatowe zagadki i bitwy karciane, w której gracze powracają do pełnego mrocznych opowieści świata Wiedźmina. Historia Wojny Krwi koncentruje się na Meve — zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy, Lyrii i Rivii, która stojąc w obliczu wrogiej inwazji jest zmuszona wrócić na wojenną ścieżkę prowadzącą ją ku zemście i zagładzie.

W trakcie kampanii gracze będą przemierzać nowe, pełne przygód i intrygujących postaci zakątki wiedźmińskiego świata i zbierać zasoby do rozbudowywania armii. Sprawdzą się także w epickich bitwach karcianych wykorzystujących mechaniki gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana w nowy, nieoczekiwany sposób.