Siedmiokrotny Jesiotr

+
Siedmiokrotny Jesiotr

Republika Grafomanii, Painta i Autyzmu uzyskała autonomię. Zdaję się, że republikanów tylko przybywa. Ich bazgrałów też...To chyba najwyższy czas zacząć pracować nad mocniejszą mobilizacją naszych republikanów. Jakoś mało rywalizację na określony temat zadawać? Wewnętrzną nagrodę przyznawać?Spora część prac jest czytana, oglądana, słuchana. Niektóre oceniane. Ale rzadko się zdarza naprawdę konstruktywna krytyka, a to jest najpotrzebniejsze. Tak więc proponuję połączyć opiniowanie z przyznawaniem... jesiotrów. Każdy rodzaj twórczości miałby wytyczone kategorie jesiotrów. I tak np. jesiotry dla tekstu mogłyby obejmować:- pomysł i wykorzystanie tematu,- poprawność językową,- kompozycję i prowadzenie historii,- i jesiotry specjalne ze względu na jakieś szczególne właściwości, taki bonus.W każdej kategorii można byłoby przyznać od 0 do 7 jesiotrów. Siódemka = liczba szczęścia. Oczywiście inne rodzaje twórczości miałyby własne, dostosowane kategorie.I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Moim zdaniem jesiotry mieliby prawo przyznawać jedynie inni twórcy tej naszej, małej republiki. Co jakiś mogliby ogłaszać konkurs tworzenia na zadany temat. A co jakiś czas przyznawać własną nagrodę Siedmiokrotnego Jesiotra :evil:A pomysł na "jesiotra" wziąłem stąd :evil:
 
Muszę przyznać że pomysł dość..hmm..ciekawy ;)Hmm..konstruktywna krytyka na pewno jest bardzo pomocna..ale nie tylko w postaci oceniania w skali np. 1-10 czy 1-7..najbardziej liczy się tzw. 'wytykanie błędów' bo to ono właśnie zwraca nam uwagę na rzeczy których sami nie zdołaliśmy dostrzec w naszych pracach. Choć z drugiej strony podanie w pewnej skali jak bardzo podoba lub nie podoba nam się praca też daje pewien obraz całości. Mimo wszystko ja najbardziej lubię gdy zwraca mi się uwagę właśnie na błędy gdyż jak już wiele razy podkreślałam, pozwala to doskonalić się w danej dziedzinie.Co do konkursów to był kiedyś takowe na forum..zarówno tematyczne jak i 'permanentne' trzymiesięczne, nagradzające najbardziej aktywnych w fan art i fan fiction..nie wiem kiedy wypada kolejne rozstrzygnięcie tego trzymiesięcznego konkursu..ale pewnie za jakiś czas nastąpi :)
 
Jednym słowem, że niby taki konkurs? Ja się z chęcią na to piszę (na forum nowej fantastyki często ludzie coś takiego organizowali, jeśli chodzi o miniaturki literackie)
 
Owszem, punktowanie jesiotrom powinna być tylko częścią oceny. Często nie wiadomo jako ocenę dokładnie wystawić. A i tak każdą jesiotropunktację należałoby uzasadnić. I to jest główny cel jesiotrów ;)
 
Jesiotr mnie rozwalił.Pozytywnie.Tuńczyk, pstrąg, kargulena... nawet swojska krasnopiórka to jednak nie to przy chwytnym ryjku i twardej jak podeszwa płetwie tego prahistorycznego rybostwora.Jestem za ;D
 
Top Bottom