Filmy fantasy

+
Drago said:
kNOT - gdzie moge znaleść ten film, bo troche trudno znaleść o nim jakies informacje a co dopiero sam film?
Mogles mu na PW napisac . Temat jest o filmach fantastycznych...
 
Drago said:
gdzie moge znaleść ten film
Zawsze możesz sobie kupić. Ewentualnie poczytać.Трудно быть богом (Trudno być bogiem) jest filmem w realiach średniowiecza (czy to przypadkiem nie pasuje do fantasy?), a w oparciu o tę samą książkę powstaje gra RPG (w przyszłości konkurent Wiedźmina?).
 
kNOT said:
Трудно быть богом (Trudno być bogiem) jest filmem w realiach średniowiecza (czy to przypadkiem nie pasuje do fantasy?), a w oparciu o tę samą książkę powstaje gra RPG (w przyszłości konkurent Wiedźmina?).
Oczywiscie, ze pasuje...Ale nie dane mi bylo to wiedziec. Dzieki za wyjasnienie.
 
Gazeta Wyborcza 11.04.2005 said:
/.../Na połknięciu MGM przez Sony ucierpią wielbiciele książek Johna R.R. Tolkiena. Filmowa adaptacja "Hobbita" nie trafi na ekrany w najbliższych latach. Peter Jackson, reżyser "Władcy pierścieni", przyznał właśnie, że przeszkodą w szybszym rozpoczęciu zdjęć jest przejęcie MGM. Tymczasem prawa do adaptacji są podzielone między nią a New Line Cinema - część koncernu Time Warner. Najpierw muszą porozumieć się prawnicy.
PS MGM w sensie wytwórnia Metro-Goldwyn-Mayer, ta z lwem
 
O nastepna kontynuacja kłania sie X- MEN i Batman, w sumie to cos czuje ze Constantine 2 bedzie jak Blade 2-3 treśc słaba a mimo to oglada sie przyjemnie zreszta taka tez byla pierwsza czesc Constatntine
 
Mam nadzieje, ze w "dwojce" ukaza troche wiecej piekla. I nieba oczywiscie . W pierwszej czesci bylo tego wg. mnie troche za malo ...
 
A jak dla mnie wogule piekła nie powinno byc, każdy ma własne wyobrażenie tego jak ono wyglda i mi wizja piekła reżysera podobała sie tylko w "Między piekłem a niebem" ale to też dlatego ze w tym filmie bardziej obraz piekła działa na wyobraźnie niz dostajemy poprostu gotowe piekło.
 
Oj tak, to był rewelacyjny film i faktycznie wizja piekła w nim była bardzo sugestywna, mi również podobało się niebo bardzo a zwłaszcza te "namalowane" kwiaty :)
 
Drago said:
A jak dla mnie wogule piekła nie powinno byc, każdy ma własne wyobrażenie tego jak ono wyglda i mi wizja piekła reżysera podobała sie tylko w "Między piekłem a niebem" ale to też dlatego ze w tym filmie bardziej obraz piekła działa na wyobraźnie niz dostajemy poprostu gotowe piekło.
Kurcze, przyznam się, że dzisiaj po raz pierwszy usłyszałem ( i to kilkakrotnie) o tym filmie. To jakiś nowy, czy starszy? Jak starszy, to czy wyszedł na DVD czy Video?
 
Między piekłem a niebem to juz starszy film powinien być na DVD a napewno jest na VHS, a wizja piekła i nieba tam poprostu jak dla mnie deklasuje wszystkie inne a film warto zobaczyc nie tylko dla tych efektów.
 
Wizja nieba i piekła jest co najmniej dziwna. Mi się podoba tradycyjnie jak pisze pismo św(tfu... ja nie bluzgam)
 
Między niebem a piekłem to chyba jedyny film obyczajowy nagradzany głównie za efekty specjalne... Ale trzeba przyznać - jest za co nagradzać.
 
Krolestwo Niebieskie to jest film historyczny, czy sa tam jakies elementy fantastyczne ? Ogladal go juz ktos ?
 
W Polsce jest na poczatku maja (6.?), wiec oficjalnie nikt nie mogl widziec Ale tez sie zastanawiam czy to film historyczny (jak bardzo? na faktach, cyz wizja rezysera?) czy z elementami fantasy.... Czytal ktos cos o nim wiecej?
 
Czy wie ktoś z kąd można zdobyć sztukę spadania? (jest to nowy animowany film Tomasza Gagińskiego twórcy Katedry... Za ten kilku minutowy film dostał złotą palmą eee to znaczy dostał złotą palmę akcja filma rozgrywa się na terenie wojskowym itp. itd.)
 
Top Bottom