Trilogy Companion

+

tibor

Forum veteran
Trilogy Companion

Mam pewien pomysł, mianowicie doszedłem do wniosku, że można by stworzyć companiona obejmującego cały cykl husycki, a może i pewne elementy innej twórczości Sapkowskiego, niemniej o samym Wiedźminie chyba nie ma sensu pisać, bo konkurencji dla sapkowski.pl i tak nie zrobimy. Dlatego też proponuje coś innego. Companion poświęcony jego nowej historyczno-fantastycznej serii, czyli Narrenturm, Boży Bojownicy i Lux Perpetuta. Dział zawierał by rys historyczny epoki, historyczne rozpatrzenie wojen husyckich, historię przedstawioną w książkach, biografie bohaterów czy też cytaty z opisami tychże, i wiele innych rzeczy. Mniej więcej coś na styl companiona o Wiedźminie, tylko że nasz dotyczyłby N, BB, LP. Jakie jest Wasze zdanie? Kto ewentualnie wszedłby w tę inicjatywę? Aha... może kilka słów o stronie technicznej, dział ten spokojnie można by zamieścić na Elkander a wszyscy, którzy zaangażowali by się do pracy zapisaliby się na zawsze na kartach historii . Byłby to tylko dział, chyba że jest wśród nas jakiś zdolny grafik to można by nawet stworzyć całą podstronę o tym.
 
Tibor said:
Mam pewien pomysł, mianowicie doszedłem do wniosku, że można by stworzyć companiona obejmującego cały cykl husycki, a może i pewne elementy innej twórczości Sapkowskiego, niemniej o samym Wiedźminie chyba nie ma sensu pisać, bo konkurencji dla sapkowski.pl i tak nie zrobimy. Dlatego też proponuje coś innego. Companion poświęcony jego nowej historyczno-fantastycznej serii, czyli Narrenturm, Boży Bojownicy i Lux Perpetuta. Dział zawierał by rys historyczny epoki, historyczne rozpatrzenie wojen husyckich, historię przedstawioną w książkach, biografie bohaterów czy też cytaty z opisami tychże, i wiele innych rzeczy. Mniej więcej coś na styl companiona o Wiedźminie, tylko że nasz dotyczyłby N, BB, LP. Jakie jest Wasze zdanie? Kto ewentualnie wszedłby w tę inicjatywę? Aha... może kilka słów o stronie technicznej, dział ten spokojnie można by zamieścić na Elkander a wszyscy, którzy zaangażowali by się do pracy zapisaliby się na zawsze na kartach historii . Byłby to tylko dział, chyba że jest wśród nas jakiś zdolny grafik to można by nawet stworzyć całą podstronę o tym.
Przecież jest już "Reinmar Companion" właśnie na sapkowski.pl( na forum).
 

tibor

Forum veteran
Ale to jest projekt na forum. A nikt chyba nie zabrania stworzyć nam niezależnej (no prawie) stronki o tym. Na dobrą sprawę companion o wiedźminie też jest nie tylko na sapkowski.pl. Bardzo wiele jest takich stronek w necie.
 

tibor

Forum veteran
Jak to nie ma o czym pisać? Tu chodzi o stworzenie takie mini encyklopedii traktującej o świecie przedstawionym w nowej trylogi Sapkowskiego, o wojnach husyckich, itp.
 

tibor

Forum veteran
Ale właśnie o to chodzi, że się chce. A jak ktoś ma wszystko w dupie, to może liczyć na pracę innych, ja tam wolę zrobić coś sam. Mam nadzieję, że pojawią się jakieś osoby zainteresowane tym pomysłem. A poza tym o nowej trylogi w cale tak dużo w necie nie ma.
 
Pierwsza częśc jest fajna (drugą zaczynam czytać) ale wd mnie daleko jej od wiedźminowego stylu - może to przez moj chłopski łeb - eh za dużo łaciny
 
Angmir-> Ten temat ma nie służyć wyrażaniu opini na temat tychże książek, jeno o przedyskutowaniu inicjatywy Companiona. O poszczególnych książkach są stosowne tematy. A poza tym, jakie jest Twoje zdanie na temat pomysłu Companiona?
 

nowy

Forum veteran
Tibor said:
Ale właśnie o to chodzi, że się chce. A jak ktoś ma wszystko w dupie, to może liczyć na pracę innych, ja tam wolę zrobić coś sam. Mam nadzieję, że pojawią się jakieś osoby zainteresowane tym pomysłem. A poza tym o nowej trylogi w cale tak dużo w necie nie ma.
Coś Ty taki zły dzisiaj. Chyba, że mi się wydaje. Przecież nie bronie Ci zajmować się tą stroną
 
Nie zły, lecz przedrażliwiony. Cały dzień siedzę przed kompem i się uczę o Unii Europejskiej. Sorki. A może jednak się skusisz i też się tym zajmiesz?
 

nowy

Forum veteran
Mam za małe doświadczenie i za mało czasu, w domu nie mam nawet trylogii, a jakoś doskonale jej nie pamiętam. Ale życze powodzenia, moge ewentualnie pare rysunkow wam na tą strone zrobić (bo to robie stosunkowo szybko), ale nie wiem na co by to Ci było potrzebne.
 
Każda praca się przyda. Dobrze, że przynajmniej zainteresowanie jest coraz większe tym pomysłem
 
ja tez się na to pisze (oczywiscie jesli przekonam mamuska zeby pozwoliła mi kozystac z internetu częsciej szlaban to nie wesoła sprawa)
 
Wiesz Tibor jak ci sie będzie chciało to czemu nie może jak przeczytam cały cykl to może bym pomugł poczekaj 2 tygodnie na przeczytanie i zebranie dokumentacji i o ile będę miał na to czas to jestem do pomocy - ale nic nie obiecuje
 
Tak sobie myślę, że jeśli się niedługo zabierzemy do pracy to tak w ferie zimowe(nie świąteczne) może wystartujemy. Ale trzeba jeszcze jakiegoś grafika zaangażować do pracy. No to tak. Grafika już mamy, jest nim znany skądinąd Colly Co do podziału pracy, to ja biorę na siebie opis rzeczywistego przebiegu wydarzeń związanych z wojnami husyckimi, opis wszelkich krucjat, itp.
 
Dobrze, gdyby zamieścić tam jeszcze:- wykaz WSZYSTKICH miejscowości wymienionych w trylogii, wraz z opisami (o takich planach czytałem chyba na sapkowski.pl ale w końcu nic z tego nie wyszło),- tłumaczenia wszystkich sentencji łacińskich.Ja też bym mógł coś napisać ale ostatnio mam trochę mało czasu. Ale na feriach...
 
Top Bottom