Całkowicie zepsuta grafika 😤

+
Witam.

Dziwi mnie fakt, że na PL części forum nikt praktycznie nie pisze o grafice jaka jest na konsolach PS4/XBOX, grafika to po prostu jakiś żart.
Rozumiem, że Ps4 jest już starą konsolą i mamy PS5 etc. Ale cholera... Ogrywałem niedawno Ghost of Tsushima/ AC: Valhalla / Spiderman i tam takich jaj nie widziałem.
Nie chodzi mi tutaj o bugi czy glitche, bo to jest przy każdej premierze (no może nie w takim stopniu), ale przy Cyberpunku 2077 grafika sprawia, że granie w to na konsolach przyprawia o ból głowy.

Dla porównania grafika ze Spidermana (która jest starsza o 2 lata!)

CYBERPUNK: Gra wydana prawie w 2021 roku:

p1.jpg
p2.jpg



A teraz Spiderman: Gra wydana w 2018 roku...

p4.jpg
s1.jpg


Nikt mi nie wmówi, że Cyberpunk wygląda jak wygląda przez to, że ps4 jest już stare, czy wszędzie montowane z innych części... gówno prawda, grafika jest popsuta i tyle, gdybym wiedział, że tak to będzie wyglądać, to bym kupił wersję na PC, ale przysięgam bogu, to pierwsza gra, która wygląda na tą konsolę tak odpychająco - i to jeszcze gra, na którą czekałem 8 lat oraz pierwszy pre-order w moim życiu.

Nie mówiąc już o tym, że gracze PC'towi mają patch 1.0.3, a konsolowi dalej stoją na 1.0.2.


Tak dodając jeszcze kilka błędów to:

*Po rozpoczęciu nowej fazy samouczka postać obraca się w kółko zamiast stać
*Przy tworzeniu postaci, czy w ekwipunku, czy gdziekolwiek gdzie jest "sliding bar" zjeżdża sam automatycznie w dół
*Gra crashuje przy pierwszej misji z Jackie (ta w której je noodle na początku) - jak się skipnie calą gadkę to jest ok.
*Znikające głowy
*Pojawiający się ludzie znikąd
etc.

TRAGEDIA.
 
polecam wyłączyć w opcjach filmowe ziarno i chromowa aberracje to pomaga. Wygląda lepiej.
 
Ziomek, PCtowcy mają nowszą wersję szybciej bo na konsolach każda latka musi przejść proces certyfikacji przez Sony / Microsoft. Nie jest to wina twórców.
 
Ziomek, PCtowcy mają nowszą wersję szybciej bo na konsolach każda latka musi przejść proces certyfikacji przez Sony / Microsoft. Nie jest to wina twórców.
to nie tłumaczy masy bugów i wyglądu tej gry na konsolach, przykre ale prawdziwe, nie ma co tu cukrować redom, zrąbali sprawę i tyle.
 
Wedlug mnie, ogromnym bledem Redow bylo wydawanie tej gry na stare konsole. Powinni trzymac sie PC'tow i nowych konsol. Szczerze mowiac to nie wiem czy beda w stanie naprawic ten caly bajzel. Oby im sie udalo dla dobra graczy posiadajacych stare konsole, ale przedewszystkim dla ich wlasnego dobra. Wedlug mnie ten caly balagan moze ich duzo kosztowac jezeli chodzi o reputacje i niestety moze to sie za nimi ciagnac jeszcze bardzo dlugo. Naprawde nie chce kopac lezacego, ale CDPR chyba sie zagalopowali troche z obietnicami. Osobiscie to od samego poczatku nie wierzylem, ze ta gra pociagnie na starych konsolkach. Jeszcze jakis rok temu wciaz myslalem, ze Redzi zapowiedza, ze jednak stary sprzet jest poprostu za slaby i nic z tego nie bedzie. Ale obstawali przy swoim no i sie porobilo. Nie wiem jakiej magii uzyja zeby to teraz ogarnac.
 
Potwierdzam u mnie na ps4 pro, to jest masakra wszystko jakies takie dziwne jakby przez mgle jakas, taka pastelowa ta grafika, nie ma się co oszukiwać jest to zepsute i wymaga natychmiastowej naprawy
 
Zgadzam się z tobą w 100%. Gra wygląda koszmarnie jak na 2020 rok. Przy okazji była przekładana kilka razy (oraz zapowiedziana prawie 8 lat temu), nie ulepszyli grafiki oraz ilości fps'ów, która momentami nawet do 30 nie dobija. Ilość glitchy, dzięki którym nie mogłem, przejść dalej misji też, jest ogromna. Czasami nawet postacie, z którymi rozmawiałem podczas misji twarzą w twarz nagle znikały albo gdzieś sobie szły (nie wiem, czy ktokolwiek z was miał taki błąd). Gra momentami nie reaguje na moje polecenia typu: aby odebrać telefon, wybrać radio czy zmienić kamerę w aucie. Crashe podczas zapisu gry prawie nie doprowadziły mnie do szału. Moim zdaniem to jest jeden wielki żart i mam nadzieję, że to wszystko naprawią i gierka będzie w końcu grywalna.
 
polecam wyłączyć w opcjach filmowe ziarno i chromowa aberracje to pomaga. Wygląda lepiej.

Dzięki, wiedziałem o tym od wczoraj, gdzieś na Angielskim forum znalazłem :) Ale pewnie komuś się przyda.


Ziomek, PCtowcy mają nowszą wersję szybciej bo na konsolach każda latka musi przejść proces certyfikacji przez Sony / Microsoft. Nie jest to wina twórców.

Winą twórców jest, że wydali to co wydali, niestety...



Wedlug mnie, ogromnym bledem Redow bylo wydawanie tej gry na stare konsole. Powinni trzymac sie PC'tow i nowych konsol. Szczerze mowiac to nie wiem czy beda w stanie naprawic ten caly bajzel. Oby im sie udalo dla dobra graczy posiadajacych stare konsole, ale przedewszystkim dla ich wlasnego dobra. Wedlug mnie ten caly balagan moze ich duzo kosztowac jezeli chodzi o reputacje i niestety moze to sie za nimi ciagnac jeszcze bardzo dlugo. Naprawde nie chce kopac lezacego, ale CDPR chyba sie zagalopowali troche z obietnicami. Osobiscie to od samego poczatku nie wierzylem, ze ta gra pociagnie na starych konsolkach. Jeszcze jakis rok temu wciaz myslalem, ze Redzi zapowiedza, ze jednak stary sprzet jest poprostu za slaby i nic z tego nie bedzie. Ale obstawali przy swoim no i sie porobilo. Nie wiem jakiej magii uzyja zeby to teraz ogarnac.

Ta gra była zapowiedziana w 2012 roku... dla przypomnienia - w 2012 roku PS4 było dopiero składane przez Japończyków w fabrykach Sony... nie było go nawet na rynku! A każdy z nas grał na PS3 (oficjalna data wydania PS4 to 2013 rok do cholery), więc nie rozumiem dlaczego dzisiaj każdy pisze tak jakby to miała być gra na nową generację... Ta gra miała powstać na PS4/PC/xOne... a nagle okazuje się, że gra, która miała powstać na starą generację jest na niej nie grywalna a do tego graficznie wygląda jak GTA Vice City.

Tej gry nawet nie kupisz w wersji na PS5 jeszcze, działa na tej konsoli tylko i wyłącznie przez wsteczną kompatybilność... a oryginalnie na nowe konsole będzie wydana w przyszłym roku.

Więc reasumując nie mają tutaj żadnego usprawiedliwienia... gra na PC po kilku łatach zaczyna jakoś wyglądać, moja wersja po kilku łatach dalej wygląda cholernie brzydko graficznie.


Potwierdzam u mnie na ps4 pro, to jest masakra wszystko jakies takie dziwne jakby przez mgle jakas, taka pastelowa ta grafika, nie ma się co oszukiwać jest to zepsute i wymaga natychmiastowej naprawy


Oczywiście, że wymaga... największy target aktualnie gra w to na PC i konsolach starej generacji...


Zgadzam się z tobą w 100%. Gra wygląda koszmarnie jak na 2020 rok. Przy okazji była przekładana kilka razy (oraz zapowiedziana prawie 8 lat temu), nie ulepszyli grafiki oraz ilości fps'ów, która momentami nawet do 30 nie dobija. Ilość glitchy, dzięki którym nie mogłem, przejść dalej misji też, jest ogromna. Czasami nawet postacie, z którymi rozmawiałem podczas misji twarzą w twarz nagle znikały albo gdzieś sobie szły (nie wiem, czy ktokolwiek z was miał taki błąd). Gra momentami nie reaguje na moje polecenia typu: aby odebrać telefon, wybrać radio czy zmienić kamerę w aucie. Crashe podczas zapisu gry prawie nie doprowadziły mnie do szału. Moim zdaniem to jest jeden wielki żart i mam nadzieję, że to wszystko naprawią i gierka będzie w końcu grywalna.


Dokładnie... w porównaniu do Valhalli, Spierdmana (2 letniej gry), nawet jakby to porównać do GTA V... gra wygląda na konsoli jak koszmar...
 
Ogrywałem niedawno Ghost of Tsushima/ AC: Valhalla / Spiderman i tam takich jaj nie widziałem.

Pomijając już fakt, że z tych trzech gier dwie są exami tej konsoli i zupełnie inaczej jest tworzyć grę na konkretny system w porównaniu z multiplatformowcem.... wrzuciłeś zrzut odbicia w lustrze, a to akurat jest jakieś dziwne również w wersji na PC i w sumie to jedyny problem graficzny, którego można by się przyczepić, bo przyglądając się otoczeniu czy postaciom NPC grafika jest zauważalnie lepsza. Przywoływanie tutaj Valhalli to dość bzdurne porównanie, bo akurat Valhalla jest redesignem Origins i Odyssey i jest po prostu nijaka, nie zachwyca ale też nie straszy, tylko nie ma tak silnego blura więc widać wyraźnie jeszcze gorsze tekstury terenu co wygląda śmiesznie przy w miarę fajnie zrobionych postaciach. Już lepszym przykładem jest RDR2 gdzie faktycznie można się kłócić co lepsze wizualnie, bo CP trzyma tutaj bardzo zbliżony poziom na wszystkim chociaż osobiście uważam, że modele postaci trochę jednak lepiej wypadły w RDR2. Względem PC wersja na PS4 ma wyraźnie obniżoną jakość tekstur i post efektów. Tylko w CP samo TAA wywołuje mocny blur w dodatku kiepsko się skalując co przy niższej rozdzielczości teksturach i rozdzielczości gry 1080p zwyczajnie kłuje w oczy podczas dynamicznych akcji dlatego to tak kiczowato w ruchu wygląda, ale już statycznie nie bardzo jest czego się czepiać. RDR2 cierpi na dokładnie taki sam problem na PC. Gdyby to zastąpić jakimkolwiek innym AA (no może poza FXAA) lub podbić rozdzielczość kosztem klatek/s byłoby o wiele lepiej, ale podejrzewam, że na obecnym etapie to już za dużo roboty z silnikiem gry, chociaż reddit już zrobił o to burzę.

Oburzenie uzasadnione bo mogłoby być nieco lepiej bez TAA - i to jest fakt - ale też pewnych limitów PS4 już nie przeskoczysz. Gra ma wyższe wymagania niż sprzęt na to pozwala i tyle. Można podbić rozdzielczość ale trzeba będzie ciąć kolejne post efekty albo LoD, który i tak jest niski. Generalnie gadanie, że gra X wygląda tak, a Y tak to żaden argument, bo na to wpływ ma wiele czynników w tym i silnik graficzny i docelowy target platform i zasoby przerobowe i jeszcze wiele innych. Cyberpunk potrafi zarżnąć najmocniejsze GPU z RTX'ów (aczkolwiek gra w 4K Ultra RTX bez DLSS wygląda obłędnie, szczególnie nocą) a ludzie się dziwią, że nie wygląda zauważalnie lepiej od konkurencji na leciwym PS4? No ale tak serio?
Optymalizacja trochę tam kuleje ale nie ma co liczyć na 100% więcej różnicy. Ilość klatek z włączonym RTX jest w pełni uzasadniona, z kolei bez tego da się grać na Ultra FHD bezproblemowo z GTX 1070 czy też 1080. Tam jest takie pole do popisu z ray tracingiem jak w żadnej poprzedniej grze z tą technologią, bo chyba tylko w starym Quake'u i w Minecraftcie wykorzystano pełen potencjał technologii śledzenia promieni i Cyberpunkowi jest do tego najbliżej. Nawet Minecraft z włączonym RTX i odpowiednio przygotowanymi do tego teksturami zarżnie nowe GPU.

TL;DR

Czepianie się grafiki PS4 jest uzasadnione, tylko argumenty trochę z tyłka za przeproszeniem.
 
Pomijając już fakt, że z tych trzech gier dwie są exami tej konsoli i zupełnie inaczej jest tworzyć grę na konkretny system w porównaniu z multiplatformowcem....

Stary... ta gra wygląda na konsolach gorzej niż Wiedzmin 3 w wersji z patchem 0 ; o

Wczoraj robiłem live z tej wersji zobacz sobie jak to wygląda... zaznaczyłem ci nawet fragment kiedy jedzie w aucie z Dexem...

To nie powinno mieć miejsca, nie zważając na moje argumenty to, to co oni zrobili woła o pomstę do nieba...

tak btw.
Mam nadzieję, że grę naprawią, bo jest naprawdę dobra :D
 
Stary... ta gra wygląda na konsolach gorzej niż Wiedzmin 3 w wersji z patchem 0 ; o

No wcale nie i mimo silnej kompresji YouTube widać to również na twoim nagraniu ze streama. To jest dokładnie ten sam problem, który ma wersja na PC ogrywana w 1080p już nie zważając nawet na ustawienia graficzne. Brak grafiki ostrej jak żyleta spowodowany wyjątkową irytującym wygładzaniem krawędzi TAA. Na redditcie było o tym głośno, a czy będzie reakcja to się okaże. Pod tą całą warstwą bluru wygląda to jak wersja na PC odpalona na średniej klasy sprzęcie, tylko w wyższych rozdzielczościach to rozmycie jest mniej dokuczliwe. Najwyraźniej jest też problem z za niskim LoD (lub po prostu dysk nie wyrabia z wczytywaniem). Nie widzę natomiast żadnego problemu z modelami postaci czy teksturami, a jedynie silny blur. Powtarzam, że Rockstarowe RDR2 ma identyczny problem w rozdzielczości 1080p i też wygląda jak taka rozmyta kaszana, ale nie mając tylu zamkniętych lokacji to tego tak bardzo nie widać. I absolutnie nic z tym nie zrobisz, bo o ile w przypadku wydania na PC i monitora FHD możesz wykorzystać technologię DSR do sztucznego podbicia rozdzielczości wyżej i zeskalowania potem do 1080p co doda krawędziom ostrości, to na PS4 tego już nie zrobisz, chyba, że sami twórcy dodadzą wsparcie wyższej rozdzielczości. Ale na chwilę obecną to raczej można pomarzyć, bo konsole ledwo utrzymują obecny build. Chyba, że jeszcze się optymalizacja nieco poprawi.
 
Hej. mam PS4
No właśnie, widząc zapowiedzi, trailer, później recenzje spodziewałem się czegoś porównywalnego, a dostałem, słabej rozdzielczości mocno zamglony obraz, często bez szczegółów w ciemności.
Wierzę, że fabuła jest zajebista, ale niesmak pozostaje ogromny. Gdyby nawet obraz był cały ostry jak, żyleta, bez efeków zamglenia i rozmazania byłoby może bardziej plastikowo ale wyraźnie, a tak wszystko na ok 3 m od postaci staje się coraz bardziej rozmyte. Gdyby była chociaż jak w Wiedźminie 3 (przeszdłem wszystkie dodatki) gdzie grafika była ostra i soczysta - może bez wszystkich dodatkowych efektów byłoby lepiej.

Może to był błąd, że wydano równolegle na wszystkie platformy grę, może warto było jednak rozdzielić starą i nową generację pod względem software i wówczas zoptymalizować grę w jednej wersji pod starę PS4 XBOX One a w kolejnej pod PS5 i X, a tak - mam duży niesmak... :(
 
Top Bottom