kierownica i CP2077

+
Mam do Was pytanie o grę na kierownicy w CP2077
Wiem, że oficjalnie gra nie wspiera, ale da się to zrobić. Ktoś może podpowiedzieć gdzie szukać informacji, albo wypowiedzieć się w temacie czy warto. Grę przeszedłem już 3 razy, ponad 300h spędzone, zawsze poruszałem się samochodem/motocyklem, tylko raz z czystej ciekawości sprawdziłem jak wygląda szybka podróż w tej grze.
Obecnie przymierzam się do przejścia ponownie gry po aktualizacji i z dodatkiem (tylko skończę Starfiled;)) i zastanawiam się nad zakupem kierownicy dla tej gry. Mam sporo miejsca na biurku, więc bez problemu zmieszczę kierownicę i klawiaturę z myszką obok siebie. O tyle teraz mnie to bardziej ciekawi że po aktualizacji można w końcu używać broni w pojazdach, czyli w grę wchodzi obsługa myszki. Z jednej ręki łatwo sterować kierownicą niż 4 przyciskami na klawiaturze (szczególnie z lewej ręki ;()
Liczę że ktoś się wypowie w temacie. Pozdro
 
Mam do Was pytanie o grę na kierownicy w CP2077
Wiem, że oficjalnie gra nie wspiera, ale da się to zrobić. Ktoś może podpowiedzieć gdzie szukać informacji, albo wypowiedzieć się w temacie czy warto. Grę przeszedłem już 3 razy, ponad 300h spędzone, zawsze poruszałem się samochodem/motocyklem, tylko raz z czystej ciekawości sprawdziłem jak wygląda szybka podróż w tej grze.
Obecnie przymierzam się do przejścia ponownie gry po aktualizacji i z dodatkiem (tylko skończę Starfiled;)) i zastanawiam się nad zakupem kierownicy dla tej gry. Mam sporo miejsca na biurku, więc bez problemu zmieszczę kierownicę i klawiaturę z myszką obok siebie. O tyle teraz mnie to bardziej ciekawi że po aktualizacji można w końcu używać broni w pojazdach, czyli w grę wchodzi obsługa myszki. Z jednej ręki łatwo sterować kierownicą niż 4 przyciskami na klawiaturze (szczególnie z lewej ręki ;()
Liczę że ktoś się wypowie w temacie. Pozdro
Sama gra nie obsługuje kierownicy, ale można ją ręcznie zmapować i emulować jako pada do Xboxa. Ja tak zrobiłem do gry w Cyberpunka w VR i jeździło się super. Sama konfiguracja jednak trochę uciążliwa i wymagała trochę zabawy, użyłem też dodatkowego programu do emulowania przycisków z klawiatury na dodatkowych przyciskach kierownicy. Niestety, nie wiem, czy nie kłóci to się podczas walki z pojazdu i czy jest ona wygodna, ponieważ od aktualizacji 2.0 mod VR nie działa, więc do czasu jego aktualizacji Phantom Liberty będzie czekało na dysku... :p

Używam kierownicy Logitech G29 z pedałami i shifterem, ale niestety shiftera nie da się wykorzystać w grze do manualnej zmiany biegów.

 
@Hostile bardzo ładnie, w VR to musi być efekt wow.
Ja będę grał na 57 calowym 32:9 więc mam nadzieję że też "wsiąknę" w grę
Co do mapowania i emulacji to masz jakąś sprawdzoną stronę z ustawieniami, na której mogę się wzorować?
Od razu też zapytam czy masz ustawione pełny obrót kierownicy 900stopni czy zmniejszałeś na mniejszą wartość, jak tak to jaką?
Co do samej kierownicy to myślę o nabyciu Thrustmaster TX Racing Wheel LE lub TS-XW Racer, o shifterze narazie nie myślę więc do CP powinno pasować ;)

https://www.thrustmaster.com/pl-pl/products/tx-racing-wheel-leather-edition/
 
@Hostile bardzo ładnie, w VR to musi być efekt wow.
Ja będę grał na 57 calowym 32:9 więc mam nadzieję że też "wsiąknę" w grę
Co do mapowania i emulacji to masz jakąś sprawdzoną stronę z ustawieniami, na której mogę się wzorować?
Od razu też zapytam czy masz ustawione pełny obrót kierownicy 900stopni czy zmniejszałeś na mniejszą wartość, jak tak to jaką?
Co do samej kierownicy to myślę o nabyciu Thrustmaster TX Racing Wheel LE lub TS-XW Racer, o shifterze narazie nie myślę więc do CP powinno pasować ;)

https://www.thrustmaster.com/pl-pl/products/tx-racing-wheel-leather-edition/
Co do emulacji, to ja używałem programu x360ce, na tym filmiku jest instrukcja, jak go poprawnie skonfigurować:

Co do mapowania - tutaj kombinowałem sam, by było najwygodniej. Np. gaz emulował prawy trigger, natomiast na pedał hamulca dałem przycisk odpowiadający za hamulec ręczny, a na sprzęgło zwykły hamulec - z tego względu, że po wciśnięciu go na maksa i wyhamowaniu od razu włącza się bieg wsteczny, więc skuteczniej się hamowało ręcznym :p

Co do stopni obrotu, to ustawiałem na kierownicy chyba 180 albo 270 stopni - z tego względu, że samochody w Night City mają bardzo mocne wspomaganie kierownicy i obracają się tylko do tego zakresu :p W VR jak kręciłem 900 stopni na kierownicy, to co innego widziałem w grze i bardzo mi to przeszkadzało, ale przy zwykłej grze może to nie będzie tak wybijać z immersji.

A ta kierownica Thrustmastera wygląda super, myślę, że się dobrze sprawdzi w tej grze i wielu innych :p
 
@Hostile dzięki za filmik i info.
Takie jeszcze proste i może głupie pytanie... nie ma problemu że gram sobie na kierownicy i w każdej chwili mogę złapać na klawiaturę i myszkę i grać na tych peryferiach, bez zmieniania czegokolwiek w ustawieniach? jedno nie wyklucza drugiego?
 
@Hostile dzięki za filmik i info.
Takie jeszcze proste i może głupie pytanie... nie ma problemu że gram sobie na kierownicy i w każdej chwili mogę złapać na klawiaturę i myszkę i grać na tych peryferiach, bez zmieniania czegokolwiek w ustawieniach? jedno nie wyklucza drugiego?
Nie ma problemu, gra jednocześnie obsługuje pada (a więc i kierownicę) oraz myszkę i klawiaturę. Ja sam grałem na padzie, po wejściu do samochodu odkładałem go i łapałem za kierownicę, która emulowała pada, a kilka jej przycisków emulowało niektóre klawisze na klawiaturze - i wszystko działało :p
 
@Hostile Jeszcze raz dzięki za filmik jak ustawić kierownicę pod CP. Sprawdziłem kilka ustawień z neta i wygląda na to że te z tego filmiku są najlepsze. Jedynie trzeba się pilnować by wyśrodkować kierownicę gdy wychodzisz z auta, bo inaczej postać przesuwa się w bok.
Na chwilę obecną jestem zadowolony z tego jak to funkcjonuje. Kieruję jedną ręką, a w drugiej trzymam myszkę by się rozglądać oraz celować z karabinu do kogo chcę - o to mi chodziło. Potestuje jeszcze różne ustawienia jutro, a od następnego dnia zaczynam CP od samego początku.
 
Aktualizacja tematu - moja opinia nt gry na kierownicy w CP2077 po 20h.
Jednym słowem - poddaje się ;( Na początku wydaje się że ok, że z czasem opanuję bardziej kierowanie w tej grze. Jeśli tak Ci się wydaje to rozczaruje Cię - nie ma mowy. Da się grać na kierownicy pod jednym warunkiem - że będziesz jeździł grzecznie, jak niedzielny kierowca. Jeśli jednak chcesz driftować, wymijać przeszkody na milimetry to po prostu nie da się tego z czasem opanować. Auto albo za wolno reaguje, albo za szybko. Tu ustawienia tego nie naprawią. Miałem nadzieję że kierownica lepiej się sprawdzi do prowadzenia jedną ręką a w drugiej myszka i strzelam gdzie chcę. To nie jest możliwe by wówczas wychodzic z opresji, nawet normalnie prowadzic auto. Gubię się, nie potrafię się skupić albo na jednym (prowadzeniu) albo na drugim (strzelaniu). Wystarczy przesiąść się na klawiaturę i od razu te czynności są prostsze.
Jeszcze jedna sprawa - szybkie przeskoczenie z kierownicy na klawiaturę i myszkę jest nie możliwe. Gdy masz ogon z glinami za sobą to zajmuje to zbyt dużo czasu.... a to ustawianie kierownicy centralnie przy wyjściu po to by postać nie chodziła w bok jest mocno denerwujące.
Podsumowując - jak masz kierownicę to można spróbować, ale jeśli jej nie maszt to nie warto kupować jej po to by się rozczarować.
Na szczęście - dzięki kierownicy być może w końcu wsiąknę na dłużej w FH albo WRC, bo przyjemnie się jeździ - ale to dopiero po przejściu CP2077.

PS. Wydawało się że brak emulacji ForceFedback w tej grze jest do przeżycia... jednak mi tego brakowało.
 
Top Bottom