Książkowy Quiz

+
Status
Not open for further replies.
Książkowy Quiz

Witam!Mamy już na forum quiz o Wiedźminie i wszystkim co z nim związane. Jest też temat z zagadkami dotyczącymi filmów. I tu zrodziła się w mej głowie straszna myśl -"Zaraz! A gdzie tu są książki?! Pytam: GDZIE SĄ MOJE UKOCHANE KSIĄŻKI?!". Po tychże jakże wyczerpujących mój wątły umysł rozważaniach założyłem ten wątek. Mam nadzieję, że się przyjmie.[size=10pt]Oto zasady:[/size][size=16pt]1. Zadajesz pytanie.[/size]2. Ktoś odpowiada.3. Jeśli źle piszesz o tym. Jeżeli dobrze także informujesz.4. Tamten kopiuje listę punktów, dopisuje sobie jeden i zadaje pytanie. Tak jak w innych quizach.5. Formy pytań - dowolne., byle dotyczyły książek. Standardowe pytania, dokończ cytat*, rozpoznaj książkę po fragmencie* etc.6. Gatunki książek - dowolne. Preferowane rozrywkowe. Fantastyka, kryminał itd. Z naciskiem na fantastyka.7. Pytania nie mogą dotyczyć Wiedźmina.8. Mile widziany autor, tytuł lub seria książki.9. Nie edytujemy postów.10. Jeśli nikt przez 24h nie odpowie ktoś zadaje nowe pytanie.11. W sytuacjach krytycznych można dać podpowiedź i ew. zmienić pytanie.*byle charakterystycznePytanie:Co było niecodzienne u bibliotekarza Niewidocznego Uniwersytetu? (Discworld)
 
1 pkt - Włooczykij, mBartekNajwiększa tajemnica jaką chciał poznać Jakub Wędrowycz (i wielu innych bimbrowników) to...
 
1 pkt - Włooczykij, mBartek, Firnomir, Max.rajCo to:... na "ochotnika" przystępuje do tajniej do tajnej rządowej operacji "Powrót" i bierze udział w najdziwniejszej bitwie zimnej wojny. Rosjanie przeniknęli w nieznany okres historii i skonstruowali nową, potężną broń, stosując zaginioną w przeszłości technologię. Operacja "Powrót" musi zaowocować odnalezieniem źródła tajnej broni Rosjan. M. i inni członkowie jego ekipy podejmują niebezpieczne poszukiwania w niemal zapomnianych okresach dziejów, biorą udział w zimnej wojnie gdzie przeszłość stała się polem walki o przyszłość.Podaj tytuł i autora. Dla aktywnych także tytuł cyklu ;D.
 
Pudło.Autor jest kobietą.P.S.Pozbawiłem opis nazwiska głównego bohatera - nie chodzi chyba w tym konkursie, o to kto ma szybsze Google ;D.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom