Muzyka bez granic, czyli wszystko, czego słuchasz

+
Prawdopodobnie Dżem był już wymieniany, ale nie mam siły przekopywać się przez 290 stron tematu. Ostatnio zacząłem słuchać ich piosenek. Wszystkie świetne, teksty klasyki a i muzyka się nie starzeje. BTW może ktoś poleci jakiś fajny Dżemowy kawałek?
 
PaweWodarczyk said:
Prawdopodobnie Dżem był już wymieniany, ale nie mam siły przekopywać się przez 290 stron tematu. Ostatnio zacząłem słuchać ich piosenek. Wszystkie świetne, teksty klasyki a i muzyka się nie starzeje. BTW może ktoś poleci jakiś fajny Dżemowy kawałek?
Moje ulubione piosenki Dżemu to Zapal Świeczkę oraz Whiskey, moja żono ;). Ale ja mam bardzo dziwny gust muzyczny, więc nie gwarantuje, że Tobie się spodobają :).
 
Moja ulubiona piosenka z repertuaru Dżemu to "Czerwony jak cegła". Powiem szczerze, że zacząłem się bardziej interesować tym zespołem po obejrzeniu filmu "Skazany na Bluesa" (swoją drogą polecam ;)) Przed tym filmem Dżem na moim dysku występował raczej gościnnie.
 
A ja od siebie polecę Emilie Autumn, szczególnie ludziom, którzy z angielskim nie mają problemów. Pomijam już fakt, że muzyka jest naprawdę fenomenalna, ale teksty robią na mnie ogromne wrażenie. Nie spotkałem się jeszcze z takim dystansem i cynizmem, jak w albumie Emilki "Opheliac". Szczerze polecam. Jak ktoś zainteresowany, niech poszuka na YouTube. Jest tam sporo fanowskich klipów. A już w październiku Emilka da w Polsce dwa występy. Już zacieram rączki i szykuję swój wiktoriański cylinder.
 
Jak widzę trochę wymieszały się gusta muzyczne ostatnio wśród forumowiczów, ae wypasu i tak nie ma z tego, co widzę na ostatnich stronach ;) Jeśli kogoś interesuje czego słucham w ostatnim czasie, to albo może sobie wejść na mój rpofil na last.fm, albo w skrócie: Muchy, Renton, Interpol, The Kooks, Arctic Monkeys i Scarlett Johansson :)D).
 
Interpol grał na open'erze! Podobnie The Editors (znasz? b. podobne do Interpolu, IMO nawet lepsze ;)), nie wspominając już o Sex Pistols (choć mówią, że komercha ;)).Cholernie żałuję, że nie pojechałem :( Ale za to mogłem bez oporów (oczywiście pomijając nudności) oglądać Krzysztofa Krawczyka na Top Trendy Festiwal :p
 
Agloval said:
Interpol grał na open'erze! Podobnie The Editors (znasz? b. podobne do Interpolu, IMO nawet lepsze ;)), nie wspominając już o Sex Pistols (choć mówią, że komercha ;)).Cholernie żałuję, że nie pojechałem :( Ale za to mogłem bez oporów (oczywiście pomijając nudności) oglądać Krzysztofa Krawczyka na Top Trendy Festiwal :p
Ja nie mogę ścierpieć, że nie ma mnie na massivach. Eeeech...Ale jeszcze bardziej byłam wściekła rok temu. Było Muse, Bjork, Sigur Ros,... Normalnie jedni z mojej osobistej czołówki.
 
Może słyszał ktoś o zespole "skillet"? Bardzo ciekawy zespół rockowy, grają "rock chrześcijański". Polecam piosenkę "your better then drugs". Kapela w moim prywatnym rankingu nie stoi wysoko, mimo to warto posłuchać tekstów.
 
SilverShadow said:
SilverShadow said:
i Scarlett Johansson :)D).
O, cholewa... Nie wiedziałem, że ta niewiasta się muzycznie udziela. Można jakieś dyskograficzne namiary prosić?
Anyway I lay my head. Moim zdaniem zdolności wokalne Scarlett są raczej średnie, niczym nie wyróżniające się, ale można z ciekawości posłuchać.Podam przykład: Falling down
 
Bardzo lubię ją jako aktorkę, jako wokalistka też jest niezła, choć może jej muzyka niekoniecznie do mnie trafia ;)A ostatnio trafiłem na piosenkę, która za każdym razem przywołuje u mnie niezwykle dawne i zapomniane wspomnienia :)http://youtube.com/watch?v=yrNNeUgg-wI w piosence są wykorzystane sceny z filmu The Stand (Bastion) na podstawie Stephena Kinga i w tym miejscu chciałbym podziękować Hostile'owi, który mi powiedział o tym filmie, dzięki czemu wpadłem na ten filmik i samą piosenkę ;)
 
A ja słucham głównie metalu, choć innych też po troszku próbuję. SoaD, Linkin Park, Nightwish, Within Temptation itd. czyli najróżniejszych gatunków metalowych. Oprócz tego wszystkiego w małych ilościach jak coś się trafi w Winampie.
 
Kazurreth said:
A ja słucham głównie metalu, choć innych też po troszku próbuję. SoaD, Linkin Park, Nightwish, Within Temptation itd. czyli najróżniejszych gatunków metalowych. Oprócz tego wszystkiego w małych ilościach jak coś się trafi w Winampie.
Linkin Park to metal? :p Ja już chyba nie w temacie ;)
 
koziek said:
koziek said:
A ja słucham głównie metalu, choć innych też po troszku próbuję. SoaD, Linkin Park, Nightwish, Within Temptation itd. czyli najróżniejszych gatunków metalowych. Oprócz tego wszystkiego w małych ilościach jak coś się trafi w Winampie.
Linkin Park to metal? :p Ja już chyba nie w temacie ;)
LP chyba raczej podchodzi pod rock pochodzi. Chociaż niezawodna wiki twierdzi, że chłopcy grają rapcore.
 
Od kiedy Chester zaczął śpiewać jak chłopiec z GaysBandu to nie jest już ten sam Linkin Park. Może na następnej płycie zrozumie, że nie tędy droga i zacznie śpiewać normalnie :p Oby tylko nie miało to miejsce za 10 lat, 10 Undergroundów i płyt z remiksami :/
 
wg. części LP to alternatywny metal...Raczej mi chodziło o pierwsze ich płyty, bo ostatnich to metalem sam też nie nazwę
 
Top Bottom