Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Chciałbym aby ubranie miałoby znaczenie nie tylko statystyczne, ale przede wszystkim jak postrzegana jest nasza postać. Chcę aby inaczej byłaby traktowana gdy ubierze się jak gangster, bogacz, albo głupek. I nie powinno być ograniczone tylko do empeców mówiących, że nie ubraliśmy spodni. Jeśli założymy ubranie jakiegoś gangu za członka takowego zostaniemy uznani co będzie miało swoje konsekwencje (dobre lub złe, w zależności od miejsca i sytuacji). Nosząc drogi graniak wśród bogaczy zostaniemy uznani za jednego ze swoich co może pomóc w wykonywaniu misji. Nikt nas nie wyprosi i będą sie do nas odnosić z szacunkiem. Ale idąc w takim graniaku do biednej dzielnicy ktoś będzie usiłował nas obrabować, zaś w czasie misji najemniczej, zostaniemy niedocenieni przez przeciwników (co zrekompensuje brak statystyk bojowych tego ubrania). W dodatku postacie drugoplanowe powinny czasem się odnosić do naszego wyglądu. Wytknąć, że w takim kolorze włosów wyglądamy okropnie, albo po nagłej zmianie zarostu (będąc przez długi czas wygolonym) stwierdzić, ze bez zarostu lepiej wyglądaliśmy. Takie teksty były szczególnie atrakcyjne będąc wstawianymi do dialogowych cutscenek. Rozmawiamy z kimś o zadaniu i na koniec rozmowy postać rzuca nam, że w tych spodniach wyglądamy jak ***, bo gra wykryła, że nasza postać nosi rurki. A jeśli ich nie zmienimy, to przy kolejnym spotkaniu postać pierwsze co nam powie to: "Nadal nosisz te spodenki dla ***?" Byłoby to cudowne.
Oczywiście nie musi każda postać reagować na każdą styluwę. Powinny być jednak powprowadzane takie smaczki dla kilku szczególnych ubiorów i fryzur.
A tak po za tym ubranie powinno się brudzić i niszczyć., co również powinno mieć wpływ na to jak będą postrzegać nas inni.

P.S.
Ubrania powinny być szczególnie ważne w przypadku kobiecej postaci, gdzie dawałby jakieś statystyki do uwodzenia, albo w ogóle pozwalałby to robić. To byłoby super. Zakładamy kieckę z dekoltem, podbijamy do strażnika, bajerujemy go i nagle gościa rozwalamy.
Nie wiem jak się tu wstawia obrazki z linków
 
Last edited by a moderator:
Czyli dialogi nie będą przeskokami do stojących na przeciw siebie dwóch modeli postaci - a będą odbywać się na bieżąco, bez widocznych zmian perspektywy.
Dla antyfanów FPP i miłośników podziwiania swojej postaci jest to zła informacja, z drugiej strony ficzer wywołujący konkretne reakcje u NPCa, kiedy spojrzymy na jakiś obiekt brzmi mega interesująco i daje spore pole do popisu przy konstruowaniu zadań.
 
Widzę, że Laymen Brothers są podekscytowani jak nigdy wcześniej. Stanęli chyba przed Absolutem. Jeśli CP77 jest tak przewspaniały jak mówią, to powinni zrobić dla gry redów nową skalę ocen, bo stara ich zwyczajnie nie pomieści.
Ogólnie lubię ich kanał, śledzę od kilku miesięcy.
 
Czyli dialogi nie będą przeskokami do stojących na przeciw siebie dwóch modeli postaci - a będą odbywać się na bieżąco, bez widocznych zmian perspektywy.
Dla antyfanów FPP i miłośników podziwiania swojej postaci jest to zła informacja, z drugiej strony ficzer wywołujący konkretne reakcje u NPCa, kiedy spojrzymy na jakiś obiekt brzmi mega interesująco i daje spore pole do popisu przy konstruowaniu zadań.

Z tego co wyczytałem i zrozumiałem z innych wypowiedzi to rozmowy będą dzielić na te z widoku TPP oraz FPP. Mam nadzieję, że tych pierwszych będzie równie dużo, bo jednak jestem przyzwyczajony do widoku z trzeciej osoby. Żal mi by było nie widzieć ekspresji ciała protagonisty, bo Redzi w W3 pokazali, że ten element wychodzi im świetnie. Z drugiej strony ta mimika przy tworzonym przez nas bohaterze może nie być tak dopracowana, choć mogę się mylić.

W dodatku postacie drugoplanowe powinny czasem się odnosić do naszego wyglądu. Wytknąć, że w takim kolorze włosów wyglądamy okropnie, albo po nagłej zmianie zarostu (będąc przez długi czas wygolonym) stwierdzić, ze bez zarostu lepiej wyglądaliśmy. Takie teksty były szczególnie atrakcyjne będąc wstawianymi do dialogowych cutscenek. Rozmawiamy z kimś o zadaniu i na koniec rozmowy postać rzuca nam, że w tych spodniach wyglądamy jak ***, bo gra wykryła, że nasza postać nosi rurki.

Tu już trochę poleciałeś z fantazją według mnie. A jeśli rzeczywiście będą takie komentarze, to wątpię, że NPCe będą wykrywały rzeczywiście konkretnie rodzaj naszej fryzury, ubrania, czy zarostu. Będzie to raczej do jakiegoś stopnia uogólnione, albo będzie występowało jedynie w określonych, wyjątkowych sytuacjach. W Wiedźminie 3 były takie sytuacje, np. Gaetan potrafił skomentować nasz rynsztunek Kota, a Anna Henrietta wygłaszała uwagę na temat stroju, w którym zjawiliśmy się na przyjęciu u Mandragory.
 
Last edited by a moderator:
Czyli dialogi nie będą przeskokami do stojących na przeciw siebie dwóch modeli postaci - a będą odbywać się na bieżąco, bez widocznych zmian perspektywy.
Dla antyfanów FPP i miłośników podziwiania swojej postaci jest to zła informacja, z drugiej strony ficzer wywołujący konkretne reakcje u NPCa, kiedy spojrzymy na jakiś obiekt brzmi mega interesująco i daje spore pole do popisu przy konstruowaniu zadań.

A gdyby wprowadzić by opcję gdzie przytrzymanie jakiegoś klawisza widok zmienia się na 3 osobowy, ale wówczas nie możemy się poruszać postacią? Zamiast tego możemy obracać kamerą wokół niej. Dodajmy do tego holograficzne znaczniki pokazujące statystyki ekwipunku i mamy fajna mechanikę pozwalająca popodziwiać naszą postać.
 
A gdyby wprowadzić by opcję gdzie przytrzymanie jakiegoś klawisza widok zmienia się na 3 osobowy, ale wówczas nie możemy się poruszać postacią? Zamiast tego możemy obracać kamerą wokół niej. Dodajmy do tego holograficzne znaczniki pokazujące statystyki ekwipunku i mamy fajna mechanikę pozwalająca popodziwiać naszą postać.

Na Twitterze wspominali, że planują dodać do gry Photo Mode, który prawdopodobnie będzie właśnie czymś w tym stylu.

A co do NPC-ów reagujących na ubiór bohatera/ki, w jednym wywiadzie mówili już, że będzie coś takiego.
 
W całej dramie pt. dlaczego FPP ! strzelam focha nie będde grać wole TPP, jak zawsze musi być drugie dno dla niektórych graczy, część narzeka bo preferuje TPP i nie chcą zaakceptowac innej perspektywy, a dla innych graczy narzekanie może przyjąć całkiem inny charakter, albo zagram albo i nie zagram, bo mi organizm nie pozwoli w FPP.

Jest jeszcze coś takiego że istnieje odsetek ludzi co ich mózg kiepsko toleruje i znosi granie w FPP, i do tych osób należy właśnie MadQuenn teraz już wiadomo dlaczego była tak przeciwna FPP,.
Bardzo smutne kiedy chyba największa fanka CP2077 prawdopodobnie nie będzie mogła zagrać lub ukończyć CP2077.



Dlatego prośba do CDPR już nie o TPP bo to nierealne, ale o być może o dodanie zmodyfikowanego trybu FPP który byłby przeznaczony dla osób z taką przypadłością. Taki tryb zwiększył prawdopodobieństwo że będą mogłby się cieszyć tytułem na który tak długo czekali, najlepiej było by taki manewr skonsultować z jakimś lekarzem i jeżeli któś wśród devów cierpi na to, no to już miałby co testować. Teoretycznie jest to dużo lepsze wyjście niz dodawanie TPP, a i mozna zaplusowac kolejny raz wśród społeczności.
 
Last edited:
Kojarzy ktoś , czy osoby zaproszone na zamknięty pokaz wspominały coś o muzyce w demie? Mam wrażenie, że nikt o tym nic nie mówił.
 
W całej dramie pt. dlaczego FPP ! strzelam focha nie będde grać wole TPP, jak zawsze musi być drugie dno dla niektórych graczy, część narzeka bo preferuje TPP i nie chcą zaakceptowac innej perspektywy, a dla innych graczy narzekanie może przyjąć całkiem inny charakter, albo zagram albo i nie zagram, bo mi organizm nie pozwoli w FPP.

Jest jeszcze coś takiego że istnieje odsetek ludzi co ich mózg kiepsko toleruje i znosi granie w FPP, i do tych osób należy właśnie MadQuenn teraz już wiadomo dlaczego była tak przeciwna FPP,.
Bardzo smutne kiedy chyba największa fanka CP2077 prawdopodobnie nie będzie mogła zagrać lub ukończyć CP2077.



Dlatego prośba do CDPR już nie o TPP bo to nierealne, ale o być może o dodanie zmodyfikowanego trybu FPP który byłby przeznaczony dla osób z taką przypadłością. Taki tryb zwiększył prawdopodobieństwo że będą mogłby się cieszyć tytułem na który tak długo czekali, najlepiej było by taki manewr skonsultować z jakimś lekarzem i jeżeli któś wśród devów cierpi na to, no to już miałby co testować. Teoretycznie jest to dużo lepsze wyjście niz dodawanie TPP, a i mozna zaplusowac kolejny raz wśród społeczności.
Filmik Madqueen wrzuciłem już do tematu o FPP/TPP, ale przeszedł bez echa. No cóż nie wszyscy czytają. Propozycja o dostosowaniu FPP dla osób z takimi problemami w tym trybie, jest ciekawa. Dziewczyna wspominała, że w Prey grało jej się w miarę dobrze.
Wolę TPP. Z gier FPP grałem tylko w DeusEx. Tam ten system nawet mi odpowiadał, ale nigdy nie grałem dłużej niż godzinę dziennie, bo dłuższe granie powodowało to u mnie dyskomfort... Także od REDów czekam na W4 ewentualnie dodatek do W3 no i oczywiście Gwinta, w którego gram i bardzo mi się podoba, a Cyberpunka2077 kupię w wersji GOTY.
 
Dyskusja o kolorach na wesoło:

 
Pozwolę sobie wspomnieć TES V - Skyrim, i to w dwóch kwestiach poruszonych w ostatnich postach. Po pierwsze, zmiana FPP - TPP, wypadła według mnie dość dobrze w Skyrimie. Co prawda mi wszystko jedno, jaki będzie widok w grze (podobają mi się obie opcje), ale rozumiem ludzi, których widok z oczu odrzuca... I myślę, że to zaimplementowanie obu wymiennych trybów nie powinno być dużym problemem. Na upartego nawet strzelać by się dało z TPP - kamera podjeżdżałaby trochę bliżej bohatera, ponad ramię, co dawałoby widok pomiędzy TPP i FPP, i tyle.
Druga kwestia to reagowanie na wygląd bohatera. Niby wszyscy narzekają na Skyrima, ale jednak jakąś dbałość o szczegóły miał - pamiętam, że przechodząc obok strażnika w mieście, ten skomentował mój wiszący przy pasie topór. Kiedy indziej, gdy akurat miałem na plecach łuk, ktoś spytał, czy wracam z polowania... Skoro takie smaczki były nawet w Skyrimie, to uważam, że w grze REDów mogłyby się również znaleźć. Bardziej szczegółowe i w większej ilości :)
 

Nie wiem czy już ktoś wrzucał - tym razem wywiad Angry Joe na temat Cyberpunka. Całkiem ciekawy moim zdaniem.
 
Bardzo ciekawy artykuł od RPS z Maciejem Pietrasem. Zapowiada się fajny system dialogowy, w którym będziemy mogli w każdym momencie przerwać rozmowę z npc. Okazuje się, że będziemy mogli korzystać z AV tylko w określonych momentach, szczerze mówiąc to nie jestem zdziwiony biorąc pod uwagę nakład pracy potrzebny do zrobienia potrzebnych systemów (już nie biorąc pod uwagę jak drogo by trzeba było za nie zapłacić). Z jednej wypowiedzi można też zrozumieć, że Redzi planują zrobić coś ze śmiercią V w czasie gry. Może chcą zrobić alternatywne zakończenia w zależności od tego, w którym momencie w historii zginiesz (coś takiego jak w Nier: Automata)?

Artykuł: https://www.rockpapershotgun.com/2018/06/14/cyberpunk-2077-interview-e3-2018/
 
Pozwolę sobie wspomnieć TES V - Skyrim, i to w dwóch kwestiach poruszonych w ostatnich postach. Po pierwsze, zmiana FPP - TPP, wypadła według mnie dość dobrze w Skyrimie. Co prawda mi wszystko jedno, jaki będzie widok w grze (podobają mi się obie opcje), ale rozumiem ludzi, których widok z oczu odrzuca... I myślę, że to zaimplementowanie obu wymiennych trybów nie powinno być dużym problemem

Tak nie byłoby-zakładając, że pod względem skomplikowania mechaniki Cyberpunk będzie stał na poziomie gry z 2011 roku. Nie wiem jak wy, ale ja jednak liczę na coś więcej, na grę, która mnie zwali z nóg swoimi możliwościami.
 
Tak nie byłoby-zakładając, że pod względem skomplikowania mechaniki Cyberpunk będzie stał na poziomie gry z 2011 roku. Nie wiem jak wy, ale ja jednak liczę na coś więcej, na grę, która mnie zwali z nóg swoimi możliwościami.

No właśnie zwalenie z nóg byłoby również wtedy, gdyby udało im się wprowadzić mechanikę TPP i FPP, zgrabnie je połączyć i zapewnić grywalność obu trybów. To się (prawie) udało w "słabej" grze z 2011. Teraz mamy 2018, więc czas najwyższy, żeby takie rozwiązanie działało również w "skompikowanej" grze... :)
Ale oczywiście niczego nie narzucam, tylko spekuluję w imieniu tych, którym decyzja REDów przeszkadza. Sam będę grał na 100% w FPP. Wygląd bohatera mi totalnie zwisa, bardziej liczy się immersja ze światem i wygoda grania, która w wąskich uliczkach i przy strzelaniu niewątpliwie jest zapewniona właśnie przez widok z oczu postaci.
 
No właśnie zwalenie z nóg byłoby również wtedy, gdyby udało im się wprowadzić mechanikę TPP i FPP, zgrabnie je połączyć i zapewnić grywalność obu trybów. To się (prawie) udało w "słabej" grze z 2011. Teraz mamy 2018, więc czas najwyższy, żeby takie rozwiązanie działało również w "skompikowanej" grze... :)
Ale oczywiście niczego nie narzucam, tylko spekuluję w imieniu tych, którym decyzja REDów przeszkadza. Sam będę grał na 100% w FPP

Perspektywa w Skyrimie dzieli się na główną (fpp) i robioną na kolanie (tpp). Rozgrywka u Redów jest u podstaw projektowana pod FPP, włączając system dialogowy i działanie wszczepów. To naprawdę nie jest łatwe, szybkie, proste i przyjemne.
 
Top Bottom