Off-Topic, czyli co?

+
Off-Topic, czyli co?

Zastanawiam się do czego służy temat OT? Zauważyłem, że und zamknęła ten temat:

http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/22418-minecraft-escape-mapy/

Nie był on ani obraźliwy, ani nie był duplikatem. Ja chciałbym aby Off-Topic, służył zakładaniu tematów nie związanych z Wieśkiem. Ba! Nawet nie mających niczego wspólnego z graniem. Coś jak karczma która służy rozmawianiu o przysłowiowej duszy maryni, gdy wiedźmin wraca ze szlaku;) . Tak właśnie to wygląda na największym polskim forum społeczności CM-a, i tak też to wygląda na forum społeczności Bioware(BSN). Być może właśnie dzięki temu są to bardzo żywe i liczne społeczności. Chciałbym zaapelować aby modzi nie byli zbyt restrykcyjni(choć wiadomo, że w skrajnych przypadkach należy reagować). Forum musi żyć.

BTW, nie da się zakładać tematu pod Operą, musiałem zrobić to przez IE.
 
Pierwszy mój post na tem forum chciałbym z tej okazji pozdrowić wszystkich rodaków.

Offtopic nie jest tutaj potrzebny ani wskazany.
 
Ostrowiak said:
Offtopic nie jest tutaj potrzebny ani wskazany.

Cóż za niewiarygodna ilość argumentów, od razu mnie przekonałeś.

Offtopic jak najbardziej jest potrzebny, bo bez niego to forum padłoby już dawno. Ważne jest tylko, żeby tematy miały po prostu sens, nie były miejscem do nabijania bezsensownych postów w ilościach hurtowych. Co do tego, czy offtopy powinny mieć lekkie wiedźmińskie zabarwienie - uważam, że niekoniecznie. Trzeba po prostu zachować umiar, i to zarówno modzi w zamykaniu jak i forumowicze w tworzeniu nowych tematów.
 
jaszczur10 said:
Cóż za niewiarygodna ilość argumentów, od razu mnie przekonałeś.

Offtopic jak najbardziej jest potrzebny, bo bez niego to forum padłoby już dawno. Ważne jest tylko, żeby tematy miały po prostu sens, nie były miejscem do nabijania bezsensownych postów w ilościach hurtowych. Co do tego, czy offtopy powinny mieć lekkie wiedźmińskie zabarwienie - uważam, że niekoniecznie. Trzeba po prostu zachować umiar, i to zarówno modzi w zamykaniu jak i forumowicze w tworzeniu nowych tematów.

Na starym forum offtopu nie było albo go niezbyt widziałem.

Forum żyło, tyle że nie miało 100 bezsensownych postów dziennie.
 
Ostrowiak said:
Pierwszy mój post na tem forum chciałbym z tej okazji pozdrowić wszystkich rodaków.

Offtopic nie jest tutaj potrzebny ani wskazany.

Powitać Ostrowiaka z gram.pl xD
 
Ostrowiak said:
Na starym forum offtopu nie było albo go niezbyt widziałem.

Forum żyło, tyle że nie miało 100 bezsensownych postów dziennie.

Offtop był jak najbardziej, choćby tematy o sporcie czy o polityce są jeszcze z 2005.
 

gower

Forum veteran
Na forum istnieją już tematy dotyczące niemal każdej dziedziny życia, jaką można sobie wyobrazić. W nich należy więc prowadzić rozmowę, trzymając się tematyki danego wątku. Wskazany przez Ciebie link dotyczył w całości obcej produkcji i nie spodziewałeś się chyba, że znajdzie dla siebie miejsce na forum Wiedźmina...
 
A po kiego grzyba jakiś dodatkowy temat o Minecrafcie jak jest temat zbiorczy o grach
 
Proponuję zostawić ogólne tematy offtopicu, gdzie ludzie mają faktycznie coś do powiedzenia, zaś wszystkie detaliczne z miejsca blok.

Brzytwa Ockhama.
 
@Gower

Właśnie o to mi chodzi. Wskocz na forum BSN, Obsidianu itd. tam jest mnóstwo tematów o produkcjach firm trzecich.
 
Ostrowiak said:
Na starym forum offtopu nie było albo go niezbyt widziałem.

Na tym z 2008/2009 roku był, ale po ogłoszeniu RotWWa został "zjedzony" przez Społeczność Graczy (bo w sumie oba działy miały podobne założenia). Tutaj też są jednym działem.


Off-topic jest jak najbardziej potrzebny, by można było poruszać na forum tematy niezwiązane z Wiedźminem, ale też według jakichś określonych reguł. Zawsze tak było. Chodzi o to, żeby nie tworzyć tematów na potęgę, tylko skorzystać z już istniejących. Chcecie sobie porozmawiać o mapach do MineCrafta? Skorzystajcie z tematów o grach komputerowych:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/120-gry-komputerowe/page__st__15160

Chcecie pogadać o "dupie Maryni? Forum nigdy nie dawało przyzwolenia dla spamu, ale jest jeden wyjątek - Nocna Wyzima:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/955-nocna-wyzima-temat-dla-wszystkich-wiedzminow-wolacych-nocne-pory/

Macie ochotę na pogaduszki o polityce? To tutaj:
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/220-sens-zycia-filozofia-polityka-gospodarka/

Bo zauważcie, że jeśli dać przyzwolenie dla jednego takiego osobliwego tematu typu mapa z Minecrafta, to następni będą chcieli takiego samego przyzwolenia. I wtedy powstawałyby takie tematy jak "Mój własny przepis na zupę ogórkową", "Zdjęcia Reksia - mojego owczarka kaukaskiego", "Klub ludzi, którzy mają na drugie imię Roman" albo "Do którego piętra doszliście w Icy Towerze?". Głupie, prawda? Dlatego trzeba zachować mimo wszystko jakiś umiar i dostosować się do panujących tutaj zasad. Istnieją tutaj tematy, w których można pisać o interesujących nas sprawach, wystarczy ich tylko poszukać i nie zakładać swoich. Tak było, tak jest i pewnie jeszcze długo tak będzie.
 

gower

Forum veteran
Palimpsest said:
@Gower

Właśnie o to mi chodzi. Wskocz na forum BSN, Obsidianu itd. tam jest mnóstwo tematów o produkcjach firm trzecich.
Jak ostatnio sprawdzałem, to nie było to forum CD Projektu RED, ale Wiedźmina:p Poza tym, od dawna panuje tutaj zasada nierozdrabniania się. Podobnie, nie zakładasz tematu "Pomocy, zjarał mi się zasilacz11!!!oneoneone", ale kierujesz swoje kroki do wątku sprzętowego:)

PS. O, Hostile mnie uprzedził. Niech żyją powiadomienia;)
 
Tu zdecydowanie moderatorom władza uderzyła do głowy. Off-Topic, to dział w którym powinno się pisać na dowolny temat i w dowolnej ilości (nie mówię o spamowaniu, ale o luźnej dyskusji). Tutaj każdy taki temat jest zamykany, więc niech mi ktoś wyjaśni, po co w ogóle ten dział?

Np. temat na temat sprzętu. Jeden z moderatorów uznał to za wątek do nabijania postów, dlaczego? Każdy mógłby przecież napisać jednego posta, a ewentualnie dodać na jakich detalach chodzi mu Wiesiek. To byłoby i zgodne z ogólnym przeznaczeniem działu, a jednocześnie pomocne dla tych którzy chcą zagrać w Wieśka.

Widocznie nowe forum i jeszcze większe ego moderatorów.
 
@Gower

Zauważ, że tam nie ma tego typu dyskusji jak twój przykład o żelazku, wiadomo, że ekstremalne przypadki trzeba usuwać. Natomiast jest wiele tematów o Wieśku, o Skyrimie. Tutaj jesteśmy ograniczeni do jednego tematy. A tymczasem najciekawszy temat na BSN to ten o Wieśku.
 

gower

Forum veteran
@Sev4e
Bzdurzysz. Zasady w kwestii OT i zakładania nowych tematów są takie same od kilku lat. Moim zdaniem moderatorzy puścili teraz kilka absolutnie niepotrzebnych i wtórnych wątków, ale zapewne wymrą one śmiercią naturalną. Rozmawiać można o wszystkim - wystarczy poszukać odpowiedniego działu.
 
To że są takie same zasady od kilku lat nie oznacza, że są idealne i nie można ich zmienić zwłaszcza, że sprawdza się to na innych forach.
 

gower

Forum veteran
@Palimpsest
Bo tak naprawdę nie ma takiej potrzeby. Zauważ, że ogólny wątek o grach zupełnie nam wystarcza, a założenie kilkudziesięciu nowych (no bo dlaczego niby nie mogę pisać o nowych przygodach Reksia?), wprowadziłoby tylko bałagan.
 
Wątpię by powstało kilkadziesiąt nowych, a nawet jeśli to umarłyby śmiercią naturalną. Wydaje mi się, że powstałyby i były aktywne najwyżej kilka(jak Skyrim, Batman). Jest to kwestia skonkretyzowania dyskusji, zbyt wiele ogólniejszych tematów może rozmywać jej przejrzystość. Oczywiście zbyt wiele niepotrzebnych również może zrobić bałagan. Wydaje mi się po prostu, że granice powinny być rozszerzone. Podniosłem temat tylko dlatego, ze taki porządek sprawdza się w innych miejscach.
 
Ciężko wypośrodkować. Z jednej strony moim subiektywnym zdaniem temat "gry komputerowe" zwyczajnie nie spełnia za dobrze swojej funkcji, bo jest zbytnie zagęszczenie różnych gier na wątek kwadratowy. Przez to tak naprawdę nie może się wywiązać jedna konkretna dyskusja. Po prawdzie to brakuje mi wątków gdzie mógłbym pogadać o Deus Ex Human Revolution, czy Skyrimie. Z drugiej strony są minusy tego rozwiązania, tj, z pewnością powstało by może tematów Dragon Age 2 ssie, względnie BioWare ssie, gdzie nie byłoby merytorycznej dyskusji tylko "samonakręcający" się hate. Dodatkowo może się powtórzyć sytuacja z forum BioWare, gdzie jest chyba więcej tematów o Wiedźminie niż o Dragon Age własnie...

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to udzielić pozwolenia na jakiś oftopowy wątek, jeśli nie spełni elementarnych zasad netykiety, tudzież zdrowego rozsądku - zamknąć.
 
Top Bottom