Ważny komunikat

+
Owszem. Po uzyskaniu takiego kodu przez jakąś firmę i jego użyciu (lub inspirowaniu się nim) istnieje duża szansa że REDzi wytoczą pozwy jeśli to wykryją. I pod tym względem jest to mocno ryzykowne zagranie bo można więcej stracić niż zyskać. Jednakże szpiegostwo biznesowe funkcjonuje nie od dziś i choć jest nielegalne to jednak chcąc nie chcąc jest praktykowane w każdej dużej firmie (w większym lub mniejszym stopniu). Duże studio oficjalnie nie kupi takiego kodu. Zrobi to przez podstawionych ludzi nigdzie nie powiązanych z nimi. Nigdy się nie przyzna też że widzieli na oczy taki kod, a czystym przypadkiem jest to że jakaś ich część jest bardzo podobna do tego od REDów. Ale informacja to jednak informacja.

Generalnie każdy wyciek danych z firmy nie jest dla niej korzystny, bo nie wiadomo kto i jak je wykorzysta. Całe szczęście dla CDPR, że nie wyciekły dane użytkowników zewnętrznych i graczy bo z automatu mieli by sprawę o naruszenie RODO, nieprawidłowe zabezpieczenie i przechowywanie danych osobowych. I to wtedy mogło by się skończyć tak jak z Morele (któży mieli chyba zapłacić prawie 3 mln zł kary, ale nie wiem jak to dalej się skończyło).
 
Po uzyskaniu takiego kodu przez jakąś firmę i jego użyciu (lub inspirowaniu się nim) istnieje duża szansa że REDzi wytoczą pozwy jeśli to wykryją.
Raczej nikomu nie będzie się chciało tego analizować bo REDzi pisali to tak by działało na ich silniku, a jak już ktoś włoży tyle czasu i wysiłku żeby to zrozumieć to będzie w stanie napisać to sam tak by nikt nigdy się nie zorientował że to rozwiązanie jest inspirowane innym rozwiązaniem. Zwłaszcza że żeby to przeanalizować trzebaby czekać na wyciek kodu firmy która analizowała i skopiowała rozwiązanie REDow, i wiedzieć w jaki sposób i gdzie w kodzie to zostało zaimplementowane.
 
Według IGN aukcja zakończona, ktoś zakupił pełen pakiet, wpłata dokonana, tożsamość kupca nieznana.
Gdybym miał zgadywać... to zgaduję że to REDzi, oczywiście używając do tego innych kanałów by nie było powiązań i dowodu że jednak zapłacili.
 
@Swooneb Nigdzie nie pisałem że taka analiza kodu jest łatwa i że na pewno każdy z niego skorzysta. Po prostu istnieje taka możliwość. :) Choćby np tylko po to aby w jakimś nawet niewielkim stopniu zweryfikować na jakim poziomie zaawansowania są prace nad danym tytułem. A to już daje jakiś pogląd czy dany tytuł ma szansę pojawić się na rynku w terminie czy będzie to jeszcze chwilę trwało. A to znów mówi nam czy my mamy przyśpieszyć z pracą nad swoim tytułem i wydać go przed czy sie wstrzymać i wydać go trochę później nie ryzykując premiery w tym samym terminie, a tym samym gorszymi zyskami (bo niewielu graczy kupi od razu oba tytuły).
Nie jestem programistą (choć coś tam w tym temacie łyknąłem parę lat temu) ale jestem przekonany, że odpowiednie osoby (z odpowiednią wiedzą) mogą z takimi kodem i informacjami z niego naprawdę wiele zdziałać.
 
Według IGN aukcja zakończona, ktoś zakupił pełen pakiet, wpłata dokonana, tożsamość kupca nieznana.
Gdybym miał zgadywać... to zgaduję że to REDzi, oczywiście używając do tego innych kanałów by nie było powiązań i dowodu że jednak zapłacili.
Sprawą zajmuje się prokuratura . ( raczej marne szanse , że coś zdziałają jak to są zawodowcy ) Brali by na drugi front i ryzyko , że jednak prokuratura coś zdziała ?
 
Według IGN aukcja zakończona, ktoś zakupił pełen pakiet, wpłata dokonana, tożsamość kupca nieznana.
Gdybym miał zgadywać... to zgaduję że to REDzi, oczywiście używając do tego innych kanałów by nie było powiązań i dowodu że jednak zapłacili.
Bez sensu żeby kupowali kod który już mają, przecież nie mają żadnej gwarancji że w momencie transakcji kod zostanie usunięty.
 
Bez sensu żeby kupowali kod który już mają, przecież nie mają żadnej gwarancji że w momencie transakcji kod zostanie usunięty.
No to kto miałby to niby kupić POZA aukcją ? Fan ? Udziałowiec ? Szef EA ? Pan Marek z budki z piwem ?
Nie ma to żadnego sensu. Poza tym po co miałby to kupić - by zwędzić kod którego nie mógłby użyć ?
 
No to kto miałby to niby kupić POZA aukcją ? Fan ? Udziałowiec ? Szef EA ? Pan Marek z budki z piwem ?
Nie ma to żadnego sensu. Poza tym po co miałby to kupić - by zwędzić kod którego nie mógłby użyć ?
Andrzej kolekcjoner kodów źródłowych na przykład. To mogła być fanaberia jakiejś osoby.
 
Fanaberia za kilka milionów ?
O droższych słyszałem. Ostatnio sobie jakiś gość diament wart 24mln dolarów umieścił po środku czoła. Czy ma to sens? Nie. Ale się wydarzyło.

Tak jak ktoś kupił niedawno Black Lotus z MTG za 1 mln dolarów bodajże.
 
O droższych słyszałem. Ostatnio sobie jakiś gość diament wart 24mln dolarów umieścił po środku czoła. Czy ma to sens? Nie. Ale się wydarzyło.

Tak jak ktoś kupił niedawno Black Lotus z MTG za 1 mln dolarów bodajże.
Kupujący zastrzegł sobie nierozpowszechnianie dalsze zakupionych kodów. Więc są tylko dwie możliwości, albo jednak REDzi wykupili swoje kody (przez podstawionego osobnika) - albo zrobił to ktoś w niecnym celu chcący poznać tajemnice REDów, niekoniecznie ukryte w grze. W pakiecie sprzedażnym było wszystko - również dokumenty finansowe i oraz korespondencja mogąca wpłynąć na wizerunek firmy i jej notowania. Ostatnio amerykańskie fundusze hedgingowe "grały" na spadki akcji CD Projekt.
 
Kupujący zastrzegł sobie nierozpowszechnianie dalsze zakupionych kodów. Więc są tylko dwie możliwości, albo jednak REDzi wykupili swoje kody (przez podstawionego osobnika) - albo zrobił to ktoś w niecnym celu chcący poznać tajemnice REDów, niekoniecznie ukryte w grze. W pakiecie sprzedażnym było wszystko - również dokumenty finansowe i oraz korespondencja mogąca wpłynąć na wizerunek firmy i jej notowania.
Jest jeszcze 3 opcja... złodzieje wysłali w świat fałszywe info a nie dostali nic. :) W komunikacie jest, ze niby sprzedali to poza tą stronką na ktorej wystawili aukcje co jest zastanawiające.
 
Zastanawiam się dlaczego w ogóle ta informacja została ujawniona przez CDPR? W czyim interesie jest ogłoszenie całemu światu, że CDPR nie potrafi zabezpieczyć swoich systemów? Przecież nie doszło do kradzieży danych użytkowników. Na pewno skorzystał na tym ten kto dane ukradł, ponieważ dzięki temu uzyskał większy rozgłos i więcej potencjalnych nabywców.
 
Zastanawiam się dlaczego w ogóle ta informacja została ujawniona przez CDPR? W czyim interesie jest ogłoszenie całemu światu, że CDPR nie potrafi zabezpieczyć swoich systemów? Przecież nie doszło do kradzieży danych użytkowników. Na pewno skorzystał na tym ten kto dane ukradł, ponieważ dzięki temu uzyskał większy rozgłos i więcej potencjalnych nabywców.
W interesie CDP RED. Jakby to zataili i wyszło by to od kogoś innego to byłby to gwóźdź do trumny.
 
Zastanawiam się dlaczego w ogóle ta informacja została ujawniona przez CDPR? W czyim interesie jest ogłoszenie całemu światu, że CDPR nie potrafi zabezpieczyć swoich systemów? Przecież nie doszło do kradzieży danych użytkowników. Na pewno skorzystał na tym ten kto dane ukradł, ponieważ dzięki temu uzyskał większy rozgłos i więcej potencjalnych nabywców.

Dam tylko jeden przykład dlaczego ujawnili.... Abyś wiedział że opóźnienia z dalszymi patchami są czymś zpowodowane.


@Swooneb ehh byłeś szybszy
 
Narazie coś czytałem, że CDP zapiera się rękoma i nogami, że nie było wycieku danych osobowych ale piszą już, że ktoś próbował na paru devów brać kredyt. Ciekawe czy to prawda.
 
Na PurePC pisali dziś o 9:30 rano w temacie Wiedźmin 3 RTX oraz Cyberpunk 2077 - kody źródłowe zostały sprzedane. Dane pracowników mogły zostać skradzione

że "Obiecana duża aktualizacja Cyberpunka 2077 w lutym została przełożona na późniejszy okres. "
 
Top Bottom