Poznańska inicjatywa

+
Erynia said:
A Percival grał muzykę z Wiedźmina?
Tak. Ewentualnie niektóre kawałki mogą być inaczej zmiksowane lub pozbawione słów, z racji na system użyty w grze. Metal to nie był z pewnością ;).

serek said:
Ja tam się zawsze zastanawiam, jak można lubić LoLa xD Przeca to nudne jest
Powiedz to tej masie gimnazjalistów z PGA :lol::lol::lol:.
 
ooo wypraszam sobie :D to ja wydaję pół pensji na ebayu, żeby ściągnąć podrabiane koszulki z E3! :D skandal :D)
Aaa, zwracam honor. Myślałem, że na E3 były takie standardowe (jaką ma na sobie np. Marcin Przybyłowicz), bez czerwonego napisu.

Ale i tak pewnie jest podrobiona... :D
 
Po pierwsze, dzięki wszystkim za spotkanie! Mimo tłumów które chwilami przypominały inwazję zombie, udało nam się znaleźć.

Krótka relacja i fotki z targów z mojej perspektywy:

Jak pamiętacie, byłem niezwykle przebiegłym sk!$%^@!em i kupiłem bilet w Empiku już we wtorek. Ah, cóż za przezorność, dalekowzroczność!

Zapomniałem wziąć go z domu.

Przed spędzeniem kilkudziesięciu minut w kolejce do kasy uratowała mnie reszta rodziny, która akurat też jechała do centrum Poznania i podrzuciła mi moją zgubę. Oczywiście to trwało (40 min) i spędziłem ten czas stojąc nieopodal głównego wejścia na MTP i obserwując co się dzieje dookoła. A działo się sporo...

View attachment 6978

Obserwując Dziki Gon Tłum marzłem okrutnie i przeklinałem siebie za słuchanie "Winter" Tori Amos w poprzednim tygodniu - jak udowodniłem parę miesięcy wstecz, ta piosenka przywołuje niższe temperatury w sposób precyzyjny i niezawodny. Próbowałem też dodzwonić się do solana, ale akurat jechał tramwajem/pociągiem/spłukiwano go w muszli kozetowej (mniej więcej taka była jakość dźiwięku), więc skończyło się na smsie. W konsternację i zadumę nad własnym życiem wprowadziła mnie grupka gimnazjalistów, która zaatakowała mnie tekstem

"Czy mógłby PAN nam zrobić zdjęcie?"

I tak moje pierwsze 40 minut pod MTP mogę podsumować słowami: zimno, staro, bez biletu.

Oczywiście, gdy już uzbrojony w bilet przebrnąłem ochroniarzy, trafiłem na bramki, które akurat na osobie przede mną musiały się zaciąć.

W hali 7A groźnym spojrzeniem zaatakował mnie ten jegomość:

View attachment 6979

Ten sam koleś ściga Yennefer w najnowszym trailerze - widać, że to będzie jakaś ważna postać w W3.

Próba dostania się na giermasz skończyła się klęską - kolejka tak na 2h stania i to bez gwarancji, że po wejściu znajdę cokolwiek ciekawego. Poszedłem do sąsiedniej hali 7 (mniej ludzi, ciekawiej od razu), a następnie spotkałem się z solanem (czy też raczej on mnie spotkał, bo ja ze swoją ślepotą w życiu bym go nie znalazł). Razem wróciliśmy do hali 7, gdzie @karemi prezentowała grę przy której pracuje.

View attachment 6980

Gra z fajnym pomysłem i póki co - niezłym wykonaniem (a to tylko alpha!).

Chwilę i parę hal później rozstaliśmy się z solanem na targach Hobby - on został przy planszówkach, ja polazłem do makiet. Tam było m.in takie coś ;)

View attachment 6982

Przed 13 spotkaliśmy się ponownie w hali 14 i tam zostaliśmy do 16, o czym już wspominali moi poprzednicy. Po prelekcji Marcina Przybyłowicza musiałem uciekać - i tak nie załapałem się na wspólną fotkę razem z nim.

Suma summarum wypad bardzo udany. Fajnie, że PGA ma coraz więcej zwiedzających, ale czuć, że dotychczasowa forma się wyczerpuje i czas na więcej miejsca.
 

Attachments

  • DSC_0245.jpg
    DSC_0245.jpg
    94.3 KB · Views: 28
  • DSC_0246.jpg
    DSC_0246.jpg
    86.9 KB · Views: 27
  • DSC_0247.jpg
    DSC_0247.jpg
    82.6 KB · Views: 27
  • DSC_0253.jpg
    DSC_0253.jpg
    80.2 KB · Views: 27
Last edited:
@Michax mam nadzieję, że następne spotkanie będzie udane. Ja dotarłem na PGA znacznie później i wszystko działało już normalnie. Przy kasie przyznawali, że przez 3 godziny mieli faktycznie problemy z biletami. Głupia sprawa i chyba największa wtopa, bo patrząc na to jak PGA powstaje z martwych to widzę, że idzie to w dobrą stronę i z roku na rok jest coraz lepiej.
Szkoda @kpt_wlodzimierz , że nie mogłeś zostać dłużej.
Niestety nie zdążyłem na żaden z wykładów. Cóż, życie... Na jeden z nich może jeszcze bym jakoś dotarł, to jednak wejście w te zewsząd nacierające tłumy i odnalezienie się w terenie uniemożliwiło mi to kompletnie. Na szczęście udało nam się spotkać, trochę lepiej poznać i spotkać wiedźmina na ekranie i przed nim. Choć zawsze myślałem, że Geralt jest wyższy. A i Sapkowski się pomylił trochę. Wiesiu naprawdę nie ma czysto białych włosów :p
Wieczór wiedźmiński był bardzo udany. Po wszystkim jeszcze mi w głowie siedziały utwory Percival. I teraz jeszcze bardziej nie mogę się doczekać premiery gry. Polska wersja językowa prezentuje się wyśmienicie. Po ostatnim gameplay'u wiedziałem, że będzie dobrze, ale zobaczyć to w polskiej wersji... Jankowa wersja kołysanki Na Wojtusia z popielnika (o jego tekstach/mądrościach życiowych nie wspomnę:p) , zabawy dzieci, dialogi usłyszane w mieście. Jest miodzio! :)
 
Last edited:
Pfff, powinni te poznańskie targi w Bydgoszczu zorganizować. Albo w Murowańcu moim, jeszcze lepiej :p
 
Last edited:
serek said:
Człowiek po lewej na fotce. Co to kufa ma znaczyć? Wszyscy koszulki z Wieśka, a ten z Cyberpunkiem wyskakuje?
Zadał też pytanie odnośnie CP2077. M. Przybyłowicz nie chciał odpowiedzieć, ale był wyraźnie rozbawiony wypowiedziami z forum, gdyż sami twórcy do końca nie wiedzą jak ta gra będzie jeszcze wyglądała, a fani już wiedzą, jaką gra powinna mieć muzykę :D.
 
Witajcie :D

Zamierzam w najbliższym czasie zorganizować kolejne wiedźmińskie spotkanie w Poznaniu. Co prawda niedawno było PGA, jednak nie dało ono zbyt wielu możliwości, by posiedzieć w kameralnym gronie przy kuflu piwa, i pogadać jak Forumowicz z Forumowiczem. Myślę, że najlepiej będzie spotkać się za niecałe 2 tygodnie, w sobotę 29.11 lub niedzielę 30.11., niezależnie od dnia o godzinie 16:00. Dostosuję się do Was, gdyż dzień jest mi obojętny, cały weekend mam wolny :)

Spotkanie odbędzie się w znanym już niektórym z Was klubie Alibi, w centrum miasta. Nie zabraknie dla Was atrakcji w formie zabaw i gier hazardowych, takich jak: Kościany poker (tak, tego nawet w Wiedźminie 3 nie mają! :D), Karciany poker, Siłowanie na rękę, Wyzimiak i Rzucanie sztyletami. Być może wezmę też wersję alfa swojej gry planszowej, ale niczego nie obiecuję.

Liczę, że spełnimy miło czas, grając wspólnie, pijąc napoje alko- i bezalkoholowe, tudzież rozmawiając o swoich ulubionych grach, takich jak np. Wiedźmin, Wiedźmin 2, lub Wiedźmin 3.

@karemi, @iris, @Fartuess, @Sylvin, @arturius_c, @kpt_wlodzimierz, @Fifuu, mam nadzieję, że przyjdziecie ;) Zapraszam również wszystkich innych forumowiczów, którzy mogą pojawić się w weekend w centrum Poznania. Im więcej nas będzie, tym lepiej, a miejsc w klubie starczy dla każdego :)

Klasycznie, każdy kto jest w 100 lub przynajmniej 90% pewien, że przyjdzie, niech przyzna za ten post śliczną, żółtą, uśmiechniętą buźkę (czyt. „Dzięki!”), żeby później nie było bałaganu z ogarnianiem kto będzie, a kto nie.
EDIT: Uwaga, w mój numer telefonu wdarł się błąd. Poprawiony: 781 225 234

 
Last edited:
Fajna inicjatywa, choć nie wiem czy znajdę czas. Z tym bywa różnie, ale z chęcią bym się spotkał. :)
 
Top Bottom